Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Хладилна чанта

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
11 отговора в тази тема

#1 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 03 май 2010 - 16:54

Ще купувам хладилна чанта за подарък!Разполагам със стотина лева (мога да добавя още около 50 най-много).Не търся кутиите които се пълнели с лед, а електрическа, която черпи ток от акумулатора!Тези, които имат такива казват,че почти не я ползват, като изтъкват ред недостатъци!И моля, някой да ми разясни тези с пълнителите добри ли са?И най-важния въпрос:изстудява ли или поддържа напитките студени (защото разполагам с термочанта)?
Не е достатъчно да си знаеш цената - трябва да се отчита и търсенето.

#2 rulom

rulom

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 862 мнения

Публикувано 03 май 2010 - 19:03

Ако ще се държи в нея мляко за детето-става......а ако мислиш да се ползва за бира-забрави...не смогва да охлажда, а акумулатора пада :speak:......на мен ми излиза по-евтино да притичвам(с колата) до някой магазин на 5-10 км. отколкото да ползвам такова. Пробвал съм и двата варианта и за мен не става, може пък други да са по-умерени в консумацията и да върши работа :cool:.

У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

#3 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 03 май 2010 - 19:15

......а ако мислиш да се ползва за бира-забрави...не смогва да охлажда,

150лв. на вятъра? Всички ми казаха, че не смогват да охлаждата! Даже ми препоръчаха вместо чанта това...

#4 sealevel

sealevel

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 78 мнения

Публикувано 27 май 2010 - 22:22

Ако още темата ти е актуална- имам мнение по въпроса. Ако ли не- какво избра да купиш?
Аз лично имам хладилна чанта, която работи с елемента на Пелтие. Може да се включва в запалката на колата и на 220В вкъщи. Струваше ми около 100 лв. 24часа поддържа питиетата хладни, като слагам едно замразено 1,5л шише с вода, като акумулатор на студ, което ми позволява да не я държа включена в контакта, защото вентилаторите шумят. Не си струва да се купуват отделно някакви охлаждащи елементи, като същата работа върши и замразената вода от фризера. Трябва да се знае, че хладилните чанти са за поддържане на вече охладени продукти, а не тепърва да се охлаждат- за което ти трябва хладилник.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#5 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6930 мнения

Публикувано 27 май 2010 - 22:32

аз си мисля че това е същото като ел помпа за гуми или прахосмукачка - за нищо не стават, освен да си изгубиш времето... п.с. бая пелтиета трябва да има като се има в предвид че едно пелтие едвам хлади процесор и харчи поне 30-40 вата... та на чантата би трябвало да са поне 10 но акумулатора ще клекне доста бързо...
System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#6 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 05:12

Ако още темата ти е актуална- имам мнение по въпроса. Ако ли не- какво избра да купиш?

Не съм купила нищо по простата причина, че нямам път към Варна (най-рано след 5-ти)...Не че съм готова и с избора! Благодаря за съветите! Тъй като не съм в час с техниката на мен като индикатор ми служи сладоледа! Колко часа би се запазил в такава чанта без да потече?

#7 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6171 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 05:42

Абсолютен боклук е въпросната чанта от снимката . Това едва ли и би подържало 10 градуса ! Няма ли компресор за какво охлаждане говорим !
Само ще си похарчите парите . Аз малък хладилник имах на този принцип , не знам даже и как ме подлъгаха ама да слушам жени и да се изпаря по бързо от магазина докато друго не беше и хрумнало ... Два месеца точно го изтърпях за нищо не ставаше , за някакъв консерватор ми го пробутаха . Докато консерватора ми за редбул държи почти 0 градоса но все пак е с компресор .
Чета нещо за сладоледи , там ти трябва фризер не хладилна чанта .

#8 sealevel

sealevel

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 78 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 10:04

Хората, които говорят за хладилните чанти от личен опит да си вдигнат ръка :clap: Защото аз ползвам такава и съм доволен. И говоря за поддържане, а не за охлаждане.

Този пост е редактиран от sealevel: 28 май 2010 - 10:04

#9 brigante

brigante

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 215 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 11:39

Хората, които говорят за хладилните чанти от личен опит да си вдигнат ръка :beer11: Защото аз ползвам такава и съм доволен. И говоря за поддържане, а не за охлаждане.

именно:) за ПОДДЪРЖАНЕ на предварително охладени продукти трябва да се говори за тези хладилни чанти,а не за изстудяване:)
ама ходи им разправяй:)

#10 starstar

starstar

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 224 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 14:35

А на какъв принцип работи това чудо?
Не ми вдъхва доверие на пръв поглед чисто практически - трябва да се държи в купето, по-горе се писа че бръмчи, а освен това вероятно бълва топлина навън???
Ние ползваме за път стандартна чанта с елементи, които се замразяват предварително в камерата. За 5-6 часа път върши добра работа, а за напитки може би най-добре около тях да се насипе сух лед (дали се продава по магазините?).

#11 sealevel

sealevel

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 78 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 20:17

на мен като индикатор ми служи сладоледа! Колко часа би се запазил в такава чанта без да потече?

Не става за сладолед, защото сладоледа се съхранява при -18*C. Например, обикновен хладилник, камерата му държи -2*С, ако на някой му е правило впечатление защо сладоледа му се размеква като го прибере вкъщи. Искам да кажа, че за сладолед трябва да се търси от фризер нагоре :speak: Хладилната кутия(не чанта) включена към захранване + допълнително охлаждане от замразена вода в шише - поддържа +5*C при външна темп. 25*C. От начало ми беше интересно да си направя тези експерименти. Моята кутия е с мощност 60W на 220V и 50W в кола(12V). Друг въпрос е, че на изключен двигател не трябва да се оставя, защото е все едно да си оставиш единя фар включен.

Не ми вдъхва доверие на пръв поглед чисто практически - трябва да се държи в купето, по-горе се писа че бръмчи, а освен това вероятно бълва топлина навън???

Не може да се усети топлината, която се отделя, освен ако не си сложиш ръката на изхода на горния вентилатор. Бръмченето на вентилаторите пречи само ако тръгнеш да спиш, иначе според мен е нормално.

Да не си помислите, че убеждавам някой да си купува- не си купувайте ако си мислите, че ще ви работи и побира като хладилник, само че много се наговори против хладилните кутии, а всъщност изпълняват това за което са направени.

#12 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 28 май 2010 - 20:31

Да не си помислите, че убеждавам някой да си купува- не си купувайте ако си мислите, че ще ви работи и побира като хладилник, само че много се наговори против хладилните кутии, а всъщност изпълняват това за което са направени.

Благодаря за поста! На един почитател на офроуда определено ще му върши добра работа (предимно напитки, сандвичи и плодове).Сега покупката просто е въпрос на време.Ще сложа снимка!