Към съдържанието

Снимка
- - - - -

МТел ХоумБокс

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
2 отговора в тази тема

#1 ivankrivodol

ivankrivodol

КонтраБандит

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1669 мнения

Публикувано 24 февруари 2010 - 13:26

Вчера от МТел ми предложиха това нещо - MTel HomeBox - било промоция - дават и апарат. Та въпроса ми е (понеже не разпитах толкова подробно) - тоя апарат би трябвало да е със същата SIM карта и няма ли да стане да работи като се постави на "нормален" GSM апарат. Съмненията ми са, че е "привързан" към определена клетка и ако се излезе от обхвата и няма да има достъп, въпреки, че ще е в обсега на някоя друга. Правилно ли си мисля?

Този пост е редактиран от ivankrivodol: 24 февруари 2010 - 13:27

#2 bo6ko

bo6ko

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 940 мнения

Публикувано 24 февруари 2010 - 17:22

Това е домашен телефон,ще работи само в къщи.Скоро и аз се бях запалил,мисля,че дават и още една мобилна карта с безплатни минути към домашния телефон и още пет приятели.Исках и нета да си прехвърля на Мтел,но четох много коментари от недоволни клиенти и се отказах.Може само телефона да си прехвърля.Някой ползва ли Хоумбокс,какви са ви впвчетленията?

#3 mtelfan

mtelfan

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 28 февруари 2010 - 15:23

Може само телефона да си прехвърля.Някой ползва ли Хоумбокс,какви са ви впвчетленията?

Аз лично съм на домашен телефон на БТК и Интернет от NetIsSat ,но един мой близък приятел ползва Voicebox (само за телефон).Подаряват ти телефонен апарат,който работи с батерия-зарежда се, и можеш да си го носиш из целия апартамент,блок,двор на блок,двор на къща,при съседа,дори при някои на няколко улици по-далече,защото клеката ,към която е прикачен,е доста далече.

Работи се по подобен начин като обикновен телефонен апарат.Но избирането е малко по-специфично,понякога слагат някакви префикси,деветки,така и не разбрах кога точно се прави това.

Homebox не съм ползвал,но ползвам мобилен нет от Мтел.Доволен съм от него като качество,но според мен не си заслужава услугата Homebox с интернет.Скоростта,колкото и бърза, никога няма да ти е като на broadband или на оптика,пакета е с ограничен трафик или ако не е,скоростта ще стане много бавна.Не ти го препоръчвам за домашно постоянно ползване.Самсе връщаш назад във времето,защото самия Homebox не е направен за always online connection,няма торенти,няма онлайн радио или телевизия,няма теглене на по-големи файлове,няма Skype и други IM или чат програми,защото ще ти свърши трафика или скоростта ще падне.