Към съдържанието

Снимка
* * * * * 4 гласа

Есета на всякакви теми -

• Заключена тема Тази тема е заключена
1718 отговора в тази тема

#601 Дяволският ангел

Дяволският ангел

Нефрит

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 512 мнения
  • Град:на изток от Рая

Публикувано 22 май 2007 - 11:47

Дай първо да уточним какво е есето? Философско ли? Литературно ли? И за кога ти трябва?

Този пост е редактиран от Дяволският ангел: 22 май 2007 - 11:49

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен

#602 dindi

dindi

идиотофоб

• Модератори
  • 4046 мнения

Публикувано 22 май 2007 - 11:52

Дай първо да уточним какво е есето? Философско ли? Литературно ли? И за кога ти трябва?

Мдам.., а след това и къде всъщност трябва да и се намира поста....
:wors:
Публикувано изображение

#603 ivelina2

ivelina2

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 23 май 2007 - 14:42

Извинявайте за безпокойството но бихте ли ми помогнали? Имам нужда от Есе на тема "Аз европа и глобалният свят", много ще съм ви благодарна ако ми помогнете. Благодяря ви предварително. :P

#604 Chains

Chains

Cherchez la femme

• Модератори
  • 1156 мнения
  • Град:Пловдив

Публикувано 23 май 2007 - 19:00

Извинявайте за безпокойството но бихте ли ми помогнали? Имам нужда от Есе на тема "Аз европа и глобалният свят", много ще съм ви благодарна ако ми помогнете. Благодяря ви предварително. :wors:

Не казваш по какъв предмет е есето (л-ра, философия...), но виж това дали може да ти помогне донякъде - все пак се изисква твоята гледна точка
"Аз като гражданин на Обединена Европа"
"Аз в Европа"
"Да бъдеш гражданин на променяща се Европа"

Хвърли едно око на това.
Понякога съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

My Gallery / My Blog

#605 mariikin

mariikin

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 12 мнения
  • Град:pazardjik

Публикувано 23 май 2007 - 21:53

здравейте,спешно ми трябва есе на една от следните теми:1:човек се познава в игра и на път.2:парите са всичко, парите са нищо.3:човек е отговорен не само за това ,което върши ,но и за това което не върши. благодаря предварително! :blink:

#606 mihael

mihael

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 333 мнения
  • Град:София, Лозенец

Публикувано 23 май 2007 - 22:06

здравейте,спешно ми трябва есе на една от следните теми:1:човек се познава в игра и на път.2:парите са всичко, парите са нищо.3:човек е отговорен не само за това ,което върши ,но и за това което не върши. благодаря предварително! :wors:

Защо не можем без парите? Ами да се замислим. За да си купим храна ни трябват пари, трябват ни да си купим лекарства ако се разболеем, трябват ни да си платим сметките за ток, вода, парно, да си платим данъците. И какво се оказва най- накрая – че ако искаме да живеем, това няма да стане ако не притежаваме тези ценни банкноти.
Парите като средство за постигане на цели имат многобройни приложения в съвремието ни. Примерно заможните родители на кандидат-студент решават, че той трябва да учи в престижен университет, но милото кандидат-студентче няма и капка мозък в главата си и тук се наместват парите. Срещу една солидна сума, детето вече учи в елитен университет. След това обаче идва държавния изпит за завършване на висшето образование, но защо да учи, вместо да се шляе и да харчи наляво и надясно парите на мама и на тате, като знае, че те ще платят достатъчно, за да си вземе изпита. И така вече имаме един висшист повече, но в главата му вместо знания и мозък има само и единствено пари.
Да изключим за момент парите и да помислим кои са нещата, които ни доставят удоволствие и не са свързани с пари. Най – вече това е любовта на любимия човек. Ако той те обича истински, не заради това, че всеки ден му купуваш скъпи подаръци, то това чувство и удоволствие не може да се купи и с всичките пари на земята. То е нещо много по – ценно.
Ами бедните? За тях парите са се превърнали главно в средство за оцеляване. Те пестят всяка стотинка, за да могат да си платят сметките и да им останат пари за храна, а има толкова много хора, които могат да им помогнат, но не го правят. Защо да дават пари на бедните, ами не си купят нова кола или да отидат на почивка в чужбина? За съжаление това е начинът на мислене на богатите – колкото повече пари имат, толкова повече им се иска да имат и да ги харчат за безумни неща. Естествено има и изключения.
Сигурно много хора се питат кой е измислил парите. Какво би станало ако тези хартийки въобще ги нямаше? Нямаше ли животът да е някак си по – лесен? Но пък кой щеше да работи при условие, че не му се плаща? Няма, или са много малко хората, които биха работили за удоволствието на други, без да получават нещо. Така че възможността парите да изчезнат е толкова малка, колкото и възможността някога да живеем на Марс.
И така си живеем, кой беден, кой богат, но все пак живеем нали? Нека хората вярват, че и с малкото което имат могат да постигнат много. И все пак има неща, които никога не могат да се купят с пари .

Ето и още нещо съжалявам, но на пръв поглед видях, че има и грешки, а не ми се редактира, затова... РЕДАКТИРАЙ:blink:

За мое огромно съжаление трябва да призная,че парите наистина имат огромна власт над нас,хората.Реално погледнато това са само едни хартижки, без които нито един човек не може да живее. А защо е така? Защо всички си мислят, че всяко нещо си има цена? Кога, къде, защо и как е дошла властта на парите?
Всъщност само заблудените хора биха казали, че това е така, защото са заслепени и не виждат какво става с тях или около тях. Да не би щастието да се купува... не!За да бъдеш щастлив, трябва да бъдеш както обичан, така и да обичаш, защото това е най-важното нещо на света-любовта,а не парите.Да, наистина в днешно време е възможно да си купиш образованието, шофьорската книжка, колкото и грозно да звучи нечия "обич”, та дори най-скъпото ни-здравето. От всичко изброено мисля, че само последното си струва, защото медицината напредва все повече и повече, затова и почти всяка болест си има лек. Но като се замисля и за образованието си струва да имаш пари, защото след време благодарение на него ще имаш може би хубава работа. Съгласна съм само ако няма подкупни учители, незаслужени дипломи и прочие. Само си представете някое мързеливо дете решава да си купи диплома и да стане лекар. Има "всичко”, за да му повярват, но какво ще стане, ако сбърка на някой диагнозата?! Този някой ще е в цветущо здраве, но купувача на дипломи му каже, че не е така, че умира... тогава какво ще стане...
Властта на парите е толкова голяма, че може да промени коренно живота и държанието на един човек до такава степен, че самия, той да забрави кой е всъщност. Например, ако преди си бил беден и хоп изведнъж ставаш милионер, забравяш за старите дрипи, глада, студените нощи и започваш нов живот, но с господар-парите. Когато имаш толкова много пари, забравяш какво е истинското приятелство, спокойния сън, честността и други все важни и скъпи неща. А дали всички тези жертви си струват, та това са само едни хартийки?!
Не знам за другите, но аз се радвам, че не съм богата, защото съм човек, а не човече, защото умея да оценявам малките неща в живота. Радвам се, защото знам, че хората, които са с мен или около мен ме обичат и уважават заради това, което съм, а не заради това, което имам!!!
Публикувано изображение

#607 mariikin

mariikin

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 12 мнения
  • Град:pazardjik

Публикувано 24 май 2007 - 18:12

mihael,благодаря много за темите! :angry:

#608 iveta_

iveta_

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 56 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:-

Публикувано 24 май 2007 - 19:09

здравейте,търся есета по следните теми:
1. За прошката
2. Има ли непростими неща?
3.Ще обърна ли другата буза?
4."Който не е с мене,той е против мене"
5. "Истината ще ви направи свободни"
6."Каква полза за човек,ако придобие цял свят,а повреди живота си"
7.Кои от скъпите си неща бих жертвал?
8.За съвременните кумири
9.Почитането на родителите-още един предразсъдък или мъдрост
10.РОДЕНИЯ В РОБСТВО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ СВОБОДЕН
11."Където са съкровищата ти,там е и сърцето ти"

Силно се надявам за успеете да ми помогнете!
Трябва ми 1 есе за понеделник!
Мерси!

#609 mihael

mihael

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 333 мнения
  • Град:София, Лозенец

Публикувано 25 май 2007 - 11:11

здравейте,търся есета по следните теми:
1. За прошката
2. Има ли непростими неща?
3.Ще обърна ли другата буза?
4."Който не е с мене,той е против мене"
5. "Истината ще ви направи свободни"
6."Каква полза за човек,ако придобие цял свят,а повреди живота си"
7.Кои от скъпите си неща бих жертвал?
8.За съвременните кумири
9.Почитането на родителите-още един предразсъдък или мъдрост
10.РОДЕНИЯ В РОБСТВО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ СВОБОДЕН
11."Където са съкровищата ти,там е и сърцето ти"

Силно се надявам за успеете да ми помогнете!
Трябва ми 1 есе за понеделник!
Мерси!

Интересни теми, учудвам се че поне на една тема не можеш да напишеш самичка. В интернет също доста има...
Все пак щом пишеш явно имаш затруднения...

1. ЗА ПРОШКАТА

Не е нужно да знаем как да прощаваме. Достатъчно е да искаме да го сторим.
Вселената ще се погрижи за начина.
Като отказваш да простиш, ти се вкопчваш в миналото, а в такъв случай е невъзможно да бъдеш в настоящето.
А само от тук и сега, от настоящето, може да се създава бъдеще.
Прошката е подарък за нас самите.
Тя ни освобождава от миналото, от някогашните преживявания и взаимоотношения.
Като простим на себе си и на другите, ние наистина се освобождаваме.
Прошката носи невероятно усещане за свобода. Често трябва да си простим за това, че сме се примирявали с болезнени преживявания и че не сме се обичали достатъчно, за да се махнем от тези преживявания.
В известен смисъл да си жертва е чудесно, защото всички останали са отговорни, а ти нямаш никаква възможност да промениш нещо.
Много е удобно да играеш ролята на жертва, защото винаги друг е виновен.
Трябва да стъпиш на собствените си крака и да поемеш своята отговорност.
Затова: обичай себе си, прости си, прости и на другите и живей в настоящия момент.
И ще видиш как старата горчилка и болка се свличат от плещите ти, как се разделяш с тях и как дверите на сърцето ти се разтварят широко.
Когато излизаш от пространство, изпълнено с любов, ти винаги си в безопасност.
Прости на всички.
Прости на себе си.
Прости на всичко, което ти се е случило в миналото.
Ти си свободен.

"Няма как да пропуснеш нещо или някого, защото си жив.
Ако живееш в миналото, ти не се наслаждаваш на случващото се сега,
защото винаги ще ти се иска то да е по-различно от онова, което е.
Да не се наслаждаваш на настоящето, означава да живееш в миналото
и да бъдеш полужив.
Това води до самосъжаление, страдание и сълзи."
Толтеска книга на мъдростта

Успех....
Публикувано изображение

#610 iveta_

iveta_

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 56 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:-

Публикувано 25 май 2007 - 11:56

Мерси много!
По принцип и сама се справям,но няпоследък нямам нужното време. Любов....какво да се прави!
:clap: Благодаря ти още веднъж за помощта!

#611 bob4e

bob4e

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 8 мнения
  • Град:пловдив

Публикувано 25 май 2007 - 15:52

Здравейте!!! Може ли да ви помоля за ЕСЕ на тема Прераждането на човека в "Песен за човека" и "Дамата с рентгеновите очи" от Светослав Минков.....Предварително благодаря =]

Този пост е редактиран от bob4e: 25 май 2007 - 15:55

#612 avi_92

avi_92

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 26 май 2007 - 12:44

Здравейте!!! Може ли да ви помоля за ЕСЕ на тема Прераждането на човека в "Песен за човека" и "Дамата с рентгеновите очи" от Светослав Минков.....Предварително благодаря =]

дам искам да питам за същата тема търсачката не ми помогна Публикувано изображение

#613 opasen

opasen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 27 май 2007 - 16:00

Търся есе по Етика и право на някоя от следните теми:

1) Моето разбиране за конституцията

2)Последна крепост на тоталитаризма е мисленето

3)"Не съм съгласен с вашето мнение, но ще се боря с всички сили да можете свободно да го споделяте" - Чърчил

Благодаря предварително!

