Към съдържанието

Снимка
- - - - -

коя е най-добрата операционна система за компютър

pc

• Моля влезте за да отговорите
95 отговора в тази тема

#1 Hristo_

Hristo_

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 15:32

здравейте наскоро си купих лаптоп и искам да знам кое операционна ще е най-добре да си инсталирам 2.30 GHZ 2GB Ram Video card ATI MOBILIITY RADEON HD 4200

#2 Анинфид

Анинфид

Какво мислите за мен? Това е моята титла.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1989 мнения
  • Град:Португалия , на 40 км от Порто
  • Интереси:Изкуство, иновация, идеи.

Публикувано 27 август 2011 - 15:45

Mac OS X винаги и завинаги... Сега сериозно , темата я има хиляди пъти... Зависи от това което предпочиташ.
Може да е линукс (убунту), може да е мак ,а може и уиндоус (задължително ХР или 2000, виста и 7 не струват).
Въпрос на личен избор.

ВАЖНО:

Ако в това съобщение съм нарушил "ЖЕЛАТЕЛНО" правило, по-точно 2.5, 2.8 или 2.9 - не ми пука, защото КИРИЛИЦАТА В ЧАТА Е ЖЕЛАТЕЛНА.

С други думи: ЩЕ НАРУШАВАМ 2.5, 2.8 и 2.9 до като няма промяна в ЧАТА !

Нищо лично към модераторите, това е към администрацията, и ако това се чете от модератор, или глобален такъв - моля, оставете това мнение лично на Кал, или друг член на администрацията, за да се погрижи!

Аз съм БЪЛГАРИН, и искам в чата да се пише на КИРИЛИЦА!

Този мой протест влиза в сила на 21/2/2012 в 22:30 часа (GMT +2 / Българско време) и ще "оспамя" всички нови теми в които мога да помогна, по-точно ще помагам, но също така ще правя забележи. Когато има промяна ще спра.

#3 quickJO

quickJO

Треснат с тухла

• Глобални модератори
  • 11877 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Hardware, MTB, Застраховки, Коли и Жени, Студена биричка и градивният спор

Публикувано 27 август 2011 - 15:49

Въпрос на личен избор. Аз съм с Windows 7 и на лаптопа и на компютъра и съм много доволен. За XP или Vista не искам и да чувам. Ubuntu също е хубава операционна система, но мързела си каза думата при мен и я оставих. Все пак аз не бих заложил на 10 годишна операционна система (Windows XP) по ред причини, но не ми се иска да влизам в полемика, защото в такива теми винаги се стига до XP с/у 7-цата. Моят личен съвет е Win 7, а по-важно е кое ще ти допадне на теб за работа. Ако имаш време изпробвай поне 2-3.
Desktop: AsRock 880GXH/USB3>AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz>Ati 425>2x2 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz>WD Blue 500 GB + WD Green 2 TB>CM 430 Black with 500W PSU>3x120 mm + fan controller>BenQ G2222HDL>Windows 7 Ultimate x64
Laptop: HP Compaq 615>Windows 7 Ultimate x86
GSM: Sony Xperia C>Android 4.2.2
Foto: Nikon D3100 + 18-55 mm VR>Sample
Правила на KALDATA
Помнете откъде сте почнали!
„Много закъса българското образование“... си мърмореше дядо Генчо, докато триеше надписа „ХОЙ“ от стената си...
Ода за Speedy-NET - бягай надалеч!
Една думичка "Благодаря" значи много за колегите. Не я забравяйте когато са Ви помогнали. Също и като си вземете машина, предложена от нас - дайте едно мнение за нея и дали Сте доволни. Значи много за нас!
Ако имате нужда от застраховка или някакви въпроси, може да се свържете с мен на личният ми мейл: от тук.
Фенове на Doctor Who - Най-великият сериал!!! Гледайте го!!! Наслаждавайте му се!!! Обожавайте го!!!

#4 Анинфид

Анинфид

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1989 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 15:56

ХР има ред причини да е по-добър от 7.Да коментирам ли най-големия му + , че се нуждае от само 256 МБ рам ?
Но първо човек трябва да опита да инсталира мак ос - няма какво да губи, а ако тръгне и работи добре няма да може да се отлепи от него.
Всъщност ето ти ръководство за инсталация на мак ос и уиндоус заедно :) : http://www.kaldata.c...howtopic=157610

ВАЖНО:

Ако в това съобщение съм нарушил "ЖЕЛАТЕЛНО" правило, по-точно 2.5, 2.8 или 2.9 - не ми пука, защото КИРИЛИЦАТА В ЧАТА Е ЖЕЛАТЕЛНА.

Нищо лично към модераторите, това е към администрацията, и ако това се чете от модератор, или глобален такъв - моля, оставете това мнение лично на Кал, или друг член на администрацията, за да се погрижи!

Този мой протест влиза в сила на 21/2/2012 в 22:30 часа (GMT +2 / Българско време) и ще "оспамя" всички нови теми в които мога да помогна, по-точно ще помагам, но също така ще правя забележи. Когато има промяна ще спра.

#5 quickJO

quickJO

Треснат с тухла

• Глобални модератори
  • 11877 мнения
  • Интереси:Hardware, MTB, Застраховки, Коли и Жени, Студена биричка и градивният спор

Публикувано 27 август 2011 - 16:03

Абе Фодор... Че то Win 98 са му трябвали и по-малко от 256 MB... Всичко се развива. При цена от 40-тина лв за 1 плочка 4 GB памет (бюджетно решение) е срамота да не се мушне. Преди малко смятах за такъв евтин компютър за 400 лв целият и 4 GB плочка на A-Data за 36,48 лв му пасна идеално. А че на XP-то му остават 2 годинки живот? Реално трябва да е до 2014, но аз му давам 1-2 години. Предполагам, че Microsoft ще направят както с Internet Explorer- ще сложат 1 голям часовник и ще направят всичко възможно да затрият XP колко се може по-бързо. И го започнаха именно с новите версии на Internet Explorer. Малко по малко ще се опитват да ограничават софтуера за тази морално остаряла операционна система. Просто 10 години са изключително много време в IT индустрията! А и Win 7 и бъдещият Win 8 имат мног подобрения в потребителският интерфейс и други скрити благинки. Особено в 8-цата копирането на файлове е много подобрено. Ето за такива малки неща говорим. Лично на мен 7-цата ми харесва много. Шарения било... Кое му е шареното? Едно Аеро има в повече от XPто, което изглежда супер. Иначе всичко е много стилно направено и изчистено. Много по-удобно се работи със 7-цата, особено от начинаещи потребители. Само не ми казвай, че това е лошо... Ползвам я на лаптоп с 2 GB памет, 256 от които са заделени за видеото и работи идеално. 2 GB в момента са около 20-30 лв плочката. Даже не знам да има компютър, предложен тук от колегите от поне 2 години с по-малко от 2 GB памет. Е за какво ми е XP?
Desktop: AsRock 880GXH/USB3>AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz>Ati 425>2x2 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz>WD Blue 500 GB + WD Green 2 TB>CM 430 Black with 500W PSU>3x120 mm + fan controller>BenQ G2222HDL>Windows 7 Ultimate x64
Правила на KALDATA
„Много закъса българското образование“... си мърмореше дядо Генчо, докато триеше надписа „ХОЙ“ от стената си...
Една думичка "Благодаря" значи много за колегите. Не я забравяйте когато са Ви помогнали. Също и като си вземете машина, предложена от нас - дайте едно мнение за нея и дали Сте доволни. Значи много за нас!
Ако имате нужда от застраховка или някакви въпроси, може да се свържете с мен на личният ми мейл: от тук.
Фенове на Doctor Who - Най-великият сериал!!! Гледайте го!!! Наслаждавайте му се!!! Обожавайте го!!!

