Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Компютърът блокира Помощ

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
21 отговора в тази тема

#1 Pitufa

Pitufa

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 02 декември 2009 - 22:50

Здравейте , компютъра ми забива от малките игри във Facebook .
Прейнсталирах windows-а , форматирах hard-а , смених си захранването , РАМ-а и видио картата , смених вентилатора на процесора, обаче проблема си остана.
Същия проблем се получава и когато опитвам да стартирам мyltyplayer-на online игра (Aion ) , Иначе PC си работи нормално.
Ето малко повече инфо :
Windos XP professonal SP3
IE 8
DirectX 9
procesor : DualCore AMD Athlon 64 x2 , 2600 MHz (13 x200) 5000+
дънна платка : Asus M"N- SLI deluxe
video :2 x nVidia Geforce 8800 GTS ( 320 mb)
ram : 2x 1 GB DDR2
L2 cache : 512MB
Hard : Seagate SATA II , 320 Gb , 7200 RPM
захранване : Tacens Radix III - 1050 W

Ако някои може да помогне Благодарности предварително

#2 887103585

887103585

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 113 мнения

Публикувано 02 декември 2009 - 23:06

Здравейте , компютъра ми забива от малките игри във Facebook .
Прейнсталирах windows-а , форматирах hard-а , смених си захранването , РАМ-а и видио картата , смених вентилатора на процесора, обаче проблема си остана.
Същия проблем се получава и когато опитвам да стартирам мyltyplayer-на online игра (Aion ) , Иначе PC си работи нормално.
Ето малко повече инфо :
Windos XP professonal SP3
IE 8
DirectX 9
procesor : DualCore AMD Athlon 64 x2 , 2600 MHz (13 x200) 5000+
дънна платка : Asus M"N- SLI deluxe
video :2 x nVidia Geforce 8800 GTS ( 320 mb)
ram : 2x 1 GB DDR2
L2 cache : 512MB
Hard : Seagate SATA II , 320 Gb , 7200 RPM
захранване : Tacens Radix III - 1050 W

Ако някои може да помогне Благодарности предварително

Значи извода е че ти забила от неща свързани с интернета. Първо махни IE, после пробвай сложи нова лан карта. И уточни какво ти забива. И щом ти забива от малките игри виж в някой друг сайт къадето има флаш игри дали ще забие.

#3 go6o_kara

go6o_kara

Велик Гадател

• Hardware Team
  • 4379 мнения

Публикувано 02 декември 2009 - 23:12

Хмм, не е трябвало да се хвърляш да сменяш чарколяци заради проблема. Като захранване и 500 вата ти стига преспокойно. Съвета ми е да се погледне от разбиращ техник. Възможните причини са доста и се налагат тестове които могат да отнемат часове. Ако имаш желанието да се занимаваш сам кажи.
Щатен Гадател!

Велик гадател ?Врачка или Как да задаваме правилно въпроси?

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated.
E.H.

#4 ~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

.............................................

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 00:22

Тези игрички са доста товарещи и аз ги играя.Cafe World с IE8 забива ужасно, не може изобщо да се играе.Забелязах обаче че с Google Chrome вървят с една идея по леко.
Товарят процесора и съответно му се повишава температурата.

Като играя от лаптопа температурата на процесора скача до 60-65 градуса само за десетина минути.Настолния се представя доста по добре но и тои се товари порядъчно.
За пример след половин час игра на Far Cray 2 температурата стига максимум до 55-60 градуса.

Пробвай с различни браузери.
.

#5 go6o_kara

go6o_kara

Велик Гадател

• Hardware Team
  • 4379 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 00:28

petiostoianov, стига бе. Изумяваш ме. Не съм очаквал такова нещо.
Щатен Гадател!

Велик гадател ?Врачка или Как да задаваме правилно въпроси?

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated.
E.H.

#6 holler_pz

holler_pz

AMD маниак

• Модератори
  • 2426 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 00:28

...и аз съм на мнение , да се пробва с др. мрежов адаптер !

#7 Pitufa

Pitufa

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 07:54

благодаря на всички , ще пробвам съветите и пак ще пиша :)

#8 ~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 08:52

petiostoianov, стига бе. Изумяваш ме. Не съм очаквал такова нещо.

go6o_kara изумявам те че играя флаш игри, или те изумява че с натоварват процесора?
Довечера ще кача няколко скриин шота.

Не сестрата лапетата почнаха да играят и аз покраи тях уж дайм помагам и в един момент се оказа че само аз се грижа за разните виртуални Кафета,ресторанти,Ферми и разни други гадинки.
.

#9 pataran

pataran

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 4931 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 10:28

Според мен проблема идва и от IE8. Много се оплакват от него и най-добре е да пробваш да го махнеш. Има унинстал в адремувпрограм, и го сваля на IE6. Може после да го ъпнеш до IE7. Но съвета ми е да пробваш с фокса или операта.

21727409572.png

#10 887103585

887103585

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 113 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 10:34

За игрите ок че може да е от браузъра, но тази Айон защо блокира и от нея? Това ми е чудното. Нека да пробва и да видиме

#11 kmvasilev

kmvasilev

kaldata маниак

• VIP Потребител
  • 4591 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 10:51

<спам>
Абе я дайте един линк за някоя игричка да я пробва и стария Публикувано изображение Някоя по-тежичка с флаш, ще я изтествам на служебната мърша с ИЕ8 за да имам по-пряко впечатление. После ще го споделя тук, ако може... Не играя, затова питам така наивно за глупости но от професионална гледна точка ми стана интересно как стоят нещата... А и ще можем да споделим как е с различни видео карти и браузъри ?
</спам>
Насила хубост не става !

#12 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 15:12

Във фейсбук - аквариуми, ферми, правят ми проблеми на Опера - почти задължително, на IE8 се получава понякога забавяне. Това ми се случваше и на XP SP3 и сега на Windows 7. Видео карта 8600GT, 1GB рам. Операта си я харесвам много, но на тежки сайтове почва се държи странно, ако може някой да ми помогне. Искаше ми се да питам, при флаш анимации, които не ми вървят както трябва, като дам десен бутон и избера Local Storage и увелича количеството информация, която може да запази флаш анимацията на моя диск, дали ще се подобри нещо?

#13 pataran

pataran

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 4931 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 15:31

на Windows 7 1GB рам.

Ти май сам си отговори на проблема?!?!~ Дигни малко рамта. Път и този бъгав фейсбук си иска своето.

21727409572.png

#14 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 15:34

Ама това е дразнещо, че IE8 държи, а операта се дъни, аз очаквах IE8 да се дъни много повече. За фейсбук си прав доста.

#15 ~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 15:50

<спам>
Абе я дайте един линк за някоя игричка да я пробва и стария Публикувано изображение Някоя по-тежичка с флаш, ще я изтествам на служебната мърша с ИЕ8 за да имам по-пряко впечатление. После ще го споделя тук, ако може... Не играя, затова питам така наивно за глупости но от професионална гледна точка ми стана интересно как стоят нещата... А и ще можем да споделим как е с различни видео карти и браузъри ?
</спам>

http://kaldata.com/forums/uploads/gallery/1259762911/gallery_67643_1191_422826.png ето един скриин шот да видите натоварването на процесора от една такава игричка.

http://apps.facebook...city/?pf_ref=sb тази е от по старите и не товари толкова много.

http://apps.facebook...dex.php?ref=tab пробвай с тази.

Колкото до IE 8 май ще го разкарвам много проблеми взе да ми прави както и операта.Включително и тук във форума не ми работят половината бутони, емотиконките и.............
.

#16 887103585

887103585

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 113 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 16:21

Така е с този AJAX и като добавиме доста флаш :speak: Иначе операта винаги е била най-несъвместимата от всички браузъри

#17 kmvasilev

kmvasilev

kaldata маниак

• VIP Потребител
  • 4591 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 16:29

http://apps.facebook...dex.php?ref=tab пробвай с тази.

Пробвах я... Цели десетина минутки издържах, АМД 4200+ на 2.95 Мхц и АТИ 2400 ХТ без перка. Проца достигна до 43-44 градуса при 24 в офиса, видеото до 50-51 градуса. Пълен комфорт при играта, никакво запъване или хълцане, натоварването на проца бе между 40 и 60%, минах две нива, сготвих... (ужас) около 4-5 неща - бекони и подобни глупости, сервирах, чистих, малко парички спечелих. ИЕ8 черпеше по около 370 МБ РАМ. Работи си перфектно под ИЕ8. Като се има в предвид, че всички останали неща ми бяха пуснати - бази данни, уеб сървърчето, документи, още един ИЕ8 с 5-6 таба, музилката и тя с няколко таба, други програмки, пощата и т.н. Всички бутони и функционалност на играта бяха налични. Е, не съм сигурен защото я пускам за пръв път и играх съвсем малко но видимо нямаше никакви проблеми. Под музила също тръгна добре игричката, би следвало да няма проблеми и под нея. За моята щайга поне съм сигурен.

Захранването ми е делукс, кутията, срам ме да кажа каква е и какво е останало от нея. Почти безшумен при работа. Иначе ще излити през прозореца. Към автора на темата - инсталацията и качеството на Уин-а са съмнителни, евентуално прегряване. Може само да се гадае защо се дъни на подобни паешки игрички и задачки. Професионален оглед, профилактика на кутията и чарковете и качествена преинсталация Публикувано изображение
Насила хубост не става !

#18 ~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 17:01

Настолният ми компютър е с уиндолс 7 64бит. В момента само 2гб рам (По принцип е кит 2х2 800) процесора е 5000+ нищо не е клоквано видеото е 3850.Имам два 120мм вентилатора един пред хардовете и един под захранването.

Играя доста тежки игри без проблеми,гледам фул HD филми на 32" телевизор без почти никакво натоварване на процесора но тъпите игрички във феисбук направо го побъркват. От приятелите ми във феисбук около 25-30 човека играят на въпросните игрички и при тех положението е горе долу същото.
Извинявам се че превзех темата на човека, спирам да пиша.

Цъкам игрички във Фейсбук от доста време, от различни машини и на различни провайдъри. Такива проблеми се появяват само във фейсбука и то повечето пъти след определено време цъкане (пробвал съм опера, ИЕ, ФФ и Хром). Хром-а се държи най-добре от всички. Стигнах до извода, че проблема се дължи на натрупване на грешки и неправилното им изчистване - така де проблема е със сайта а не с компютъра.

Много точно казано

Този пост е редактиран от petiostoianov: 03 декември 2009 - 17:29

.

#19 krs

krs

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 48 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 17:07

Цъкам игрички във Фейсбук от доста време, от различни машини и на различни провайдъри. Такива проблеми се появяват само във фейсбука и то повечето пъти след определено време цъкане (пробвал съм опера, ИЕ, ФФ и Хром). Хром-а се държи най-добре от всички. Стигнах до извода, че проблема се дължи на натрупване на грешки и неправилното им изчистване - така де проблема е със сайта а не с компютъра.

#20 Pitufa

Pitufa

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 03 декември 2009 - 23:46

Здравейте отново :eek: , значи LAN картата ми е вградена и опитах с Wi-Fi но проблема си продължава. В странницата на Flash player пробвах да си тествам плеъра обаче пак згъна :angry: . При тест с 3Дмарк изкарава 10 мин и забива. Колкото и да не ми се иска май ще хвърлям дъното :down: . Благодаря на всички