Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Въпрос за Телевизор TOSHIBA 32AV834G

• Моля влезте за да отговорите
23 отговора в тази тема

#1 Shipo

Shipo

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 12 мнения

Публикувано 17 август 2011 - 01:09

Здравейте, купих си този телевизор (TOSHIBA 32AV834G), но имам малък проблем, упитах се да гледам филм със субтитри от флашка филмът тръгва без никакъв проблем но субтитри неми излизат или на места са малки квадрати с въпросителни в тях.

Имали някой който може да ми помогне ?

П.С Имената на файловете са еднакви, пробвах с всякакви разширения, знам как се вграждат но трябва да има и друг начин.

#2 SuperLuigi

SuperLuigi

S.T.A.L.K.E.R.

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 924 мнения
  • Град:Кендрисас
  • Интереси:Безинтересни

Публикувано 17 август 2011 - 02:59

Наистина има кой да ти помогне! Казва се Търсачката! Питай нея!
  • lz4jw харесва това

Linux не е като Windows - Цък, Цък, Язък!
Когато говориш с Бог - това е молитва.А когато Бог говори с теб - това е шизофрения. 

6175432M.png

#3 Emokostov

Emokostov

kaldata маниак

• Модератори Хардуер
  • 10264 мнения
  • Град:Pleven
  • Интереси:Интернет,Компютърни игри и програми. WEB design

Публикувано 17 август 2011 - 06:34

Здравейте, купих си този телевизор (TOSHIBA 32AV834G), но имам малък проблем, упитах се да гледам филм със субтитри от флашка филмът тръгва без никакъв проблем но субтитри неми излизат или на места са малки квадрати с въпросителни в тях.

П.С Имената на файловете са еднакви, пробвах с всякакви разширения, знам как се вграждат но трябва да има и друг начин.

Виж какви стандарти за заложени в телевизора за субтитри.
  • lz4jw харесва това
ПРИВЕТ

#4 anrava

anrava

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 18 август 2011 - 20:52

Имам същия проблем със същия телевозор и също търся рещение. Търсих в интернет, но нищо не намерих. Ако някой знае как да ги пусна, моля да каже!

#5 dalai.lamia

dalai.lamia

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 281 мнения
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:езици - човешки и някои компютърни; общества - функция и смисъл, литература - необходимост и ползи.

Публикувано 20 август 2011 - 17:14

Опитайте с различен енкодинг на субтитрите. Отваряте файла с текстови редактор, напр. Notepad, File > Save As и гледате какво пише на Encoding. Много често е ANSI, но този енкодинг сякаш не се харесва от повечето USB плеъри на телевизори (вкл. и на моя Шарп). Сменяте енкодинга на Unicode и би трябвало проблемът ви да е решен!
Размисли, преводи, поезия и др. - http://cheeseus.org
Мобилни устройства на Sharp - http://sharp.cheeseus.org

#6 onogondur

onogondur

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3856 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Всестранно многообразни

Публикувано 26 октомври 2011 - 12:45

Ами първо ползвайте вграденият кирилизатор на сайта,че да можем да ви разберем.Някак си гадно е да говориш езика,а да не му изписваш буквите...
По проблема ви.Отворете файла със субтитрите с приложението Notepad.Променете енкодването на UTF-8.и запазете със Save As...
Би трябвало да стане.
п.п. Сега забелязах че постът на интернетица,на който отговорих е изтрит от модератор.Ако той реши,може да премахне и моят пост.

Този пост е редактиран от onogondur: 26 октомври 2011 - 12:48

Asrock Z68 Extreme3 Gen 3, 2x4 GB DDR3 1600G A-Data, Lan Card 10/100 SURECOM,1TB ST1000DM003 SATA 6G/7200/64/3Y WARR,  Core i5 2500k,CoolerMaster Hyper 212 EVO +CoolerMaster Ultra Silent Fan Series 80mm x2,ASUS DRW-24F1ST,SeaSonic SS-520GB Bronze,SAPPHIRE HD6850 1GB GDDR5, кутия DELUX MF451

FSC Amilo Li 1705 running Windows XP SP3+ TP-Link TL-WR740N

Samsung 40D503 ; 32GB USB 3.0 S102 PRO A-Data ;  LG Optimus GT540

#7 mim4o_88

mim4o_88

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 27 октомври 2011 - 17:09

Благодаря!Ще пробвам,дано стане така.

#8 todorzk

todorzk

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 4 мнения

Публикувано 06 ноември 2011 - 10:49

Това да ги вграждаш си е играчка дано стане с това енкодване.Успех Миме.

#9 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6621 мнения
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 06 ноември 2011 - 11:06

отваряш с нотпад и даваш "save as", за encoding избираш unicode
едит: то вече написано...
и аз имам един въпрос има ли опция при тия боклуци тошиба като се плейва филм вместо да го разпъва на цял екран да запазва отношението, че все трябва ръчно да го правя?

Този пост е редактиран от the professor: 06 ноември 2011 - 11:08

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#10 mim4o_88

mim4o_88

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 11 ноември 2011 - 16:06

Много ви благодаря!Стана с UTF-8 :D

#11 kristinaalkovska

kristinaalkovska

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 11 юли 2012 - 19:45

Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Благодаря!Прикачен файл  Субтитри.jpg   124,72KB   15 Брой сваляния

#12 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5025 мнения
  • Град:Комощица
  • Интереси:От BLIZOO - бягай на далеч

Публикувано 11 юли 2012 - 20:06

Нямам субтитри на USB плейъра
За Тошиба трябва да са с разширение .srt на енкодинг UTF-8. Има безплатна програма - Subtitle Edit 2.9.3 - с която се прекодират /3.1 версията на програмата има и БГ/
Просто трябва да се смени кодировката на субтитрите на UTF-8. Отваряте файла със субтитрите ,примерно с Notepad ->File->Save as..-> и най-долу променяте Encoding от ANSI на Unicode. Може и ANSI с UTF-8 -> save -> yes и сте готов.

На реда с иконите имате format - от там избирате .srt или .sub, след него е encoding - UTF-8 и давате save - третата икона

Този пост е редактиран от jonov: 11 юли 2012 - 20:06

#13 fifitata

fifitata

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 22 мнения

Публикувано 06 юли 2013 - 17:17

Виж какви стандарти за заложени в телевизора за субтитри.

То в телевизора няма как да залагат стандарти...

#14 Emokostov

Emokostov

kaldata маниак

• Модератори Хардуер
  • 10264 мнения
  • Град:Pleven
  • Интереси:Интернет,Компютърни игри и програми. WEB design

Публикувано 06 юли 2013 - 17:22

Във фърмуера се залагат определени стандарти, какво може да поддържа ТВ-то.

• lz4jw харесва това
ПРИВЕТ

#15 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7249 мнения
  • Интереси:Аудио, видео и комуникационна техника

Публикувано 06 юли 2013 - 17:47

Уж умно момиче, а написала глупости. Темата е от преди ...2 години! Вашите субтитри оправихте ли ги вече?

"Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Благодаря!"

#16 dedidi

dedidi

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 98 мнения
  • Град:Русе
  • Интереси:Електроника
    Мултимедия
    Музика-джаз

Публикувано 06 юли 2013 - 18:10

Уж умно момиче, а написала глупости. Темата е от преди ...2 години! Вашите субтитри оправихте ли ги вече?

"Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Бл

http://forum.setcombg.com - в този форум тези проблеми се обсъждат подробно за различните марки телевизори.

#17 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7249 мнения

Публикувано 06 юли 2013 - 18:25

http://forum.setcombg.com - в този форум тези проблеми се обсъждат подробно за различните марки телевизори.

Аз не го знаех това! Добре, че ми казахте, нищо че редовно го посещавам от дълги години!

#18 fifitata

fifitata

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 22 мнения

Публикувано 06 юли 2013 - 18:54

"Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Благодаря!"

ПФФФФФФФФ

Значи, коментара ми беше специално за изказването на господин Костов, специално за това как се задават стандарти на субтитрите в телевизора.

А иначе, да. Видях, че проблемът е решен, но по принцип щом е решен един проблем темата се затваря. Когато е затворена се разбира, че не трябва да се разисква. В този случай май всеки може да пише по нея когато си пожелае. Така ли е или се бъркам???????????

#19 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7249 мнения

Публикувано 06 юли 2013 - 19:04

ПФФФФФФФФ

Значи, коментара ми беше специално за изказването на господин Костов, специално за това как се задават стандарти на субтитрите в телевизора.

А иначе, да. Видях, че проблемът е решен, но по принцип щом е решен един проблем темата се затваря. Когато е затворена се разбира, че не трябва да се разисква. В този случай май всеки може да пише по нея когато си пожелае. Така ли е или се бъркам???????????

Когато една тема е приключена, има надпис  "ОТГОВОРЕНО"  във зелен правоъгълник. Можете да погледнете в под форумите за пример .

Този пост е редактиран от LZ4JW: 06 юли 2013 - 19:12

#20 fifitata

fifitata

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 22 мнения

Публикувано 06 юли 2013 - 19:25

Когато една тема е приключена, има надпис "ОТГОВОРЕНО" във зелен правоъгълник. Можете да погледнете в под форумите за пример .

И дори и така да е, какво от това? Да няма някакви рестрикции за писане? И вие да не се явявате някакъв тип модератор, или друго?

Този пост е редактиран от fifitata: 06 юли 2013 - 19:27

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни