Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Почистване на LCD монитори

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
13 отговора в тази тема

#1 heopss

heopss

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 03:39

Помогнете-как се почиства LCD монитор?

#2 cocotone

cocotone

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 473 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 05:59

Помогнете-как се почиства LCD монитор?

<{POST_SNAPBACK}>

Ако е само от прах - с много мека суха кърпа -напр. тензух,който се използва за бебешки пелени. Или с много фин бархет и не се натиска екрана, защото течните кристали са много чувствителни, а трябва да се гали.... :),като катеричка... :yanim:
Ако има отлагания - налага се да му духаш... :hush: Публикувано изображение , т.е. отблизо да духнеш, да стане малко конденз от дъха ти на мястото, където трябва, и после - пак с кърпата.
Продават се и препарати, но го препоръчвам единствено и само, ако по горните начини не стане, аз лично съм използвал специални кърпички - английско производство на фирма AF - виж тук и само тях препоръчвам при необходимост.
Успех! :bye:

#3 chichomitko

chichomitko

Very Important Person

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 980 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 09:12

Ще добавя единственно,че аз използвам и препарат за почистване на стъкла,защото отлаганията (например от цигарен дим) само със суха кърпа неможеш да почистиш.
Публикувано изображение

#4 cocotone

cocotone

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 473 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 09:39

Ще добавя единственно,че аз използвам и препарат за почистване на стъкла,защото отлаганията само със суха кърпа неможеш да почистиш.

<{POST_SNAPBACK}>

Моите почитания, chichomitko,
Препарата за стъкла - само в най-краен случай. Но винаги трябва да се има едно наум като възможност за повреждане на покритието, ако мониторът не е със защитно стъкло. Срещал съм такива случаи.

#5 chichomitko

chichomitko

Very Important Person

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 980 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 09:57

Може би трябваше да направя едно уточнение > препаратът,който можем да използваме НЕ трябва да съдържа алкохол.Алкохолът е този,който може да повреди монитора,както и посоченото от теб "натиск върху екрана".
А иначе не виждам защо да не се използват препарати,като има такива специално създадени за целта,например на 3М.
Публикувано изображение

#6 lordjohn

lordjohn

Човек

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1020 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 10:02

Има и специални четки, които привличат праха. По Discovery тече една реклама на подобна четка. Мисля че могат да се намерят и в България. Става въпрос само екрана, разбира се. Останалата част от монитора може да се почисти като при стандартен CRT монитор.
:bye:
ТЪРСАЧКАТА не е мръсна дума

#7 d_n_g

d_n_g

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 87 мнения

Публикувано 16 февруари 2006 - 10:44

:offtopic_s: :offtopic_s:

Аз ползувам един препарат за моят crt монитор, казва се Лебед и е производство на някаква бг фирма, може и да ви свърши работа. Ако някой има др идеи за crt монитори и почистването им да помага. Клавиатурите събират яко прах.

#8 rusimonov

rusimonov

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 451 мнения

Публикувано 17 февруари 2006 - 02:56

На моето ТФТ само му духам засега, защото е новинко и не се е налагало да ползвам другите методи! Публикувано изображение

#9 gak

gak

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 94 мнения

Публикувано 17 февруари 2006 - 10:18

Чрез Google прочетох следните указания за почистване на LCD монитор:
-Със суха много мека кърпа ,но никога със салфетка, без да се натиска се избърсва праха.Бършем еднопосочно,от горе на долу.
-Ако имате по трайни петна,навлажнете меката кърпа.Сложете няколко капки-
внимание-isopropyl alcohol.Изписвам термина на английски защото не зная значението му на български.Този алкохол може да бъде заменен с капки оцет.
-Никога не почиствайте с препарати които са на амонячна основа.Екрана може да пожълтее и става трошлив.
-Никога не впръсквайте препарата директно на екрана.

За повече в google-clean lcd monitor

#10 spasov2

spasov2

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 446 мнения

Публикувано 22 февруари 2006 - 21:05

Този проблем не е само с LCD монинорите,но и със по-новите модели CRT монитори.Например ако си вълнуващт се геймър,и без да искаш плювнеш върху екрана,чистенето се ослужнява.Препоръчвам ти препарат за специални повърхности. :P

#11 pland

pland

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 500 мнения

Публикувано 22 февруари 2006 - 21:25

Чрез Google прочетох следните указания за почистване на LCD монитор:
-Със суха много мека кърпа ,но никога със салфетка, без да се натиска се избърсва праха.Бършем еднопосочно,от горе на долу.
-Ако имате по трайни петна,навлажнете меката кърпа.Сложете няколко капки-
внимание-isopropyl alcohol.Изписвам термина на английски защото не зная значението му на български.Този алкохол може да бъде заменен с капки оцет.
-Никога не почиствайте с препарати които са на амонячна основа.Екрана може да пожълтее и става трошлив.
-Никога не впръсквайте препарата директно на екрана.

За повече в google-clean lcd monitor

<{POST_SNAPBACK}>

Изопропиловият алкохол е този,който се използва в течността за чистачките на предното стъкло на колите.Така,че купувайте и бършете! Публикувано изображение Отделен въпрос е,че никой не препоръчва да се използва алкохол за почистване,за да не се повредят (т.е. да не се разтворят) пластмасите... :P Вече не знам кой какво препоръчва...
Публикувано изображение

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине.

#12 myeets

myeets

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 19 март 2008 - 13:48

Аз искам да попитам дали може да се чисти LCD монитор с мокри кърпички(които не съдържат алкохол)?

#13 pit

pit

Shadow Observer

• Модератори Хардуер
  • 3157 мнения

Публикувано 19 март 2008 - 14:08

Има специални кърпички по магазините за офис консумативи: по 100 броя ги продават и съдържат алкохол, но чистят прекрасно. Просто, когато търкаш матрицата, го прави все едно я галиш, без натиск и най-добре на изключен монитор за да се вижда на черната повърхност, къде остават петънца!
343584_fr.png  preview.gif amorphis80pxlogopng.png

#14 0u7cLaSS

0u7cLaSS

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 19 март 2008 - 17:32

Аз пък моя го бърша с навлажнен с вода ПАРЦАЛ(от стара тениска ,потник или друго Публикувано изображение) Мокря парцала,изтисквам го много добре и почвам да бърша,а подсушаването става със сух парцал :)
Резултатите са много добри при моя LCD!