#614 deminasko

deminasko

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 29 май 2007 - 12:46

хораааа моля ви помогнете ми за тези есета за класно са ми,а ми трябват днес...
1.Нуждата оправдава ли престъплението?(песен за човека)
2.Образи на насилието в разказа "Нежната Спирала"
3.Делникът в любовта и любовта в делника (Тавански Спомен)
много ще съм ви благодарна ако ми помогнете... :ph34r:

#615 Hanibal_Lektar

Hanibal_Lektar

Помагача

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9745 мнения
  • Град:гр.Айтос

Публикувано 29 май 2007 - 13:04

хораааа моля ви помогнете ми за тези есета за класно са ми,а ми трябват днес...
1.Нуждата оправдава ли престъплението?(песен за човека)
2.Образи на насилието в разказа "Нежната Спирала"
3.Делникът в любовта и любовта в делника (Тавански Спомен)
много ще съм ви благодарна ако ми помогнете... :ph34r:

"Престъпление и наказание" (есе)
Вапцаровата лирика е съкровена поетична изповед на интимно преживяна човешка драма. Тя е дълбоко лична,но винаги е споделена с поета.!

Образи на насилието в разказа “Нежната спирала” от Йордан Радичков!

Валери Петров - "Тавански спомен"!

Дано съм ти помогнал !
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#616 deminasko

deminasko

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 29 май 2007 - 13:56

<a href="http://download.poma...?search=115292" target="_blank">
"Престъпление и наказание" (есе)
Вапцаровата лирика е съкровена поетична изповед на интимно преживяна човешка драма. Тя е дълбоко лична,но винаги е споделена с поета.!
</a>
<a href="http://download.poma...?search=115618" target="_blank">
Образи на насилието в разказа “Нежната спирала” от Йордан Радичков!
</a>
<a href="http://download.poma...?search=115782" target="_blank">
Валери Петров - "Тавански спомен"!
</a>

Дано съм ти помогнал !

мерси много :) :wors: :) сори ама съм пропуснала една тема: Кои са нещата,които дават смисъл на нашия живот?("Крадецът на праскови") благодаря ви предварително! :)) ще се опитам и аз да помогна на някого... :)

#617 Hanibal_Lektar

Hanibal_Lektar

Помагача

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9745 мнения
  • Град:гр.Айтос

Публикувано 29 май 2007 - 14:02

мерси много :) :wors: :) сори ама съм пропуснала една тема: Кои са нещата,които дават смисъл на нашия живот?("Крадецът на праскови") благодаря ви предварително! :)) ще се опитам и аз да помогна на някого... :)

Заповядай

Кои са нещата,които дават смисъл на нашия живот?
Есе върху „Крадецът на праскови” - През целия си живот човекът се бори и следва целите си, търсейки своето място в света, в който живее. В повестта "Крадецът на праскови" от Емилиян Станев двамата главни герои търсят своето щастие

Успех !
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#618 deminasko

deminasko

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 29 май 2007 - 16:52

Заповядай
<a href="http://download.poma...?search=120969" target="_blank">
Кои са нещата,които дават смисъл на нашия живот?
Есе върху „Крадецът на праскови” - През целия си живот човекът се бори и следва целите си, търсейки своето място в света, в който живее. В повестта "Крадецът на праскови" от Емилиян Станев двамата главни герои търсят своето щастие
</a>

Успех !

еее...златен си! :lol6: :) :lol6: ;)

#619 kamon4eto

kamon4eto

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 29 май 2007 - 17:20

трябва ми спешно есе на тема:"добродетелите на съвременния човек според мен са:"!!! добре ще е ако има цитат на известен философ. Благодаря предварително!!!

#620 nastera

nastera

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 24 мнения
  • Град:Ловеч

Публикувано 29 май 2007 - 21:28

Здравейте, търся есе на тема ,,Спрете Земята, искам да сляза'' , странна тема нали? Благоаря предварително :)
"Когато тръгнеш да се изкачваш по стълбата на успеха, не бъди жесток с останалите, защото можеш да ги срещнеш на връщане."

6 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 6 гости, 0 анонимни