Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как да се оттърва от синузита?

• Моля влезте за да отговорите
17 отговора в тази тема

#1 Spiritt

Spiritt

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 30 мнения

Публикувано 12 февруари 2010 - 12:32

Имам синузит от както се помня, който е хронифицирал с времето. Изпробвала съм компреси, отвари, билки, спрейове, лекари и т.н. всичко за каквото се сетите. От 1 седмица съм на Назодрен и се чувствам по-добре. Ползвали ли сте продукта? Дайте ми съвети за синузит....

#2 v2.0

v2.0

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3425 мнения

Публикувано 12 февруари 2010 - 12:35

Пушиш ли?
Стига толкова кал, дата... Местя се към по-сериозен форум, в който няма българи. Acid, умната ;)

#3 aMoPe

aMoPe

♫ aMoPe ♫

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2778 мнения
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 февруари 2010 - 13:18

Ей и ти си същата като мен... От много отдавна и вече и моя е хроничен .. Ако щеш вярвай усещам само силни миризми ... 50% от обонянието ми го няма, ако мога да така да сде изразя.Ходих на море, компреси с морка сол, инхалации, антибиотици и няма, и няма... Като ми се възпали само аз си знам какво ми е http://www.kaldata.c...tyle_emoticons/default/sad.gif Казаха ми, че трябвало да се отпуши, за да изтече секрета ... какво ли не правих, обмисляли сме да ме оперират ... ама аз няма да дам!
Обаче има нещо, което ми го каза една лечителка и не съм го пробвала щото съм нямала желание, може на теб да помогна - изсушаваш кестени, трябва после да ги стриеш на много ситно, фино и да смъркаш(кат наркоман ;) ) прахчето .. леля ми така направи.Каза, че след време започваш да кихаш, кихаш и така изтичал секрета.Тя се оправи, сега няма проблеми...мой ред е, но не знам кога ше пробвам ;)
Иначе незодрен не съм пробвала. :)

Този пост е редактиран от aMoPe: 12 февруари 2010 - 13:19

You must be the change you wish to see in the world!

#4 npn

npn

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 521 мнения
  • Интереси:От всичко по малко.

Публикувано 13 февруари 2010 - 08:41

Моя синузит изчезна, когато започнах да спортувам редовно преди 17 години. Изчезването беше ефектно и зрелищно. Ето какво стана тогава. Влизам в банята да се къпя и когато главата ми се загря от душа, усетих, че нещо ми се стича от носа в гърлото. Това нещо се усещаше, като огромна храчка. Започнах да се мъча да изхрача това нещо. Доста време се опитвах и в един момент това нещо изхвръкна,като снаряд от гърлото ми. Олеле какво видях, направи не повярвах на очите си. Нещото, беше с диаметър около сантиметър и дълго около 3-4см.Представляваше корава смес от гной и кървави жилки, а майка ми като го видя щеше да припадне. След, като "родих" този "пришълец", синузитът изчезна. Чувал съм и за други такива случаи с други хора.

Този пост е редактиран от npn: 13 февруари 2010 - 19:16

Силата е вътре в теб. Открий я.

#5 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6516 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 13 февруари 2010 - 10:09

смъркането на морска вода е най ефективно (сега има и разни спрейове с морска вода ама ефекта хич не е като с истинската)... може да се правят инхалации с лайка, но смъркането на морска сол не може да се сравни с нищо друго. отпушването с операция води до ново запушване... компреси и нагревки - не са ефективни...

Този пост е редактиран от the professor: 13 февруари 2010 - 10:17

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#6 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2713 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:Музика, Интернет, Компютри и тем подобни!

Публикувано 13 февруари 2010 - 11:27

За синузит съм чувал много добри отзиви от т.нар.морски краставички Публикувано изображение. Знам, че се слага по 1- 2 капки в ноздра и много хора са доволни, даже от София знам хора които идват до Бургас само за да си наберат! Намират се по крайбрежия или песъчливи места - не знам и аз точно. Даже скоро изпращах на един познат такива краставички! Ако те интересува може да попитам как точно се прилагат.
„Онова, което Водолеите мислят днес, светът ще го мисли след петдесет години."

#7 gig93

gig93

-

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1552 мнения

Публикувано 13 февруари 2010 - 11:35

И аз бях така и миналата година точно по това време ми препоръчаха един частен лекар във Варна-отидох и тя каза, че трябва да вляза в болиница инъче няма да мине-влязох в болницата лежах 2 седмици и ми биха инжекции по 3 пъти на ден и освен това пих някакви хапчета и като излязох от болницата бях напълно оздравял и носа ми се отпуши-дори и аз не вярвах-но и до сега нищо ми няма-много рядко ползвам кърпички-а преди бях много зле-по 1-2 пакета на ден кърпички и дишах само през устата-направо беше ужасно, но ме излекуваха и съм много благодарен-ако си от Варна и ако искаш ще ти дам телефона и да отидеш веднъж на праглед-много съм доволен! И аз мислех, че чрез лекарства и инжекции няма да стане-но се излекувах напълно и до сега нямам проблеми-и аз преди съм ползвал много методи-но не помага!

Този пост е редактиран от gig93: 13 февруари 2010 - 11:36

Публикувано изображение

#8 Spiritt

Spiritt

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 30 мнения

Публикувано 23 февруари 2010 - 16:54

Пушиш ли?

Да, но той е от преди да започна да пуша. Е може това да пречи на лечението. Честно казано сега се опитвам да ги откажа за пореден път. За щастие в момента, след лечението с Назодрена, се чувствам добре. Много ще се радвам да съм се излекувал, но времето ще покаже. Обикновенно при застудяване ми се обостря.
Gig93, не съм от Варна от Бургас съм. Не живея там, но се случва да се прибера за по-дълго. Ако състоянието не ми се е променило, бих се постарал да отделя време за такова лечение и да се възползвам от контактите на тази лекарка. А може и други които имат нужда от помощ да се възползват от информацията.
Иначе промивка с моркса вода съм практикувал, но не съм имал траен ефект. Да не казвам голяма дума, но цикламата(Назодрен) добре ми подейства. Освободих се от гнойта, която ми затлачваше носа.

#9 anatoliman

anatoliman

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 406 мнения
  • Град:Майна & Дъгето
  • Интереси:Пари,коли, жени.Май така беше.

Публикувано 23 февруари 2010 - 18:11

Случайно наскоро дискутирах такава тема с приятел когото видях да се маже с нещо,което се оказа китайско чудо(май така се казваше)което е закупил от аптеката за 2.50лв и го ползва вече втора година има поразителен ефект,като гел е.Личният му лекар казал че спокойно може да си маже вътре и отвън носната кухина.Така че нищо не пречи да пробваш и ти.И не е скъпо.
"Aко не умееш да говориш, научи се да мълчиш."

#10 Стоби

Стоби

досаден селски шут

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1508 мнения
  • Град:село
  • Интереси:селски

Публикувано 05 март 2010 - 19:31

аз се отървах от синузита чрез гмуркане в морето. бях се гмурнал само с шнорхел и маска, на 10-на метра и когато изплувах една кърваво сополива течност напълни маската, добре че бяхме двама та не се удавих

Да живее Партията

Да живее правителството

а Ние да мрем

#11 Хитреца Одисей

Хитреца Одисей

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 148 мнения
  • Град:По света и у нас

Публикувано 11 март 2010 - 10:46

Преди 7-8 години и аз имах проблем със синузит. Не можех да се наведа от болки. След едни 10 дневни електро-магнитни нагревки синузита изчезна.

#12 Moira

Moira

Зодия Стрелец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2513 мнения
  • Град:София

Публикувано 25 май 2010 - 06:34

При всички случаи е добре да се посети специалист УНГ и да се направи изследване за бактерии - ако се окаже че синузита е бактериален,лечението се провежда от лекар.
Ако синузита е на алергична основа се лекува чрез овладяване на алергията - помагат правилното хранене,билките,хомеопатията и др.
Ако е от простуда - с ликвидиране на простудата и проблема в синусите изчезва.
Острият и хроничен синузит се лекуват по различен начин.
Синузита се облекчава от загряване на синусите с торбичка,напълнена със загрята морска сол.Накапването в носа на чист студенопресован зехтин също помага.Преди години в аптеките се продаваше билковия продукт "Еликсир 3"- разрежда се с вода в предписаното на опаковката съотношение и се накапва в носа. С този еликсир моя приятелка излекува преди години 7 годишния си син.Билкови парни бани на главата също дават добър резултат.

Този пост е редактиран от обсидиан: 25 май 2010 - 06:36

Публикувано изображение
Публикувано изображение

#13 iva koleva

iva koleva

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 22 февруари 2011 - 13:34

тук се пише на български !

Този пост е редактиран от Trichocephalus: 23 февруари 2011 - 01:06

#14 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 17703 мнения
  • Град:София, 15 етаж под звездите и до Бог
  • Интереси:енигматика езотерика

Публикувано 26 февруари 2011 - 23:25

Спасението е Африн
:)

http://apteka.framar...рей-0-05-20-мл-
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#15 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 15905 мнения
  • Град:оттам
  • Интереси:Non conditamus, ergo nihil sumus

Публикувано 27 февруари 2011 - 11:57

Спасението е Африн
:rolleyes:

http://apteka.framar...рей-0-05-20-мл-

Хайде моля ти се, без подобни съвети повече !
"Afrin" е лекарство, съдържащо оксиметазолин.Същите препарати (или с подобно действие, съдържащи ксилометазолин) са "Олинт", "Ксилометазолин", "Отривин", "Назал", "Ксилофарм" , "Муконазал", "Ксилогел" и т.н. и т.н.

Всички те обаче трябва да се приемат не повече от 5 дни, тъй като след това при тях настъпва парадоксален ефект от парене, щипене, и повишена носна секреция.На всичкото отгоре при продължителен прием водят до възможност за атрофия на лигавицата, а това вече е многос ериозно, тъй като веднъж атрофирала игавицата не се възтановява.

Тъй че - леко със предписването на лекарства по форумите !

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#16 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 17703 мнения
  • Град:София, 15 етаж под звездите и до Бог
  • Интереси:енигматика езотерика

Публикувано 27 февруари 2011 - 13:30

Хайде моля ти се, без подобни съвети повече !
"Afrin" е лекарство, съдържащо оксиметазолин.Същите препарати (или с подобно действие, съдържащи ксилометазолин) са "Олинт", "Ксилометазолин", "Отривин", "Назал", "Ксилофарм" , "Муконазал", "Ксилогел" и т.н. и т.н.

Всички те обаче трябва да се приемат не повече от 5 дни, тъй като след това при тях настъпва парадоксален ефект от парене, щипене, и повишена носна секреция.На всичкото отгоре при продължителен прием водят до възможност за атрофия на лигавицата, а това вече е многос ериозно, тъй като веднъж атрофирала игавицата не се възтановява.

Тъй че - леко със предписването на лекарства по форумите !

Питат-отговарям.
Ог гореизброените единствено Ксилометазолин съм ползвала,и да-губи се обонянието от него.
И когато открих Африн-се родих.
Защото хроничния ми синузит изчезна.
Плюс това ме оправя и при хрема от един ден само-без странични ефекти.

Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#17 roy2roy

roy2roy

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 249 мнения

Публикувано 28 февруари 2011 - 12:10

Питат-отговарям.
Ог гореизброените единствено Ксилометазолин съм ползвала,и да-губи се обонянието от него.
И когато открих Африн-се родих.
Защото хроничния ми синузит изчезна.
Плюс това ме оправя и при хрема от един ден само-без странични ефекти.

Аз също мисля че с лекарствата трябва да сте предпазливи.Има други фактори като къде живеете.Едно е в София друго във Варна където влажноста на въздуха достига до 80%.Затов решението може да различно.
Обгаряха ми някакви венички в носа с ток,изписваха ми куп лекарства но се оказа че морската вода която някой ми каза да смъркам през носа е по ефективна.Има полза и сок от морските/гърмящите/краставички.Слагал съм по капка от тях/казват били отровни/.
Тоя проблем ми го решиха не лекарите а изненадващо за мен описааните фактори. :)

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы = политика на форума

#18 Stanimir Zahov

Stanimir Zahov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 22 юни 2012 - 10:33

Имам синузит от както се помня, който е хронифицирал с времето. Изпробвала съм компреси, отвари, билки, спрейове, лекари и т.н. всичко за каквото се сетите. От 1 седмица съм на Назодрен и се чувствам по-добре. Ползвали ли сте продукта? Дайте ми съвети за синузит....

....

Този пост е редактиран от capnemo: 22 юни 2012 - 13:46
2.1

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни