Регистрация | Забравена парола
затвори
Вход чрез Вход с Facebook Facebook Вход с Twitter Twitter Вход с OpenID OpenID

Adobe спират поддръжката на Flash Player за Linux

Шрифт
От Х. Джевджет, 22.02.2012 - 22:14 4 препоръки 3 коментара
Споделяне
Google
Още
Абонамент
Google
myYahoo

Както подсказва заглавието, изглежда, че компанията Adobe е стартирала партньорство с Google за разработване на Flash Player плъгина само за уеб браузъра Google Chrome. Това ще стане през тази година и възможността за сваляне на Flash Player плъгина за платформата Linux от сайта на Adobe ще бъде изцяло спряна.

“За версии от 11.2 нагоре, плъгина за браузъри Flash Player за Linux ще бъде достъпен чрез “Pepper” ППС (Приложно-Програмен Интерфейс) като част от браузъра Google Chrome и повече няма да е достъпен за директно сваляне от сайта на Adobe.” – се казва в съобщение, публикувано в блога на Adobe.

Това е лоша новина, тъй като Flash Player плъгина повече няма да бъде достъпен в която и да е Linux дистрибуция, освен ако потребителите не използват Google Chrome (предварително инсталиран или не). Да се надяваме основните разработчици на браузъри като Mozilla и Opera да добавят поддръжка на плъгини в Pepper-стил в продуктите си.


Земетресението събори за кратко основните новинарски сайтове на България

Голямото земетресение, което разлюля цяла България през тази нощ стана причина за падането на почти всички от основните новинарски сайтове в нашата държава. Малко след труса десетки хиляди потребители се втурнаха да проверят какво става и причиниха претоварване на сървърите, които обслужват част от сайтовете. Проблемите са подобни на тези, които се наблюдават след DDoS атака и са с краткотраен характер. Отделно от възпрепятствания достъп до новинарските ресурси, тази нощ несигурно е било функционирането и на мрежите на основните мобилни оператори. Вероятно причината е същата. Огромен брой хора са решили да се обадят на роднините си, за да проверят дали са добре и това е довело до краткотрайно блокиране на мобилните връзки в някои райони. Социалните мрежи буквално се взривиха от съобщения във връзка със земетресението. Почти всички техни потребители, които са в България и са будни не са пропуснали да споделят с приятелите и познатите си там какви впечатления имат от природното бедствие. От коментарите става ясно, че най-кошмарно е било преживяването за хората, живеещи по високите етажи в Западна България, където е епицентърът на земетресението.



Добавете коментар
Публикуването на коментари е разрешено само за регистрирани потребители.
Ако имате регистрация влезте със своето име и парола от тук или се регистрирайте безплатно.
четени препоръчвани коментирани

Банкирате ли чрез Интернет?
Общо гласували: 267 Други анкети