Регистрация | Забравена парола
затвори
Вход чрез Вход с Facebook Facebook Вход с Twitter Twitter Вход с OpenID OpenID

Fujifilm представи лимитирана серия фотоапрати X100

Шрифт
От Мая Иванова, 15.01.2012 - 17:03 0 препоръчай 1 коментар
Споделяне
Google
Още
Абонамент
Google
myYahoo

Има нещо привлекателно в продуктите в лимитирани серии и всички любители на електронните устройства биха се радвали да притежават уникален вариант от линия масови продукти. Nintendo добре знаят какъв успех може да има една такава ограничена серия, поради интереса на потребителите, а производителите на фотоапарати също се радват на високи продажби при подобни събития. Сега Fujifilm представи класическият си модел фотоапарати X100 в нов, черен вариант с кожено покритие, който обаче съществува само в 10 хиляди бройки.

Компактните фотоапарати X100, спечелили сърцата на хиляди любители-фотографи по целия свят, бяха представени в ограничен тираж и по-рано през октомври 2011г., когато Fujifilm решиха да създадат само 200 фотоапарата, облечени в бежова кожа. Новият комплект ще включва черния вариант на X100, както и калъф за фотоапарата от естествена черна кожа, сенник за обектива и защитен филтър.

В комплекта е включена и специална карта на потребителя, с която компанията ви удостоверява, че сте един от десетте хиляди притежатели на черния X100. Всяка карта разполага с индивидуален номер, съответно от 1 до 10 000. Първата лимитирана серия на фотоапарата, която се появи през есента, беше бързо разпродадена, затова изглежда този път Fujifilm залагат на по-голямо количество и по- привлекателен дизайн. Всъщност, самият фотоапарат има само козметични промени като използва същите компоненти, познати в оригиналния X100.


Уникален фотоапарат може да снима звездите посред бял ден

Потребителите на Nikon и Canon имат твърдо мнение по въпроса кой е най-добрият фотоапарат на света, като и двете страни несъмнено могат да приложат многобройни доказателства в своя защита. Днес обаче ще обърнем гръб на този вечен двубой, за да ви разкажем за един уникален фотоапарат, създаден от компания, която сигурно чувате за първи път - Spectral Instruments. Аризонската фирма от доста време насам експериментира усилено с възможностите на фотоапаратите. Последното им изобретение е апарат, който има толкова широк динамичен обхват, че може да снима едновременно и слънцето и звездите посред бял ден. Моделът използва 112-мегапикселова CCD матрица и прави само черно-бели снимки, без филтри или други пособия, които биха попречили на заснемането на остро изображение. Суперчувствителният сензор позволява експозиции с дължина от няколко часа без създаването на какъвто и да е шум в крайната снимка. Самият сензор има размери 95 х 95 милиметра. За сравнение, стандартните DSLR фотоапарати имат сензори с размери 24 х 36. Дори средноформатните фотопарати от типа на Hasselblad, използват сензор два пъти по-малък от този на Spectral Instruments. Най-вълнуващото, обаче е, че компанията, която по принцип предлага продуктите си на лаборатории и институти, е решила да разработи и потребителска версия на последния си модел. Разбира се, най-вероятно ще бъде направен един модел, който ще бъде даден на някой професионалист и изключителен късметлия. Това, обаче, е добра новина за всички, тъй като след време ще можем да се насладим на кадри, които никой обикновен човек все още не е успял да заснеме.



Добавете коментар
Публикуването на коментари е разрешено само за регистрирани потребители.
Ако имате регистрация влезте със своето име и парола от тук или се регистрирайте безплатно.
четени препоръчвани коментирани

Банкирате ли чрез Интернет?
Общо гласували: 215 Други анкети