Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Проблем със забиване на компютъра(без син екран)+видео

• Моля влезте за да отговорите
17 отговора в тази тема

#1 20hero

20hero

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 10:23

Здравейте,имам следния проблем със забиване на компютъра при гледане на клипове в Youtube,стартиране на игри-League of Legends,Sims 3 и при ползване на програми Fraps,Xfire и др.Компютъра е преинсталиран преди 3 дни като преди преинсталацията е форматиран и целият дял Ц е изтрит,а след това са инсталирани оригиналните драйвери от дисковете на дъното и видео картата.Наскоро е отварян и почистван,разгледал съм компонентите и всичко ми изглежда добре.Не мисля,че проблемът се дължи на прегряване понеже забива на определени клипове,игри и програми.Ето информация за компютъра и температурите:
Дъно Gigabyte P43-ES3G 23 градуса
Процесор Intel Pentium Dual-Core E6500K 2993 Mhz 32 градуса и двете ядра
Рам 2048 mb (1x 2048 DDR2-SDRAM)
Видео карта ATI Radeon HD 4770 33 градуса
Хард диск Hitachi (500GB) 24 градуса
Ако ви интересува нещо допълнително питайте,моля за сериозни решения на проблема,а ето и видеото-

#2 ivaylo71

ivaylo71

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 225 мнения
  • Град:Димитровград

Публикувано 28 януари 2012 - 10:28

Аз имах подобен проблем със забавяне на браузъри и програми и проблема беше в диска. Но аз си го чувах как издаваше шум. След като се скапа съвсем и преинсталирах на друг диск всичко се оправи. Опитай се да извадиш кабелите му към дъното и захранването и пак ги сложи да не би връзката да не е добра. Но не е задължително това да е проблема-може да е и от друго. Просто ти казвам как беше при мен.

Този пост е редактиран от ivaylo71: 28 януари 2012 - 10:31

#3 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения
  • Град:Пловдив

Публикувано 28 януари 2012 - 10:32

Този прозорец, които се появява и скрива като пуснете видеото от какво е? Вижте за грешки, като напишете в търсачката долу eventview - изберете view event logs и на windows logs изберете system.

#4 20hero

20hero

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 10:39

След като отворих system какво трябва да направя в дясно ми излизат опции open saved logs,create custom view,import custom view по долу Clear log,Filter current log и др. А относно прозореца появил се е от само себе си не знам на какво друго може да се дължи.

Този пост е редактиран от 20hero: 28 януари 2012 - 10:41

#5 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 10:41

След като отворих system какво трябва да направя в дясно ми излизат опции open saved logs,create custom view,import custom view по долу Clear log,Filter current log и др.

посредата има логове, има ли с червени хиксове, ако има, копирайте съдържанието им.

#6 20hero

20hero

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 10:43

Всъщност сега като прегледах има но не са точно червени хиксове а удивителни знаци жълти и червени но са рядкост.Червените показват само едно и също съобщение ето това The previous system shutdown at 9:00:06 PM on ‎1/‎27/‎2012 was unexpected.Има и други съобщения или не знам как да ги нарека ето такива:Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000116 (0x84fb2008, 0x8e6cb4ba, 0x00000000, 0x00000002). Разтоварването е записано в: C:\Windows\MEMORY.DMP. ИД на доклада: .

Този пост е редактиран от 20hero: 28 януари 2012 - 10:52

#7 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 10:52

ъпдейтнете драйвера от тук http://support.amd.c...words=&items=20
някои хора предпочитат първоначално изтриване на старите драйвери, чрез деинсталация от контрол панел, след което се влиза в сейв мод и с програмата driver sweper - http://www.kaldata.c...atid=1&id=57583 се изчистват остатъците, преди да се инсталира новия драйвер. Аз лично си ги слагам директно върху старите. Това си е ваш избор.
OFF: как да си направя като преди да не изписва целия линк, а да е само с тук да кажем?

Всъщност сега като прегледах има но не са точно червени хиксове а удивителни знаци жълти и червени но са рядкост.Червените показват само едно и също съобщение ето това The previous system shutdown at 9:00:06 PM on ‎1/‎27/‎2012 was unexpected.

като щракнете два пъти върху събитието ще имате достъп до информацията му.

#8 20hero

20hero

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 10:58

Къде в контролния панел да намеря драйверите за да ги деинсталирам?

#9 mergy_1

mergy_1

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1375 мнения
  • Град:सोफिया

Публикувано 28 януари 2012 - 10:59

Всъщност сега като прегледах има но не са точно червени хиксове а удивителни знаци жълти и червени но са рядкост.Червените показват само едно и също съобщение ето това The previous system shutdown at 9:00:06 PM on ‎1/‎27/‎2012 was unexpected.Има и други съобщения или не знам как да ги нарека ето такива:Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000116 (0x84fb2008, 0x8e6cb4ba, 0x00000000, 0x00000002). Разтоварването е записано в: C:\Windows\MEMORY.DMP. ИД на доклада: .

Качи някъде в интернет файловете от тази папка: C:\Windows\MEMORY.DMP на някой сайт за анализ.

#10 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 11:01

в programs and features ati нещо си. Сега видях редакцията, качете дъмп файловете както ви посъветва mergy_1 . www.dox.bg

Този пост е редактиран от bluelight: 28 януари 2012 - 11:04

#11 20hero

20hero

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 11:02

Можеш ли да ми дадеш линк за някой сайт,понеже не съм много запознат.

#12 ba4o_kiro64

ba4o_kiro64

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1729 мнения
  • Град:Попово

Публикувано 28 януари 2012 - 11:15

Можеш ли да ми дадеш линк за някой сайт,понеже не съм много запознат.

Заповядай: http://tranzit.dir.bg/

Този пост е редактиран от ba4o_kiro64: 28 януари 2012 - 15:06

Публикувано изображение

Публикувано изображение

#13 20hero

20hero

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 11:23

Преди да преинсталирам драйверите искам да спомена.че и преди многократно съм ги преинсталирал от диск и от сайта на амд този,който и ти ми даде и когато завърши преинсталацията компютъра започва да забива около минута след стартирането и се налага да се възстановява към по ранен етап.Така де не съм много сигурен дали ще помогне и по скоро съм склонен първо да проверя кабелите в компютъра имам предвид на захранване,дъно и още каквото може да се види.

#14 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения

Публикувано 28 януари 2012 - 11:26

Преди да преинсталирам драйверите искам да спомена.че и преди многократно съм ги преинсталирал от диск и от сайта на амд този,който и ти ми даде и когато завърши преинсталацията компютъра започва да забива около минута след стартирането и се налага да се възстановява към по ранен етап.Така де не съм много сигурен дали ще помогне и по скоро съм склонен първо да проверя кабелите в компютъра имам предвид на захранване,дъно и още каквото може да се види.

Няма проблеми, това си е най-сигурно, да си го мислите вие и да го прегледате от всички страни. Аз мислех, че сте останали с драйверите от диска. Качете дъмп файловете за да ги видят колегите.

#15 Alis&Vanko

Alis&Vanko

✯Junior Stars✯

• VIP Потребител
  • 8327 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Музика
    Компютри
    Баскетбол

Публикувано 28 януари 2012 - 11:58

Антивирусната каква е?И оригинална или от торрент?
Публикувано изображениеПубликувано изображениеDr.WEB
На хейтъри не отговарям!

#16 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 28 януари 2012 - 13:54

А поради каква причина е преинсталиран Windows? Имаше ли го тоя проблем и преди форматирането на дял "С"? Ще спомена за подобен проблем при мен. Отнасяше се за видеокарта GTX 460. Имах черни екрани подобно на теб и явно видеокартата губеше връзка с монитора. Черен екран се появяваше понякога дори при зареждане на Windows. Доста си играх с преинсталации, смяна на драйвери и какво ли не, докато веднъж налучках нещата. Размених местата на кабелите от захранването и ги разпределих долу горе поравно между отделните компоненти на компютъра - видеокарта, хард диск, записвачка, флопи, вентилатори на кутията...И най-важно, понеже захранването на видеокартата ми е с два 6 пинови конектора, а аз имам само един такъв от захранването, се наложи да купя преход от 2х4 pin към 6 pin. Явно някъде там ставаше фала, защото тоя проблем ми се появява, когато някой път реша да се направя на майстор, да разглобявам и чистя. После не връщам кабелите така, както са работили добре и хоп, черен екран по никое време. Не знам, дали твоят случай може да е подобен, но ако имаш много кабелаци, опитай се да им размениш местата.

11591423023.png

#17 baikolio95

baikolio95

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 625 мнения
  • Град:Шумен

Публикувано 29 януари 2012 - 13:29

Премахни всякакви тулбарове и аддони. Изчисти кеша и бисквитките и инсталирай последна версия на браузера и флаш плеар-а. Ако си клоквал, върни дефолт настройките!

#18 krassleto

krassleto

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1788 мнения
  • Град:Велико Търново

Публикувано 29 януари 2012 - 14:16

За мене не стана ясно захранването отваряно ли е и почиствано ли е?
Мерени ли са напреженията на конекторите или поне да се погледне какво дава в Bios в секцията за напраженията?
Също така как са се появили преблемите преди пеинсталацията?

Ако автора реши може да пробва как се държи системата с LiveCD...

Нещо като сисадмин и техническа поддръжка :)

Търси си клиенти с компютърни проблеми в моя град...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни