Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как влязох във Фейсбук...

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
14 отговора в тази тема

Анкета: Как влязох във Фейсбук... (37 потребител(и) са гласували)

Ползвате ли Фейсбук?

1. Да и ме кефи. (11 гласа [29.73%])

Процент гласували: 29.73%

2. Да, ама не ме кефи. (12 гласа [32.43%])

Процент гласували: 32.43%

3. Не, защото е дебилен. (14 гласа [37.84%])

Процент гласували: 37.84%

4. Какво е това? (0 гласа [0.00%])

Процент гласували: 0.00%

5. След като прочетох тази статия го изтрих. (0 гласа [0.00%])

Процент гласували: 0.00%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 5145 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 09:41

Публикувано изображение

Преди няколко месеца, докато пиех бира с един мой бивш съученик, той взе да ме убеждава колко хубаво нещо бил фейсбука. Обясни ми, че това било “социална мрежа”, че фейсбукът бил медията на модерните, динамични хора и че всеки който не е регистриран там, е суперзадръстен и изостанал.

Аз отдавна имам подозрения, че съм суперзадръстен и изостанал, но не ми се иска да го призная публично, затова още на следващия ден се регистрирах в така наречената “социална мрежа” с надеждата да понаваксам поне малко задръстената си изостаналост.

Но още в началото започнах да изпитвам известни съмнения към медията на модерните, динамични хора. Първо ме призоваха да си потърся приятели. Къде да ги търся? Аз ако за 37 години не съм ги намерил, баш тука ли ще ги срещна? Отказах да ги търся, но пък някакви напълно непознати хора започнаха да ми предлагат приятелство. Реших, че като добре възпитан човек, би трябвало да приемам всички. Само че някои оферти минаха границите на толерантността ми. Веднъж някакъв човек ми предложи да стана приятел с Татяна Дончева, моля ти се. Настръхнах. Как да стана приятел с Татяна Дончева? Ако човек не внимава, покрай нея неусетно може да се сприятели и с Ванко 1. Разбира се, натиснах бутона “игнорирай”, но лошото чувство остана.

По-неприятното е, че някои от новите ми приятели започнаха да ме засипват със сърчица, усмихнати човечета, нарисувани халби бира, а след 15-ти декември и с виртуални елхички и ме увещаваха да си ги колекционирам.

Попитах един колега за какво служат тия виртуални елхички, а той ми каза: “Не знам, но аз вече съм събрал 734. Чудя се къде да ги завра?”

Не му отговорих. По Коледа не е хубаво да се приказват такива неща.

Постепенно започнаха да ме атакуват и привърженици на различни каузи: “Да защитим децата от домашното насилие!”, “Да спасим ливадния дърдавец!”, “Искаме справедливост за Вълкан Хептенцоцов!”, “Да спрем доганизацията!”....

Тези кухи призиви ме вбесяваха. Как смятате да спрете доганизацията бе, фейсбукарчета бледи? Като си разменяте тука елхички и сърчица ли? С наближаването на изборите гражданското съзнание на юзърите достигна своя апогей. Някакъв тип всеки ден ме атакуваше с настойчивото предложение да стана почитател на Яне Янев. Любезно му написах да спре да ми досажда, защото по-скоро бих станал почитател на хурката на баба му, нежели на Яне Янев. Обаче офертите на партийния активист не спряха. Наложи се да го изхвърля от списъка с приятелите си, въпреки че не съм привърженик на силовите мерки.

Колкото повече познанства трупах в мрежата, толкова повече трупах печал, защото страницата ми се задръстваше от безсмислени признания кой какво прави в момента. Иван Гълъбинов учи за изпит, Мария Калпакова ще ходи на педикюр, Николина Стоянова ака... А някои селски пръчки с поетични наклонности се скъсваха да пишат в статуса си претенциозни глупости от сорта: “Виждаш ли сянката ми, плаваща по вълните на времето?... Докосни звездите, но не забравяй, че си човек...” Пълна помия! Освен това фейсбукът постоянно ме подканяше да “сръчкам” приятелите си. Това изобщо не се връзваше с представите ми за приятелството. Нали са ми приятели, защо да ги ръчкам?

Постепенно научих, че социалната мрежа си има и свой собствен език, в който гласните не са на почит. Често ми се случваше, когато вляза във фейсбук, да ме приветстват с милото “здр”. “Двждн” – отвръщах аз. Някои хора пък настояваха да отговарям на всевъзможни малоумни тестове. “Кое животно си?”, “Кой зеленчук си?”, “Коя чалга певица си?”, “Миришат ли ти краката?” и т.н.

Една жена ми изпрати поне 15 пъти теста “Какъв секс предпочиташ?”. Накрая се вбесих и й отговорих: “всякакъв, стига да не е с теб”. Давам си сметка, че отговорът ми не беше твърде джентълменски, но нахалството на тая пача наистина ме извади от обувките. Забележително е, че освен от хора получавах предложения за приятелство и от стопански субекти – фирми, хотели, магазини. Това вече беше лудост. Как да стана приятел с някакъв склад за чорапи?

С всеки изминал ден участието ми в социалната мрежа ме правеше все по-объркан и отчаян. В профила ми пишеше, че вече имам над две хиляди приятели, но реално бях сам като куче. Усещах, че съм се превърнал в пълен фейсбук-нещастник. Проклинах деня, в който си направих регистрация там. Но бях поел по този път и трябваше да изпия горчивата чаша на виртуалното общуване докрай...

Вчера отворих профила си и бях потресен. Някаква девойка ми беше изпратила покана да отговоря на теста “Навяваш ли на момчетата перверзни мисли, когато си с пола?” Гледах монитора вцепенен. Разбрах, че съм стигнал дъното. В този момент направих три важни заключения: първо - че никога не съм носил и няма да нося пола, второ – че не искам да навявам на момчетата перверзни мисли и трето – да ви пикая на социалната мрежа. Натиснах бутона “Изход” и излязох да пия бира.

С голяма усмивка от ivosiromahov.com

Този пост е редактиран от Censored: 22 септември 2009 - 09:46

Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#2 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 16199 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 09:46

Иво просто е велик ;)
С удоволствие чета публикациите му и се смея от сърце.

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#3 go6o_kara

go6o_kara

Велик Гадател

• Hardware Team
  • 4385 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 11:02

Мисля че статията обяснява защо не съм си направил акаунт досега. Скайп и Калдата са ми предостатъчни  :)
Щатен Гадател!

Велик гадател ?Врачка или Как да задаваме правилно въпроси?

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated.
E.H.

#4 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 5145 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 20:27

Току що виждам следната покана да ме чака във Фейсбук:

"Имате покана за курвентия. "

;)
Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#5 rouzy

rouzy

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 54 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 20:57

Искрено се забавлявах и се смях, докато четях написаното в пост първи. ;)
И на мен всякакви от странни по-странни покани ми пристигат, но много бързо им вкарвам в действие бутончето за игнориране. Ако не са колегите ми и някои близки приятели, изобщо няма и да влизам във Фейсбук.
Човек се учи докато е жив и греши също толкова!
Публикувано изображение Публикувано изображение

#6 VictoriaR

VictoriaR

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 20:58

Аз го ползвам от време на време

#7 thedemonhunter

thedemonhunter

Bonk! Atomic Cock

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 864 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 21:01

So true... Не ми трябва това, имам си един профил в MySpace, в който и без това рядко влизам, та...
Intel Core 2 Duo E7400 @ 2.8Ghz
Zotac nVidia GeForce 8800GT 1GB GDDR3 256Bit
Kingston 2x2GB DDR2 Ram @ 800Mhz in Dual Mode
Hitachi 80GB + 420GB Western Digital
Point of View - Black Diamond 400W
Point of View Incognito

#8 Cvetencet0

Cvetencet0

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 44 мнения

Публикувано 22 септември 2009 - 21:06

Хахахах благодаря,че сподели статията с нас.Определено се посмях от сърце.Аз все още нямам регистрация във фейсбука,въпреки че разни бивши съученици се опитват да ме убеждават колко готино било.След тази статия не мисля и да си направя скоро ;)
Някои хора преминават набързо през живота ни.Други спират за миг и оставят диря в сърцата ни.После никога не можем да бъдем същите !!!

#9 yvsot

yvsot

Почти нормална

• Модератори
  • 2712 мнения

Публикувано 23 септември 2009 - 17:23

Иво просто е велик :angry22:
С удоволствие чета публикациите му и се смея от сърце.

Излиза, че си от хората които са доволни от социалния си статус в тази мрежа. Сиромахов не ми казва нищо ново, а и начина му на изразяване си е в прав текст. Можех да напиша същото, ако бях останала по-дълго. Аз, като лично преживяване, стигнах само до петото изречение от историята му. Направих си регистрация и в прословутия twitter и без да съм написала каквото и да е, след два дена вече имах няколко "последователи" решили да следят изказванията ми. И това ако не е луда работа!

Не дразни лъвицата когато клетката й е в ремонт.

#10 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 16199 мнения

Публикувано 23 септември 2009 - 17:46

Излиза, че си от хората които са доволни от социалния си статус в тази мрежа. Сиромахов не ми казва нищо ново, а и начина му на изразяване си е в прав текст. Можех да напиша същото, ако бях останала по-дълго. Аз, като лично преживяване, стигнах само до петото изречение от историята му. Направих си регистрация и в прословутия twitter и без да съм написала каквото и да е, след два дена вече имах няколко "последователи" решили да следят изказванията ми. И това ако не е луда работа!

В twitter не успях да те открия с този ник, иначе последователите щяха да се увеличават в геометрична прогресия :angry22:

Във FB влизам от дъжд на вятър.
Общо взето причините , които е описал Иво Сиромахов са в няколко аспекта.Някои от тях са смешни, други - едновременно смешни, но и в същото време и показващи много лоша тенденция, а други са си направо трагични... Аз лично бих добавил и няколко лично мои, но те не представляват чак такъв интерес за широката аудитория.
И FB и Twitter са си играчки.
Едно, че ми поомръзнаха, а друго - не се вживявам чак толкова навътре във нещата, като Иво, че да анлизирам всикчо.
Знаеш, че съм повърхностен и безсмислен.

p.s.Липсваха ми коментарите ти по злободневни теми.Явно си ядосана заради липсата на място за паркиране.

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#11 Enei

Enei

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 203 мнения

Публикувано 23 септември 2009 - 18:15

Четох е тази сутрин към 4 и нещо и помня че много ме разсмя. Браво на автора - много добре написано, не че му симпатизирам, но и моето мнение за fb е отрицателно.
keep walking

#12 v2.0

v2.0

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3425 мнения

Публикувано 23 септември 2009 - 18:26

имах някакъв майспейс преди години, фейсбуук никога не съм си и правил. не мога да ги разбера тия "социални" мрежи, пълни с асоциални уроди. форумът поне те учи на нещо...
Стига толкова кал, дата... Местя се към по-сериозен форум, в който няма българи. Acid, умната ;)

#13 Agentpat™

Agentpat™

Hard & Heavy

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2228 мнения

Публикувано 23 септември 2009 - 19:03

Страхотно! Спуках се да се хиля ;). Аз се чудя, защо вътрешното ми чувство не ми даваше да си направя профил там - а сега още по-малко! :speak:

Тормозаторус Еректус

Agentpat%99.gif

2282136.png
ЦЪК

ТВОЕТО ЕЛДОРАДО

#14 RefreshMe

RefreshMe

( . )( . )

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2504 мнения

Публикувано 24 септември 2009 - 20:18

Това е секта, слушайте какво ви казвам.
Не е лошо да спиш с крокодили, лошо е когато започне да ти харесва.
Закуската

#15 Fifa

Fifa

Луд за връзване

• Глобални модератори
  • 8403 мнения

Публикувано 24 септември 2009 - 20:44

Това е секта, слушайте какво ви казвам.

Разработена от ЦРУ :rolleyes:
Не отлагай нищо за утре, ако можеш да го отложиш за вдругиден.
Марк Твен