Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Удостоверение за временно пребиваване

• Моля влезте за да отговорите
9 отговора в тази тема

#1 sondata01

sondata01

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 25 мнения

Публикувано 19 август 2011 - 18:23

Здравейте,
искам да помоля някой да ми каже къде по дяволите в София да си извадя удостоверение за временно пребиваване, адресът е в центъра, понеже никаква информация не намерих а нямам никакво време!!

#2 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 4888 мнения
  • Град:София

Публикувано 19 август 2011 - 19:13

Допреди време тези удостоверения се издаваха в районните полицейски управления по местоживеене.
Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#3 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 15936 мнения

Публикувано 19 август 2011 - 19:23

Няма и да намерите такова чудо. Удостоверение за временно пребиваване се издава на чужденци, които по различни причини не желаят или е опасно за тях да живеят на територията на своята родина и са избрали България като страна убежище. Разбира се, в реалността, повечето такива личности са емигранти по икономически, а не политически причини. На тези от тях, които отговарят на определени критерии и разбира се са поискали да изберат България за своя родина първоначално се издава удостоверение за временно пребиваване, а след преминаване на изпитателният срок се издават и Български лични документи. Удостоверение за временно пребиваване се издава и на чужденци, представители на различни организации, фирми, юридически лица и политически(дипломатически) представители, когато се налага да пребивават на наша територия, за срок по-дълъг от този който е разрешен от други закони.

Мисля, че текста на тази страница, ще Ви изясни какво точно Ви е нужно да направите във Вашият случай. А именно, смяна на посоченият настоящ адрес, освен ако не желаете да промените постоянният си адрес!

#4 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 4888 мнения
  • Град:София

Публикувано 19 август 2011 - 20:02

А бе аз навремето помня, че на едни роднини от Гърция им издаваха едни такива удостоверения за временно пребиваване точно в районното.

Но за днешно време не съм компетентен...
Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#5 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 15936 мнения

Публикувано 19 август 2011 - 20:11

А бе аз навремето помня, че на едни роднини от Гърция им издаваха едни такива удостоверения за временно пребиваване точно в районното.

Но за днешно време не съм компетентен...

Напълно си компетентен. Всъщност не се сетих, че и на чужденци, туристи, на които им се е наложило да удължат престоя си по някаква причина, също им е нужно такова удостоверение.

Но на българин в България, че се мести от едно на друго място за някакъв срок, не виждам друга причина, освен да гласува в това другото населено място и да е тъй нареченият "изборен турист", като гласува и по постоянен адрес също, там където е неговото постоянно местожителство...

#6 sondata01

sondata01

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 25 мнения

Публикувано 20 август 2011 - 09:45

По сложно е, приятелката иска да си подаде документите за ЕЗОК в София обаче казаха, че трябва да си извади документ за временно пребиваване. Простотията в България е на 9 по петобалната система!
  • vorgin харесва това

#7 vladolinko

vladolinko

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 89 мнения

Публикувано 20 август 2011 - 09:55

Напълно си компетентен. Всъщност не се сетих, че и на чужденци, туристи, на които им се е наложило да удължат престоя си по някаква причина, също им е нужно такова удостоверение.

Но на българин в България, че се мести от едно на друго място за някакъв срок, не виждам друга причина, освен да гласува в това другото населено място и да е тъй нареченият "изборен турист", като гласува и по постоянен адрес също, там където е неговото постоянно местожителство...

не не длъжен си да имаш такъв документ за да се знае моментното ти местоживеене :) дори и студенти :)

а по темата брат отиваш в КМЕТСТВОТО на раиона ти и там ти го правят :)

#8 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 15936 мнения

Публикувано 20 август 2011 - 09:57

не не длъжен си да имаш такъв документ за да се знае моментното ти местоживеене :) дори и студенти :)

а по темата брат отиваш в КМЕТСТВОТО на раиона ти и там ти го правят :)

Какво ще му правят, дете ли?

#9 vladolinko

vladolinko

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 89 мнения

Публикувано 20 август 2011 - 09:58

По сложно е, приятелката иска да си подаде документите за ЕЗОК в София обаче казаха, че трябва да си извади документ за временно пребиваване. Простотията в България е на 9 по петобалната система!

не е простотия навсякъде е така !

Какво ще му правят, дете ли?

офф... не ми се прави на умен!

#10 sondata01

sondata01

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 25 мнения

Публикувано 20 август 2011 - 10:38

Благодаря ви!!

0 потребител(и) четат тази тема