Към съдържанието

Снимка
* * * * * 2 гласа

Топлоизолация, стериопор или фибран?

• Моля влезте за да отговорите
64 отговора в тази тема

#1 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения
  • Град:Мерцедес
  • Интереси:Разни.

Публикувано 10 май 2009 - 09:20

Здравейте, моля за мнението Ви отностно цените на труда и материалите.
Стериопор А клас: 2см., 3см., 4см., 5см.
Фасаден стериопор F клас: 5см.
Минерална вата 4см., 5см.
Аксесоари за топлоизолация:
Мрежа: 125гр., 140гр., 190гр.,
Дюбели: 50мм., 70мм., 90мм., /ф 80/

Например каква е разликата между тези класове А и F при фасадния стериопор?
НЕОПОР
Графитен топлоизолационен материал на BASF - 2,5см., 3,0см., 4,0см., 5,0см.
XPS /фибран/ - 2см., 3см., 4см., 5см.

"DOUGLAS" ТОПЛОИЗОЛАЦИИ

Уважаеми клиенти,тази страница е публикуваме само заради това,защото някои колеги който явно много им се иска да се харесат на своите клиенти са написали в своя сайт такива глупости който прилягат единствено на най-непосветения в строителните работи.И лично защото се чустваме задължени да Ви даваме винаги обективна и професионална информация:

Ето какво са написали наши колеги:
Въпрос към тях/възможно да е авто въпрос?/
“ Zdraveite,
Saita si go biva.Naviarno ste svesni momcheta.Imam 1 vapros:Kak da ne se zabludia kakvo da poloza - EPS ili XPS.I za ednoto i za drugoto ima plusove i minusi.
Za XPS - "nedishashtiat" material CHE PRAVIL VLAGA I KONDENZ V ZILISTETO? DA ILI NE?
Za EPS - "dishashtiat" material (Naprimer Monodur) CHE PRONIKNE LI VODA V NEKO SE SKAPVAL? DA ILI NE?
Blagodaria za otgovora”

Ето отговора на ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ !

“Ами ние го бяхме написали, но може би не е било достатъчно ясно.

XPS плоскостите са единствените плоскости, пригодни за външна изолация. Те са по-скъпи, но не попиват вода. EPS плоскостите, освен че имат по-добра топлопроводимост (т.е. изолират по-малко спрямо XPS при еднаква дебелина), са хидроскопични. Kогато се напоят с вода, натежават, престават изобщо да изолират, мухлясват... списъкът може да продължи. Горещо съветваме всички които искат качествена изолация за не използват EPS, въпреки твърденията на псевдо-майстори, производители, магазини и подобни. Цената им е значително по-ниска, но в крайна сметка изолацията ще ви излезе доста по-скъпа. Да, те "дишат" но също така и "пият". Всички приказки за това, че изолацията трябва да е "дишаща" са нелепи и смешни и се разказват единствено, за да може хората да си купуват евтин стериопор. Ако действително вярвате в "дишането" на стените си, херметизирайте вратата на някое малко помещение в къщата си (като баня или килер например) и останете няколко часа вътре, за да видите какво се случва с въздуха там. Така бързо ще разберете, че единственото, което наистина "диша" в една къща сте вие и домашните ви любимци.

P.S. Ние нямаме никакъв финансов интерес да препоръчваме един или друг вид изолация, тъй като за труда по поставянето на изолация взимаме еднакви пари. Тук става въпрос единствено за това кое върши работа и кое – не”

И така:
1. XPS плоскостите изобщо не са предназначени за фасадна изолация та камо ли единствените.
2. Не попиват вода ? XPS има водопоглъщане от 0.2% ,при EPS е по голямо до 2 %
3. При положена качествена водо отблъскваща мазилка,е невъзможно да проникне такова количество вода.За да постигне ефекта на тотално намокрене и да загуби качествата си би трябвало да се случи следното: Вашето жилище да се намира във Венеция ,Вие да живеете под нивото на водата и върху EPS да няма положена специална полимерна водоотблъскваща мазилка./ същият вид мазилки с малко променен състав се използват за изолация на басейни ! /

ЦИТАТ:
“Всички приказки за това, че изолацията трябва да е "дишаща" са нелепи и смешни и се разказват единствено, за да може хората да си купуват евтин стериопор. “

Само един пример:
Обект: Хотел: “Виктория Палас****+” к.к. Слънчев Бряг ,един от най красивите и скъпи хотели строени досега на Българското Черноморие.
Външна топлоизолация –изпълнена изцяло с EPS и положени минерални мазилки ,аналог на система “BAUMIT” & “DOUGLAS sistem+”
ЦИТАТ:
“Ако действително вярвате в "дишането" на стените си, херметизирайте вратата на някое малко помещение в къщата си (като баня или килер например) и останете няколко часа вътре, за да видите какво се случва с въздуха там. Така бързо ще разберете, че единственото, което наистина "диша" в една къща сте вие и домашните ви любимци.”

БЕЗ КОМЕТАР !

P.S. Иначе са забавни :baby:

Възпитаният мъж не прави забележка на жена, неправилно носеща траверса.
Първия > Мерцедес форум

#2 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения

Публикувано 10 май 2009 - 17:27

Май сам ще си развивам темата Публикувано изображение
Дано да е в полза и на някой друг

Интегрирана система за топлоизолиране
Разрез на системата

Монтаж посредством дюбелиране

Указания за работа:
Указания за вграждане http://www.marisanbg...eps_f15_f20.pdf
Схема за поставяне на дюбелите http://www.marisanbg...nstallation.pdf
Схематично представяне на интегрирана система за топлоизолиране.
Монтирането на системата се извършва посредством залепяне с помощта на лепило за топлоизолационни плочи ТЕРМОФЛЕКС и последващо дюбелиране.
При полагането на дюбелите е необходимо да се спазва инструкцията за определяне техният брой и начин на разположение, както и общите указания за монтаж на топлоизолационни системи.

Монтаж посредством закрепващи шини

Указания за работа:
Указания за вграждане http://www.marisanbg...eps_f15_f20.pdf
Схема за поставяне на дюбелите http://www.marisanbg...nstallation.pdf
Нормално, плочите в системите за топлоизолиране се закрепват за основата посредством залепяне с помощта на лепило и последващо дюбелиране. Много често обаче са налице редица проблеми които не позволяват този начин на монтаж – неравни стени, ронеща се или отлепена стара мазилка и др. В тези случаи се препоръчва монтаж посредством закрепващи шини. По този начин се спестява извършването на скъпи и продължителни подготвителни работи на основата, тъй като шините позволяват лесно изравняване на неравностите по основата.

Източник http://www.marisanbg...st_standart.php
Първия > Мерцедес форум

#3 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2313 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 10 май 2009 - 18:17

ЕТО една сравнителна таблица на видове топлоизолационни материали и един Калкулатор за цените на материалите,който са необходими !
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#4 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения

Публикувано 10 май 2009 - 21:24

ЕТО една сравнителна таблица на видове топлоизолационни материали и един Калкулатор за цените на материалите,който са необходими !

Благодаря за калкулатора :P утре ще проверя до колко е актуален и ще докладвам.
Първия > Мерцедес форум

#5 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6998 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 10 май 2009 - 21:48

работата е такава че най си струва стиропора - заради съвсем леко по добърия коефициент(който се компенсира с малко по голяма дебелина) фибрана не си стува...

Този пост е редактиран от the professor: 10 май 2009 - 21:49

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#6 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения

Публикувано 10 май 2009 - 22:02

работата е такава че най си струва стиропора - заради съвсем леко по добърия коефициент(който се компенсира с малко по голяма дебелина) фибрана не си стува...

Фибрана определено не е за тухлени постройки като в моя случай Публикувано изображение
За панелни блокове става. Притеснява ме ако не изпълнението качествено дали няма да приникне влага и да се сдобия с мухъл и плесени :huh:
Първия > Мерцедес форум

#7 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8469 мнения
  • Град:§ 22
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 11 май 2009 - 06:44

Фибрана определено не е за тухлени постройки като в моя случай...

Какво предлагаш тогава? Имам същия проблем при същите условия, предстои ми поставяне на ПВЦ дограма, но казват (а и сам виждам из комшиите), че това не решава проблема с мухъла, а ми омръзна на гледам черни стени.
You'll Never Walk Alone

#8 emmi

emmi

гаднярка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1901 мнения
  • Град:тук съм, за сега
  • Интереси:брауновото движение

Публикувано 11 май 2009 - 07:32

ти ако си сложиш ПВЦ спокойно можеш да си направиш една прилично голяма ферма за пеницилин.
От една страна в момента, в който стаята е изолирана максимално от проникване на въздух в нея / с ПВЦ дограмата се търси точно този ефект/ появата на мухъл е неминуема. Все пак вътре се диша, поливат се цветя, пуска се вода, излизаме от банята..... Нормално е да има влага. И ако липсва вентилация /понеже много здраво сме уплътнили всичко/ започваме да си отглеждаме мухъл.
Другия проблем е тънките стени. В старите блокове със стени по 320, че и 510 мм няма мухъл. Без всякаква топлоизолация. Има си едни формулки, които явно вече никой не ползва, да се сметне нужната дебелина на зида за точно опреден район. Преди са ги ползвали. Сега.......... Когато стената не е достатъчно да го наречем "нетоплопроводима" вътрешната и повърхност е студена. Това води до образуване на конденз /стаята е топла/ и резултата пак е мухълче.
Жената-Скорпион трябва да се обича дълго и много, в най-лошият случай - скъпо.

#9 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8469 мнения
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 11 май 2009 - 11:27

ти ако си сложиш ПВЦ спокойно можеш да си направиш една прилично голяма ферма за пеницилин...

Имам си я и сега, ако и да е без ПВЦ все още. А дограмата ще сложа, за да се опитам да се поскрия малко от жегата и студа по голямата река, ти поне знаеш за какво става дума.
За вентилацията е ясно, но с тия неуплатнени стени пак си има предоволно чернилка по стените, при всичката естествена вентилация, т.е. отворени врати и прозорци.
Не съм съгласен за дебелината на стените - у дома повечето са около 47-52 см (комбинация от тухла и противоземетръсни шайби или както там им викат, т.е. двойни) без изолация и по всички външни стени има доволно пеницилин. Е, не съм се замогнал от това благо - огромна конкуренция, та търся начини да го ликвидирам вече.
You'll Never Walk Alone

#10 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения

Публикувано 11 май 2009 - 11:36

Спасението е само и единствено проветрението и то редовно.
hlevoust ти с каква изолация си ?
Стериопор предполагам.
Първия > Мерцедес форум

#11 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8469 мнения

Публикувано 11 май 2009 - 12:42

В момента никаква, тази вечер очаквам оферта, но практически имам само една външна стена - на кухнята, която и ще изолирам засега. Вероятно със стериопор, но все още не съм сигурен - зависи от това дали този материал попада в програмата за енергийната ефективност, за която кандидаствам тия дни.
Останалите външни стени са зад тераса, апартаментът е изцяло с източно изложение, среден, тухлен. Пеницилин, както казва emmi, имам най-вече точно на въшната стена, останалите 2 стени към терасата имат колкото да не е без хич. Това е - скромен двустаен апартемент от около 70 кв.м.
Ще сменя дограмите в целия апартемент, ще сложа и климатик в хола. Сигурно това няма да премахне влагата, но нямам и особен избор. То сега, и без дограми и т.н. почти постоянно е отворено из къщи, но това не решава проблема с влагата.
You'll Never Walk Alone

#12 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2313 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 11 май 2009 - 13:38

Аз съм сложил и две клапи на двата прозореца/с два прозореца съм в хола/.
Клапите са GECCO !
"GECCO (съкращението идва от GEalanClimaCOntrol ) е клапа, която може да се поставя на вече монтирани PVC прозорци от всички марки, без да се налага демонтиране на стъклопакетите или фрезоване на касата. Монтажът, при който не се нарушава целостта на дограмата, става за около минута и съвсем лесно механизма се завива в горната част на отваряемото крило. Вътре в него има алуминиево перце, което стои в отворено положение при спокойно време, но при поява на течение се затваря само. От вътрешната страна има малко лостче с индикация в червено, с което клапата може да се отваря и затваря ръчно по желание на потребителя."
Инфо : GECCO
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#13 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения

Публикувано 11 май 2009 - 17:50

В момента никаква, тази вечер очаквам оферта, но практически имам само една външна стена - на кухнята, която и ще изолирам засега. Вероятно със стериопор, но все още не съм сигурен - зависи от това дали този материал попада в програмата за енергийната ефективност, за която кандидаствам тия дни.
Останалите външни стени са зад тераса, апартаментът е изцяло с източно изложение, среден, тухлен. Пеницилин, както казва emmi, имам най-вече точно на въшната стена, останалите 2 стени към терасата имат колкото да не е без хич. Това е - скромен двустаен апартемент от около 70 кв.м.
Ще сменя дограмите в целия апартемент, ще сложа и климатик в хола. Сигурно това няма да премахне влагата, но нямам и особен избор. То сега, и без дограми и т.н. почти постоянно е отворено из къщи, но това не решава проблема с влагата.

Кредита ефективна енергииност е пълно "дърво" защото лихвения процент е с 2 до 4 пункта по висок от нормален или потребителски кредит който можеш да изтеглиш(лично съм проверил). А средствата който ти връщат са нищожни на фона на инвестицията.
Отностно влагата и мухъла ми се струва, че не дограмата е винивна а некачествено строителство. Веднъж появила се, борбата с нея е трудна и скъпа.
Първия > Мерцедес форум

#14 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8469 мнения

Публикувано 11 май 2009 - 18:14

... А средствата който ти връщат са нищожни на фона на инвестицията...

20% е доста повече от нищо, пък и ремонтът трябва да се направи, да не кажа, че е доста позакъснял - блокът вече е на 30 г и козметичните ремонти през година-две вече са съвсем неефективни.
Пък и ще е наивно да ми дават пари и да не ги взема (вече видяхме резултата от побългарената програма "САПАРД"!), и без това скоро и този източник ще секне. Не че ще забогатея, разбира се, но така ще мога да си позволя по-качествени материали и да ремонтирам повече. Вярно е, че не могат да се очакват чудеса, но все ще е по-добре от нищо.
П.П. Жалкото е, че санирането на цели блокове е само пожелание, то ние едва събираме пари за асансьора...

Този пост е редактиран от hlevoust: 11 май 2009 - 18:20

You'll Never Walk Alone

#15 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения
  • Град:Филибар

Публикувано 11 май 2009 - 18:43

Брях мааму ! Аз имам голям проблем значи ..... на моята панелка съм направил външна изолация 30 % фибран ( на ключовите места като затворени тераси и т.н ) и стиропор 5 см всичко е с силиконова мазилка , ПВЦ дограма на част от стаите rehau и алуминиева на другите ..... на част от външните стени имам и вътрешна изолация с гипсокартонен сандвич ( залепен заводско на гипса 3 см стиропор ) и Никъде нямам мухъл и пеницилин ...нищичко ! Моля помогнете да си завъдя, явно нещо не ми е наред ..... притесних се ......нямам и клапи ....въобще ....умирГам тука вече ..... :wors: :) ;)
п.с не се шегувам че нямам ... ;)
Публикувано изображение
Хочешь помочь новичку - делай вместе с ним.
Хочешь помочь старику - делай вместо него.
Хочешь помочь мастеру - отойди и не мешай.
А хочешь помочь дураку - сам дурак!

#16 ALEXONE™

ALEXONE™

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 434 мнения

Публикувано 11 май 2009 - 22:18

20% е доста повече от нищо, пък и ремонтът трябва да се направи, да не кажа, че е доста позакъснял - блокът вече е на 30 г и козметичните ремонти през година-две вече са съвсем неефективни.
Пък и ще е наивно да ми дават пари и да не ги взема (вече видяхме резултата от побългарената програма "САПАРД"!), и без това скоро и този източник ще секне. Не че ще забогатея, разбира се, но така ще мога да си позволя по-качествени материали и да ремонтирам повече. Вярно е, че не могат да се очакват чудеса, но все ще е по-добре от нищо.
П.П. Жалкото е, че санирането на цели блокове е само пожелание, то ние едва събираме пари за асансьора...

20 %
Безвъзмездна насърчителна помощ за енергийна ефективност в дома Енергоспестяващи мерки Размер на помощта Максимален размер на помощта в евро
Енергоефективна дограма 20% 200
Изолация на стени 20% 250
Изолация на покриви 20% 250
Изолация на подове 20% 250
Енергоефективни печки и котли на биомаса 20% 400
Слънчеви колектори за топла вода 20% 400
Енергоефективни газови котли 20% 400
Термопомпени агрегати за отопление и климатизация 20% 400

Сумарно безвъзмездната помощ не може да надхвърля левовата равностойност на 850 евро за едно домакинство.
Допълнителна информация може да се получи на тел.: 02/813 32 53 или на електронна поща: info@reeecl.org

Милко Ковачев*
Първия > Мерцедес форум

#17 sokki

sokki

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 23 мнения
  • Град:Sofia (Underground) ;)

Публикувано 11 май 2009 - 22:51

Най-добрата топлоизолация се нарича ПОЛИУРЕТАН !
Надявам се хората по-скоро да разберат за какво става въпрос
и да не си дават парите на вятъра с тези стиропори , XPS-и там други
подобни глупости.

Ето ви малко инфо за една фирма във Варна. Давам линка щото са ми познати :rolleyes:

Един сайт за топло, хидро и шумоизолация !
Говори се, че скоро щели да строят къщи като цената на м2 ще е
доста примамлива. ! Местонахождение - Варна

НОВИ ТЕХНОЛОГИИ 2008
Публикувано изображение

#18 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6998 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 11 май 2009 - 23:14

аз бях отвън със фибран и алуминиева дограма а отвътре с мухъл... обаче сложих стиропор отвътре и вече няма мухъл щото няма конденз... осен това зимата като пусна климатика за 2 -3 вечерта часа стои топло още 15 часа... ама щото съм на последния етаж на блока сложих и на тавана стиропор... и разликата в коефициентите на фибрана, полиуретана, стиропора е нищожна и с дебелина се компенсира перфектно... - повече от 4 см дебелина (то и 2,5 - 3 см е предостатъчна) доста го смятахме в меи-то... има една дебелина, от която на горе полза никаква... освен това най добре е материала да се лепи с лепило за такъв материал а не със лепило за плочки както всички правят щото е по ефтино - лепилата са подобни на ц200 ама са водонеразтворими аз моя стиропор със депроново лепило го лепих - няколко различни вида ама са бели, и не се разреждат с вода... тея на сиф прах са пълен ташак - каквито имена да им слагат са си лепила за файянс и теракота, не за изолации
п.с. Sokky ти голяма глупост изтърси бе - че тя полиуретановата пяна като се втърди си е 100% XPS (eps, xps е структура на материала, а не вид материал)

Този пост е редактиран от the professor: 11 май 2009 - 23:25

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#19 sokki

sokki

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 23 мнения
  • Град:Sofia (Underground) ;)

Публикувано 12 май 2009 - 07:28

Почети малко повече за полиуретана !

#20 emmi

emmi

гаднярка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1901 мнения
  • Град:тук съм, за сега
  • Интереси:брауновото движение

Публикувано 12 май 2009 - 07:36

аз бях отвън със фибран и алуминиева дограма а отвътре с мухъл... обаче сложих стиропор отвътре и вече няма мухъл щото няма конденз... осен това зимата като пусна климатика за 2 -3 вечерта часа стои топло още 15 часа... ама щото съм на последния етаж на блока сложих и на тавана стиропор... и разликата в коефициентите на фибрана, полиуретана, стиропора е нищожна и с дебелина се компенсира перфектно... - повече от 4 см дебелина (то и 2,5 - 3 см е предостатъчна) доста го смятахме в меи-то... има една дебелина, от която на горе полза никаква... освен това най добре е материала да се лепи с лепило за такъв материал а не със лепило за плочки както всички правят щото е по ефтино - лепилата са подобни на ц200 ама са водонеразтворими аз моя стиропор със депроново лепило го лепих - няколко различни вида ама са бели, и не се разреждат с вода... тея на сиф прах са пълен ташак - каквито имена да им слагат са си лепила за файянс и теракота, не за изолации
п.с. Sokky ти голяма глупост изтърси бе - че тя полиуретановата пяна като се втърди си е 100% XPS (eps, xps е структура на материала, а не вид материал)

така е - мухъла се появява от конденза. Друг вариант за отвътре е гипсокартон с вата.
Жената-Скорпион трябва да се обича дълго и много, в най-лошият случай - скъпо.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни