Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Махане на кокоши трън

• Моля влезте за да отговорите
35 отговора в тази тема

#1 Puppet Master

Puppet Master

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1087 мнения
  • Град:Dark side of the Moon

Публикувано 29 юли 2009 - 21:32

Как да премахна кокошият трън? От един на крака, та цели 4 вече имам. Пробвах с някакъв крем на Шоул, но без резултат. С чесън също опитах, пак нищо. Имам чувството, че ако сега не ги махна след време от 1-4 ще станат още повече.
Ако отида на дерматолог колко горе-долу струва с течен азот премахването?

#2 Madonna

Madonna

Претръпнала

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3281 мнения
  • Град:София

Публикувано 29 юли 2009 - 21:38

Бъди търпелив, ще изчезнат самички..
Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото!

#3 Puppet Master

Puppet Master

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1087 мнения

Публикувано 29 юли 2009 - 22:22

Търпението не помага, и аз си мислех така, но вместо да се махне цъфнаха още три до него.

#4 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 15904 мнения
  • Град:оттам
  • Интереси:Non conditamus, ergo nihil sumus

Публикувано 29 юли 2009 - 22:25

Търпението не помага, и аз си мислех така, но вместо да се махне цъфнаха още три до него.

;) ами какво друго очакваш, след като си се мазал с чесън ? :huh:
Хо-хо-хохохо Публикувано изображение С чесън.
баси.

Сега сериозно - отиваш при личният си лекар, той ти дава направление за дерматолог, отиваш там и ти решават проблема с течен азот за точно 10 минути.
Не струва пари .

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#5 kai_99

kai_99

Болен мозък

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1391 мнения
  • Град:Бургас

Публикувано 29 юли 2009 - 22:52

Ако те е страх, че ще боли с азота (изобще не боли :huh: ) , продават лепенки в аптеките за мазоли и кокоши трън.
"Няма да бъда просто звезда, а ще се превърна в легенда. Дори и да нямам пукнато пени, ще ходя като персийски принц и никой няма да може да ме спре."

#6 Puppet Master

Puppet Master

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1087 мнения

Публикувано 29 юли 2009 - 22:58

:lol6: ами какво друго очакваш, след като си се мазал с чесън ? :lol6:
Хо-хо-хохохо Публикувано изображение С чесън.
баси.

Сега сериозно - отиваш при личният си лекар, той ти дава направление за дерматолог, отиваш там и ти решават проблема с течен азот за точно 10 минути.
Не струва пари .

Еми това прочетох за премахване на кокоши трън и реших да го пробвам наред с още 3.4 неща и мазила. За един месец с какво ли не си мазах крака. Но като гледам към течен азот вървят нещата.

#7 Galeto_

Galeto_

girl in the mirror

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5827 мнения
  • Град:някъде си
  • Интереси:никакви

Публикувано 31 юли 2009 - 18:42

Как да премахна кокошият трън? От един на крака, та цели 4 вече имам. Пробвах с някакъв крем на Шоул, но без резултат. С чесън също опитах, пак нищо. Имам чувството, че ако сега не ги махна след време от 1-4 ще станат още повече.

аз мога да ти кажа как сама се справих с един на ходилото си, когато бях 1-ви курс.
Имахме сода каустик, сипах малко в една капачка, после с върха на една игла си капнах две капки върху него. След два дена нямаше вече и помен от него :) Сериозна съм, да не си помислиш, че се бъзикам.
Трудното е не да направиш избор, а да живееш с избора си!

Публикувано изображение

#8 elizabet

elizabet

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 479 мнения
  • Град:Тамбукту

Публикувано 31 юли 2009 - 20:36

Така,аз имах тъкмо четири огромни кратера по ходилото ми,какво ли не пробвах и скъпи и евтини неща...и не щат и не щат да се махат,накрая прочетох в една книга:за силицилова киселина+лимонов сок.
Правиш следното:изрязваш една лекопласт,като оставяш дупка,където е кокошият трън след това на едно памуче поръсваш малко силицилова киселина и изтискваш няколко капки лимон колкото да се напои добре,като го полагаш на проблемното място след това залепяш едно парче лекопласт отгоре,а да това се први преди да си легнеш,спиш така и на сутринтта го махаш и ти гарантирам,че ще изчезнат до ден.
В никакъв случай не трябват да се оставят тия неща,защото се разпространяват из цялото ходило!

Този пост е редактиран от elizabet: 31 юли 2009 - 20:41

Не е важно да си тъп, важното е да не си личи...

Публикувано изображение

#9 emmi

emmi

гаднярка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1853 мнения
  • Град:тук съм, за сега
  • Интереси:брауновото движение

Публикувано 31 юли 2009 - 20:42

слушай доктора и не се занимавай с глупости
процедурата е секунди и не боли изобщо
Жената-Скорпион трябва да се обича дълго и много, в най-лошият случай - скъпо.

#10 Madonna

Madonna

Претръпнала

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3281 мнения

Публикувано 31 юли 2009 - 20:53

Аз също съм имала на крака си като ученичка...пробвах и със салицилова киселина, и със сока на глухарче и накрая ходих на хирург и доооста болезнено ми го изрязоха...
излезе отново на ръката ми..след време сам изчезна..

#11 moonclub

moonclub

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 428 мнения

Публикувано 31 юли 2009 - 21:52

Аз имах преди... 15 години. Първо го гориха с течен азот, ама не стана. После с някаква лепенка от аптеката се оправи.

#12 iveta7

iveta7

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1791 мнения

Публикувано 31 юли 2009 - 22:15

Не боляло с течен азот :)

Горили са ми и направо си умрях.Трябваше да отида на две или три процедури,но след първата нямаше шанс да се върна пак.
Попитах лекарката за по безболезнени методи.За лепенките каза че изобщо не помагат.Не изтръгвали самия корен на кокошия трън.Колко е вярно си нямам напредстава.За сега нищо не се е появило,но случайно ако излезе отивам да ми бае една бабка :)

Друг метод който съм чувала е силицил+парче домат.
Публикувано изображение

#13 wwwg

wwwg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 31 юли 2009 - 22:45

Не боляло с течен азот :)

Горили са ми и направо си умрях.Трябваше да отида на две или три процедури,но след първата нямаше шанс да се върна пак.
Попитах лекарката за по безболезнени методи.За лепенките каза че изобщо не помагат.Не изтръгвали самия корен на кокошия трън.Колко е вярно си нямам напредстава.За сега нищо не се е появило,но случайно ако излезе отивам да ми бае една бабка :)

Друг метод който съм чувала е силицил+парче домат.

с течен азот не боли.аз работя там кадето се произвежда и сам изгорил около 10-ина за 30 години.На 2-3 пати за около 10-ина минути,зависи колко ти е дебела кожата/без маитап/,и си готов.след около 3-5 дена почернява и сам пада.иска се и малко кураж от теб и внимание от този които те гори.успех
Салицила си е жив аспирин-само за информация/Ацетил-салицилат/.

#14 iveta7

iveta7

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1791 мнения

Публикувано 01 август 2009 - 23:10

с течен азот не боли.аз работя там кадето се произвежда и сам изгорил около 10-ина за 30 години.На 2-3 пати за около 10-ина минути,зависи колко ти е дебела кожата/без маитап/,и си готов.след около 3-5 дена почернява и сам пада.иска се и малко кураж от теб и внимание от този които те гори.успех
Салицила си е жив аспирин-само за информация/Ацетил-салицилат/.

Тук май ще поспорим.С нищо не може да ме убедиш че не боли.
Гориха ми два на крака за около 2 минути.Това време ми се стори като два часа без майтап.
Не можех да ходя.Като погледнах какво ми се случва не можех да повярвам.Имах два огормни мехура червени..точно като изгоряно.На всичкото отгоре се допираха един друг и няма да казвам за каква болка става въпрос.Ходих около една седмица с памук между пръстите и си куцах.
После минах пак на преглед (така се бяхме разбрали) и жената ми каза да спукам мехурите и да си накрисна крака в топла вода+сол и щели сами да си паднат.Е сами не паднаха,но това няма значение.Още не ми се е оправила кожата на мястото където е горено.
Важното е че сега нямам нищо на крака си.

Ако пак се появи,аз на такова нещо никога няма да се подложа.Просто няма да го издържа...

ПП:Това за чесъна не е смешно ---- ЛИНК

Горенето на кокошите тръни с течен азот е най-популярното лечение, но трябва да се прилага внимателно, защото може да се прогори кожата около кокошия трън и при опит да си помогнете може да си навлечете още по-голяма вреда.

Народът пък препоръчва да се изпробва лечебната сила на чесъна. Обелваме скилидка чесън, намачкваме го на кашичка и я намазваме върху предварително измития крак. Важно е да се разрани кожата, където се намира кокошият трън, защото, както казахме, тя е твърда и вроговена. Когато мястото се разрани, даваме възможност на лекарството, в случая чесъна, да достигне по-лесно до корена на тръна и да го унищожи. Трябва всяка вечер в продължение на няколко дни да нанасяме чесновата кашичка върху проблемното място, като прикрепваме с анкерпласт. Според народната медицина три дни лечение са напълно достатъчни, за да се отървете от болката.

Друга домашна рецепта е по същия начин кокошият трън да се маже с белия сок на смокинята, докато не изчезне. Когато късате смокиня или листо от дървото, може би сте забелязали белия лепкав сок -именно той според народните лечители е вълшебно лековит.

По-нова народна рецепта е тази, която се приготвя от лъжица свинска мас и 4 аспирина. Трънът отново се изрязва в дълбочина, намазва се и се залепва. Важно е да атакуваме всички кокоши тръни, които са ни се появили, но най-вече да локализираме кокошия трън - майка, към който да насочим всичките си сили за унищожение.

Може да използвате и рецептата с луковица от градинско кокиче, която се почиства и нарязва на дребно. Залива се с малко оцет, колкото да го покрие, и престоява 1 седмица на тъмно в малко бурканче. След това кокошият трън се намазва. Само трябва да се внимава с луковицата - отровна е! След като я нарежете, се измийте добре.

Не ви препоръчваме да прилагате бабините рецепти, само ги споделяме. Ако имате подобен проблем, трябва да се консултирате с кожен специалист и да си купите онова, което той ви препоръча.

Публикувано изображение

#15 Galeto_

Galeto_

girl in the mirror

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5827 мнения
  • Град:някъде си
  • Интереси:никакви

Публикувано 01 август 2009 - 23:20

на мен са ми горили една брадавичка с течен азот и бая си пари, особено в началото :rolleyes:
който казва, че не боли, не го е изпитал...
Трудното е не да направиш избор, а да живееш с избора си!

Публикувано изображение

#16 gogofogo

gogofogo

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 01 август 2009 - 23:34

Много илачи има...пробвал съм какво ли не...горене, ходене по доктори и т.н...при мен изчезна след третиране с прополис (или известен като пчелно млечице), но не разтвор от аптеките, а директно от някой който се занимава с пчели...размачква се, поставя се на мястото и с лепенка се залепя...при мен имаше ефект и то много добър...

#17 wwwg

wwwg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 02 август 2009 - 02:26

на мен са ми горили една брадавичка с течен азот и бая си пари, особено в началото :grimace:

Вярно че на себе си не сам го пробвал/да не ми се пада/,но съдя по реакциите на тези на които сам горил.Правих го с дървена клечка.Дървото пренася топлина/студ/,по-бързо и по точно.Метала и стъклото пренасят повече топлина и я отдават на по-голяма площ.Може би затова се е изгорила кожата и месото под нея краи кокошия трън.Не сам лекар,работя в химически завод и говоря от собствен опит.Около 30 год.работя със студ-течни кислород и азот.

Този пост е редактиран от wwwg: 02 август 2009 - 04:34

#18 little_amore

little_amore

Є∆ứҢگŤвﻍĤǻ

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1223 мнения
  • Град:Девин
  • Интереси:Музика, английски, география, баскетбол, пътешествия :P

Публикувано 02 август 2009 - 12:07

на мен са ми горили една брадавичка с течен азот и бая си пари, особено в началото :angry:

Напротив, аз преди имах много брадавички на лицето и на ръцете .. с нищо не помогна, с какво ли не ги мазахме и какво ли не ги правихме, накрая дерматоложката ми реши, трябва да ми ги гори с течен азот .. абсолютно и капчица не ме е боляло ... изобщо!Явно е до това, кой колко търпи на болка ..

#19 Concord

Concord

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 03 август 2009 - 17:43

Имам един кокоши трън на лявото ходило от около 4 години - тогава разбрах, че се е заформил. От началото беше малък и не му обръщах внимание, само изрязвах вроговената тъкан от време на време. Но тази гадост започна да се уголемява и да боли повече. Ходих на няколко процедури с течен азот без резултат - не ми бяха болезнени, но след това по три четири дена едва си стъпвах на крака. Междувременно съм опитвал със салицилова киселина - отново без успех, въпреки че последния път бях изключително упорит - в продължение на две седмици всеки ден слагах ново количество киселина и изрязвах умъртвената тъкан - резултатът беше само болка и почти невъзможно стъпване на крака... Докато не разбрах, че великото окритие ЛАЗЕР (LASER - light amplification by stimulated emission of radiation) се прилага и за премахване на кожни образувания. Бях много щастлив, че вече му се вижда края на тази напаст. Процедурата се прави с местна упойка, която е малко неприятна, тъй като мястото е чувствително. Следва същинско горене с пушек, при чийто вид някои хора биха припаднали. Наподобява все едно с лупа гориш лист хартия. 15 мин и готово - имах оформен кратер, за щастие не болеше много след това, зараства бързо, но пък за нещастие кокошият трън устоя и на тази атака и се възроди с нови сили. Просто вече съм в чудо и все си мисля, че единственото решение е скалпел. Правя опити в момента с народната медицина - чесън, но имайки предвид предишния ми опит не съм крайно обнадежден, но пък дано да стане!

#20 Madonna

Madonna

Претръпнала

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3281 мнения

Публикувано 03 август 2009 - 20:09

Просто вече съм в чудо и все си мисля, че единственото решение е скалпел. Правя опити в момента с народната медицина - чесън, но имайки предвид предишния ми опит не съм крайно обнадежден, но пък дано да стане!

Сакън..недей..имам 4( белези вече) шева на крака си от хирургическо премахване на това нещо, а знаеш ли как болеше като ми забиваха местната упойка на 2-3 места в самия трън...вярвай, такава болка не бях изпитвала...е верно, че беше преди 11-12 години ама...4 шева на ходилото си бяха проблем..практически не можех да вървя много време...и кво -пак излезе...
Пак казвам...моят си изчезна сам.

Този пост е редактиран от Madonna: 03 август 2009 - 20:10

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни