Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Валидност на медицинско за работа

• Моля влезте за да отговорите
6 отговора в тази тема

#1 Gondvanaz

Gondvanaz

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 179 мнения

Публикувано 17 май 2012 - 12:52

Здравейте!Имам следния въпрос:искам да изкарам медицинско за работа,но няма да го използвам скоро - може би след 6 месеца или след 1 година.Та въпроса ми е имали някакъв определен или ограничен период на "валидност" на медицинското за работа или то се изкарва само веднъж,първоначално и после мога да го използвам,когато пожелая?!А и ако го взема от личния си лекар трябва ли да плащам за него(не съм си платил здравните осигуровки от около 1 година)?

#2 Sa3ana3a

Sa3ana3a

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 848 мнения
  • Град:София, България

Публикувано 17 май 2012 - 13:06

Мисля че важи до максимум 6 месеца. Относно цената, всичко зависи от личната лекарка, може да те разкарва из поликлиниката за прегледи, а може всичко да подпише, може да ти вземе 5 лева, може и само такса "консултация". Но във никакъв случай не давай повече от 5 лева.

Intel_i3.png asuslogo.png

MB: Asus B85M-G § Processor: Intel i3-4330 3.5GHz § RAM: 8GB DDR3 1600MHz A-Data §

Video adapter: nVidia GT220 1GB § Storage: 128GB SSD A-Data & 320GB HDD Samsung §

#3 Gondvanaz

Gondvanaz

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 179 мнения

Публикувано 17 май 2012 - 13:24

А примерно ако сега почна работа и след 6 месеца сменя работата си,пак ли трябва да изкарам медицинско,защото бях чул,че се изкарва само веднъж?A ako го взема не от лична лекарка,а от друг лекар - тогава какъв е диапазонът на цените?

#4 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6518 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 17 май 2012 - 13:32

6 месеца е валидно и точка. пак вадиш, във всяко медицинско се пише фирмата пред която трябва да важи. от друга лекарка не можеш да го вземеш. или от личната и тя обикаля кабинетите за печати или ти си ги обикаляш сам. но минаваш преглед във всеки кабинет и си плащаш за прегледа. никога прегледа ми за медицинско не е бил по малко от 10 лв. цената за медицинско за работа е като за категория B, за C е още по скъпо...

Този пост е редактиран от the professor: 17 май 2012 - 13:38

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#5 icekiller

icekiller

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 995 мнения
  • Град:София

Публикувано 17 май 2012 - 13:45

Първо това за 5 лева е пълна глупост. Медицинско за работа, шоф.книжка и т.н., си имат стандартни такси - провери на регистратурата като влезнеш, в която и да е клиника. Това за работата мисля, че беше 10 лева - независимо от това дали си осигуряван или не ( защото ти си заплащаш таксата и минаваш на прегледи не отиваш при различните специалисти с направления, а просто с бланката на медицинското. ). Това за което ти говори колегата от 2рия пост е незаконно ( за съжаление е практика на много места ), но е незаконно и е изцяло индивидуално от лекара при който си влязъл. Вадил съм си 1 път така медицинско струваше ми 20 лева и прегледат беше има няма една минута с един въпрос : "Здрав ли си?" - отговорих "Да" и това беше...
За дълготрайността на медицинското и аз мисля, че е 6 месеца от датата на издаване. Но ако си прекъснал работа преди по - малко от 3 месеца няма нужда от медицинско и не би трябвало да ти искат.
П.С.: Да знаете, че от едно време насам докторите нямат таван на цената за частен преглед, което ще рече че си зависи от доктора дали ще ви вземе 5,10,20,30,100 лв. само за това, че сте влезли в кабинетът му, след като не си осигурен внимавай - по - добре си отиди при личният лекар ( въпреки, че щом не си си внасял осигуровките 1 год. за какъв личен лекар говорим, като се водиш здравен статус "Неосигурен")

#6 Gondvanaz

Gondvanaz

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 179 мнения

Публикувано 17 май 2012 - 13:48

Пише се фирмата,пред която да важи ли?!Тогава няма смисъл да го изкарам сега при положение,че няма "конкретна" фирма,пред която да важи?И какво по-точно представлява този преглед?А след като почна работа на всеки 6 месеца медицинско ли трябва да покажа или само когато сменям работата?

#7 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 17703 мнения
  • Град:София, 15 етаж под звездите и до Бог
  • Интереси:енигматика езотерика

Публикувано 17 май 2012 - 14:00

6 месеца
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...