Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Локално парно на ток

• Моля влезте за да отговорите
8 отговора в тази тема

#1 NIKISHARK

NIKISHARK

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 223 мнения

Публикувано 15 февруари 2012 - 18:51

Реших да направя нова тема и да Ви споделя моя опит с отолението с ел.енергия през зимата.Апартамента в който живеем е стандартен панел 64 кв.Първоначално локалното парно което направих беше с печка на дърва с водна риза,съвсем обикновенно.Впоследствие обаче,се оказа че има доста скрити"подводни камъни"...Първо се запуши комина,и се налагаше всеки сезон да правя основно пребоядисване и освежаване,проблеми със съседи,които използват различен вид отопление...включително и нафтови печки,сами се досещате какви поразии стават с тях при общ комин.Да не споменавам и другите неудобства...И така стигнах до идеята за ел. парно.Първата ми мисъл която мина е как да направя икономия на ток с парното.Първото нещо което направих е да направя така нареченото"инпулсно " захранване на нагревателите.За целта изпозвах бутилка за въздух,в която монтирах два нагревателя(стандартни)с вградени терморегулатори,по 2,5кв,термо двойка и съответно термо реле,и към нагревателите,съответно, се подава имплусно напрежение.Понеже не съм много в час с ел.техниката,ще Ви опиша как работи с две думи-ако към нагревателите се подава напрежение около 5 секунди,в следващите две "почиват" и отдават акумолираната енергия...Имам 3 радиатора тип "панелен" по 2кв и цялата тази система е свързана към бойлера.Вече 3-та година се отоплявам по този начин,като разхода ми на ел.енергия не надвишава 180 лева и имайки впредвид че,нормалния разход на енергия през лятото е около 40-50 лв мисля че съм уцелил в 10-та...Не ми "одимяват"апартамента,не правя вече ремонти всяка пролет и не се занимавам с разнасянето на дърва...Единственният недостатък е че трябва да има ток...Забравих да добавя че имам инсталиран и програматор с който съм настроил програмата на парното за цяла седмица и практически не се занимавам с него,освен да настройвам температурния режим,в зависимост от времето...

#2 gyps

gyps

Exciter

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2168 мнения
  • Град:The Old Capital City
  • Интереси:Нищо селско не ми е чуждо!

Публикувано 15 февруари 2012 - 19:00

Хайде сега да споделиш,ама откровено при тези минусови температури от порядъка - 24 до - 16 градуса,колко градуса е температурата в помещенията.И колко лева ток имаш да плащаш януари,че и февруари.А и колко киловата са тези два нагревателя с терморегулатори?

Винаги посрещай критиките с високо вдигнат среден пръст.

#3 NIKISHARK

NIKISHARK

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 223 мнения

Публикувано 15 февруари 2012 - 19:26

Отговарям веднага,парното ми е настроено в момента на 68 градуса,температурата в стаите е настроено на 22 градуса,с помоща на терморегулатори ,монтирани на самите радиатори.Сметката ми е 189 лв. за януари.Нагревателите(извинявам се че пропуснах да спомена) са по 2,5 кв. които определено не работят на максимална мощност след 30-та мин.След 1час работа,докато се стопли водата в системата,режимът е горе-долу следния-2 мин. работят нагревателите,около 6 мин.работи само помпата...Вместимоста на системата,това може би е важно,е около 30 литра...Системата е в икономичен режим след достигане на оптимална температура и термо главите са в основата на на всичко.В смисъл-температурата в стаята е 20-22 градуса и радиатора се изключва,съответно топлинната енергия се разпределя м-у останалите 2.Умишлено свързах бойлера защото при положение че се затворят и 3-те радиатора да не затварям системата

#4 Radoslav Petrov

Radoslav Petrov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 31 декември 2013 - 16:10

Едни познати си купиха ел. котле за техния апартамент и казват че са доволни, но не съм сигурен кое излиза по- изгодно ел. парно или климатици.

#5 balki65

balki65

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 336 мнения
  • Град:Берлин
  • Интереси:Да стане корумпиран Политик или Президент

Публикувано 01 януари 2014 - 22:20

Едни познати си купиха ел. котле за техния апартамент и казват че са доволни, но не съм сигурен кое излиза по- изгодно ел. парно или климатици.

Според мен климатика ще ти служи и през лятото,а котлето е на същата цена на 2 или 3 климатика , и няма да можеш да го използваш през лятото

#6 mitko80

mitko80

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 06 януари 2014 - 22:58

Не искам да звуча, като леля Мария от рекламата, но аз махнах топлофикация и гадното парно. Точно за 65 кв. апартамент плащах по 320, а понякога и 350 лв. на месец. Предложиха ми да си намаля кубатурата. Отидох при мой приятел с намалена кубатура ами извинявам се, но то все едно, че е северния полюс. Взех си климатик на промоция и ще споделя с вас сайта, защото все още намаленията вървят. Купих си инверторен климатик Дайкин от www.megaelectronics.bg и до този момент се отоплявам чудесно. Лъжеха ме, че видиш ли щяло да ми харчи много ток. Да ама не практически се получава, така че моя модел FTXR28E има няколко икономични режими, включително и нощен. Пречистващ въздуха филтър и какво ли още не. Наскоро в един от големите български ежедневници, не си спомням дали беше Стандарт или 24 часа имаше статия, за това че най-евтиния начин за отопление е именно чрез климатик, това повярвайте ми не е блъф и вие сами ще се уверите, ако прочетете публикацията, където автора грижливо се е постарал да премсметне разходите ви в случай, че ползвате парно или климатична система.

#7 onogondur

onogondur

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3829 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Всестранно многообразни

Публикувано 06 януари 2014 - 23:05

Не искам да звуча, като леля Мария от рекламата, но аз махнах топлофикация и гадното парно. Точно за 65 кв. апартамент плащах по 320, а понякога и 350 лв. на месец. Предложиха ми да си намаля кубатурата. Отидох при мой приятел с намалена кубатура ами извинявам се, но то все едно, че е северния полюс. Взех си климатик на промоция и ще споделя с вас сайта, защото все още намаленията вървят. Купих си инверторен климатик Дайкин от www.megaelectronics.bg и до този момент се отоплявам чудесно. Лъжеха ме, че видиш ли щяло да ми харчи много ток. Да ама не практически се получава, така че моя модел FTXR28E има няколко икономични режими, включително и нощен. Пречистващ въздуха филтър и какво ли още не. Наскоро в един от големите български ежедневници, не си спомням дали беше Стандарт или 24 часа имаше статия, за това че най-евтиния начин за отопление е именно чрез климатик, това повярвайте ми не е блъф и вие сами ще се уверите, ако прочетете публикацията, където автора грижливо се е постарал да премсметне разходите ви в случай, че ползвате парно или климатична система.

Вие само заради това ли се регистрирахте? Защото,звучите като скрита реклама.

Asrock Z68 Extreme3 Gen 3, 2x4 GB DDR3 1600G A-Data, Lan Card 10/100 SURECOM,1TB ST1000DM003 SATA 6G/7200/64/3Y WARR,  Core i5 2500k,CoolerMaster Hyper 212 EVO +CoolerMaster Ultra Silent Fan Series 80mm x2,ASUS DRW-24F1ST,SeaSonic SS-520GB Bronze,SAPPHIRE HD6850 1GB GDDR5, кутия DELUX MF451

FSC Amilo Li 1705 running Windows XP SP3+ TP-Link TL-WR740N

Samsung 40D503 ; 32GB USB 3.0 S102 PRO A-Data ;  LG Optimus GT540

#8 mitko80

mitko80

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 06 януари 2014 - 23:34

Вие само заради това ли се регистрирахте? Защото,звучите като скрита реклама.

Разбира се, че не. Както и сам разбирате едва ли някои ще тръгне да си купува климатици от линка ми, но въпреки всичко препоръчвам.

Аз за разлика от другите празноглавци, които гледам, докато съм чел форума съм срещал (макар, че се регистрирам днес) нямам намерение да рекламирам каквото и да е и съм наясно, че може да ме изгонят. Не ми е това номера, но има теми, които ме вълнуват. Не ме интересува кой какво мисли. Ако почнем да се караме и за линкове във форуми явно сме стигнали дъното.

Нека помислим какво ли ще спечеля аз (освен ако не работя във фирмата) като напиша това нещо. Нали се сещате, че ако работя във фирмата едва ли ще си играя да пиша постове в интернет форуми вместо да си купя реклама.

P.S.

Но наистина искам да избегна полемиките трийте линка и ако искате и мнението не е там работата.

Апропо благодаря за топлото посрещане!

Този пост е редактиран от mitko80: 06 януари 2014 - 23:37

#9 rulom

rulom

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 857 мнения

Публикувано 07 януари 2014 - 09:22

Даммммм, определено скъпите климатици са много удобни и икономични.......ама за сам човек в една стая, а комфорта на топлата баня, коридор и останали стаи в жилището остава в другите начини на отопление  ;) 
...има и още нещо, за всеки термина "топло" е с различно значение: имам приятел, който седи вкъщи на 19°С и вика "топло", пък мойта жена на 25°С вика "студено" ......всеки си има собствен вкус, казало кучето и си облизало *****  ;)

У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни