Към съдържанието

Снимка
* * * * * 1 гласа

Инверторен или обикновен климатик?

• Моля влезте за да отговорите
19 отговора в тази тема

#1 Cheater_blg

Cheater_blg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 41 мнения

Публикувано 26 септември 2011 - 10:49

Здравейте, мисля да купувам климатик за отопление-20квадрата северна стая с външна изолация и алуминиева дограма.
Спрял съм се на Fujitsu 12-ка,ОБАЧЕ един майстор ме посъветва да си взема обикновен,а не инверторен с цел да спестя пари-и той така е направил и е доволен.Разликата е 380лева.А на самите климатици показателите са съсвсем близки(и двата са Fujitsu) и обикновения, според него бил много надежден, докато на инверторния имало доста повече глезотийки и бил по-тих,НО след гаранцията ако има нужда от ремонт било много солено.
Вие какво ще ме посъветвате-в тази тема съм много бос.Няма ли да има проблеми с обикновения(тоест замръзване)?

#2 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8473 мнения
  • Град:§ 22
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 26 септември 2011 - 11:09

Живот и здраве да е, трета зима ще се топля с Fujitsu 12-ка, ДС инвертор. Трима приятели си купиха същия модел по моя препоръка и нямат никакви проблеми - изключително тих и икономичен, спя си спокойно и зиме, и лете с него, над главата ми е. А на терасата, застанал до него, чувам на съседите, докато тоя само лекичко свисти. Може на някого това да звучи като панегирик, ама е факт - перфектна машина е.
Като го включа щом се позахлади по-сериозно, го спирам чак напролет. Нищичко не бутвам по него, освен да му почистя филтрите за 2-3 минути веднъж на 20-тина дни. А сума ти и комшии сутрин, като паднат температурите под минус 10-15 градуса, тичат с кофите с вряла вода, познай защо.
Не знам що за майстор ти е дал тия акъли, ама евтиното почти винаги излиза много скъпо.
You'll Never Walk Alone

#3 kmvasilev

kmvasilev

kaldata маниак

• VIP Потребител
  • 4592 мнения
  • Град:Сливен
  • Интереси:MotoGP, Formula 1, електроника и електротехника, компютрите - софтуер и хардуер и т.н.

Публикувано 26 септември 2011 - 12:29

Здравейте, мисля да купувам климатик за отопление-20квадрата северна стая с външна изолация и алуминиева дограма.
Спрял съм се на Fujitsu 12-ка,ОБАЧЕ един майстор ме посъветва да си взема обикновен,а не инверторен с цел да спестя пари-и той така е направил и е доволен.Разликата е 380лева.А на самите климатици показателите са съсвсем близки(и двата са Fujitsu) и обикновения, според него бил много надежден, докато на инверторния имало доста повече глезотийки и бил по-тих,НО след гаранцията ако има нужда от ремонт било много солено.
Вие какво ще ме посъветвате-в тази тема съм много бос.Няма ли да има проблеми с обикновения(тоест замръзване)?

Ами така стоят нещата, както ти е казал човека. От тук нататък решаваш сам. Замръзването зависи от няколко дреболийки на пръв поглед. Които т.н. майстор ще съобрази и няма да имаш проблем със замръзването. Вероятно... Тази зима се нагледах на некадърни изпълнения и размразявания по споменатия начин на Митсубишета и подобни скъпотии. Разликата в консумирания ток е пренебрежително малка и няма начин да се изплати за по-малко от поне 5-6 години. При повреда цялата икономия от инвертера ти отива на кино завинаги Е по-тихата работа е сериозен аргумент. Сам избираш, гледай да е сериозна фирма или т.н. майстор, успех ;)
Насила хубост не става !

#4 Cheater_blg

Cheater_blg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 41 мнения

Публикувано 26 септември 2011 - 15:02

Понеже база за сравнение имам само с Нео,предполагам че колкото и да шумно това Фуджицу, пак ще е по-тихо от Нео-то,нали?
Пък и стаята,която ще отоплявам е кухня-хол,тоест няма да се спи в нея,така че не мисля че е проблем шума.По-скоро ме интересува да не се "предаде" в големите студове.

#5 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения
  • Град:Филибар

Публикувано 01 октомври 2011 - 17:27

Понеже база за сравнение имам само с Нео,предполагам че колкото и да шумно това Фуджицу, пак ще е по-тихо от Нео-то,нали?
Пък и стаята,която ще отоплявам е кухня-хол,тоест няма да се спи в нея,така че не мисля че е проблем шума.По-скоро ме интересува да не се "предаде" в големите студове.

:speak: Да сравниш Фуджитцу ( или абсолютното копие - fuji) s Neo е като да сравниш Мерцедес с Москвич - все с двигател, все с 4 колела пък и започват с буквата "М" ....ама не би ;)
Публикувано изображение
Хочешь помочь новичку - делай вместе с ним.
Хочешь помочь старику - делай вместо него.
Хочешь помочь мастеру - отойди и не мешай.
А хочешь помочь дураку - сам дурак!

#6 Viiipeer

Viiipeer

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3672 мнения

Публикувано 01 октомври 2011 - 17:56

Да се похваля, аз наскоро си взех Fuji 12LDC, дано се окаже сполучливо...;-)

Иначе по темата, какви са тези глупости? Разбира се, че инверторите са по-добри, стига да не са някакви Crown, Neo, Finlux...

217ed109847ceba8.jpg
Asus M4A77TD Pro | AMD Phenon II X2 545 | Cooler Master Hyper 212 Plus | 2 x 2GB DDR3-1333 A-DATA | WD 640 GB Caviar Black 7200 SATA II 32 MB Cache + WD Caviar 1TB SATAII 64MB Green + WD 1TB RED SATA III 64MB Cache | SAPPHIRE HD 4770 512 MB GDDR5 | Foxconn 420W |

#7 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения

Публикувано 04 октомври 2011 - 18:30

Да се похваля, аз наскоро си взех Fuji 12LDC, дано се окаже сполучливо...;-)

Иначе по темата, какви са тези глупости? Разбира се, че инверторите са по-добри, стига да не са някакви Crown, Neo, Finlux...

Климатика ти е сполучлив...обаче ще ми е интересно да те видя "да се периш" ;) ако те постигне някакъв вид "токов удар" извън гаранция.... Наистина инверторите са по добри докато работят и наистина по добрите марки имат по малко проблеми, обачеее..не забравяй че се намираш в БГ където често се наблюдават "весели моменти" от енергото например :D :D
Публикувано изображение

#8 Viiipeer

Viiipeer

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3672 мнения

Публикувано 04 октомври 2011 - 18:52

Климатика ти е сполучлив...обаче ще ми е интересно да те видя "да се периш" ;) ако те постигне някакъв вид "токов удар" извън гаранция.... Наистина инверторите са по добри докато работят и наистина по добрите марки имат по малко проблеми, обачеее..не забравяй че се намираш в БГ където често се наблюдават "весели моменти" от енергото например :D :D

Аз не се "пера", просто се похвалих какъв климатик съм си взел. Двете неща са различни!

Аз не се "пера", просто се похвалих какъв климатик съм си взел. Двете неща са различни!

P.S Недай си Боже да има токов удар и през гаранционният период, така или иначе няма какво да се направи по въпроса според мен. Само където това ме съмнява да стане, при положение че климатика е DC inverter!

Този пост е редактиран от Viiipeer: 04 октомври 2011 - 21:00

217ed109847ceba8.jpg
Asus M4A77TD Pro | AMD Phenon II X2 545 | Cooler Master Hyper 212 Plus | 2 x 2GB DDR3-1333 A-DATA | WD 640 GB Caviar Black 7200 SATA II 32 MB Cache + WD Caviar 1TB SATAII 64MB Green + WD 1TB RED SATA III 64MB Cache | SAPPHIRE HD 4770 512 MB GDDR5 | Foxconn 420W |

#9 me4opuh

me4opuh

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 150 мнения

Публикувано 04 октомври 2011 - 19:13

Трета зима почваме с Fujitsu 12-ка инверторни.2 климатика и апартамента се топли идеално.Е, не е като парно,При -23 от вън няма как да стане 30 градуса вътре,но 25 градуса ги поддържа.Не са замръзвали никога и почти не се чуват като работят.Сметката за ток се натоварва с 30-40 лв за климатик,като не се спират.От началото на декември до края на март.

#10 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8473 мнения
  • Град:§ 22
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 04 октомври 2011 - 19:13

:offtopic_s:

...е като да сравниш Мерцедес с Москвич ...

Сравняват се, и още как! Точно като в онзи стар виц, дето Мерцедес и Москвич минали през всякакви препятствия, за да бъде определен по-добрият. След финала в Москва обявили, че в оспорваната битка Москвичът е завършил на почетното второ място, а Мерцедесът се е класирал предпоследен... :offtopic_s:
Не видях коментар от автора, не писа взел ли е климатик.
You'll Never Walk Alone

#11 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 16226 мнения
  • Град:на 148.17 км от Русе
  • Интереси:Non conditamus, ergo nihil sumus

Публикувано 04 октомври 2011 - 19:42

От днес съм собственик на Midea MSG-12HRI инвертор :offtopic_s:
Ше видим как се държи спрямо LG-то ( 12-ка, но обикновен в едната стая) и Дайкина ( 12, инвертор) в другата стая :offtopic_s: ще ви държа в течение тъкмо по темата

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#12 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения

Публикувано 04 октомври 2011 - 20:50

Само където това ме съмнява да стане, при положение, че климатика е DC inverter!

Хахах :) добре, лежи на тази кълка и се надявай. Виж сега драги, не съм против твоя климатик, желая ти безпроблемно ползване, ( пък и ти да си жив и здрав) обаче от климатици и безбройните електроники вътре за съжаление мисля че не си много в час. Иначе Fuji е основната ни климатична техника от "по-високият" клас, ( преди тях твърдо карахме на фуджитцу) и мога да заявя смело че проблемите не са характерни за техните инвертори, обачееееее... не си мисли, че като пише DC inverter си нещо неуязвим. Само едно ще ти кажа - просто се моли да не се получи някаква засечка при тебе и да не разбереш за какво говоря...
Аз не контрирах какво си взел, а точно думите ти :

Иначе по темата, какви са тези глупости? Разбира се, че инверторите са по-добри,

впрочем тази тема май и тук някъде я дъвкахме :ph34r:

От днес съм собственик на Midea MSG-12HRI инвертор

Дано по принцип си човек с късмет :)
Публикувано изображение

#13 Viiipeer

Viiipeer

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3672 мнения

Публикувано 04 октомври 2011 - 21:03

Хахах :) добре, лежи на тази кълка и се надявай. Виж сега драги, не съм против твоя климатик, желая ти безпроблемно ползване, ( пък и ти да си жив и здрав) обаче от климатици и безбройните електроники вътре за съжаление мисля че не си много в час. Иначе Fuji е основната ни климатична техника от "по-високият" клас, ( преди тях твърдо карахме на фуджитцу) и мога да заявя смело че проблемите не са характерни за техните инвертори, обачееееее... не си мисли, че като пише DC inverter си нещо неуязвим. Само едно ще ти кажа - просто се моли да не се получи някаква засечка при тебе и да не разбереш за какво говоря...
Аз не контрирах какво си взел, а точно думите ти :
впрочем тази тема май и тук някъде я дъвкахме :ph34r:

:)

Ок, да попитам тогава - конвенционалните по-издръжливи ли са от инверторите като цяло в насока EVN/E-ON?

Интересно ми е, след като моя климатик "куча" марка издържа и не се е "предал" от енергото, би следвало инвертора също да не се сдуха.

Този пост е редактиран от Viiipeer: 04 октомври 2011 - 21:04

217ed109847ceba8.jpg

#14 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения

Публикувано 04 октомври 2011 - 21:20

Въпреки че ще се потретя, все пак ще отговоря: конвенционалния климатик е проЗ като фасул на фона на инвертора. Няма никакви "преобразувания" - една смешна платчица с 2 ( 3 ) сонди и няколко релета. Тривиално. Какво толкова може да се скапе ? Някоя сонда.... чат пат захранването или кондензатор на вентилатор/компресор. Всичко за смешни пари. Скапе се компресор - ми много важно, мога да натъпча вътре компресор от произволна марка със същата мощност.. А как е инвертора? Ами прекрасен е като работи... икономисва, не замръзва, работи тихо( обикновенно)... обаче ако пукне IPM и други от този калибър се поччва: нямаме ТОЧНО за този модел сега... той е вече стар... чакане за доставка....ако е извън гаранция - "добър ден 200 лева" Умре ли компресора - охооо нов ...ми то 12 ката е 800 - 900 лева... такива неща.
Подозирам, че съм по-навътре в нещата от обикновен потребител и затова, знаейки какво може да стане се съмнявам повече но пак казвам - дано не попаднете в този филм особено извън гаранция, защото преживяването за човека и портфейла му не са от хубавите. Може за 1 секунда да отиде икономията за всичките години работа ..или нов климатик , ама то пак си е разход. Имах панасоник инвертор - кара почти 9 години без проблем и компресора умря леко и тихо, но не всички са с този късмет ....
п.с Не се заяждам с твоя климатик, още повече че е от "нашата" марка, ще бъдеш доволен, но имай едно наум ( не че може да направиш нещо де..освен ако почне да примигват лампите да го гасиш - превантивно .. :)
Публикувано изображение

#15 Trichocephalus

Trichocephalus

просто луд

• Глобални модератори
  • 16226 мнения
  • Град:на 148.17 км от Русе
  • Интереси:Non conditamus, ergo nihil sumus

Публикувано 05 октомври 2011 - 18:47

Дано по принцип си човек с късмет :speak:

Дано :)

Нио пък за цената дето го взех - каквото и да направи после все няма да ми е много мъчно :D

За сега мога да ти кажа, че се държи перфектно -изстудява, топли.
Единственото, кеото ме дразни е това, че турбината на вътрешното тяло работи постоянно, независимо от това, че компресорът изключва.
Дайкинът ми не прави такъв номер.Да, и той върти, ама едва-едва - даже не се и усеща.А мидейката си върти на low степен на вентилатора.

Някакви идеи дали това може да се избегне ?

Трите най-важни правила в живота: не отивай в магазина гладен, на среща - възбуден, и не пиши статуси пиян........

#16 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения

Публикувано 05 октомври 2011 - 19:15

Ами когато става дума за инвертор, тая работа не е от особенно значение.Идеята - когато има осезаема разлика между външната температура и вътрешната ( независимо дали за топло или студено), стремежа на инвертора е почти да не спира защото като редуцира мощността си, той стига до един баланс, в който постоянно "долива" нужната енергия в помещението и е в "равновесно състояние" Изключванията се случват, когато например искаш вътре 25, ама вън е 26 например - загубите са минимални и инвертора не може да мине на по ниска мощност .... и изключва. И точно тогава , за да е супер равномерна температурата продължава да бърка - да не би да си пропусне реда за пускане и да мръдне температурата ( пази боже) :speak: Така че не знам да може да се измами тази работа...а и скороста нормално е и по ниска от low... всяка фирма си решава каква да е идеологията по въпроса ..
Публикувано изображение

#17 Cheater_blg

Cheater_blg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 41 мнения

Публикувано 06 октомври 2011 - 10:56

:speak:

Не видях коментар от автора, не писа взел ли е климатик.

Ами още не съм,обаче съм на прага да взема Fujitsu ASYG-12LE за 1286 лв с монтаж.Само да уточня кредита енергийна ефективност.Става с Райфайзен и Прокредит.Смятах с Райфайзен-"кяра" е само 77лв ???? освен ако не съм объркал нещо.Днес ще ида да питам на място и ще пиша пак.
П.С.Ако някои е взимал наскоро чрез този кредит нека разкаже по-подробно.

#18 delig

delig

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 621 мнения

Публикувано 24 октомври 2011 - 08:35

От една година съм с два Дайкина инверторни. Единия http://www.klimatici...daikin/ftxs25g/ , а другия http://www.vimaks-kl...x50gv-1061.html. Мога да кажа само че са прекрасни климатици, Струваха ми 3000 лв общо понеже тогава по-големия струваше 1500 лв.

Този пост е редактиран от delig: 24 октомври 2011 - 08:55

#19 Cheater_blg

Cheater_blg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 41 мнения

Публикувано 21 ноември 2011 - 16:43

Здравейте,в крайна сметка взех Fujitsu ASYG-12LE.Много съм доволен от климатика остава обаче един въпрос за мен неизяснен.Понеже монтажиста ми каза,че не било хубаво в един контакт освен климатика да е включен друг уред с електроника-в случая микровълнова печка.Вие как ще кажете?

#20 3D Уеб дизайн

3D Уеб дизайн

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 47 мнения
  • Интереси:Уеб дизайн, Seo оптимизация, класиране в търсачки, изработка на уеб сайтове.

Публикувано 14 март 2012 - 13:47

Обикновен любител съм но съм чувал че за отопление стават само инверторните климатици. Иначе монтажиста добре ти е казал - добре е да е на отделен контакт. И аз не знам защо, може би някой от специалистите които това работят ще е добре да обясни?
Уеб дизайн и Seo оптимизация
Работи: изработка на сайт, Seo оптимизиране и класиране в Google и другите търсачки. Интересува се от: климатици и уеб сайтове за климатици и битова техника. Няма: форумни навици, но харесва kaldata.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни