Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Японските коли отново по-качествени

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
79 отговора в тази тема

#1 pitona

pitona

Street Raider

• Потребители
  • PipPipPip
  • 253 мнения

Публикувано 20 ноември 2004 - 14:35

Изследването на Consumer Reports съвпадна напълно с това на J. D. Power and Associates – Toyota, Honda, Mazda и Subaru заеха челните места.

Американското потребителско издание Consumer Reports побликува традиционния си годишен рейтинг за надеждност на автомобилите. За пореден път японските модели се оказаха най-добри. В черния списък попаднаха американските и европейските.
Около 4 млн. са абонатите на изданието. В изследването се включиха 810 000 собственици на автомобили, произведени между 1997 и 2004 г. Рейтингът се позовова на количеството повреди на всеки 100 автомобила от дадена марка. От 32 модела най-надеждни са 29, произведени от японски компании.
Първенецът е Toyota с 16 качествени коли (вкл. и Scion и Lexus). Toyota Corolla, Land Cruiser и RAV4. Добре се представиха почти всички Lexus, Honda Civic, Mazda 3, Subaru Impreza и Forester, Mitsubishi Lancer и Honda CR-V. Сред американските автомобили добра оценка получиха представителите на General Motors - Pontiac Grand Prix и Buick Regal.
Журито от Consumer Reports обяснява ниския рейтинг на европейските марки с многото проблеми в електрониката, докато азиатските производители не усложняват излишно конструирането.

Списък на най-надеждните:
Компактни:

Toyota Corolla
Scion xB
Honda Civic
Mazda 3
Subaru Impreza
Toyota Echo
Mitsubishi Lancer

Хибриди:
Toyota Prius
Honda Civic Hybrid

Купета и кабриолети :
Lexus SC430
Toyota Celica
Acura RSX
Mazda RX-8
Chrysler Sebring convertible

Седани:
Lexus IS300
Acura RL
Toyota Camry
Toyota Avalon
Lexus LS430
Lexus GS300/GS430
Buick Regal
Pontiac Grand Prix
Hyundai Sonata
Infiniti G35
Всъдеходи:
Toyota Land Cruiser
Toyota Highlander
Mitsubishi Endeavor
Toyota RAV4
Honda Elemen
Lexus LX470
Honda CR-V
Subaru Forester
Acura MDX
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Луд съм мамо ям ПАРКЕТ!!!

#2 lpa

lpa

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2153 мнения

Публикувано 24 май 2006 - 00:56

Известно ми е от доста време.
Трябва японец да пипне, за да е качествено :)

Този пост е редактиран от lpa: 24 май 2006 - 00:56

"The world is a fine place, and worth fighting for".
I agree about the second part.

#3 RefreshMe

RefreshMe

( . )( . )

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2503 мнения

Публикувано 24 май 2006 - 23:46

Никак не съм учуден. И хич не е вярно, че резервните им части са скъпи.
Не е лошо да спиш с крокодили, лошо е когато започне да ти харесва.
Закуската

#4 Air_Alex

Air_Alex

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 470 мнения

Публикувано 24 май 2006 - 23:50

Никак не съм учуден. И хич не е вярно, че резервните им части са скъпи.

На пълно съгласен,точно това щях да пиша и аз :)

#5 Skoinks

Skoinks

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1193 мнения

Публикувано 26 май 2006 - 22:32

Известно ми е от доста време.
Трябва японец да пипне, за да е качествено :)

Точно така

#6 lpa

lpa

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2153 мнения

Публикувано 26 май 2006 - 22:44

Радвам се че има хора, които са съгласни с мен :)

Този пост е редактиран от lpa: 26 май 2006 - 22:44

#7 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 15964 мнения

Публикувано 26 май 2006 - 22:47

А карам моята "Баба Мазда" от една година и половина,минал съм с нея 64000 км. и препоръчвам на всичките си познати да си купуват японски коли.Преди съм имал Заз,Лада,Москвич 412,Голф 2,Опел Корса,Опел Астра и под всичките съм лежал доста време.От както съм с Маздичката не съм помирисвал ремонт! :)

П.С.Май се получи като реклама,а? Публикувано изображение

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#8 RefreshMe

RefreshMe

( . )( . )

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2503 мнения

Публикувано 26 май 2006 - 23:18

Това говори не само че колата е здрава, ами и че си добър стопанин.
Баща ми има Мазда 626 , та и той доста рядко ляга под нея.
Не е лошо да спиш с крокодили, лошо е когато започне да ти харесва.
Закуската

#9 lpa

lpa

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2153 мнения

Публикувано 26 май 2006 - 23:24

Аз имах Субару за година, не съм пипнал нищичко по него, а беше 1993г.

#10 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения

Публикувано 27 май 2006 - 06:44

Години наред японските са най-добри.Американските пък ги няма в класацията.

#11 Skoinks

Skoinks

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1193 мнения

Публикувано 27 май 2006 - 09:38

Баща ми има Нисан Патрол и патрола е на 16 години и е поправян 4 пъти

#12 lpa

lpa

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2153 мнения

Публикувано 27 май 2006 - 11:42

dragozow, по мой скромни впечатления всяка втора кола в щатите е японска. И те им имат уважението. Поне там къде живях, едва ли не всяка трета кола беше Тойота.
:nono:

#13 Fixt00l

Fixt00l

Непобеден СПОРтист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2415 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 13:26

МАЗНА (Мазда) никой истински българин не би си купил.След като разбрах как крадат патенти от нас-не, мерси.А за японските коли-Ами,на кръстовището спират AUDI A3 и HONDA CIVIC.Коя кола ще гледате с по-добро око?Или новото BMW 7XX с някакъв си LEXUS... :ph34r:
Бай Стефан=цар Ignored: iordanoff/Progres/rulom/sedally и др.

#14 XIIID

XIIID

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 41 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 13:34

МАЗНА (Мазда) никой истински българин не би си купил.След като разбрах как крадат патенти от нас-не, мерси.А за японските коли-Ами,на кръстовището спират AUDI A3 и HONDA CIVIC.Коя кола ще гледате с по-добро око?Или новото BMW 7XX с някакъв си LEXUS... :ph34r:

Чудех се кога ще изтрещи първият германофилски пост по темата... И то изключително технически аргументиран.
Ха иди питай борец каква кола да си вземеш :angry:
(Лично аз на мутренските каляски бих гледал през прицела на базуката.)

Този пост е редактиран от XIIID: 29 март 2007 - 13:39

Публикувано изображение

#15 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 14:22

Гледам, че темата е от преди година :ph34r: Хубаво, че се връщаме пак :ph34r: Все пак проучването е за американския пазар, а там както знаем си има специфични модели! Дори наскоро четох, че излиза специално изпълнение на Голф IV за щатите, след като в Европа отдаааавна сме забравили за четвъратта генерация на Голф. Същото е и с модела на Форд Фиеста ( казвам го, щото карам такава), който ще излезе скоро в Америка като фейслифт на моя, но с много малки разлики! А тук в Европа вече чакаме Фиеста 2008 - напълно нов модел! Примери има много. Иначе и в Европа по надеждност според германското списание Ауто Билд за миналата година в челните места са Мазда и Тойота. Интересното е, че Мерцедес е класиран чак на 15 място от 24 марки автомобили.
Я да напиша класирането по-добре ;)

1. Мазда
2.Тойота
3.Хонда
4.Хюндай
5.Нисан
6.Шевролет( разбирай Деу)
7.Волво
8.Сузуки
9.Митсубиши
10.Опел
11.Ауди
.БМВ
.Смарт
14.Шкода
15. Мерцедес
16. Форд
.Сеат
.Фолксваген
19.Киа
20. Алфа Ромео
21 Ситроен
22. Рено
23.Фиат
24 Пежо!!!!

Това е положението за миналата година.

В изследването са взети предвид следните показатели:

1. Анкета на Ауто Билд със собствеениците на дадена марка
2.Сервизни кампании за ремонт( когато се привикват в сервизите модели, на които в последствие е открит някакъв конструктивен дефект)
3. Данни от техническите прегледи
4.Продължителни тестове на Ауто Билд ( обикновено 100 000 км)
5.Пощенска кутия на списанието
6.Сервизен тест на Ауто Билд( Тоест нещо като скрита камера за сервизите на дадена марка в по-големите германски градове)
7.Гаранция

Този пост е редактиран от bildera_: 29 март 2007 - 14:25

11591423023.png

#16 JueLz

JueLz

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 113 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 16:31

А европейските к оли , откакто почнаха да ги правят в Китай са боклук до боклук...Мазда май още 100 години ще е на първо място...

Недей така общо да гледаш на автомобилостроенето. Това, че са произведени в Китай не значи, че са боклуци. Има едно нещо, което се казва стандартизация. Освен това тия коли дето ги строят там са си за местния пазар и не ги внасят в Европа ;)

А за горната класация No Coment. По всички класации Субару са в челото, а тука дори на са в Топ25!

Този пост е редактиран от JueLz: 29 март 2007 - 16:34

#17 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 16:51

Недей така общо да гледаш на автомобилостроенето. Това, че са произведени в Китай не значи, че са боклуци. Има едно нещо, което се казва стандартизация. Освен това тия коли дето ги строят там са си за местния пазар и не ги внасят в Европа ;)

А за горната класация No Coment. По всички класации Субару са в челото, а тука дори на са в Топ25!

Ами както виждаш, класацията е на Ауто Билд и хората са решили, че Субару нямат достатъчно продажби в Германия, за да включат и тях. Между другото в тая класация всяка година се появяват нови марки, така, че догодина може и Субару да е включено. За 2006 година новите марки, включени в изследването са Сузуки, Киа, Шевролет и Алфа Ромео.Не се и съмнявам, че Субару ще е в челото, макар, от тестовете, които съм чел за Субару в Ауто Билд да съм останал с впечатление, че на германците не им трябва точно това ;) Ето, миналата седмица ме изненада един коментар на мой колега, който не хареса изобщо новия SUV на Субару, който даваха по БТВ. На мен много ми допадна, даже се влюбих в него :) Разни хора, разни... Всъщност сега ако си купувам SUV, то Субару ще е на едно от челните места в моята класация. Засега си оставам фен на Форд ;)

11591423023.png

#18 Fixt00l

Fixt00l

Непобеден СПОРтист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2415 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 17:11

Чудех се кога ще изтрещи първият германофилски пост по темата... И то изключително технически аргументиран.
Ха иди питай борец каква кола да си вземеш ;)
(Лично аз на мутренските каляски бих гледал през прицела на базуката.)

Ех, тая кладенчова вода...За твое сведение, на пoвечето бизнесмени колата им печели авторитет и пари, с които може и няколко коли да си купят.Ако не си облечен подобаващо, ако не караш немска лимузина-не вървиш.Брокера със служебната Тойота направо го пъдят ;) А возията забравихте ли?О Т В Р А Т.На мен лично ми е ужасно смешно, като видя японска кола, особено Мазната с крадения от нас двигател.Като са баровци, що сами не си го направят? Който има азиатска кола-просто няма достатъчно пари.Това е, свикнете с тази мисъл.Учудвам се, че напреднали потребители вярват на тия класации :) Веднъж видях нилборд с кола на годината-Рено ли беше, Алфа Ромео ли беше, не помня.Обаждам се по GSM-"Брат ми, я да си продадеш MERCEDES E320, последният модел, че да си купиш кола, която оглавява класациите". Човекът се кикоти до задъхъване.Ами, ако някой кара MERCESED MAYBACH?Колко измежду вас са професионални механици, например?(Аз не съм, но знам какво говоря.)Или може да отидете на някой паркинг да кажете-"Абе, м`че, как можа да се набуташ така, с PORSCHE CAYENNE" Я си го продай и си купи DAIHATSU ИЛИ SUZUKI (R O F L M A O)

P.S Целта на острия коментар не беше заяждане/опониране, а РЕАЛНАТА страна на нещата;)

Този пост е редактиран от Fixt00l: 29 март 2007 - 17:13

#19 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 17:18

Ех, тая кладенчова вода...За твое сведение, на пoвечето бизнесмени колата им печели авторитет и пари, с които може и няколко коли да си купят.Ако не си облечен подобаващо, ако не караш немска лимузина-не вървиш.Брокера със служебната Тойота направо го пъдят ;) А возията забравихте ли?О Т В Р А Т.На мен лично ми е ужасно смешно, като видя японска кола, особено Мазната с крадения от нас двигател.Като са баровци, що сами не си го направят? Който има азиатска кола-просто няма достатъчно пари.Това е, свикнете с тази мисъл.Учудвам се, че напреднали потребители вярват на тия класации :) Веднъж видях нилборд с кола на годината-Рено ли беше, Алфа Ромео ли беше, не помня.Обаждам се по GSM-"Брат ми, я да си продадеш MERCEDES E320, последният модел, че да си купиш кола, която оглавява класациите". Човекът се кикоти до задъхъване.Ами, ако някой кара MERCESED MAYBACH?Колко измежду вас са професионални механици, например?(Аз не съм, но знам какво говоря.)Или може да отидете на някой паркинг да кажете-"Абе, м`че, как можа да се набуташ така, с PORSCHE CAYENNE" Я си го продай и си купи DAIHATSU ИЛИ SUZUKI (R O F L M A O)

P.S Целта на острия коментар не беше заяждане/опониране, а РЕАЛНАТА страна на нещата;)

Съгласен съм с теб ;) Всяка " раса" си има предпочитанията. Само не мога да разбера расата на голфаджиите - те към кои спадат? Определено ГолфII не е за престиж, не е и евтин, не е и качествен, изобщо всичко "не е" е събрано в него! Значи единствената раса дето остава е расата на ОВЦЕТЕ :P Не са далеч от истината и ония с Мерцедес и БМВ и те са като посестримите си - "ОВЦЕТЕ - ГОЛФАДЖИИ" :P :P :P

ДОЛУ ГОЛФАДЖИИТЕ :P

11591423023.png

#20 Fixt00l

Fixt00l

Непобеден СПОРтист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2415 мнения

Публикувано 29 март 2007 - 17:23

Причината е в много "механици", които заклеймяват Голф 2 като една от най-здравите и издръжливи коли, произвеждани някога.А за немските лимузини вече поясних.По отношение на ГОЛФ-хм, ами, ако ще е младежка кола- AUDI A3 е по-добрият избор (а уж била същата работа).