#6 4wetye3y5

4wetye3y5

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 96 мнения
  • Интереси:Компютри и WiFi

Публикувано 27 август 2011 - 16:10

Това е строго индивидуално и зависи от предпочитанията на човека, който е притежател на компютъра. Моят избор е Windows Vista
Asus F5GL

#7 Анинфид

Анинфид

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1989 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 16:13

Ако започнеш да работиш със истински приложения които заемат ресурси ще разбереш. Защото когато използваш компютъра за повече от интернет и браузване се оказва ,че рамта е много малко. А на мен не ми харесва 7-ца на която само за да работи са и нужни 1,5 гб от 4 които имам. Защо? Защото 1гб отива във браузъри и останалото едвам побира редовно отворените фотошоп и 3дсмакс .

ВАЖНО:

#8 quickJO

quickJO

Треснат с тухла

• Глобални модератори
  • 11877 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 16:14

Windows Vista не е лоша. Особено SP2. Оправиха много от бъговете от началото и в момента е добра операционна система, която е за предпочитане пред XP. Но отново- строго индивидуално.

Към автора: Просто пробвай и виж коя ще ти е най на сърце. Не очаквай съвет тук, защото това е индивидуално. За съжаление до разбирателство в такива теми никога не се стига...
Правила на KALDATA

#9 gothicrock

gothicrock

форумен дявол

• Hardware Team
  • 6507 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 16:22

Windows 7. :lol6:

PS: Аз съм с Windows Vista Ultimate SP2, защото нямам никакви проблеми с нея и, съответно, нямам причини да я сменям. :D

#10 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 17313 мнения
  • Интереси:now member of Killas, IO world v6 BG 18
    new condition: I am member of Keep_Calm

Публикувано 27 август 2011 - 16:54

Моят избор е...ЦСКА. А! Какво казвате , за операционна система ли, си лафим в темата? За момента човека да използува ХР и да си "фърка", пък ако и когато метне още едни 2ГБ(или ако сега е с две пръчки по 1ГБ да ги продаде) и да заложи примерно кит от 2Х2ГБ, тогава да бяга към Седем...

Този пост е редактиран от sliderum: 27 август 2011 - 16:55

#11 Test42

Test42

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 141 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 17:03

Ако започнеш да работиш със истински приложения които заемат ресурси ще разбереш. Защото когато използваш компютъра за повече от интернет и браузване се оказва ,че рамта е много малко. А на мен не ми харесва 7-ца на която само за да работи са и нужни 1,5 гб от 4 които имам. Защо? Защото 1гб отива във браузъри и останалото едвам побира редовно отворените фотошоп и 3дсмакс .

Не забравяй, че операционната система е тази, която управлява ресурсите. Ядрото на XP е доста старо и съответно алгоритмите ѝ за управление на ресурсите са стари и по-нефективни от съвременните. XP например има проблеми с твърде ранното изнасяне на виртуалната памет в swap файла. Планировчикът ѝ е стар. По времето на XP не е имало многоядрени процесори в съвременния им вид и XP се справя с тяхното управление доста по-лошо от Vista и 7. Вярно, 7 изисква да кажем половин гигабайт (или повече, не знам) повече памет, но за сметка на това получаваш доста по-добра ефективност. Също, от по-високо ниво, във Vista и 7 има доста нови и подобрени API-та и библиотеки, които се справят по-ефективно с някои неща. Ако има опасност от бързо и често свършване на RAM-та то тогава да, по-добре XP, но ако имаш достатъчно памет (особено при условие, че днес това не е толкова скъп ресурс), многоядрен процесор то доста по-добре е Windows 7. За този лаптоп бих препоръчал Windows 7.

#12 lz4jw

lz4jw

Kaldata маняк

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7394 мнения
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:HI-FI,aудио, видео и комуникационна техника!

Публикувано 27 август 2011 - 17:49

здравейте наскоро си купих лаптоп и искам да знам кое операционна ще е най-добре да си инсталирам 2.30 GHZ 2GB Ram Video card ATI MOBILIITY RADEON HD 4200

Темата Ви не е за този раздел. Прочетете правилата на форума!

#13 4wetye3y5

4wetye3y5

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 96 мнения
  • Интереси:Компютри и WiFi

Публикувано 27 август 2011 - 17:53

Windows Vista не е лоша. Особено SP2. Оправиха много от бъговете от началото и в момента е добра операционна система, която е за предпочитане пред XP. Но отново- строго индивидуално.

Към автора: Просто пробвай и виж коя ще ти е най на сърце. Не очаквай съвет тук, защото това е индивидуално. За съжаление до разбирателство в такива теми никога не се стига...

SP1 беше бъгав, но след това преминах на SP2 и :wors: съм страшно доволен
Asus F5GL

#14 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 17313 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 18:04

Темата Ви не е за този раздел. Прочетете правилата на форума!

Мисля че може и този раздел да се ползува в случая. Колегата е съвсем нов при нас и го поздравявам като новоприсъединил се към голямото семейство на Калдейта!

Ние малко спамим, като включваме и някои общи приказки за хардуерни изисквания на ОС, за да се даде нужното уточнение, коя ОС би била най-подходяща сега, или след малък ъпгрейд на ПЦ-то в бъдеще.

#15 human1970

human1970

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 800 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:риболов

Публикувано 27 август 2011 - 18:04

Първо провери из форумите и в сайта на производителя с коя операционна система върви по-добре конкретния модел лаптоп и за коя има драйвери. Иначе най-елементарно си слагаш 32 битова версия на Уиндоус 7. Причините да инсталираш уин7 - бърза и лесна инсталация, която автоматично инсталира необходимите драйвери, има нова организация на работа и визия /с която така или иначе трябва да свикваш/, инсталираните програми се държат по-стабилно и се дейнсталират без да създават проблем и да бъгват системата, по-оптимизирана работа на лаптопа на батерия, удобна вградена възможност след като си инсталирал всичко необходимо да си създадеш архив на системата и при проблем - просто зареждаш архива за 20 минути и си като нов, подобрените визуални ефекти и възможности също не са за подценяване - създават по-приятна работна среда, при средно натоварена система ще ти използва от 700 до 900 МБ от паметта, компютъра стартира и изключва доста по-бързо и сигурно още много други предимства, които просто не съм усетил.

Този пост е редактиран от human1970: 27 август 2011 - 18:06

Fisherman

#16 lz4jw

lz4jw

Kaldata маняк

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7394 мнения
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:HI-FI,aудио, видео и комуникационна техника!

Публикувано 27 август 2011 - 19:39

Мисля че може и този раздел да се ползува в случая. Колегата е съвсем нов при нас и го поздравявам като новоприсъединил се към голямото семейство на Калдейта!

Ние малко спамим, като включваме и някои общи приказки за хардуерни изисквания на ОС, за да се даде нужното уточнение, коя ОС би била най-подходяща сега, или след малък ъпгрейд на ПЦ-то в бъдеще.

Темата на колегата беше в раздел "Аудиотехника" когато съм писал поста. А щом ти мислиш че е за него раздел ставай модератор и се справяй със задачите. За да съм написал нещо, преди това съм се убедил, даже и съм докладвал за преместване на темата. Как ти се струва?

#17 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 27 август 2011 - 20:22

Темата на колегата беше в раздел "Аудиотехника" когато съм писал поста. А щом ти мислиш че е за него раздел ставай модератор и се справяй със задачите. За да съм написал нещо, преди това съм се убедил, даже и съм докладвал за преместване на темата. Как ти се струва?

Направи ми номер :clown: Писах 10 минути, но накрая ми каза, че темата я няма :help wanted4:

11591423023.png

#18 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 17313 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 20:23

в раздел "Аудиотехника" когато съм писал поста.

Фиууу! Бам! Това е било страхотно попадение :help wanted4:

#19 Hristo_

Hristo_

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 27 август 2011 - 21:15

благодаря ви за отделеното време мисля да си сложа Windows 7

#20 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5325 мнения
  • Интереси:Request timed out.

Публикувано 27 август 2011 - 22:35

Най-добра е тази, която върши бързо и безпроблемно това, което искаш от нея.
Will I ever grow up?.

Други теми свързани с някоя от ключовите думи: pc

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни