Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как се махат сенки под очите, от преумора и недоспиване ?

• Моля влезте за да отговорите
24 отговора в тази тема

#1 ℒℴ♥e

ℒℴ♥e

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 90 мнения
  • Град:Akihabara Town Music:Drum&Bass
  • Интереси:Hentai,Technology,Off Road,Fighting Games,Cute,Girls,Hacks,Broadcasting,Live,Biomehanika,Technician

Публикувано 22 юни 2012 - 23:53

в смисъл... вечно съм преуморен и недоспал (а съм на двайсе и нещо годинии и тежа 75кг 180см) !!

не се интересувам от козметични съвети или хапчета!
за спорт нямам време.. а цигарите нямам желание да ги откажа!

все пак.. ако спя с парче от краставица в/у очите (през малкото време в което спя) дали ще има ефект ?

#2 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4643 мнения
  • Град:The Universe

Публикувано 23 юни 2012 - 00:23

в смисъл... вечно съм преуморен и недоспал (а съм на двайсе и нещо годинии и тежа 75кг 180см) !!
все пак.. ако спя с парче от краставица в/у очите (през малкото време в което спя) дали ще има ефект ?

Спи. И искаш или не, цигарите състаряват кожата. Откажи ги.
Vivere est cogitare...

#3 GoodfeIlas

GoodfeIlas

alpha

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 623 мнения
  • Интереси:OSS, програмиране, история.

Публикувано 23 юни 2012 - 00:35

Така е цигарите състаряват кожата! , Но аз също съм пушач и нямам този проблем, а и не спя много... така че намери оптималния си начин на здравословно хранене, спи колкото време имаш и съм сигурен че сенките ще изчезнат постепенно.

Desktop: GB H81M-HD3 / 1150 / I3-4330 / 4Gb 1600Mhz GEIL EVO LEGGERA / 1TB WD Civiar Blue 7200 rpm 64Mb Cache / CM K350 + 600W PSU / DELL U2312HM IPS

Laptop: DELL N5110 / I5-2430M / 6GB 1333Mhz / NVIDIA GeForce 525M

Photo: FUJIFILM FinePix S1000fd    Camera: Canon DVD CAMCORDER DC211

#4 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18731 мнения
  • Град:София, 15 етаж под звездите и до Бог
  • Интереси:енигматика езотерика

Публикувано 23 юни 2012 - 00:35

аз не мога да си представя как се спи с краставици на очите
:ohmy:
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#5 Мойра

Мойра

няма титла

• VIP Потребител
  • 7664 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Постоянни и временни

Публикувано 23 юни 2012 - 07:59

Много фирми предлагат гелове за околоочния контур, които помагат, но когато тъмните сенки и подпухванията са инцидентни.
В твоя случай обаче едва ли ще имат ефект.
Единственият начин да се справиш с проблема е да водиш здравословен начин на живот - повече сън, разходки сред природата, правилно хранене и по-малко цигари.

Този пост е редактиран от Мойра: 23 юни 2012 - 07:59

Нещата са такива, каквито са. 

#6 nikolela

nikolela

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1132 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко

Публикувано 23 юни 2012 - 09:29

баща ми,от 20години спи по 2-3 часа в денонощието и няма твоя проблем.търси причината в храната.

#7 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4643 мнения
  • Град:The Universe

Публикувано 23 юни 2012 - 11:00

баща ми,от 20години спи по 2-3 часа в денонощието и няма твоя проблем.търси причината в храната.

Aко баща ти спеше по 2-3 часа 20години, щеше да е съсипан от системно недоспиване.
Vivere est cogitare...

#8 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения
  • Интереси:Request timed out.

Публикувано 23 юни 2012 - 12:26

"Имам проблем, обаче нямам желание да направя нещо правилно, за да го разреша. Помагайте."

Сам знаеш какво трябва да направиш. Няма особен смисъл да питаш във форума. Оставяш самозаблудата и извиненията настрана и започваш да водиш здравословен живот.
Will I ever grow up?.

#9 ℒℴ♥e

ℒℴ♥e

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 90 мнения
  • Интереси:Hentai,Technology,Off Road,Fighting Games,Cute,Girls,Hacks,Broadcasting,Live,Biomehanika,Technician

Публикувано 23 юни 2012 - 18:18

може би има начин, и за това да питам.. нали нямало невъзможни неща ?

проблема е от прекомерното висене пред компютара, а преумората от ходенето на работа..
и това води до малкото сън и невъзможността да спортувам...

аз нямам проблеми с очите и никога не съм носил очила !
няма ли някакви очила без диоптър, с които да не ти се изморяват очите, като си пред компа ?

Този пост е редактиран от Ѽ: 23 юни 2012 - 18:19

#10 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6898 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 23 юни 2012 - 18:46

може би има начин, и за това да питам.. нали нямало невъзможни неща ?

проблема е от прекомерното висене пред компютара, а преумората от ходенето на работа..
и това води до малкото сън и невъзможността да спортувам...

аз нямам проблеми с очите и никога не съм носил очила !
няма ли някакви очила без диоптър, с които да не ти се изморяват очите, като си пред компа ?

като няма невъзможни неща що не е възможно да спреш цигарите? чувал ли си за бюргерова болест - причинява се от цигарите и засяга кръвоносните съдове (главно на долните крайници, но това пък не значи че само тях засяга...) като не искаш да ти се натоварват толкова очите разкарай CRT-то, аз съм стоял в продължение на месеци по 12-14 часа че и повече (когато бях безработен и нямах тоя проблем на 32"-вия телевизор от подписа ми - ползвам го за монитор от 2008 година)

Този пост е редактиран от the professor: 23 юни 2012 - 18:49

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#11 ℒℴ♥e

ℒℴ♥e

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 90 мнения

Публикувано 23 юни 2012 - 19:05

като не искаш да ти се натоварват толкова очите разкарай CRT-то, аз съм стоял в продължение на месеци по 12-14 часа че и повече (когато бях безработен и нямах тоя проблем на 32"-вия телевизор от подписа ми - ползвам го за монитор от 2008 година)

е аз съм с 32" LED LCD PHILIPS и до него едно малко лсд 22"
като си седя удобно на дивана на 2 метра от тях !

ама не виждам, защо да ми товари по-малко очите
(всъщност докато пиша съм на 1 метър от тях)

Този пост е редактиран от Ѽ: 23 юни 2012 - 19:08

#12 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6898 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 23 юни 2012 - 19:08

ми значи не е от монитора... остават недоспиването и цигарите, и аз имам сенки под очите, ама не са от пушене и недоспиване, а вероятно от проблемът ми със щитовидната жлеза...
System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#13 krali

krali

Силистренец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2877 мнения
  • Град:Силистра

Публикувано 23 юни 2012 - 22:31

Нека не преминаваме в другата крайност -- много сън.От много сън пак ще се получат сенки под очите.Мисля че бях чел , че не трябва да се употребяват газирани напитки.

#14 badsector

badsector

fallen paladin

• Hardware Team
  • 5323 мнения
  • Интереси:Request timed out.

Публикувано 23 юни 2012 - 22:57

Добре де, ще го кажа в прав текст - за да си решиш проблема, започни да спазваш хранителен режим, пий поне по 2 литра зимата и 3 литра лятото вода на ден, откажи цигарите, спи поне по 8 часа на денонощие и спортувай редовно.
Will I ever grow up?.

#15 ℒℴ♥e

ℒℴ♥e

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 90 мнения

Публикувано 23 юни 2012 - 23:52

аз видимо нямам други проблеми.. за да спазвам хранителен режим.
и пия достатъчно много вода на ден!

да се опитам да откажа цигарите - мога!
но да спортувам и спя по 8 часа - не!

логично мислиш...
явно е факт, че ако искаш да прекарваш повече време пред компютъра,
няма да имаш време за сън (пък камо ли за спорт).

#16 dimadoctor

dimadoctor

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 853 мнения
  • Град:Mariefred, Södermanland
  • Интереси:колоездене, риболов, бойни изкуства

Публикувано 24 юни 2012 - 23:47

Всеки с приоритетите си....Явно за теб е по-важно да пушиш и седиш пред компа, отколкото малко да си поразмърдаш малко....онова под гърба. Щом е така- свикни с новия си външен вид и с миризмата на краставици.
The writer stare with glassy eyes
Defies the empty page
His beard is white, his face is lined
And streaked with tears of rage

Thirty years ago, how the words would flow
With passion and precision
But now his mind is dark and dulled
By sickness and indecision.....

#17 Puppet Master

Puppet Master

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1093 мнения
  • Град:Dark side of the Moon

Публикувано 25 юни 2012 - 00:34

Сенките се получават най-често от развален стомах и проблеми с напрежението.

ultimate_sig_07-1.jpg

#18 Stormborn

Stormborn

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 295 мнения

Публикувано 25 юни 2012 - 13:18

Не е необходимо да си болен, за да се храниш здравословно. Опитай се да редуцираш стоенето пред компютъра, ако не ти е толкова важно. Дори и да не откажеш цигарите, мисля, че все някак има начин да намериш поне час, час и половина в седмицата, за да поспортуваш. Ще се почувстваш по-добре, дори да не спал много. Искаш да махнеш следите от умората, но в същото време май не те е грижа за здравето ти.

#19 dindi

dindi

идиотофоб

• Модератори
  • 4054 мнения

Публикувано 25 юни 2012 - 14:16

Аз съм със същия проблем. Преди време си купих едно скъпо кремче, сенките определено ги няма, но подпухването и бръчките си стоят. Още при покупката ми обясниха, че освен избелващ ефект, друго да не очаквам...
Публикувано изображение

#20 ℒℴ♥e

ℒℴ♥e

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 90 мнения

Публикувано 25 юни 2012 - 21:44

Всеки с приоритетите си....Явно за теб е по-важно да пушиш и седиш пред компа, отколкото малко да си поразмърдаш малко....онова под гърба. Щом е така- свикни с новия си външен вид и с миризмата на краставици.

ахаха... това с краставиците не съм го пробвал (гледъл съм някъде, че си слагат, ама не помня защо)

вчера играх баскетбол в даскалото ама това не промени факта, че през останалото време висях пред компа...и почти не спах

като ходя постоянно на работа, нямам сенки под очите.. (ама това е някоя дълга командировка 4-5 дена)
като работата ми не е свързана с това, да гледам-екрани (а ходя на живи! представления и спортни мероприятия, вече 3 години)
скоро съм се изледвал при личния лекар и нямам никакви здравословни проблеми! нито съм дебел или стар

имам (проблема със сенките) от седенето пред компа и малкото сън, а не от това, че не си размърдвам задника, изобщо от него!
ако бях жена.. щях да се гримирам (най-вероятно).. ама не съм и търся друго решение..

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Ѽ: 26 юни 2012 - 01:11

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни