Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Автокъщи в България

• Моля влезте за да отговорите
10 отговора в тази тема

#1 edis7374

edis7374

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 21 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 18:48

Здравейте, отново преди малко чух неволно баща ми и майка ми да говорят че иска ли да ми купят кола ( подарък ) ,после разбрах че цената ще бъде до 4 000 - 5 000 лв. Много искам да си взема едно BMW 320 ( от 2000 г. ) предпочитам да е дизел, може ли да ми предложите добри и евтини автокъщи около ( гр. Хасково,Пловдив или Харманли ) , ще съм благодарен,ако ме посъветвате от къде да вземем кола. Може да бъде също така и BMW 525 tds

Този пост е редактиран от edis7374: 25 май 2012 - 19:01

#2 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 25 май 2012 - 19:08

http://www.mobile.bg/index_koli.html
Задай своят критерии-марка модел,цена,региони ще получиш много резултати.
Търси с 500 повече от предвиденият бюджет,защото все пак ще има пазарлъци...
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#3 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 25 май 2012 - 19:25

Искам отново да напомня за една моя случка миналото лято. Братовчедка ми купуваше кола пак за около 5000 лева, но тръгна да обикаля автокъщите. Попадна на някаква кола, хареса и и я купи за 5000 лева, след като продвачът смъква 500 лева заради неработещ климатик. какво се получава обаче? Аз разбрах за тая покупка след свършен факт и реших поне да я потърся в интернет. Намерих я в mobile.bg, обявена за 4800 лева от същата автокъща. Това означава, че ако човек тръгнеше да се пазари, би смъкнал още малко цената. Ако питаш мен обаче, не бих дал и 4000 лева за тая кола, дори с работещ климатик. Имай едно на ум, като обикаляте автокъщите. Не правете грешката да купувате веднага, а преди това направете справка за тая кола и в интернет. Нищо чудно да попаднете в моята ситуация - обявената цена в автокъщата е много по-висока от обявената в интернет.

11591423023.png

#4 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4667 мнения
  • Град:The Universe

Публикувано 25 май 2012 - 19:30

Щом майка ти и баща ти ще ти купуват кола, значи си на възраст около 20години...
Не ти трябва голяма кола, нито BMW, освен ако не искаш да се правиш на автомобилен състезател по българските пътища, да убиеш невинни хора, поради неопитното ти шофиране или да се размажеш в някое дърво.

Този пост е редактиран от simtech: 25 май 2012 - 19:30

Vivere est cogitare...

#5 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 19:51

Аз вече се отказах да давам съвети, какви коли да си купуват младите шофьори. Все пак, човек може да се пребие с всякаква, не само с БМВ. И ако на сухо се ядва кола със задно предаване, на мокро и особено зимата е мъка за младия шофьор. Лично аз още при първия паднал сняг с моя първи Запорожец се завъртях на 180 градуса. Имах късмет, че нямаше нито хора, нито коли около мен. Обаче след това бях много внимателен и нито веднъж не съм се завъртал чак досега. Та тук въпросът е не, колко е опасна колата, а дали човек осъзнава опасността. Когато веднъж изпадне в подобна ситуация, той си взема поука. Затова аз съм привърженик на това, след като младият шофьор се сдобие с кола, да отиде зимата на празна площадка или полигон, където да се върти на воля до изпразване на резервоара. Така ще почувства колата по-добре и няма да е толкова опасен на пътя.

11591423023.png

#6 edis7374

edis7374

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 21 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 20:02

Искам отново да напомня за една моя случка миналото лято. Братовчедка ми купуваше кола пак за около 5000 лева, но тръгна да обикаля автокъщите. Попадна на някаква кола, хареса и и я купи за 5000 лева, след като продвачът смъква 500 лева заради неработещ климатик. какво се получава обаче? Аз разбрах за тая покупка след свършен факт и реших поне да я потърся в интернет. Намерих я в mobile.bg, обявена за 4800 лева от същата автокъща. Това означава, че ако човек тръгнеше да се пазари, би смъкнал още малко цената. Ако питаш мен обаче, не бих дал и 4000 лева за тая кола, дори с работещ климатик. Имай едно на ум, като обикаляте автокъщите. Не правете грешката да купувате веднага, а преди това направете справка за тая кола и в интернет. Нищо чудно да попаднете в моята ситуация - обявената цена в автокъщата е много по-висока от обявената в интернет.

Ми вие каква кола предлагате за шофьор който ще вземе книжката следващия месец? и някакви сайтове да дадете с автокъщи да видим г/д колко вървят и да се насочим към някоя автокъща.

Щом майка ти и баща ти ще ти купуват кола, значи си на възраст около 20години... Не ти трябва голяма кола, нито BMW, освен ако не искаш да се правиш на автомобилен състезател по българските пътища, да убиеш невинни хора, поради неопитното ти шофиране или да се размажеш в някое дърво.

Не съм на 20 години а на 18 години след 1 месец ги навършвам

#7 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 20:06

Ми вие каква кола предлагате за шофьор който ще вземе книжката следващия месец? и някакви сайтове да дадете с автокъщи да видим г/д колко вървят и да се насочим към някоя автокъща.

Не съм на 20 години а на 18 години след 1 месец ги навършвам

Аз казах, че не предлагам вече на млади шофьори, защото младият човек иска кола, която да му достави удоволствие. Едно е разума, друго любовта. Иначе, за 5000 лева съм казал - Фиеста след 2002 година. Предно предаване, не много мощна ( обикновено от 70 до 80 к.с.), отлично управление, малко дефекти и не на последно място сравнително ниски цени за изминатите километри и възрастта.

11591423023.png

#8 FlagOfHate

FlagOfHate

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 313 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 20:11

По добре си купи колело, за тия пари ще получиш нещо свястно.

#9 nikolela

nikolela

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1132 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко

Публикувано 25 май 2012 - 20:31

http://www.mobile.bg/index_koli.html
Задай своят критерии-марка модел,цена,региони ще получиш много резултати.
Търси с 500 повече от предвиденият бюджет,защото все пак ще има пазарлъци...

забрави ли,че после задължително трябва да се обслужи и да се отстранят належащите проблеми.това няма да е нова кола.
за кола около и над 2000г.обслужването е от 500-850лв.

#10 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 20:57

забрави ли,че после задължително трябва да се обслужи и да се отстранят належащите проблеми.това няма да е нова кола.
за кола около и над 2000г.обслужването е от 500-850лв.

Ами то обслужването на стара кола продължава целогодишно ;) Няма такова животно, за което да дадем 5000 лева и да си свиркаме 5 години като го обслужим. Винаги има разходи и за ремонти, а там вече никой не може да каже колко ще струват при официалния дилър или при кварталния майстор. В крайна сметка всеки сам решава как да продължи живота на колата си. Например, когато аз продадох предната си кола, не беше обслужвана една година, а ремъкът на генератора се бе леко напукал от годинките. Сегашният собственик предприе някакви действия, но не веднага след покупката. Смени след няколко месеца спирачни накладки, а обслужването отложи за пролетта. Така си и кара с уж напуканият ремък и май още си кара така. Не знам доколко това е добре за колата, но ти давам пример, как и без задължителните обслужвания може да попаднеш на добра кола. Лично аз бях минал само около 8-10 000 км след последното обслужване, което пък от своя страна трябва да се прави на 20 000 км или всяка година. Това с "всяката година" ми се струва леко мъгляво. Иначе, ако аз си вземам автомобил сега, бих избрал такъв, върнат след 4 или 5 годишен лизинг от първи собственик. Естествено, автомобилът трябва да е задължително личен и с нормални изминати километри за страната ни, тоест около 50-70000 км за тия 5 години. Друг е въпросът, колко би излязъл подобен автомобил, но моят бе такъв и долу горе човекът на който го продадох, се вмести в 6000 лева с новите гуми, подарени му от мен. И това с прехвърляния, регистрации, застраховки... но без обслужване, което би вдигнало цената с още може би 400 лева със забележките, които имаше за ремъка и сълзящия маншон. Проблемът е, че подобни лизингови автомобили се продават от вносителите със сериозна надценка, която в моя случай стига до 60 % спрямо предлаганата на клиента цена !!! Така, че тук играта е да се свържиш директно със собственика, който знаейки за цената, която му предлагат от фирмата вноситтел на автомобили, би направил значителна отстъпка - хем той да е на далавера, хем и купувачът да е доволен. Това е моето мнение, друг е въпроса да се свържиш с подобен човек, макар лично аз да съм срещал подобни автомобили и в интернет. Със сигурност продавачите биха се съгласили на доста голяма отстъпка. И то не 500 лева, а доста повече, защото когато решиш да продаваш лизинговия автомобил, имаш 2 месеца за размисъл в най-добрия случай, преди да решиш какво да правиш - да се съгласиш на ниската изкупна цена от вносителя или да търсиш купувач, който все пак би ти дал поне 500-1000 лева отгоре, а защо не и около реалната цена в обявите, която както казах в моя случай бе с 60 % по-висока!
  • dimd харесва това

11591423023.png

#11 Seriozna

Seriozna

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 01 юни 2012 - 12:56

За нищо не света на отивай в автокъща Дървеница-долни измамници!!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни