Към съдържанието

Снимка
* * * * * 3 гласа

Как да стана полицай?

• Моля влезте за да отговорите
39 отговора в тази тема

#21 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 06 януари 2012 - 15:38

http://www.dhr.mvr.b...ing/default.htm
На тази страница можеш да се запознаеш с основните изисквания за постъпване в МВР.
Конкурсите за кат.Е са за кандидати със средно образование,а за другите категории-за кандидати със висше образование.
Изтегли примерно файла със съответната заповед за провеждане на конкурс /.pdf/ и се запознай с общите условия.
Има таблица и за нормативите за изпита по физическа подготовка,които са абсолютно достъпни за покриване от един млад човек.
Всъщност документа е във Word формат,като извън темата-забележи съкращението му при изтегляне.... :no-no:

Този пост е редактиран от dimd: 06 януари 2012 - 15:42

БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#22 martinsi

martinsi

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 294 мнения

Публикувано 06 януари 2012 - 15:43

Не се занимавай с глупости, стани митничар, примерно, и адреналин има и парите не са лоши. Даже за начало, защо въобще си тръгнал натам. По-добре някоя специалност с Право и Компютърни шитове, което реално се търси и плаща.
А ако толкова искаш държавна служба със смъртоносна опастност, то Френския чуждестранен легион е за теб.
И все пак не забравяй, че заплатата е вид компенсация за загубеното време и енергия от човешкият ти живот.

#23 VESSSKO95 ™

VESSSKO95 ™

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1454 мнения
  • Интереси:Women,cars,House and dupstep music,ski.

Публикувано 06 януари 2012 - 16:20

700-800 лева са чиста гавра,за каквато и да е работа!С тези пари човек нищо не може направи...Полицай в чужбина разбирам(в ирландия възможностите в момента са отлични),но в българия...Малко заплащане,ужасни условия.Дори и с подкупи пак няма да се стигне до 2000-3000 лева,което за мен е границата между нисък и среден стандарт.Просто няма смисъл.
Gigabyte GA-A75M-S2V ,Amd Athlon 631,4GB Kingston DDR3 1600 MHz,SAPHIRE 6770 1GB,windows 7 ultimate 64 bit,HDD 1-Seagate ST3500320AS 500 GB,HDD 2-Hitachi HDS721616PLA380 140 GB,philips 220SW 1680x1050

#24 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 06 януари 2012 - 19:43

Аз такъв полицай не съм виждал !!! Едва ли ще видя подобен модел на улицата !

Е, аз дадох пример с колегата. Той бе идеалния ми помощник за една-две години, преди да го издигнат, а след това почти насила да го накарат да се махне и стане полицай. Между другото, бе завършил технически университет с някаква автомобилна специалност. Значи, колкото и да плюят полицаи и катаджии, аз сещайки си за колегата, не мога да се съглася, че всички до един трябва да ги сложим в кюпа, да ги наречем "корумпирани ченгета" и да се присмеем. Просто такива хора като колегата се срещат много рядко в България. Може би това, че е израснал с други родители го е накарало да е това, което е. Когато човек има всичко и се чувства защитен от родители, семейство, приятели...той най-често става хаймана, по-безобидно казано. Или с други думи, не разбира за тежкия живот от малък. Системата ни обаче е такава, че торелира шуробаджинащината и корупцията във висшите и по-низши ешалони на властта. Ей затова и ченге се става главно с подкуп и голям свой човек. И аз имам хора в КАТ да кажем. Дори използвах това, за да си бракувам старата кола за 20 минути, вместо да чакам 2-3 дена, както е реда, защото пък други мошеници, дето регистрират коли накуп, вземат всички номера за деня, а чакаме на едни и същи опашки. Тая система ни разбива и е хубаво, че има хора, които стават полицаи не заради евентуалните подкупи, дето ще получат, а заради самата идея. Аз вярвам, че има такива хора. Това, че някой съди по себе си за другите не означава, че всички са маскари като него.

11591423023.png

#25 dr.dechev

dr.dechev

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 665 мнения
  • Град:Русе

Публикувано 06 януари 2012 - 20:48

700-800 лева са чиста гавра,за каквато и да е работа!С тези пари човек нищо не може направи...Полицай в чужбина разбирам(в ирландия възможностите в момента са отлични),но в българия...Малко заплащане,ужасни условия.Дори и с подкупи пак няма да се стигне до 2000-3000 лева,което за мен е границата между нисък и среден стандарт.Просто няма смисъл.

Без да претендирам за точност, да те запозная с някои заплати в МВР от 2008 година. Те са публични, в нета може да намериш и по-актуални. Те са основни и върху тях има добавки за стаж и се дължи ДОД. Доколкото се съобщава в медиите оттогава май са увелличени с 5-6%.
Директор на дирекция -1370лв.
полиц. инспектор - стартова - 772
Полицай - стартова - 561

мдааа, далече са от твоите 2-3 хиляди, по добре стани готвач!

ASUS X54C-SX036D (B960, 6GB1333mhz,500GB)
INTEL dual core E5200, MB: ASRock G31M-GS, RAM:2*1GBElixir(800MHZ), HDD160gb SAMSUNG
HTC Desire 500 dual-----
ASUS MemoPad 

RIP: CPU: ATHLON X2 4800+ MB: Biostar GF7025-M2,RAM:2 GB, HDD160gb SAMSUNG

Samsung Galaxy Y, LG E720 root FROYO,NOKIA 6120C - Symbian 9.3, ...... 

#26 iva.petrova

iva.petrova

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 126 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 15:19

Как защо е тръгнал натам??? И полицаите си изкарват доста добри пари ;)

#27 Blue ':^)

Blue ':^)

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 798 мнения
  • Интереси:Природни науки,Интернет...

Публикувано 09 януари 2012 - 16:03

FD GOD Адреналин ли търсиш в това да си полицай ? Не знам какъв е адреналин когато отидеш на адреса на който си пратен и някой ти изкара нож или пистолен ? Да си полицай е отговорна работа и се изисква човек да мисли трезво,да е олегнал не да тръгне да стреля по-някой ,защото след това ще търсят отговорност само и единствено от теб самия. 700,800 лева не са никак малко, за тези пари ще те изгърбят където и да си в България.Средните заплати били по 600,700,800 да бе да средните са от порядака на 300,400 осигуровките на 420 лева са около 120,130 лева ... Все още не си работил за да видиш какво е в реалния живот,а то е да те пребият от работа за 300,400 лева ! Аз също съм се замислил много за Академията на МВР и даже и ходя да бягам ... Но все пак си знам,че за да си там се изисква опорит труд и всичко в България става с връзки и пари ... Нямаш ли пари в България умираш ! :)

Този пост е редактиран от Ласков: 09 януари 2012 - 16:05

#28 Препикану мушкату

Препикану мушкату

С голямата патка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2402 мнения
  • Град:СтараЗагора
  • Интереси:Да правя бррррррр....

Публикувано 09 януари 2012 - 16:13

Ако искате адреналин, защо не пробвате тук: http://www.legion-recrute.com/bg/?SM=0
По-добре малък,свой и отпред-отколкото голям,чужд и.....отзад.

Публикувано изображение

#29 Blue ':^)

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 798 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 16:29

Ако искате адреналин, защо не пробвате тук: http://www.legion-recrute.com/bg/?SM=0

Е това е нещо като за хората който искат адреналин и повече пари :D Жалко че в България дори няма места при воените ... :) В град Карлово живея и всеки военен знае за 61 Стрямска Механизирана Бригада ,дори тук когато отидеш да попиташ за работа ти казват че не набират ... Какво да говорим повече,с удоволствие бих се присъединил към Българската армия,но уви ...

#30 Sinbad_

Sinbad_

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 505 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 17:10

Ехеее, те тестовете им за кандидатстване били фасулска работа , дори за дърти отпуснали се вече бивши военни от БА :ph34r: :D :tongue2:

Поне за някои де ....

Този пост е редактиран от Sinbad_: 09 януари 2012 - 17:10

Veritas odium parit obsequim amicos ....

Който сам не се убеди, никой не може да го убеди....

#31 andreygg

andreygg

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1109 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 20:32

Ако искаш адреналин и добро заплащане, стани хирург. Бих ти препоръчал и центровете за спешна медицинска помощ, но там заплащането е по-малко.

Този пост е редактиран от andreygg: 09 януари 2012 - 20:32

Asus X55A - SX197

Acer Aspire 5750ZG

Asus Fonepad 7 ME175

#32 Sinbad_

Sinbad_

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 505 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 20:34

Еее, няма място за сравнение в адреналина м/у войната и хирургична операция.... миризма на кордит, взривове до теб, ударни вълни, гърч, пот, прах, пак пот, изтощение до предела на физическите сили ... мммммм суперррррррррр :ph34r:

#33 dr.dechev

dr.dechev

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 665 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 22:23

Еее, няма място за сравнение в адреналина м/у войната и хирургична операция.... миризма на кордит, взривове до теб, ударни вълни, гърч, пот, прах, пак пот, изтощение до предела на физическите сили ... мммммм суперррррррррр :ph34r:

Ти къде си служил? Хайде да пробваме пак:
Зима, минус 15 градуса 50 см сняг, полупланински район, лежиш облечен в херметичен гумен костюм и противогаз в снега, облян в студена пот и замръзваш , държиш замръзнала картечница , имаш замръзнала каска , гледаш гайгеров брояч и се влачиш по шкембе , ставаш бягаш, псуваш, ядеш на крак, сереш и и се бършеш със сняг, бягаш стоиш в студен джип/камион/БТР и така 4 часа, 8 часа, повече часа ... още часа .... спиш в палатка, в същата гора , и така 1-2-5-10 дни....
Това не е война, това е полигонно учение....

А, къде е адреналина?
Ай да не пиша , че ....... най - добре да не е военен и хирург.....остави ...

INTEL dual core E5200, MB: ASRock G31M-GS, RAM:2*1GBElixir(800MHZ), HDD160gb SAMSUNG
HTC Desire 500 dual-----
ASUS MemoPad 

#34 Sinbad_

Sinbad_

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 505 мнения

Публикувано 09 януари 2012 - 22:29

Полупланинския, да не си бил в Смолянското а ;) .. явно не си усетил тръпката тогава.... и аз съм бил в сняг и студ, и да, замръзваш, автомата лепне, всичко ти тежи, иде ти да заспиш в снега, но после долу, или в палатката на печката ти е топло, чувстваш се от жив по жив :) ..

Ние в сливенско също го правихме в балкана понякога ...

Всъщност едва ли си бил в Смолянското, по скоро си бил в Мусачево или Горна Оряховица , така както говориш за гайгеровите броячи

Този пост е редактиран от Sinbad_: 09 януари 2012 - 22:47

#35 dr.dechev

dr.dechev

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 665 мнения

Публикувано 10 януари 2012 - 20:50

Всъщност едва ли си бил в Смолянското, по скоро си бил в Мусачево или Горна Оряховица , така както говориш за гайгеровите броячи

:) :) :) :) :)
Търново , Севлиево, Горна Оряховица.... а това е Чубра, не знам дали го знаеш това местенце, ама е популярна дестинация за отдих ;)
Лека!

HTC Desire 500 dual-----
ASUS MemoPad 

#36 Мойра

Мойра

няма титла

• VIP Потребител
  • 7710 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Постоянни и временни

Публикувано 14 февруари 2012 - 19:26

МВР взима само стройни и образовани полицаи
Вдигат изискванията с тестовете по интелигентност и физическо

МВР хлопна вратите пред дебелите и тъпи кандидати за ченгета. Атлетични младоци ще сменят дебелаците в униформа, които не могат да се изтичат дори на 2 метра. Освен това се въвежда и тест за интелигентност.
Нова наредба сложи елиминаторен праг на изпита по физическа подготовка, съобщи шефът на областната дирекция в Перник комисар Валентин Димитров. Досега за приемане на работа в полицията се брояха получените точки на практическия изпит. При слаба конкуренция за дадена длъжност бе достатъчно дори само една точка, за да премине кандидата на следващ етап от конкурса, обяснява директорът. При само един претендент пък той получава назначение независимо от физическите му сили да гони бандитите.

Новите изисквания за постъпване на държавна служба в МВР, влезли в сила от 27 януари т.г. отхвърлят вече всеки мераклия, който получи по-малко от 6 от максималните 30 точки на теста по физическо.

Вдигат се и изискванията за интелигентност на новите ченгета. Като нулев праг на изпита се приемат 75 точки от стандартния IQ тест, а за да получи работа кандидатът трябва да натрупа повече от тези точки.

Професионален психолог пък ще отсява мераклиите за фуражки. Премахва се точкуването на психо теста, а дипломиран специалист сам ще определя годен ли е претендентът да носи униформа.

Заради новите правила се забавиха конкурсите за 34 вакантни места в пернишката дирекция. Тя няма да бъде засегнатата от обявеното съкращение на кадри в страната, защото служителите на реда тук не достигат. Много от кадрите се пенсионираха и оголиха щатното разписание. В звеното на дознателите пък истински бейби бум прати нежната част от екипа да сменя памперси в къщи. За да запуши пробойните местната полиция поиска пренасочване на перничани, работещи в столичните дирекции на МВР, обратно към родния им град.

blitz.bg

Нещата са такива, каквито са. 

#37 Анинфид

Анинфид

Какво мислите за мен? Това е моята титла.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1989 мнения
  • Град:Португалия , на 40 км от Порто
  • Интереси:Изкуство, иновация, идеи.

Публикувано 14 февруари 2012 - 20:08

...
Вдигат се и изискванията за интелигентност на новите ченгета. Като нулев праг на изпита се приемат 75 точки от стандартния IQ тест, а за да получи работа кандидатът трябва да натрупа повече от тези точки...

Леле, човек е класифициран за човек с мозъчни проблеми под IQ 70. А по принцип средното е 100.
Следователно един полицай трябва да е с над 125... ПОНЕ!

ВАЖНО:

Ако в това съобщение съм нарушил "ЖЕЛАТЕЛНО" правило, по-точно 2.5, 2.8 или 2.9 - не ми пука, защото КИРИЛИЦАТА В ЧАТА Е ЖЕЛАТЕЛНА.

С други думи: ЩЕ НАРУШАВАМ 2.5, 2.8 и 2.9 до като няма промяна в ЧАТА !

Нищо лично към модераторите, това е към администрацията, и ако това се чете от модератор, или глобален такъв - моля, оставете това мнение лично на Кал, или друг член на администрацията, за да се погрижи!

Аз съм БЪЛГАРИН, и искам в чата да се пише на КИРИЛИЦА!

Този мой протест влиза в сила на 21/2/2012 в 22:30 часа (GMT +2 / Българско време) и ще "оспамя" всички нови теми в които мога да помогна, по-точно ще помагам, но също така ще правя забележи. Когато има промяна ще спра.

#38 andreygg

andreygg

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1109 мнения

Публикувано 14 февруари 2012 - 22:15

Има едно старо правило: "Тъп и упорит - става за полицай".
  • djeina харесва това

Asus X55A - SX197

Acer Aspire 5750ZG

Asus Fonepad 7 ME175

#39 djeina

djeina

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 80 мнения
  • Град:Sofia
  • Интереси:Разнородни:)

Публикувано 15 февруари 2012 - 19:37

За полицай...трудно..прочетох препоръка за митничар....това пък е .изключено... :)
  • djeina харесва това
:doh:

#40 Blue ':^)

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 798 мнения

Публикувано 15 февруари 2012 - 19:57

Излезнали са новите изисквания в сайта на МВР .
Не видях разлика с тези от миналата година...

Този пост е редактиран от Ласков: 15 февруари 2012 - 20:24

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни