Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Котката ми не спира да мяка

Котката ми не спира да да мяка

• Моля влезте за да отговорите
37 отговора в тази тема

#1 spydaman02

spydaman02

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 04 януари 2009 - 22:05

Имам персийска котка на 7 месеца. От два дена мяука тихо и се търкаля по пода и се търка в разни предмети. Не яде много, не съм забелязал да ходи интензивно до тоалетната си. Постоянно се търкаля по пода и се "дупи", вдига си опашката. Обаче проблемът се усложнява. Имам мъжки персиец, който може да се разгонил. По принцип не мяука много и не агресивен и случая не прави изключение. Видях пред мен да се качва отсрани на малкото като го захапва за вратлето, но без да прави нищо. Разделих ги навреме. Не знам какво да ги правя. Знам, че женските дотигат зрялост и детеродна способност на около 14-18 месеца. Какво да прява? Ще и стане ли нещо ако се сноши с мъжкия? Нямам никакво намерение да я тровя с хапчета, а не знам колко ще продължи разгонването й и как то се влияе от мъжкия.

#2 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6898 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 04 януари 2009 - 22:22

ми ветеринаря има такива хапченца... само я претегли колко кила е да му кажеш... а те хапченцата не са вредни - като противозачатъчните са... ако не щещ 2-3 седмици трябва да изтъпиш бебешкия рев (дано и съседите ти са търпеливи щото по новия правилник за вътрешния ред...)

Този пост е редактиран от the professor: 04 януари 2009 - 22:24

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#3 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18740 мнения
  • Град:София, 15 етаж под звездите и до Бог
  • Интереси:енигматика езотерика

Публикувано 05 януари 2009 - 10:37

Напротив-вредни са хапчетата-натрупани в организма по-късно водят до тумори
Публикувано изображение
Ветеринари са ми го казвали-та не й давам на мойта ангорка
3-4 дена докато не й мине не се спи де,ама няма начин

Иначе на 7-8 месеца вече са достигнали полова зрялост
Ангорката ми беше на 1 годинка като роди
;)
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#4 macsim29

macsim29

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 983 мнения
  • Град:Пловдив

Публикувано 05 януари 2009 - 10:43

Моята сиамка изкара до 14 години като през 5-6 месеца съм и давал хапчета и нищо и нямаше.Не знам може би зависи котката до колко е предразположена но мисля че няма проблем да и даваш.Иначе моят дзвер се разгони на 6 месеца и на 9 се окоти за първи път.

Този пост е редактиран от macsim29: 05 януари 2009 - 10:45

#5 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Request timed out.

Публикувано 05 януари 2009 - 12:01

Моята не я тровя с хапчета и няма и да го направя. Когато се разгони просто я пускам да спи при мен и почти не мяука. Трае по-малко от седмица, а помага и мокренето на дупето със хладка вода.
Will I ever grow up?.

#6 shefkata

shefkata

Първото зло !

• Модератори
  • 4533 мнения
  • Град:вдън гори Тилилeйски
  • Интереси:Разностранни...

Публикувано 05 януари 2009 - 15:10

И моята котка е 4 годишна, а хапчета и давам на всяко разгонване.
Аз съм чувала неща от сорта на това, че бъбреците им се увреждали и тъй нататък...
Ама ако вярвам на всичките тия неща, до никъде няма да я докарам. Мъчи ми се животинката и толкоз. Тя не ходи вън, а това също е вредно за котките. Давам и хапчета - да. И без това достатъчно я затормозява затвориния живот, та да я мъча и аз. :)

„Тези, които носят светлина на другите, никога не остават на тъмно.“  Питър Пан.

#7 natikot

natikot

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 280 мнения
  • Град:Севлиево
  • Интереси:Ами...котета,котета и пак котета,а от време на време и малко спорт

Публикувано 06 януари 2009 - 12:03

И моята котка е 4 годишна, а хапчета и давам на всяко разгонване.
Аз съм чувала неща от сорта на това, че бъбреците им се увреждали и тъй нататък...
Ама ако вярвам на всичките тия неща, до никъде няма да я докарам. Мъчи ми се животинката и толкоз. Тя не ходи вън, а това също е вредно за котките. Давам и хапчета - да. И без това достатъчно я затормозява затвориния живот, та да я мъча и аз. :clap:

Шефче,цупиш се,не цупиш проблема е сериозен.Има предостатъчно инфо в чичко гугъл за хапчетата.Причиняват тумори и хиляди други проблеми.Изобщо не са като противозачатъчните при човека.Вредни са и то много.
Не ти пожелавам някой ден да ти се разболее писаната.Ти носиш отговорност за нея.Ако не искаш да я мъчиш и не искаш поколение,най-доброто решение е кастрацията.Котката ще се успокои,ще стане още по-голяма глезла и ще живее повечко годинки.

#8 shefkata

shefkata

Първото зло !

• Модератори
  • 4533 мнения
  • Град:вдън гори Тилилeйски
  • Интереси:Разностранни...

Публикувано 07 януари 2009 - 13:02

Шефче,цупиш се,не цупиш проблема е сериозен.Има предостатъчно инфо в чичко гугъл за хапчетата.Причиняват тумори и хиляди други проблеми.Изобщо не са като противозачатъчните при човека.Вредни са и то много.
Не ти пожелавам някой ден да ти се разболее писаната.Ти носиш отговорност за нея.Ако не искаш да я мъчиш и не искаш поколение,най-доброто решение е кастрацията.Котката ще се успокои,ще стане още по-голяма глезла и ще живее повечко годинки.

Там е въпроса, че искам поне едно поколение да има и тогава може би ще я кастрирам. Но искам котенца, а немога да си намеря татко. Или ако си намеря някой хубавец, той се оказва от другия край на България ! Публикувано изображение

„Тези, които носят светлина на другите, никога не остават на тъмно.“  Питър Пан.

#9 MindCtrl

MindCtrl

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 09 април 2009 - 11:48

Здравейте, искам да споделя и моя проблем. Smile Имам персийка, на 8-9 месеца. И преди ден се разгони, мяука по специфичен начин, търкаля се по земята, дупи ми се... Kakво бихте ме посъветвали да правя? Четох мнения че хапчетата са доста вредни, остават вариантите да я заведа на ветеринар да и бие инжекция или да я заведа на мъжкар. Не искам да я кастрирам, защото искам да гледам котенца Smile Това и е първото разгонване. На каква възраст е хубаво да се заведе женската при мъжкар. Моята дали не е още много малка. Цяла сутрин се опитвам да намеря нещо по темата, но без успех Smile а покрай мен не се стои, изглежда моята котка е решила че аз съм нейния котарак :Р ужас Благодаря за евентуалните ви отговори. Smile

#10 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18740 мнения

Публикувано 09 април 2009 - 13:35

Писанката ти е вече полово зряла-започвай да й търсиш котарак
:whist:
А това хич не е лесно,повярвай ми,от личен опит с ангорката ти го казвам
Освен ако нямаш познати или приятели с персиец
Аз пускам обяви по нета,уреждаме си срещи и така-ако се харесат става работата
:P

Публикувано изображение

#11 KiriL Cox

KiriL Cox

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1609 мнения
  • Град:Varna

Публикувано 09 април 2009 - 18:56

Понеже и аз минах през този период с моята котка,та да споделя опит.
Въпросните хапчета действително имат странични ефекти,както сте го описали по-горе.
Ветеринарят ми препоръча да и сложи инжекция,която се поставя след като мине периода на разгонването.Това предотвратявало следващото разгонване,и вероятността да се прояват странични ефекти била много по-малка.Така се процедира на няколко месеца и котето не се разгонва.

Do not argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

#12 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения

Публикувано 09 април 2009 - 19:13

Ветеринарят ми препоръча да и сложи инжекция,която се поставя след като мине периода на разгонването.......Така се процедира на няколко месеца и котето не се разгонва.

Нещо не разбрах точно.
Моето говедо почти стана на две години и досега ми се е разгонвала 5-6 пъти. В началото траеше по седмица и мяукаше, но последния път изкара два, или три дена, беше си много кротка, само тепаше със задните крачета и виреше дупето. Явно е свикнала вече. Плюс това, на моменти като я гушна и й се доспива та се отказва и от виренето на дупето :P
Will I ever grow up?.

#13 KiriL Cox

KiriL Cox

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1609 мнения

Публикувано 09 април 2009 - 19:43

Нещо не разбрах точно.Моето говедо почти стана на две години и досега ми се е разгонвала 5-6 пъти. В началото траеше по седмица и мяукаше, но последния път изкара два, или три дена, беше си много кротка, само тепаше със задните крачета и виреше дупето. Явно е свикнала вече. Плюс това, на моменти като я гушна и й се доспива та се отказва и от виренето на дупето :P

Кое точно не разбра ?
Става дума за някаква хормонална инжекция,която се слага преди да се разгони "говедото".Така като дойде вереме да се разгони (обикновено това е през началото на полетта,или краят на лятото),котето не се разгонва,след това началото на зимата пак се слага инжекция и така пропуска слдващото разгонване.
Това се прави по два пъти в годината,и било много по безопасно от хапчетата за които се споменава.
Ето на мен как ми го обясниха:ако котето се разгонва през февруари,значи инжекцията се слагала два-три месеца преди това,и така като дойде февруари ,котето не се разгонва,следващата инжекция се слагала май месец ,и така август нямало да се разгони.
Ако си заинтересован по-добре попитай някой ветеринар да ти обясни.
Трябва да се отбележи,че апчетата струват 1 лв.,а инжекцията е около 15лв,което не ми се вижда чак толкова много,щом като рискът за животното е много по-малък.

Този пост е редактиран от KiriL Cox: 09 април 2009 - 19:47

Do not argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

#14 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18740 мнения

Публикувано 09 април 2009 - 22:58

Публикувано изображение
До сега съм имала три женски-че те всеки месец се сещат за котьо
Публикувано изображение

Не ми пречи-безсънието,мяукането-свикнала съм
А и дори да е безопасна тая инжекция-не мога да причиня такъв стрес на писаната си
(и на говедо също)
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#15 natikot

natikot

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 280 мнения
  • Град:Севлиево
  • Интереси:Ами...котета,котета и пак котета,а от време на време и малко спорт

Публикувано 10 април 2009 - 12:20

И хапчетата и инжекциите бъзикат хормоните на котката и са особедно опасни.Ако някой иска може да си завре главата в пясъка,отговорен стопанин не би го направил.Има много,ама много информация в интернет.Чак се ядосвам като чета такива неща

#16 MindCtrl

MindCtrl

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 11 април 2009 - 19:23

Благодаря ви за отговорите. Изключих от опциите си хормоналните препарати. Само че като цяло не се издържа в къщи. Коткакта ми постояно ме "зарибява" .... не мога да мръдна никъде - върси след мен маука ми и ми се дупи. Гледам да не я реша и мачкам, че да не би да я разгоня още повече. Единственото ми спокойствие в къщи е когато тя спи!!! Споделете как се справяте в тая ситуация. Решил съм при следващото и разгонване да и търся мъжки... въпреки че е на 9 месеца. Мисля си че щом природата е решила котката ми да се разгонва значи е готова за мъжки. Все пак еволюцията си знае работата. А в случай че моята писа беше навън котараците едва ли щяха да се интересуват кое разгонване и е и на колко месеца е :) Бихте ли ме насочили къде мога да потърся мъжки персиец за моята? Някакви сайтове или форуми...
помагайте :) .... Бихте ли ми казали също колко време ще продължи разгонването и? Вече 3-4 дена е в това състояние.

#17 KiriL Cox

KiriL Cox

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1609 мнения

Публикувано 11 април 2009 - 20:10

Мисля че може да изкара и до 10 дена така,но за всяко животно е различно.
Някой котки се разгонват 2 пъти в годината ,други (като моята) доста по често.Беше разгонена в началото на февруари,след това в началото на март,и сега пак има симптоми,но е доста по кротка :blink:
Ако продължава и занапред да е така кротка ,няма да я тъпча с химии,но ако пак не ми дава да спя по цели нощи,трябва да измисля нещо.
Иначе незнам как ще обяснявам на шефа защо не съм си отпочинал Публикувано изображение

Този пост е редактиран от KiriL Cox: 11 април 2009 - 20:12

#18 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения

Публикувано 11 април 2009 - 21:46

На моята първите й разгонвания раеха по седмица и мяукаше. Сега траят по три дена и не мяука.
Will I ever grow up?.

#19 voda

voda

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 241 мнения
  • Интереси:От всичко по малко, за да остане място и за още...

Публикувано 16 април 2009 - 11:05

На моята първите й разгонвания раеха по седмица и мяукаше. Сега траят по три дена и не мяука.

Моята писанка,като се разгони мяука,ама не толкова досадно.... :) само много си вири дупето... Публикувано изображение

193950779514219798111357328098F4Vq5g18qB

Животът е приключение! Влезте в играта.

#20 Ned_Drag

Ned_Drag

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 282 мнения
  • Град:Пирдоп

Публикувано 16 април 2009 - 13:22

Чул съм, че проблема се решава с алергозан. :rolleyes: ;) :shy11: :shy11: :shy11:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
i7 970, ASUS Rampage III Black Edition, Corsair AX 1200, 12 GB Corsair Dominator GT, ASUS Matrix GTX 580 Platinum

Други теми свързани с някоя от ключовите думи: Котката, ми, не, спира, да, да мяка

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни