Към съдържанието

Снимка
* * * * * 2 гласа

Изгубен телефон проследяване

• Моля влезте за да отговорите
50 отговора в тази тема

#1 ma57er2

ma57er2

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 233 мнения
  • Град:София

Публикувано 03 май 2009 - 17:59

Изгубих си телефона в района на Дружба 1 SE K850, ако някой има квато и да е информация ще му се отблагодария парично.
Както и да е не вярвам някой да го е намерил и да ми го даде се пак да опитам, темата ми е за това, че в районното ми казаха че не може да го обявят за откраднат и сега вероятноста да го намерят е минимална, та си мисля дали ако в глобул им платя да го проследят ще могат?
И къв е принципа на проследяването, знам че като си знам IMEI кода на телефона може да се отркие, но как??
Изобщо възможно ли е човек да си проследи сам телефона, някой хакер ако намеря дали ще може да напраи нещо??
:sobbing:

#2 Lysander

Lysander

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 696 мнения
  • Град:Благовград :D

Публикувано 03 май 2009 - 18:08

Би трябвало на Полицията след като кажеш IMEI кода - отдавна да са го хванали.. да ама не..незнам но опитай в Глобул за всеки случай...
Истината е там че това е работа на тъпите ченгета не на операторите..
-Български сериали Тук

#3 maxim4o

maxim4o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2098 мнения
  • Град:Aberystwyth
  • Интереси:All that lies upon the Great A'Tuin. Also A'Tuin itself. And everything else, really.

Публикувано 03 май 2009 - 18:40

2006та ми откраднаха телефона, казах им IMEI-то и не го намериха...

Този пост е редактиран от maxim4o: 03 май 2009 - 18:40

Разширете егоизма до границите на света!
-- баба Мая, Ловеч

#4 thejoro

thejoro

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1789 мнения

Публикувано 03 май 2009 - 18:45

Само с IMEI не става , трябва документ за произход(фактура със сериен номер) , да докажеш че слушалката е твоя .
:indian:
gps650AB A\890xa-ud3\Phenom II X6 1055@3.4ghz\2x4gb1600\2xWD20EARS + WD20EARX , Sapphire 5850/1gb ddr5,HP w2408, audigy2 ,Omnia 8/WaveII 32gb
&
nb100

#5 SeismiC

SeismiC

Земетръсна зона

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 721 мнения
  • Интереси:Образование, оптика, музика, книги, спорт и др.

Публикувано 03 май 2009 - 18:55

Само с IMEI не става , трябва документ за произход(фактура със сериен номер) , да докажеш че слушалката е твоя .
:indian:

То лесно става, ама няма кой да си върши работата! Каквото и да дадеш на полицията е много малко вероятно телефонът ти да бъде намерен. Трябва да имаш връзки, че да се поразмърдат!
Лесно е да си мъдър със задна дата...

#6 Архангел

Архангел

Тиха и много възпитана гад

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 601 мнения
  • Град:Нацистки Едем
  • Интереси:Чувствен извратеняк

Публикувано 03 май 2009 - 18:55

За смарт-овете има подобни програми които като се сложи неоторизирана сим веднага праща смс на предварително зададен номер, плюс това ако е с вграден GPS (N95) се свързва и праща местонахождението на тел.

Самата въплътена жестокост вързана на хлабава каишка. 

Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

#7 ti6o

ti6o

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 335 мнения
  • Град:Sofia

Публикувано 03 май 2009 - 19:05

много кофти

но е малко вероятно полицията да го търси

Когато на мен ми откраднаха колелото, попълнихме документите които трябваше, но разбира се досега не са го намерили (може би защото не са го търсили). А пък на приятел като му откраднаха телефона и като отишъл в районното, тази на гишето дори му чела "малко" конско, че се оплаквал за дреболии и заради такива като тях не им оставало време да залаовят по-сериозните престъпници. Публикувано изображение

Този пост е редактиран от ti6o: 03 май 2009 - 19:06

#8 ice_lion__01

ice_lion__01

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2099 мнения
  • Град:Бургас

Публикувано 03 май 2009 - 21:21

Чел съм доста постове в други форуми точно за тази тема.
Основното е че полицията няма да го търси защото не си вършат работата.
Най-вероятно е оператора да ти помогне.Ако им кажеш IMEI номера (ако не е сменен) би трябвало да го намерят за секунди ако телефона е включен.Но съм чувал че дори изключен пак издава някакви сигнали и пак можело да се намери.

Този пост е редактиран от ice_lion__01: 03 май 2009 - 21:22

http://www.youtube.c...Dwo0yw&index=59 - GLEE - Full Performance of Can't Fight This Feeling

http://www.youtube.c...h?v=uZj7CT-WlFo - GLEE - Full Performance of "Holding Out For A Hero"
http://www.youtube.c...h?v=O1DOYm2Xapc - GLEE - Full Performance of "Girl On Fire"

Уважавай хората, за да те уважават и те и ако искаш да споделиш нещо, направи го цивилизовано и аргументирано, а не като птеродактил с разстройство - да прелетиш над темата, да изтропаш нещо рядко и да изчезнеш към друга с вреслив крясък.

#9 unicastbg

unicastbg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 16 май 2009 - 12:40

IMEI кода може да се смени. Ако този, който го е намерил си има и малка идея как могат да го намерят, вече е сменил IMEI-я и ти можеш да забравиш за телефончето.

#10 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 892 мнения
  • Град:Североизток от рая

Публикувано 16 май 2009 - 12:42

IMEI-я е достатъчен за проследяване.

Много съм добра в леглото ....

Мога да спя с часове в различни пози!!!

#11 Bushmen

Bushmen

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 139 мнения
  • Град:Реп. Доминикана

Публикувано 16 май 2009 - 12:49

IMEI кода може да се смени. Ако този, който го е намерил си има и малка идея как могат да го намерят, вече е сменил IMEI-я и ти можеш да забравиш за телефончето.

най точния пост по темата

аве не е рабора на полицията за де занимава с изгубени телефони виж ако някой беше ограбен е друга работа или затрупан от лавина ама остана и с изгубени телефони да се занимават
Замествам за един месец izabel1 благодарение на един чорбар
Така ще да е първо заради една фуста го замествах после заради един гей сега заради комплексари .
Така ще е първите 100 години останалите на гръб.

#12 invio

invio

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 384 мнения
  • Град:Париж

Публикувано 16 май 2009 - 12:50

IMEI-я се сменя. :)
Успех!

#13 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 892 мнения
  • Град:Североизток от рая

Публикувано 16 май 2009 - 12:51

То най-обикновения крадец едва ли е специалист по смяна на Имея...

Много съм добра в леглото ....

Мога да спя с часове в различни пози!!!

#14 v2.0

v2.0

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3425 мнения

Публикувано 16 май 2009 - 12:54

да, практически е възможна смяна на IMEI кода, но трябва да се зададе друг реален такъв (от друг телефон, произведен по същото време, с подобна # партида и недублиращ се), а това не всеки го прави и слагат просто произволен, което - както и дублирани ИМЕИ-номера - се отразява при оператора и веднага им излиза несъответствие. напълно възможно е да се открие телефона - с триангулация в населено място точността е до 30 метра. съветвам те да отидеш до голям клон на оператора ти и наистина да попиташ колко ще струва услугата, ако държиш на телефона. лошото е, че евентуално ще ти дадат само местоположение, което значи, че трябва оттам-нататък да се оправяш сам с отряда за бързо реагиране :)

Този пост е редактиран от v2.0: 16 май 2009 - 12:55

Стига толкова кал, дата... Местя се към по-сериозен форум, в който няма българи. Acid, умната ;)

#15 Bushmen

Bushmen

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 139 мнения
  • Град:Реп. Доминикана

Публикувано 16 май 2009 - 13:02

То най-обикновения крадец едва ли е специалист по смяна на Имея...

то не ти трябва да си специалист
в google има достатачно информация и програми
това обикновен крадец е доста относително
и телефона не е откраднат
Замествам за един месец izabel1 благодарение на един чорбар
Така ще да е първо заради една фуста го замествах после заради един гей сега заради комплексари .
Така ще е първите 100 години останалите на гръб.

#16 eminem_vr

eminem_vr

The Don

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2834 мнения
  • Град:Враца
  • Интереси:Музика, Коли, Жени и всичко останало

Публикувано 16 май 2009 - 14:49

Истината е че IMEI номера ти върши работа при условие че са намерили телефона - за да докажат че наистина е твоя. Глобул могат да засекат точно каде се намира телефона при условие че е включен. Моя го намериха за 1 седмица...откраднат. Тапото копеле го включи и го згащиха. Досаждай им на вашите мързеливи полицай. Има начин. Моя беше нокиа 6300 ... не е симбиян не е нищо ... и го засекоха. Тва не е шоколад...

R.I.P. Makaveli The Don

#17 bmw6810

bmw6810

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 98 мнения
  • Град:Павликени

Публикувано 16 май 2009 - 20:56

На един колега на дъщеря му и откраднала GSM-а.Отишъл той в полицията (където всъщност работи)иот там му отказали да се занимават със случая, като му казали,че вече са спрели да търсят телефони. Ходи в прокуратурата и от там му казали, че това не би трябвало да е така и нямат причина да му откажат. Правете си сметка щом на колеги отказват, как ще работят с други граждани.Които не е правилно.
Сега за IMEА- наистина се сменя,но оригиналния остава в паметта на телефона и трябва професионални (платени)програми за смяната му. Иначе тези които се въртят свободно по нета сменят само тоз имей, който се появява при *06#.А и за да смениш IMEA трябва кабел и едва ли някой ще трягне да си купува.В сервизитеедва ли ще ви го сменят.Трябва да е много твой човек,защото не се знае кой носи телефона. Да не е постановка. Е няма да рискуват.
Манол Манолов СИМОЛИЯТА- Едно време обличахме фланелките върху сърцата си!

#18 unicastbg

unicastbg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 17 май 2009 - 23:44

да, практически е възможна смяна на IMEI кода, но трябва да се зададе друг реален такъв (от друг телефон, произведен по същото време, с подобна # партида и недублиращ се)

Мисля че от огромното количество апарати от всякакви марки, които се бълват на пазара, вероятността да дублираш IMEI, при това точно в България, при точно определен оператор е като да отвориш друга кола с твоята фабрична аларма :)

#19 plamenst7

plamenst7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 39 мнения

Публикувано 24 май 2009 - 02:20

На мен ми откраднаха телефона още през 2003г.В полицията дадох всички данни за него,включително и името и адреса на крадеца.Така и не го видях повече този телефон,но пък ме викаха поне 7-8 пъти да давам показания-последно миналата година.Казх им да забравят за случая,защото ми писна да ме разиграват по следствия и районни.Крадеца беше заловен и образувано дело срещу него,но телефона така и не се намери.Бил го дал в заложна къща,от там пък вече го били продали(колко бързо действа полицията само).Казаха,че могат да го проследят.Е,вече 6 г. го проследяват.

#20 Assett

Assett

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 404 мнения
  • Град:Мюнхен

Публикувано 24 май 2009 - 04:51

Може да се проследи, ама кой ще ти се занимава с подобни работи? Далеч по изгодно е, да ти продат нов телефон.

Пък и правилата на тука, не позволяват да се разискват "хакерски' теми...

;)
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни