Към съдържанието

Снимка
- - - - -

RQ: Програма за търсене по снимка?

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
9 отговора в тази тема

#1 ivaylo85

ivaylo85

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 47 мнения

Публикувано 13 юни 2009 - 14:22

Здравейте. Може би няма такова животно, но все пак да питам. Има ли начин да се търси в интернет по снимка, за да разбера еввнтуално как се казва това, което е изобразено на нея. Например: видял съм снимка на някакъв човек или на сграда- и като не знам нищо за тях няма критерии, по които да ги търся с гугъл. Затова възможно ли е някакси да се копира снимката и да се пейстне в някаква търсачка или пък друг вариант???
Публикувано изображение

#2 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13272 мнения

Публикувано 13 юни 2009 - 16:46

Здравейте. Може би няма такова животно, но все пак да питам. Има ли начин да се търси в интернет по снимка, за да разбера еввнтуално как се казва това, което е изобразено на нея. Например: видял съм снимка на някакъв човек или на сграда- и като не знам нищо за тях няма критерии, по които да ги търся с гугъл. Затова възможно ли е някакси да се копира снимката и да се пейстне в някаква търсачка или пък друг вариант???

Това дори във филмите още не са го "изобретили" !

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#3 ivaylo85

ivaylo85

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 47 мнения

Публикувано 13 юни 2009 - 17:39

Всъщност, докато се рових в нета да търся нещо по въпроса, прочетох, че майкрософт са имали подобен проект, наречен "Линкълн". Само че там е можело да снимаш с gsm-a си някакъв афиш например и след това по него да бъде открито мястото, на което ще се проведе събитието. Естествено не можеш да снимаш човек на улицата и да разбереш самоличността му. Сега обаче сайтът, свързан с този проект, вече не съществува. Предполагам,че се ползвало някаква предварително зададена база данни със снимки, така че хрумването ми не е пълна измишльотина :headphones:
Ето тук: http://new.klassa.bg/News/Read/article/1489_Половината+население+на+планетата+говори+по+мобилен+телефон
Някъде по средата на статията!
Публикувано изображение

#4 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13272 мнения

Публикувано 13 юни 2009 - 17:48

Хубаво, но виж какво си писал ти.

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#5 ivaylo85

ivaylo85

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 47 мнения

Публикувано 13 юни 2009 - 18:24

Хубаво, но виж какво си писал ти.

Знам какво съм писал. Именно идеята ми беше сходна. Ако човекът или сградата са обществено известни могат да се вкарат в някаква база данни. Точно как може да стане- дори и не си представям. Но предполагам, че един ден и на това ще бъдем свидетели.
Публикувано изображение

#6 gudjo_pz

gudjo_pz

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 19 мнения

Публикувано 28 юли 2009 - 01:02

ivaylo85 Съгласен сам с тебе Публикувано изображение

#7 TuurboX

TuurboX

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 149 мнения

Публикувано 28 юли 2009 - 02:05

Tineye прави нещо от сорта

#8 Scater

Scater

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 мнения

Публикувано 28 юли 2009 - 21:07

ivaylo85 Съгласен сам с тебе Публикувано изображение

Tineye прави нещо от сорта

Вие двамата да не би да пишете ей така, защото си нямате работа ?! ;)

#9 ivaylo85

ivaylo85

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 47 мнения

Публикувано 09 декември 2009 - 20:34

Явно не съм чак толкова изперкал :rolleyes:
http://hicomm.bg/bg/...сете-по-снимка/

Може би вече сте научили за новата услуга на Гугъл. Именно за нещо подобно си мислех, когато пуснах темата, а и предполагах, че търсачка номер 1 първа ще осъществи тази идея. Сигурен съм, че услугата ще се развива и ще е много полезна. Ако някой я е ползвал да пише някакви отзиви за нея.
Публикувано изображение

#10 Grob4o

Grob4o

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 25 мнения

Публикувано 15 декември 2009 - 20:22

Явно не съм чак толкова изперкал :snowflake:
http://hicomm.bg/bg/...сете-по-снимка/

Може би вече сте научили за новата услуга на Гугъл. Именно за нещо подобно си мислех, когато пуснах темата, а и предполагах, че търсачка номер 1 първа ще осъществи тази идея. Сигурен съм, че услугата ще се развива и ще е много полезна. Ако някой я е ползвал да пише някакви отзиви за нея.

Всъщност това което го пише там така и него намерих това гооглес или каквото беше ... :)