Към съдържанието

Снимка
- - - - -

"Цар на войната" ("Lord of War")

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
17 отговора в тази тема

#1 Stalik

Stalik

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2279 мнения

Публикувано 11 ноември 2005 - 01:53

Публикувано изображение

Базиран на истински факти, “Цар на войната” е екшън приключение, развиващо се в света на международната търговия с оръжия. Филмът проследява живота на търговеца на оръжие Юри Орлов. Където и да продава, той винаги е една крачка пред вечно преследващия го агент на Интерпол, конкурентите си и даже клиентите, някои от които са най-големите военни диктатори в света. В крайна сметка обаче, Юри не може да се избяга единствено от собствената си съвест.

Юри (Никълъс Кейдж) и брат му Витали (Джаред Лето) са деца на украинци емигрирали в Америка под предтекст, че са евреи. Те започват заедно бизнеса с търговия на оръжия, но тъй като нервите на Витали не издържат на напрежението, Юри остава сам.

Жената на живота му е Ава Фонтейн (Бриджет Мойнахан), но даже и след като се омъжва за него, тя не знае с какво се занимава Юри, тъй като, по неговите думи, “някои от най-успешните връзки са изградени върху лъжи и измами. Така и така накрая се стига до там, защо направо да не се започне с това?”

Когато Съветският съюз се разпада през 1991 г., Юри получава шанса на живота си – много оръжия и никой, който да ги пази. Истински факт е, че само в Украйна между 1982 и 1992 г. са откраднати оръжия на стойност над 32 милиарда долара, като виновниците никога не са заловени. Така до средата на 1990-те Юри става истински “цар на войната” и натрупва огромно богатство.

В крайна сметка натискът от Интерпол се засилва и Юри е арестуван от агент Джак Валънтайн (Итън Хоук). Но късметът му изглежда безкраен, тъй като не само обвиненията срещу него не са доказани и той е пуснат на свобода, но и всички опити за убийството му пропадат. За съжаление, убийството на брат му слага край на щастливите дни и той отново е арестуван.

За капак, родителите му го обвиняват за смъртта на Витали, а Ава го изоставя, като взима със себе си и сина им. Нещата взимат неочакван обрат, когато се оказва, че най-могъщият търговец на оръжия в света - самото американско правителство - има нужда от него. Юри поддържа връзка с множество диктатори, което го прави идеална маша в ръцете на САЩ.

Той е освободен от затвора с уговорката да продължава да продава оръжия там, където му наредят. Той вече има право да върши това, което желае без да се крие от закона, но цената, която плаща е, че вече е напълно сам...

Източник: kino.dir.bg

Героят на Кейдж е комбинация от петима действителни продавачи на оръжия. Филма е една много добра мрачна сатира. Насилието и хумора са в синтез и превръщат филма в двучасово удоволствие.

Режисьор и сценарист: Андрю Никол
Оператор: Амир М. Мокри
Музика: Антонио Пинто, А. Р. Рахман (Бомбайската тема) и Нейтън Уайтхед (допълнителна музика)

В ролите:
Никълъс Кейдж - Юри Орлов
Бриджит Мойнахан Ава Фонтейн
Дарид Лито - Витали Орлов
Йън Холм - Симеон Вайс
Итън Хоук - Джак Валънтайн
Жан-Пиер Ншанян - Анатоли Орлов
и др.

Powered by IMDb.

GamaNews.bgStalik|blog | Stalik|pride camp

...trust me, nothing pisses off a straight guy more than a successful fag.

#2 Fifa

Fifa

Луд за връзване

• Глобални модератори
  • 8403 мнения

Публикувано 11 ноември 2005 - 08:50

Download @ ###### / @ sab.bz / @ Bubu.to /
Не отлагай нищо за утре, ако можеш да го отложиш за вдругиден.
Марк Твен

#3 neophyte

neophyte

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 34 мнения

Публикувано 18 декември 2005 - 19:42

Значи филма го гледах преди една- две седмици и адски ме разтърси. Не само заради това, че е направен по действителен случай. Разбива всички холивудски клишета, а и Никълъс Кейдж играе перфектно този път.

ПП: Не е ли по правилно "Богът на войната" ?

#4 Stalik

Stalik

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2279 мнения

Публикувано 18 декември 2005 - 19:55

Значи филма го гледах преди една- две седмици и адски ме разтърси. Не само заради това, че е направен по действителен случай. Разбива всички холивудски клишета, а и Никълъс Кейдж играе перфектно този път.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами не, защото "Lord" означава "господар", "властелин" в най-общия смисъл на думата. В английския се използва като "Бог" от гледна точка на това, че Господ Бог е цар на Царството небесно.

GamaNews.bgStalik|blog | Stalik|pride camp

...trust me, nothing pisses off a straight guy more than a successful fag.

#5 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения

Публикувано 18 декември 2005 - 20:16

Филма е много хубав и направен доста истински.Кейдж е от малкото актьори които винаги се справят винаги и с ролята на Юри Орлов го доказва.Лична оценка 8/10 или да се гледа задължително.

#6 neophyte

neophyte

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 34 мнения

Публикувано 19 декември 2005 - 19:42

<{POST_SNAPBACK}>

Ами не, защото "Lord" означава "господар", "властелин" в най-общия смисъл на думата. В английския се използва като "Бог" от гледна точка на това, че Господ Бог е цар на Царството небесно.

<{POST_SNAPBACK}>

Просто видях че на едно място го бяха превели като "Богът на войната"
А и по-добре звучи някакси...
Но Peace

#7 stevato

stevato

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 31 декември 2005 - 09:15

ВЕЛИК :baby:

#8 tony-master

tony-master

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 18 мнения

Публикувано 02 януари 2006 - 18:43

Филмът е страхотен , перфектна игра на Никълас Кейдж и реален поглед върху сегашната действителност ... ясно е ,че е правен по действителен случай и потвърждава поговорката ," ...който сее дъждове, ще жъне бурии..."

8 по десетобалната от мен ......

#9 Fifa

Fifa

Луд за връзване

• Глобални модератори
  • 8403 мнения

Публикувано 03 януари 2006 - 00:03

Дам... скоро и аз го гледах - впечатли ме за пореден път Никалъс Кейдж!
Много интересен филм - от онези, които те карат да се замислиш Публикувано изображение
Горещо ви го препоръчвам!
Не отлагай нищо за утре, ако можеш да го отложиш за вдругиден.
Марк Твен

#10 talibana

talibana

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 58 мнения

Публикувано 03 януари 2006 - 18:46

Гледах филма много ми хареса защото е правен по истинска случка и те кара да се замислиш до къде могат да стигнат някой хора които са заблудени от парите и оръжието и до какви последствия водят те, препоръчвам ви го да го гледа те.

#11 Wankata

Wankata

kaldata пенсионер

• Модератори
  • 2215 мнения

Публикувано 07 януари 2006 - 20:23

OST: http://www.komp3.net...ord Of War.html

Цъкате върху линка - Save As, после преименувате в .rar

#12 sfmf

sfmf

Fed Up With The Lies

• Потребители
  • PipPipPip
  • 316 мнения

Публикувано 07 януари 2006 - 20:40

Oда за мен това е филма на изминалата 2005 година, както и в последните няколко години.Кейдж винаги ми е харесвал как играе но тук всякаш е напълно на мястото си. :) Заслужаваси да се гледа фимла поне 2 3 пъти.
Не се завръщай, недей!Отдавна любовта напусна този дом!Не се завръщай, недей!Намерила е другаде подслон!Не се завръщай, не,не,не, недей!Та аз отдавна свикнах да живея сам!Не се завръщай, не, недей!Ще мога ли да ти простя не знам!

#13 Newbie

Newbie

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 11 мнения

Публикувано 12 януари 2006 - 21:07

Определено това беше филм, които исках да гледам, но....

Чух доста противоречиви мнения и малко ме отказаха да го гледа, но след разглеждането на тази тема определено си поставям за цел до края на седмицата да съм го гледал :sobbing:

Никълас Кейдж- определено съм му фен от Face Off насам, така че мисля, че няма да съм разочарован Публикувано изображение

#14 marrita

marrita

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 11 мнения

Публикувано 29 януари 2006 - 15:05

OST: http://www.komp3.net...ord Of War.html

Цъкате върху линка - Save As, после преименувате в .rar

<{POST_SNAPBACK}>

как се сваля това нещо - извън bg мога ли? ( връзката ми е UMTS ползвам Opera и Download Master)
ще ми дадете ли подходящ за мене линк - моляяяя ;)

#15 m_mihov

m_mihov

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 314 мнения

Публикувано 29 януари 2006 - 15:18

Определено това беше филм, които исках да гледам, но....

Чух доста противоречиви мнения и малко ме отказаха да го гледа, но след разглеждането на тази тема определено си поставям за цел до края на седмицата да съм го гледал :wors:

Никълас Кейдж- определено съм му фен от Face Off насам, така че мисля, че няма да съм разочарован  Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

И да кажеш дали ти е харесал :wors: :wors:
Ами лично на мен филма много ме изскефи :yanim: :yanim: :wors:
Както другите казаха-филма те кара да се замислиш До къде би стигнал човек
завладян от парите,а не от собствения си живот и щастие
И въпреки всичко той прави това което умее най добре{Да е в играта ;) :hush: :yanim: }
Живея когато си поискам,живея както си искам,защото знам че един ден ще умра без да искам
Публикувано изображение

#16 martini^

martini^

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 05 февруари 2006 - 21:23

По принцип не си падам по такива филми, но според мен този беше доста добър! Препоръчвам на всички да го гледат... ;)
Love is friendship set on fire!

#17 skuller

skuller

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 17 мнения

Публикувано 08 февруари 2006 - 00:07

Мисля, че Никълъс Кейдж се е доказал като универсален актьор. Спомнете си напр. "Да напуснеш Лас Вегас", "9мм", екшъни като "Лице назаем" и "Конеър", и т.н. В този филм отново е ВЪРХА.

#18 goshetoo

goshetoo

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 47 мнения

Публикувано 24 юли 2008 - 13:29

Страхотен филм е,да!! Никълъс Кейдж няма слаб филм!!
I beliеve in miracles!