Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Субуфер + усилвател за компютър..

• Моля влезте за да отговорите
11 отговора в тази тема

#1 r0ll

r0ll

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 30 ноември 2010 - 14:48

Здр. съфорумници!
Искам да ви попитам някой може ли да ми предложи субуфер усилвател и една колона за звук (или как се казваха незнам пищялки или нещо от сорта бяха) и ако може да могат да се свържат към компютъра ми..
ако може да е нещо добро и по-качествен звук,но и цената му да е горе долу прилична..
Не съм отделил нинакви пари все още,но по коледа ще се копува колкото пари има пък по нататак ще се купи и останалото..
Благодаря предварително!

Този пост е редактиран от r0ll: 30 ноември 2010 - 14:48

#2 Selena&Vanko

Selena&Vanko

✯Administrator✯

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8455 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Музика
    Компютри
    Баскетбол

Публикувано 30 ноември 2010 - 15:53

Здр. съфорумници!
Искам да ви попитам някой може ли да ми предложи субуфер усилвател и една колона за звук (или как се казваха незнам пищялки или нещо от сорта бяха) и ако може да могат да се свържат към компютъра ми..
ако може да е нещо добро и по-качествен звук,но и цената му да е горе долу прилична..
Не съм отделил нинакви пари все още,но по коледа ще се копува колкото пари има пък по нататак ще се купи и останалото..
Благодаря предварително!

Доброто и качеството идват на съответната цена.Горе долу някакъв бюджет или постни темата около Коледа.Въпроса е не само за колонки,ако искаш качество си е и до звукова карта.
  • lz4jw харесва това
Публикувано изображениеПубликувано изображениеDr.WEB
На хейтъри не отговарям!

#3 Daredevil_666

Daredevil_666

The Man Without Fear

• Hardware Team
  • 3773 мнения
  • Интереси:Не ме интересуват компютри!

Публикувано 30 ноември 2010 - 18:15

Единият вариант при теб е да си вземеш активни колонки , ако те е налегнало безпаричието.Те вадят добр и качествен звук , но нямат мощност , ако това търсиш.Примерно http://www.technopol...detailScenario= са добри за свястна цена.Иначе , ако мислиш за усилватели или нещо втора ръка 150-200 кинта или ново 300-400лв.Съответно и колоните за тях никак не са евтини !

X58/ I7 920 D0 4.2Ghz/6GB 2Ghz/6970 1/6Ghz/64GB+1TB/X760/Colossus/LG 3D 42inch

Pioneer VSX-923K/Quadral Quintas 5000 F2/JBL GTO 1202D

#4 П.Костадинов

П.Костадинов

♫ Музикален фен ♫

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 700 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Музиката и всичко свързано с нея.Нека не забравяме и туризма
    /в БЪЛГАРИЯ/.

Публикувано 01 декември 2010 - 11:21

Този логитеч е много добър,дълги години съм го ползвал и няма грешка!

Обаче,автора на темата да кажем е някой маниак и примерно даде тези 130лв и след време му омръзне звученето на системката - Какво правим??
Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен усилвател или ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

ЦЪК ЦЪК ЦЪК
И така де,заделяш си 200лв най-много за усилвател и след това започваш със тонколоните,който сравнително относително могат да ти стъпят на 100-200лв като за начало.

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение,което бих избрал аз.

ЦЪК

Този пост е редактиран от П.Костадинов: 01 декември 2010 - 11:28

min ▃ ▄ ▅ ▆ █ max ♫ ♪ ♫ ..Със забита стерео доза във вените.
Spoiler

#5 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13854 мнения

Публикувано 01 декември 2010 - 11:24

Обаче,автора на темата да кажем е някой маниак и примерно даде тези 130лв и след време му омръзне звученето на системката - Какво правим??
Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.
И така де,заделяш си 200лв най-много за усилвател и след това започваш със тонколоните,който сравнително относително могат да ти стъпят на 100-200лв като за начало.

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение!

ЦЪК

Кои от всички предлагаш ?

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#6 Selena&Vanko

Selena&Vanko

✯Administrator✯

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8455 мнения
  • Интереси:Музика
    Компютри
    Баскетбол

Публикувано 01 декември 2010 - 11:44

[quote name='П.Костадинов' timestamp='1291195316' post='1851804']

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен усилвател или ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение,което бих избрал аз.

ЦЪК
Особено ако слушаш mp3-ки звученето гаранция ще ти омръзне,както и филми от Замунда.Скъпи системи са за оригинални дискове.Ако бюджета е 300лв. примерно, 150лв. Creative карта и 150лв. тонколони.300лв. колони и вграден звук Realtek за 10-15лв. ми се струва несериозно.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеDr.WEB
На хейтъри не отговарям!

#7 П.Костадинов

П.Костадинов

♫ Музикален фен ♫

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 700 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Музиката и всичко свързано с нея.Нека не забравяме и туризма
    /в БЪЛГАРИЯ/.

Публикувано 01 декември 2010 - 11:50

Особено ако слушаш mp3-ки звученето гаранция ще ти омръзне,както и филми от Замунда.Скъпи системи са за оригинални дискове.Ако бюджета е 300лв. примерно, 150лв. Creative карта и 150лв. тонколони.300лв. колони и вграден звук Realtek за 10-15лв. ми се струва несериозно.

Сериозно-несериозно тук гадаем вече нали се сещаш,че след като незнаем бюджета с който разполага автора,как да му предложим точният вариант било то за него или някой друг..
min ▃ ▄ ▅ ▆ █ max ♫ ♪ ♫ ..Със забита стерео доза във вените.
Spoiler

#8 r0ll

r0ll

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 02 декември 2010 - 12:31

Ами като за начало искам да купя усилвател+суббуфер+ една или две колони като за начало..
Бюджет с който още не разполагам 400лв.
Пък по нататък ще я мислим..

#9 banshee79

banshee79

Ghost in the Shell

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 918 мнения
  • Град:The Goblin Reservation
  • Интереси:МногоСтранни :)

Публикувано 02 декември 2010 - 13:24

Ами като за начало искам да купя усилвател+суббуфер+ една или две колони като за начало..
Бюджет с който още не разполагам 400лв.
Пък по нататък ще я мислим..

Не стана ясно за музика ли, за игри ли, за домашни кино ли, съраунд ли ще се прави ...
За музика (по принцип стереозвук) може би най-балансирано ще се получи с 2 Microlab SOLO 7C, 2x55W, корпус от дърво, дистанционно плюс читава звукова карта, примерно Asus Xonar DG, 5.1, Digital S/PDIF Out, Dolby® Headphone, PCI. Няма ги налични, ако се поръчат отсега до коледа може и да пристигнат :blink:
Друг вариант е система за домашно кино с подходящи входове, но музиката не им е силната страна по принцип...
За маркови съраунд озвучителни системи не може да говорим в тази ценова категория (най-евтините усилватели започват от 400 лева). Китайско 5канално усилвателче с цифров вход (дори и вградената звукова карта би трябвало да има такъв изход...) е примерно Кода AV-505 5x35 W 160лв, плюс комплект от 2 (111лв плюс тенденция в бъдеще за задни съраунд колонки и център )или направо 5 (180лв) колонки и евентуално от някъде да се намери пасващ им активен суб-бас. Остава да се пита в Конрад дали може да се доставят и кога. По принцип ще свирят, но "напасването" им ще е мъка...
Препоръчвам ти стереоварианта :rolleyes:

#10 r0ll

r0ll

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 03 декември 2010 - 11:56

Не стана ясно за музика ли, за игри ли, за домашни кино ли, съраунд ли ще се прави ...
За музика (по принцип стереозвук) може би най-балансирано ще се получи с 2 Microlab SOLO 7C, 2x55W, корпус от дърво, дистанционно плюс читава звукова карта, примерно Asus Xonar DG, 5.1, Digital S/PDIF Out, Dolby® Headphone, PCI. Няма ги налични, ако се поръчат отсега до коледа може и да пристигнат ;)
Друг вариант е система за домашно кино с подходящи входове, но музиката не им е силната страна по принцип...
За маркови съраунд озвучителни системи не може да говорим в тази ценова категория (най-евтините усилватели започват от 400 лева). Китайско 5канално усилвателче с цифров вход (дори и вградената звукова карта би трябвало да има такъв изход...) е примерно Кода AV-505 5x35 W 160лв, плюс комплект от 2 (111лв плюс тенденция в бъдеще за задни съраунд колонки и център )или направо 5 (180лв) колонки и евентуално от някъде да се намери пасващ им активен суб-бас. Остава да се пита в Конрад дали може да се доставят и кога. По принцип ще свирят, но "напасването" им ще е мъка...
Препоръчвам ти стереоварианта :)

Ами основно ще е за музика и филми (като играя игри слушам музика така,че..) и този усилвател с тези петте колонки ще могат да се свържат така ли ?
Само сега едно суббуферче да ми предложите и всичко е 6+ не искам да събарям къщата,но сега съм с две колонки от 20лв. след като ми изгоря аудио системата ;)
Така,че за това съм толкова на зор..

#11 banshee79

banshee79

Ghost in the Shell

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 918 мнения
  • Град:The Goblin Reservation
  • Интереси:МногоСтранни :)

Публикувано 03 декември 2010 - 12:40

Тази Yamaha е доста добро предложение за такава цена... Черен е и няма да пасва на другите колони като външен вид, но пък ще стои добре до телевизора ;)

#12 r0ll

r0ll

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 04 декември 2010 - 16:55

Тази Yamaha е доста добро предложение за такава цена... Черен е и няма да пасва на другите колони като външен вид, но пък ще стои добре до телевизора :cool:

А към Yamahata да предложиш усилвател и колонки ?!
Но да не надвишим 400лв.. ;]

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни