Към съдържанието

Снимка
* * * * * 3 гласа

Как да стана полицай?

• Моля влезте за да отговорите
39 отговора в тази тема

#1 FD GOD

FD GOD

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 494 мнения
  • Град:Кюстендил
  • Интереси:Най-различни

Публикувано 03 януари 2012 - 19:41

Значи след няма година и половина ставам пълнолетен започвам да се замислям,какъв ще стана.Значи ориентирам се към системата на МВР и искам да стана полицай.Имам физически качества и обичам работа,където има адриналин.Другия вариант е счетоводител,но не мога да вися по цял ден на компютър и да изчислявам капитал на фирми и т.н.Знам,че заплатите в МВР са мизерни.Може ли да ми кажете каква е средната заплата на полицай в София с 1-2 години стаж?Другият ми въпрос е къде да следвам за тази професия.В Симеоново казват,че се влизало с много пари и връзки.....Искам и да попитам,ако например мина полицейската академия и всичко останало и стана полицай,дали ще мога да работя в София,ако това не ми е родния град?Съжелявам за глупавите въпроси,но не съм на ''ти'' със системата на МВР.

#2 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6171 мнения
  • Град:Реп. Доминикана
  • Интереси:Speed Test,Kitesurf

Публикувано 03 януари 2012 - 19:57

Адреналин ... ако това са ти истинските мотиви има в много свери и хобита. Аз като искам повишен адреналин ходя да карам джет, кайт или по някога и с колата ама гледам да не се увличам че не съм сам на пътя.
Та най вероятно са ти други мотивите прикрити с адреналина но така като ти прочетох поста няма да имаш никакви проблеми с теста за IQ .

#3 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 03 януари 2012 - 20:00

Можеш да попиташ в полицейският форум :
www.policebg.free.bg
Иначе можеш да станеш полицай и със средно образование и след това да учиш,като АМВР не е задължително-там се държат приравнителни изпити ,ако си завършил друго ВУЗ.
Заплатата след първоначалното обучение е около 580-600 лева/чисто/ за служител без стаж. В момента със средно образование един полицай получава 850 лева чисто при пълен стаж-20 години.

Този пост е редактиран от dimd: 03 януари 2012 - 20:01

БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#4 Snoopy

Snoopy

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 183 мнения
  • Град:София

Публикувано 03 януари 2012 - 20:19

Ето го официалният сайт на академията http://www.academy.mvr.bg/default.htm
За физическите изпити знам, че не са много тежки, мога да попитам един приятел ако е нужно какви точно бяха изискванията

Личен блог | WhatPulse | Q6600, P5QL-E, Asus 560 Ti, Corsair VX550W+350W Fortron |

#5 FD GOD

FD GOD

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 494 мнения

Публикувано 03 януари 2012 - 20:52

После ще попитам и в полицейския форум :).Но не ми отговорихте на въпроса мога да работя тази професия в София,ако съм от Кюстендил?Един приятел ми беше казал,че можеш ад си полицай само в родния си град.А заплатата в София също ли е толкова мизерна 700-800 лева?То готвачите взимат по 800-900 лева.Не доумявам,как служител на реда,който всеки ден си рискува живота ще взима толкова малко пари?!

#6 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 03 януари 2012 - 21:15

С подкупи и дебели връзки. Няма друг начин. Местата са ограничени.

11591423023.png

#7 FD GOD

FD GOD

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 494 мнения

Публикувано 03 януари 2012 - 21:24

С подкупи и дебели връзки. Няма друг начин. Местата са ограничени.

Странно,аз чух че имало недостик и си търсят полицейски служители.

#8 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 03 януари 2012 - 21:49

Виж, на един колега сина му това лято ходи да подава документи в София. Просто с са му казали - не си губи времето, за Русе има едно място и вече се знае за кого. Така, че колегата го хвана яд, че е горил бензин напразно и никой не го е предупредил навреме. Мога да ти дам много други примери за познати, които са кихали по 2000 лева и то без гаранция, че ще ги вземат. Ама нищо не пречи да пробваш. Ако си супер мен, интелигентен и така нататък, може и да минеш между капките с връзкари и кихащи левчета.

11591423023.png

#9 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения
  • Град:in home...
  • Интереси:Everything!

Публикувано 06 януари 2012 - 12:17

После ще попитам и в полицейския форум :).Но не ми отговорихте на въпроса мога да работя тази професия в София,ако съм от Кюстендил?Един приятел ми беше казал,че можеш ад си полицай само в родния си град.А заплатата в София също ли е толкова мизерна 700-800 лева?То готвачите взимат по 800-900 лева.Не доумявам,как служител на реда,който всеки ден си рискува живота ще взима толкова малко пари?!

Честита Нова Година на всички! :)

Хаха, извинявай ама не се сдържах това е просто смешно. Момче на 16 г. да казва, че заплата от 700-800 лв. е мизерна!!! Ама доста нагло като за човек от Кюстендил имайки предвид колко е голям този "град"!!! Е, направо извън пътя. Скъпи, младеж доста хора не получават и толкова дори и с висше а не за средно да искаш заплата от 1000 лв. или повече! Ами стани готвач, като получават повече пари и не си рискуват живота!!! Ами и те си го рискуват, ако питаш тях имайки предвид че по цял ден се печат и потят. Бих казала, че много по-отговорна работа имат...Да, не мислиш че като живееш в София заплата дори и да е висока ще ти стига съдейки по начина ти на мислене надали, а и факта че надали ще имаш жилище- ще ти се наложи да плащаш наем примерно, пак заплатата ти ще намалее значително! Оф, и аз недоумявам как може среднисти да взимат повече от мен!!! Ама на можело! Че си живеят и по-добре от мен! Хах, направо ми се повръща от такъв род изказвания. И май не си за този форум объркал си се ходи в тийнарския че ми идва в повече наглостта ти. И не ми пиши разни манипулативни неща от сорта, на аз питам вие ме нападате! Не е нападение, а мнение на човек който все пак е живял повече от теб на тази земя и такъв род изказвания са му дошли до гуша. И ще помоля да не ме редактирате, че искам и аз да си кажа мнението като нормален човек. А не само корумпираните ни управници да имат право на мнение и подкупната ни образователна система!!! Е, не прекалено е. Какви деца възпитават тези родители ума не ми го побира!!!! Опс, забравих никой не ги възпитава имайки предвид, че пита нас за мнение а не мама и тате! Успех, в готвенето малкия и само като за последно: никак не е лесно и да си добър готвач! Просто готвач, всеки може да е. Но добър готвач, ето това е кауза ;) Успех.
Подписа ми, само на лист хартия... Публикувано изображение"Това, което не ме убива, ме прави по- силен" (Ницше)

#10 FD GOD

FD GOD

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 494 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 12:38

Честита Нова Година на всички! :)

Хаха, извинявай ама не се сдържах това е просто смешно. Момче на 16 г. да казва, че заплата от 700-800 лв. е мизерна!!! Ама доста нагло като за човек от Кюстендил имайки предвид колко е голям този "град"!!! Е, направо извън пътя. Скъпи, младеж доста хора не получават и толкова дори и с висше а не за средно да искаш заплата от 1000 лв. или повече! Ами стани готвач, като получават повече пари и не си рискуват живота!!! Ами и те си го рискуват, ако питаш тях имайки предвид че по цял ден се печат и потят. Бих казала, че много по-отговорна работа имат...Да, не мислиш че като живееш в София заплата дори и да е висока ще ти стига съдейки по начина ти на мислене надали, а и факта че надали ще имаш жилище- ще ти се наложи да плащаш наем примерно, пак заплатата ти ще намалее значително! Оф, и аз недоумявам как може среднисти да взимат повече от мен!!! Ама на можело! Че си живеят и по-добре от мен! Хах, направо ми се повръща от такъв род изказвания. И май не си за този форум объркал си се ходи в тийнарския че ми идва в повече наглостта ти. И не ми пиши разни манипулативни неща от сорта, на аз питам вие ме нападате! Не е нападение, а мнение на човек който все пак е живял повече от теб на тази земя и такъв род изказвания са му дошли до гуша. И ще помоля да не ме редактирате, че искам и аз да си кажа мнението като нормален човек. А не само корумпираните ни управници да имат право на мнение и подкупната ни образователна система!!! Е, не прекалено е. Какви деца възпитават тези родители ума не ми го побира!!!! Опс, забравих никой не ги възпитава имайки предвид, че пита нас за мнение а не мама и тате! Успех, в готвенето малкия и само като за последно: никак не е лесно и да си добър готвач! Просто готвач, всеки може да е. Но добър готвач, ето това е кауза ;) Успех.

Всъщност си нямаш и представа в каква мизерия съм израснал.Просто брат ми работи готвач в София и взима 1000 лева и не ми стигат,но той доста разхищава парите.На мен спокойно биха ми стигнали 600-700 лева в София,защото съм пестелив човек и съм свикнал да живея в мизерия.Просто зададох въпрос,защо готвачите взимат повече пари от полицаите?Все пак готвача не си рискува живота.....И щом си толкова ''възпитана'' що не си намерила хубава работа и ти да взимаш повечко пари?!

#11 Мойра

Мойра

няма титла

• VIP Потребител
  • 7708 мнения
  • Интереси:Постоянни и временни

Публикувано 06 януари 2012 - 12:51

В София полицаите не са само софиянци, но за да се уредиш на добро място ще ти трябват и добри връзки. :)
Иначе ще ти се наложи да ходиш по цял ден из улиците, да си скапваш служебните кубинки за 2 месеца и да си купуваш нови с парите от заплатата си, колкото и да е мизерна.
Ще трябва да търпиш изцепките на всякакви човекоподобни, без да имаш право да реагираш.
Ще те обиждат, ще те унижават, а ти трябва да мълчиш, защото в противен случай те очаква наказание.
Пази Боже да посегнеш на някого, изпълнявайки служебните си задължения!...
Обмисли ли нещата от тази страна?

Нещата са такива, каквито са. 

#12 saentist

saentist

тиха вода, ама дълбока

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3574 мнения
  • Интереси:Разнородни и задълбочени.

Публикувано 06 януари 2012 - 13:08

Аман от счетоводители и полицай в тая държава.
Трябва да затворят всички икономически образователни институции за поне 10 години,
за полицейските трябва да се дигне ценза здраво, за да тръгне работата на производителност.
Няма ли де се намери някой който да работи аман от кибици.
Като искаш адреналин стани пожарникар или каскадьор.

350x19_1242310667_2267.pngsitelogo.png

#13 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 13:08

Не разубеждавайте човека. Мен на времето така ме разубедиха, та даже не се пробвах нито за пилот, нито за моряк. Представям си, ако тогава имаше форуми, какви нападки щяха да бъдят, задето съм избрал дадена професия. винаги съм се питал, що за хора стават полицаи. Имах един колега, който бе сирак, израсъл при други родители. Беше най-изпълнителния (аз му бях началник), правеше неща, без никой да го кара( тоест, поемаше самоинициатива, което бе добре) и изобщо идваше първи на работа и не се стряскаше нито от ниската заплата, нито от това, че някой е недоволен от него. Та той стана катаджия и тогава си казах, ето, избрали са правилния човек. Сигурно такива случаи има един на сто, но факт е, че той бе подходящ за служба. Веднъж един колега ми разказва интересна случка с него. Спрели го за проверка и вижда нашия бивш колега. Опитал се да го заговори, а оня изпънат като струна му прави жест с ръка и вика - бягай от тук, че началника... Така, че ако ще ставаш полицай, ще трябва да понасяш и тия неща - ограничаване на личните връзки. Иначе ми се струва, че крачката до корупцията е малка. Познавам и един тип, с който тренирах дълги години в една зала. Той се жалваше, след като ходи да кандидатства в полицията, че едва ли не го изкарали най-големият престъпник, което ме накара да се замисля, дали това все пак не е така, защото бе як като скала, със стрии от анаболите под мишниците и страшни постижения на лежанката. И както бе най-големия "престъпник", так а и след време се похвали, че вече е полицай. Не го разпитах как е станал номера, но все тая. Разказах ти за двама, абсолютно различни типове хора, станали полицаи. Може и теб да те огрее. Само споменах, какво съм чувал от други хора, опитващи са да станат полицаии. Всички говорят за пари на ръка и дебели връзки. Нищо не ти пречи да пробваш, но се сещам, че на времето имаха изискване да си с чисто досие и чисто минало на родата ти. Ако някой от родителите ти е осъждан, май няма да се получи.

11591423023.png

#14 FD GOD

FD GOD

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 494 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 14:26

В София полицаите не са само софиянци, но за да се уредиш на добро място ще ти трябват и добри връзки. :)
Иначе ще ти се наложи да ходиш по цял ден из улиците, да си скапваш служебните кубинки за 2 месеца и да си купуваш нови с парите от заплатата си, колкото и да е мизерна.
Ще трябва да търпиш изцепките на всякакви човекоподобни, без да имаш право да реагираш.
Ще те обиждат, ще те унижават, а ти трябва да мълчиш, защото в противен случай те очаква наказание.
Пази Боже да посегнеш на някого, изпълнявайки служебните си задължения!...
Обмисли ли нещата от тази страна?

Ами мислил съм много за тези неща.Значи това,че ще ме обиждат не ми е проблем.Аз съм много спокоен човек и много,ама много рядко си изпускам нервите.Също знам,че работните условия са много тежки,но не вярвам да ходя пеш из цяла София :).Не ти ли дават служебна кола на теб и партньорът ти?Това за кубинките го знам,но доста често съм виждал в София полицай по дънки,маратонки и бронирана жилетка.Винаги съм се чудел как става тая работа....Никой от семейството ми не е осъждан.Само има един проблем-като малък имах астма и алергия към житни полени.Астмата се проявяваше само при вирусна инфекция.Но тогава се лекувах и сега ми няма нищо.Не знам дали това ще е някакъв проблем.Аз също съм изпълнителен човек и приемам работата на сериозно.Познавам доста полицай,но от Кюстендил и ми казаха,че всяка година зимата излизал конкурс в София,защото се търсели доста служители на реда.Също така не се плаша от нощните смени и работата по празниците.Най-малко ме е страх че може да загина изпълнявайки служебните си задължения.Мисля че това е работата за мен и ще се пробвам след около година и половина,когато стана пълнолетен.Ако не стане ще следвам в УНСС,но просто чуствам че работата на счетоводител не ми допада.Цял ден да седя на компютър и да смятам капитала на фирми...не е за мен.
  • Snoopy харесва това

#15 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 14:40

Всъщност си нямаш и представа в каква мизерия съм израснал.Просто брат ми работи готвач в София и взима 1000 лева и не ми стигат,но той доста разхищава парите.На мен спокойно биха ми стигнали 600-700 лева в София,защото съм пестелив човек и съм свикнал да живея в мизерия.Просто зададох въпрос,защо готвачите взимат повече пари от полицаите?Все пак готвача не си рискува живота.....И щом си толкова ''възпитана'' що не си намерила хубава работа и ти да взимаш повечко пари?!

Тогава никога не казвай мизерни заплати от 700-800 лв. има хора които живеят с много по-малко и пак са благодарни. Научи се да си благодарен иначе живота няма да ти прости. Ако разхищаваш пари, никога няма да ти стигат предвид начина ти на мислене. Намери си професия от която ще изкарваш повече пари, като тези са ти малко. Питай политиците колко взимат? ;)
О, напротив рискува си живота. Всяка професия има рискове запомни го от мен. Не подценявай никоя професия, колкото повече подценяваш толкова по-тежък ще ти е живота. Не подценявай и хората от тях може да се очаква всичко. Бъди мъдър, а не многознаещ. Ако парите ми бяха цел, щях да съм к***а а не вишист. За жалост търсенето на такъв тип специалити е малко, защото живеем в малка държва. Много от познатите ми са с високо образование и не са в бг, надали ще се сетиш защо. Един от факторите, също като при теб е пари. За мен парите не са всичко. - те са не са ми цел.
Жалко е, ако за теб парите са цел. Доста проблеми ще имаш с това...Както ти казаха и колегите форумджии, плащаш приемат те не ми се коментира друго няма смисъл.
Жалко, че другата част от поста изтрих по погрешка. Но ти не си човека който да ме съдиш- какво възпитание има или не, не е твоя работа първо защото не си ми на възрастта, не си ми на образоватения ценз и трето не е твоя работа.
Ако искаш да постигнеш нещо има два начина: или си престъпник или работиш до скъсване. Лично за мен парите не са цел, затова съм благодарна на това което имам и не мрънкам, че 700 лв били малко. Почни да си изкарваш сам парите и пак ще си говорим.
Пожелавам ти успех в търсенето на професия, която ще те удовлетвори финансово дано в това намериш щастието. За мен щастието не е в това...Успех :)
Подписа ми, само на лист хартия... Публикувано изображение"Това, което не ме убива, ме прави по- силен" (Ницше)

#16 Мойра

Мойра

няма титла

• VIP Потребител
  • 7708 мнения
  • Интереси:Постоянни и временни

Публикувано 06 януари 2012 - 14:45

Не ти ли дават служебна кола на теб и партньорът ти?

:) За щастие, не съм полицай.

Нещата са такива, каквито са. 

#17 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6171 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 14:50

Ако си супер мен, интелигентен и така нататък,

Аз такъв полицай не съм виждал !!! Едва ли ще видя подобен модел на улицата !

#18 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 14:51

Ами мислил съм много за тези неща.Значи това,че ще ме обиждат не ми е проблем.Аз съм много спокоен човек и ....

Виж мисля, че се сещам за добра професия за теб стига да обичаш да пътуваш стани- моряк. Там парите са добри, пак зависи от позицията. Сбогувай се с идеята да имаш жена и деца, защото такива си нямат семейства поне за мен. Та така, както ти казах парите не са всичко на този свят дано го запомниш и някой ден си спомниш това, което съм ти писала. Ще имаш полза от това някой ден, когато се наложи да преосмислиш приоритетите си и да взимаш решения които ще са наистина важни за живота ти. Работа не е всичко и парите не са всичко, за жалост понякога доста късно осъзнаваме този факт. И още нещо не живей с идеали, идеалите ги има в киното и в книгите, живота е това което е и още малко ще ти се наложи да разбереш сам точно какво е живота. Само дано не попаднеш на място в което ще ти скапят и живота и бъдещето. Желая ти от сърце успех. :)

Само има един проблем-като малък имах астма и алергия към житни полени.Астмата се проявяваше само при вирусна инфекция.Но тогава се лекувах и сега ми няма нищо.Не знам дали това ще е някакъв проблем

До колкото знам трябва да си здрав...но няма да твърдя нещо конкретно. За жалост май това, често се забелязва при деца които са гледани във влага просто наблюдение. И не до там добри условия на живот. Но това е друга тема. Аз ти препоръчвам друга професия, виж как стоят нещата там. Успех :)

Този пост е редактиран от ^^ANGELSING^^: 06 януари 2012 - 15:09

#19 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6171 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 15:06

Виж мисля, че се сещам за добра професия за теб стига да обичаш да пътуваш стани моряк. Там парите са добри, пак зависи от позицията. Сбогувай се с идеята да имаш жена и деца, защото такива си нямат семейства поне за мен. Та така, както ти казах парите не са всичко на този свят дано го запомниш и някой ден си спомниш това, което съм ти писала. Ще имаш полза от това някой ден, когато се наложи да преосмислиш приоритетите си и да взимаш решения които ще са наистина важни за живота ти. Работа не е всичко и парите не са всичко, за жалост понякога доста късно осъзнаваме този факт. И още нещо не живей с идеали идеалите ги има в киното и в книгите, живота е това което е и още малко ще ти се наложи да разбереш сам точно какво е живота. Само дано не попаднеш на място в което ще ти скапат и живота и бъдещето. Желая ти от сърце успех. :)

Даве моряк !!! Че аз мога да си пътувам ако ми харесва и без да съм моряк. Беше то навремето тази професия ... и аз много исках баща ми да е моряк ( по куп причини от детска гледна точка) но като пораснах нещо не ми се вижда добра идея да се затворя на някой кораб.
И още нещо, грешиш и за парите ... да всичко са на този свят и който не го признава е лицемер.
По добре богат и здрав от колкото беден и болен.

#20 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 15:14

Даве моряк !!! Че аз мога да си пътувам ако ми харесва и без да съм моряк. Беше то навремето тази професия ... и аз много исках баща ми да е моряк ( по куп причини от детска гледна точка) но като пораснах нещо не ми се вижда добра идея да се затворя на някой кораб.
И още нещо, грешиш и за парите ... да всичко са на този свят и който не го признава е лицемер.
По добре богат и здрав от колкото беден и болен.

Ох, с теб не ми се говори ама все пак. Има доста богати, ама са болни. Така, че моля те без тези заключения че пак ще се скараме ;)
Никакъв лицемер не съм, парите не са всичко на този свят. Любов с пари не се купува, нищо че ти нямаш нужда от любов! Нямам предвид точно моряк има доста професии в тази сфера, аз не съм запозната но моя позната е и определено парите които взимат не са малко-хиляди са, но пак казвам зависи от професията - корабен механик примерно :Р
А сега се махам от тук, че си имам къде къде по-важни проблеми от това да си пиша с познати и непознати ;)
Приятен ден на всички.

Този пост е редактиран от ^^ANGELSING^^: 06 януари 2012 - 15:25

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни