Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Бавен компютър

• Моля влезте за да отговорите
20 отговора в тази тема

#1 dhamitak

dhamitak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 21:29

Здравейте,имам следния проблем-от известно време насам на често се случва,когато пусна да слушам нещо или свалям файл,или зареждам браузера на различни интернет страници,да се чува звук от дълго циклене!Браузерът Гугъл хром често ми се затваря без причина или изписва блокирали страници след дълго зареждане!Друго,което ми се появява и ме плаши повече е надписът Прикачен файл  Снимки1332.jpg   36,12KB   71 Брой сваляния (който съм приложил на снимката) ,който се появява при пускане на компютъра и зареждането на Уиндоуса!На какво може да се дължи това-компютърът ми е на около 5 години,без да съм го носил на сервиз (е само един път го носих,защото не бях толкова навътре с нещата за компютрите и не бях сложил драйверите, от инсталационния диск и се чудех за що няма звук,а в сервиза ми казаха и ми ги бяха инсталирали!) ?
Благодаря Ви предварително за отговорите!

P.S. даже днес на 3-4 пъти без да натискам нищо,колкото и страници да съм отворил в хром-а,изведнъж изчезва (това тава най-често при ,когато искам да копирам или запазя нещо-снимка или друг файл и когато натисна да го насоча към папката,всичко се затваря) и при следващо стартиране ми изписва,че не се е затворил правилно?Това определено малко ме стряска,да не би да има чужда намеса в компютъра!?!

Бих допълнил още нещо,че при последните 2-3 инсталации на браузерът Гугъл хром,не ми се появяват преки пътища за стартирането му на старт менюто и десктопа,което досега винаги е ставало-това сигурно е породено от същия проблем!А този проблем може ли да се оправи с ремонт или компютърът ми е за смяна,има доста нови на прилични цени.Моят е със следните параметри:512 МБ РАМ и 80 ГБ хард диск!А и бавното зареждане на интернета се дължи сигурно на този проблем!
А някой път даже и компютърът сам се изключва и се рестартира!

Този пост е редактиран от dhamitak: 25 май 2012 - 21:33

#2 thejoro

thejoro

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1789 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 21:33

http://www.kaldata.c...авилно-въпроси/
gps650AB A\890xa-ud3\Phenom II X6 1055@3.4ghz\2x4gb1600\2xWD20EARS + WD20EARX , Sapphire 5850/1gb ddr5,HP w2408, audigy2 ,Omnia 8/WaveII 32gb
&
nb100

#3 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 17293 мнения
  • Интереси:now member of Killas, IO world v6 BG 18
    new condition: I am member of Keep_Calm

Публикувано 25 май 2012 - 21:36

Пуснете си тема тук. Евентуално може и проблема да има хардуерно обяснение, но нека се изчисти възможността за повредени системни файлове, вследствие на зараза. Има един доста гаден вирус наречен Zeroaccess...Да не би, а има и други мизерии с подобни симптоми.

Този пост е редактиран от sliderum: 25 май 2012 - 21:37

#4 Димитър 59

Димитър 59

kaldata експериментатор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3216 мнения
  • Град:Мадрид
  • Интереси:Компютри,аудио,видео,фото

Публикувано 25 май 2012 - 22:48

Бавното зареждане на dhamitak идва от слабите данни на компютъра.Новите браузъри вече имат по големи нужди от РАМ и по бърз процесор.За справка при мен погледнах с новата версия на Гугъл хром използваната памет с отворен само този сайт е около 160 мб.Ако отворя още и опитам и да свалям нещо ще вдигне двойно,затова с памет на компютъра 512 мб.,както е горе,просто в един момент се изключва браузъра поради недостатъчна на памет.Иначе нормално би трябвало да забива,блокира!

Този пост е редактиран от Димитър 59: 26 май 2012 - 09:44

• jonov харесва това

Когато не знаеш какво да правиш,прави каквото знаеш! Въпросите никога не са неудобни.Такива понякога са отговорите!

#5 Петко К

Петко К

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 389 мнения
  • Град:София

Публикувано 25 май 2012 - 23:32

Тествай си диска, може да си заминава.
Бъди щастлив с това, което имаш, докато постигаш това, което желаеш.

#6 dhamitak

dhamitak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 25 май 2012 - 23:44

Сканирах си компютъра с антивирусната програма и нищо не откри(преди няколко дни ми изведе няколко заразени файла при сканиране)!Значи по-добре нов компютър,отколкото ремонт?

П.С. а щом не открива нищо при последното сканиране антивирусната ми програма(НОД 32),не би трябвало да има нещо притеснително или...

Този пост е редактиран от dhamitak: 25 май 2012 - 23:49

#7 Selena&Vanko

Selena&Vanko

✯Administrator✯

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8455 мнения
  • Интереси:Музика
    Компютри
    Баскетбол

Публикувано 25 май 2012 - 23:53

Сканирах си компютъра с антивирусната програма и нищо не откри(преди няколко дни ми изведе няколко заразени файла при сканиране)!Значи по-добре нов компютър,отколкото ремонт?

П.С. а щом не открива нищо при последното сканиране антивирусната ми програма(НОД 32),не би трябвало да има нещо притеснително или...

Нода оригинален ли е или с фикс от торрент?
Публикувано изображениеПубликувано изображениеDr.WEB
На хейтъри не отговарям!

#8 Gunnera

Gunnera

High End

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 740 мнения
  • Интереси:Hardware, PC Games & Football

Публикувано 25 май 2012 - 23:56

Ще налееш безсмислени пари в ремонт. Вместо да даваш пари за ремонт, остави си ги, събери колкото мислиш, че можеш да отделиш за пц (според нуждите ти), но не съм аз човека, който да ти казва какво да правиш :) давам съвет

ASRock Z68 Extreme4 Gen3 Intel Core i5-2500K 4.4GHz CM Hyper 612S 2x4GB A-DATA G-Series DDR3 1333MHz SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 Sapphire Radeon HD7970 3GB GDDR5 620W Seasonic S12 II Bronze SS-620GB Cooler Master HAF-922 BLACK LG GH22NS90 DVD±RW SATA Black
3DMark    2561528.png

Samsung Galaxy S II Plus

#9 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 17293 мнения

Публикувано 26 май 2012 - 00:02

Вече съм Ви дал съвет, последвайте го!

#10 Димитър 59

Димитър 59

kaldata експериментатор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3216 мнения
  • Град:Мадрид
  • Интереси:Компютри,аудио,видео,фото

Публикувано 26 май 2012 - 08:58

П.С. а щом не открива нищо при последното сканиране антивирусната ми програма(НОД 32),не би трябвало да има нещо притеснително или... Това е твърде тежка за твоите данни антивирусна програма,трябва да инсталираш по малко програми и по стари(по леки) версии за да може що годе да работи нормално.Ако имаш инсталирано в компютъра нова версия на Гугъл хром.Скайп и НОД 32 ,вече е недостатъчна тази 512мб РАМ и положението вече ще е фатално за работата на това ПС...

Когато не знаеш какво да правиш,прави каквото знаеш! Въпросите никога не са неудобни.Такива понякога са отговорите!

#11 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения
  • Интереси:Request timed out.

Публикувано 26 май 2012 - 09:21

Първо свали всякаква важна информация. После трябва да се проверят кабелите на харда. След това се прави пълен тест със софтуер от производителя. Ако там покаже, че хардът е наред, направо преинсталирай Уиндоуса.
Както казаха по-горе, пари няма смисъл да се инвестират в тази стара машина. Ако ще взимаш нова, в никакъв случай не купувай готова конфигурация от бакалии тип Мултиизмама, Техношит, Била, Метро и прочие лъжливи търговци. Казваш бюджет, монитор, за какво ще се ползва и ще ти сглобим нещо.
Will I ever grow up?.

#12 dhamitak

dhamitak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 26 май 2012 - 17:09

Ще помисля,благодаря,но по принцип съм решил да си купя готов отнякъде!Не играя много игри,да не кажа изобщо,използвам за телевизии,филми,музика и общо сърфиране из интернет!
Иначе антивирусната ми програма НОД32 е свалена с смс!(от известно време насам позвам антивирусни програми,купени на диск от магазините за техника,а не свалям)И така всеки месец ще се праща,ако не греша,за да се поддържа активна?

Този пост е редактиран от dhamitak: 26 май 2012 - 17:11

#13 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения

Публикувано 26 май 2012 - 17:31

...съм решил да си купя готов отнякъде...

Голяма грешка.
Will I ever grow up?.

#14 techmaniac

techmaniac

Техманиак™

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8462 мнения
  • Интереси:IT, Linux, Networking, Hardware, Software и т.н.

Публикувано 26 май 2012 - 17:59

Относно проблема с буутването ето тук можеш да намериш информация.

Този пост е редактиран от NikitoY: 26 май 2012 - 18:00

#15 dhamitak

dhamitak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 26 май 2012 - 23:18

А програмата MHDD за какво точно служи-стигам до "create floppy" и не смея да натискам по-натам?!

Този пост е редактиран от dhamitak: 26 май 2012 - 23:19

#16 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 17293 мнения

Публикувано 27 май 2012 - 00:01

Не виждам смисъл автора на темата да продължава, след като няма и грам компютърна грамотност, освен на свой риск. Иначе може да ни обвини, че сме повредили компютъра му, макар и това ако стане, ще е благодарение на липсата на какъвто и да е (полезен)опит у него!

#17 dhamitak

dhamitak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 27 май 2012 - 12:27

MHDD е програма за диагностика на хард!Просто попитах понеже я свалих какво трябва да се направи при инсталацията и работата с нея!Все пак човек,който по-малко разбира и за първи път се сблъсква с този проблем като мен,пита други по-знаещи!

Този пост е редактиран от dhamitak: 27 май 2012 - 22:05

#18 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения

Публикувано 27 май 2012 - 13:26

Не очаквай хората тук да са запознати с всяка програма за диагностика на хард. Работи се винаги със софтуер от производителя, допълнителни програми рядко са нужни.
Will I ever grow up?.

#19 Петко К

Петко К

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 389 мнения

Публикувано 27 май 2012 - 14:09

run - cmd - chkdsk c:
Ако има грешки по файловата система или лоши сектори, ще ги открие. Вариант е и пускане с опция /f, ама ще иска рестарт.
Бъди щастлив с това, което имаш, докато постигаш това, което желаеш.

#20 dhamitak

dhamitak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 29 мнения

Публикувано 27 май 2012 - 18:06

Прикачен файл  Снимки1611.jpg   144,11KB   17 Брой свалянияНаправих това и ето какво излиза!Сега ли трябва да пробвам с f,или в началото още без да давам с:?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни