Към съдържанието

Снимка
* * - - - 2 гласа

Ивайло Петров - "Преди да се родя"

• Моля влезте за да отговорите
230 отговора в тази тема

#101 cenko_yankov

cenko_yankov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 13 ноември 2007 - 19:34

ае ве ако някой може да помогле трябвами Тема на Разказа Из Предо да се Родя ако някой го има да ми го прати на kashkavalchi@abv.bg който ми го намери 6те го 4ерпя до края на живота с кот мога аз сам от Разгра

#102 ImmOrTaL`GiRl

ImmOrTaL`GiRl

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 15 ноември 2007 - 15:07

Някои може ли да ми каже каде да намеря съчинение на тема "Огледалото на пародията в Повестта "Преди да се родя" на Ивайло Петров?

#103 ralityy

ralityy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 16 ноември 2007 - 18:41

Моля ви трябва ми характеристика на два героя от Преди да се родя и след това.Много е спешно.ще сам ви много благодарна .Моля ви спешно е!

#104 ImmOrTaL`GiRl

ImmOrTaL`GiRl

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 17 ноември 2007 - 21:20

зздр трябва ми ЛИС на тема "Огледалото на пародията в повестта "преди да се родя..." или Есе на тема "животът-безкрайното човешко любопитство" трабжа ми мн спешно за четвъртък help

здр мн спешно ми трябва ЛИС на тема "Огледалото на пародията в повестта"Преди да се родя..." или есе на тема"Животът-безкрайно чове'ко любопитство" мерси преджарително ако някои нямери не6то дами пи6е на emo_girl4@abv.bg :]

#105 KalinPopov

KalinPopov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 18 ноември 2007 - 01:55

зздр трябва ми ЛИС на тема "Огледалото на пародията в повестта "преди да се родя..." или Есе на тема "животът-безкрайното човешко любопитство" трабжа ми мн спешно за четвъртък help

здр мн спешно ми трябва ЛИС на тема "Огледалото на пародията в повестта"Преди да се родя..." или есе на тема"Животът-безкрайно чове'ко любопитство" мерси преджарително ако някои нямери не6то дами пи6е на emo_girl4@abv.bg :]

ако може да отговорите и тук не само на емайла ще съм благодарен

Този пост е редактиран от KalinPopov: 18 ноември 2007 - 17:07

Fly our flag, we teach them fear
Capture them, the end is near
Firing guns they shall burn
Surrender or fight there's no return

#106 Aaaazzz

Aaaazzz

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 18 ноември 2007 - 13:53

И на мен мн ми трябва за четвъртък плс помагайте :wors:

#107 wazzup19

wazzup19

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 19 ноември 2007 - 17:18

Амм току що се разрових както трява и си намерих темата , която Arti е писала отпреди , и се пак благодаря пак :headphones:
А на Arti още повече че е написала тази тема , дали сега , дали преди няма значение ;) мерси отново :)

Този пост е редактиран от wazzup19: 19 ноември 2007 - 17:19

#108 lipsitooo

lipsitooo

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения
  • Град:V.Turnovo

Публикувано 20 ноември 2007 - 11:05

Някой да помогне плс Публикувано изображение Публикувано изображение трябва ми есе на тема ''Можем ли да обичаме някого и същевременно да го осмиваме?" .Огледах вече къде ли не и нищо неможах да намеря.Мн ви се моля който може да помага щот ми е мн спешно трябва ми за утре плс HELP :) :)

#109 vesityyy

vesityyy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 20 ноември 2007 - 18:04

Здравейте!Видях,че преди мен някой друг е поискал помощ за "Празниците в живота на българският селянин" (ЛИС за границата между делника и празника в повестта "Преди да се родя" от Ивайло Петров),но неможах да намеря дали сте отговорили на искането ... За това и аз ви моля да ми намерите нещо на тема "Празниците в живота на българският селянин" Моля ви да ми помогнете,защото загазвам ако не предам това съчинение...Вие сте ми единствената надежда!Много Ви моля! ;( съчинението ми трябва за края на тази седмица

Този пост е редактиран от vesityyy: 21 ноември 2007 - 14:16

#110 SiSeTyYy

SiSeTyYy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 21 ноември 2007 - 19:20

Хей много ми трябва есе на тема "Огледалото на пародията в повеста "Преди да се родя..." "
Много ште сум ви благодарна,моля ви помогнетеее Публикувано изображение

#111 sponge bop

sponge bop

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 21 ноември 2007 - 19:48

хорааа спешно ми трябва съ4инение по въпроса-В повестта"преди да се родя" авторът иронизира всичките си роднини,като се започне от баща му и майка му.Защо?Значи ли това че не ги обича? :huh: PLS PLS PLS :) :help: :help: :question: :shock11: :white flag: ;) БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :angel19:

#112 Over_And_Over

Over_And_Over

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 393 мнения

Публикувано 22 ноември 2007 - 13:29

Трябва ми План на епизодите в "Преди да се родя". Някой може ли да ми помогне?

#113 memory.for.you

memory.for.you

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 22 ноември 2007 - 16:59

спешно ми трябва ЛИС за "Празниците в живота на българския селянин"(границата между делника и празника в повестта "Преди да се родя" от Ивайло Петров ! моля ви помогнете! Публикувано изображение

#114 sorcerbg

sorcerbg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 25 ноември 2007 - 13:41

Здравейте,
Моля ви помогнете ми- темата ми е Животът на човек-низ от иронични случайности.Много е спешно! Публикувано изображение

#115 f0cus

f0cus

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 25 ноември 2007 - 17:52

,, Може ли да обичаме някого и същевременно да го осмиваме? ;) ;) :clap: :wors: :magnifier: :magnifier: МОЛЯ ВИ ТРАБВА МИ СПЕШНООО !!!!! :)

#116 n*a*m*e*

n*a*m*e*

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 26 ноември 2007 - 16:48

спешно ми трябват темата сюжета осн.конфликт проблематиката и авторовата гл.точка в разказа преди да се родя
предварително благодаря!

Този пост е редактиран от n*a*m*e*: 26 ноември 2007 - 16:49

#117 n*a*m*e*

n*a*m*e*

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 26 ноември 2007 - 17:46

,, Може ли да обичаме някого и същевременно да го осмиваме? :wors: :wors: :wors: :wors: :magnifier: :magnifier: МОЛЯ ВИ ТРАБВА МИ СПЕШНООО !!!!! :)

"Може ли да обичаме някого и същевременно да го осмиваме"

Или да пишем за нея... Няма значение под каква форма ще я честваме, важното е да я има и да пълни живота ни със смисъл и много красота...
В любовта са скрити най-истинските преживявания,най-голямото себеотрицание,най-красивата радост, най-дълбоката болка...
За нея се пишат сонети, пиеси за пиано,нежни стихове, надписи по стени и фасади на сгради, романи или просто мисли, но никой не може да опише любовта в цялото и многообразие ,в цялото и великолепие и красота! Защото тя е всичко , тя е зрънцето , което ражда живота на всеки хубав ден и всяка звездна нощ...
Любовта-това е нещото, което прави този свят очарователен и по-приемлив за живеене!...
Любовта-това са безброй споделени мигове с най-близките;любовта се крие в целувката на мама ,или в прегръдката на татко, или в онова странно чувство на първата целувка...
Любовта те кара да виждаш красивите неща в света около теб, а лошите просто да не забелязваш; любовта ти подарява онази загадъчна усмивка, която ,щом я видят хората, веднага разбират, че стрелите на Амур са те докоснали.
Любовта е вдъхновение.
Когато човек е влюбен, той се стреми да бъде все по-добър и по-добър;старае се да заличи недостатъците си и да подсили добрите си качества.Не случайно се казва,че любовта дава криле-когато тя те докосне, сякаш излиташ високо към небето, към звездите, иска ти се да прегърнеш целия свят е да викаш от щастие,както никога досега...
И защо? Просто от радост, че до теб има някой,който държи на теб и който те обича! Някой,когото можеш да хванеш за ръка,да прегърнеш или просто да погледаш-да видиш в очите му всички най-красиви кътчета на душата си, всички цветове на мечтите си и те да станат реалност само чрез един поглед на човека до теб...
И тогава осъзнаваш колко е хубаво, когато слънцето огрява Земята, да имаш с кого да се насладиш на топлината му, а когато отива да спи, човекът до теб да ти разкрие магията на един незабравим залез;да има с кого да събираш мидички по плажа, да скачаш в купчините есенни листа , да правиш снежни човеци...
Просто-да има някой, с когото да споделиш всички мигове в живота си , някой който да е до теб. Когато се веселиш да се смее с теб,когато паднеш да ти подаде ръка и да избърше сълзите ти с целувки, защото споделената радост е двойна радост, а споделената болка е половин болка...
Любовта няма образ, тя не е в един конкретен и единствен човек-тя е във всички и във всичко!
Любовта е навсякъде около теб-просто трябва да отвориш сърцето си и да я пожелаеш-толкова силно, колкото никога преди! И да и позволиш да те промени, да те направи по-добър , по-истински , по-човечен... Защото любовта облагородява! Любовта е всичко , онова ,което ти дава сили да повярваш в красотата и добротата, в този така невероятен живот, и да му се насладиш от цялото си сърце и душа...
Без любов животът е толкова сив и тъжен!
Не позволявай на любовта да изчезне от сърцето си-пазия, тя е най-голямата богатство, източник на щастие и усмивки! Тя е солта на живота, тя е водата в пустинята, тя е самия живот.Казано е , че който не е обичал, той не е живял! Защото онзи замечтан поглед струва повече от всичкото злато по Земята, топлината, която сгрява сърцето ти, не се продава по магазините, а човекът до тебе не е музеен експонат.
И ако случайно някога изгубиш вяра в любовта, си спомни ,че тя е във всичко около теб ,помъчи се отново да я откриеш някъде другаде, и никога не спирай да мечтаеш за нея! Така че, обичайте, мечтайте и вярвайте в живота,оцетен с палитрата ЛЮБОВ!
само това намерих

#118 nick-sb

nick-sb

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 26 ноември 2007 - 17:55

здравейте! :wors: някой може ли да ми помогне за ЛИС на тема "Животът на човека-низ от иронични случайности в " Преди да се родя"? ще съм ви много благодарна! :wors:
И съжалявам ако някъде го има развито това ЛИС , не съм видяла! :wors:

#119 n*a*m*e*

n*a*m*e*

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 26 ноември 2007 - 19:19

здравейте! :rolleyes: някой може ли да ми помогне за ЛИС на тема "Животът на човека-низ от иронични случайности в " Преди да се родя"? ще съм ви много благодарна! :speak:
И съжалявам ако някъде го има развито това ЛИС , не съм видяла! ;)

Това ми се стори много интересно и има допир с темата, може да се почерпи нещо от него:

"Така че историята на вселената е определена едновременно от тези два фундаментални принципа и от непостижимо дълга верига от случайности, случайни събития, с най-различни възможни последствия. Преди настъпването на всяко отделно събитие ние разполагаме само с вероятностите за различни резултати. Един много прост лабораторен пример е разпадането на радиоактивно ядро, излъчващо например алфа-частица. Посоката, в която ще излети тази частица е съвършено неизвестна - преди събитието всички посоки са еднакво вероятни. Когато частицата излети, вече става възможно да се установи посоката на излъчването.

Можем да си представяме, че алтернативните, по подходящ начин огрубени, истории на вселената образуват разклоняващо се дърво с вероятности за всяко отделно разклонение. С течение на времето, когато се стигне до дадено разклонение, се избира един определен клон. Обаче преди самото разклоняване съществуват само вероятности за различните алтернативи.

Забележителният аржентински писател Хорхе Луис Борхес написа разказа “Градината с разклоняващите се пътеки”, в който под формата на такава градина някой е построил модел на разклоняващите се истории на вселената.4

Помислете си само за всичките случайности, довели до нашето събиране тук в тази аудитория: малката флуктуация, която е произвела нашата галактика; случайностите, довели до образуването на Слънчевата система; случайностите, определили условията на Земята; случайностите в ранната история на Земята, довели до възникването на живота; всичките случайности на биологичната еволюция, които заедно с естествения подбор са довели до съвременните форми на живота върху Земята включително и човешките същества; после случайностите на сперматозоида и яйцето, на половия отбор, на развитието в утробата и на детството, докато се стигне до конкретните участници в нашата група тук.

Все пак измежду всички случайности в историята на вселената някои произвеждат повече обща информация, произвеждат повече закономерности от други. Така например флуктуацията, която поражда нашата галактика, би могла да не се смята за особено важна в космически мащаби, но за всичко съществуващо в тази галактика е от огромно значение фактът, че тя е възникнала. По подобен начин много събития в човешката история представляват разклонения с грамадни последствия за бъдещата история на човечеството.

В днешно време някои историци обичат да говорят за Ани Оукли, известната жена-стрелец в шоуто на Бъфало Бил Коуди за Дивия Запад, което през 1889 г. е правило турне в Европа. Една от атракциите на това шоу е бил номерът на Ани Оукли, при който тя е предлагала на зрителите да се яви доброволец и тя да простреля върха на пура, която той пуши. Обикновено не се намирал доброволец за такова опасно начинание и затова излизал мъжът й, който сам бил известен точен стрелец. Ани Оукли прострелвала огънчето от пурата на мъжа си, а публиката възторжено ръкопляскала. Но в Берлин, през 1889 г., от публиката излязъл доброволец - самият Кайзер. Той седял само от една година на трона си, когато решил да поеме риска на този номер. Ани Оукли била много смутена - предишната вечер тя изпила доста алкохол, - но нямала никакъв избор. Кайзерът извадил от обвивката своята скъпа хаванска пура, със сребърното си ножче отрязал върха й, сложил я в устата си и я запалил. Ани се прицелила в горящия край на пурата и изстрелът й отнесъл огънчето. Тя не убила Кайзера, но какво би станало, ако беше го убила? Историята вероятно би била твърде различна. Първата световна война би могла да е съвсем различна - ако в действителност изобщо би се състояла, - и т.н.
Така че имаме едно разклоняващо се дърво на възможности и случайности в точките на разклоняване."

Вижте и това: http://www.bgit.net/...st&postId=64284

Появи се есе точно на тази тема, но не се опира на произведението на Ивайло Петров.

източник:http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=29938
автор: kristy (Кристин )

Животът на човека- низ от иронични случайности?

Какво е животът? Той е дар на човека и от него зависи как ще бъде изживян - пълноценно или ще го пропилее.

Всички живи същества по света си избират път, по който решават да тръгнат. По пътя, по който вървим, може и да се изгубим, а изгубим ли се трудно ще се върнем. Верният път, по който тръгнем ще ни отведе там, където най-силно желаем. Много хора са постигнали това, което са искали. Адвокатите например от малки са мечтаели за тази професия и след много усилия са успели. Телевизионните звезди също както адвокатите са осъществили своята мечта.

Повечето хора мислят, че животът е игра на „Шах” .Всеки ход може да е изигран грешен, може и животът ни да ни обяви „Шах и Мат”. Много от нас в ежедневието си се срещат с това. За мен това е ирония. Иронията може да съществува когато някой се подиграва на друг, а може и ние самите да я създадем. Например, когато се отклоним от правия път. Да тръгнем по една непозната за нас пътека.

Грешният път, вместо да ни заведе нагоре в таблицата на успехите, ни води надолу към провалите. И ето точно тук съществува ирония. Съвсем случайно се отклоняваме от правия път и иронията се появява. В хорските очи вместо да срещнем съжаление и подкрепа, ние виждаме подигравка.

Когато направим мъничка грешка, например вземем нещо по погрешка, това за обществото около нас ще изглежда като нещо, на което трябва да се присмеят.

Има хора, на които им се пресмиват в лицето. Това е обществото, което е събрало смелост и е решило да си разкрие чувствата пред някой, а този някой да нарани много откровенията му.

За мен всички тези случайности са изпълнени с ирония. Но иронията може да ни помогне в живота. Тя освен,че наранява хората,животните, може и да бъде полезна като ни покаже грешката, за да я поправим. Всеки ден, сблъсквайки се с подигравките на хорара, ние можем да поправим стореното като затворим очи и преглътнем всичката тази ирония.

http://www.kaldata.c...mp;#entry363422 тук, коментар 24, не е точно по темата, но може да помогне също.
това го еписала арти нз дали ще ти помогне

#120 nick-sb

nick-sb

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 26 ноември 2007 - 19:38

n*a*m*e* много благодаря!!!!! :rolleyes: :speak:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни