Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Въпрос: Свързване на телевизор към монитор.

монитор телевизор кабел свързва конектор екран дисплей мнение tv hdmi

• Моля влезте за да отговорите
7 отговора в тази тема

#1 Justluck8

Justluck8

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 64 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Компютърна техника, технологии.

Публикувано 26 август 2012 - 15:38

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

#2 killchain

killchain

twisted firestarter

• Hardware Team
  • 6150 мнения
  • Град:127.0.0.1

Публикувано 26 август 2012 - 15:41

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?
Is it truly darkest before the light?
Or is darkness all that awaits us?

Не обичам да общувам с неграмотници, или как да пишем правилно.
Кажи ми, за да ти кажа, или как да задаваме правилно въпроси

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.

#3 Justluck8

Justluck8

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 64 мнения

Публикувано 26 август 2012 - 15:52

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

#4 flare

flare

Парче кекс

• VIP Потребител
  • 3191 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Всичко за компютрите, програмиране, фотография, книги, интернет, музика, ...

Публикувано 26 август 2012 - 15:56

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Няма да стане. HDMI порта на телевизора е само вход...
  • jonov харесва това

Когато единственото, което имаш, е чук, във всичко останало виждаш само гвоздеи.

#5 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5272 мнения
  • Град:Комощица
  • Интереси:От BLIZOO - бягай на далеч

Публикувано 26 август 2012 - 15:58

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum....c.php?f=4&t=199

Този пост е редактиран от jonov: 26 август 2012 - 16:03

#6 Justluck8

Justluck8

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 64 мнения

Публикувано 26 август 2012 - 16:23

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum....c.php?f=4&t=199

Аз не го гледам от 15 метра, екрана е на около метър пред мен, така че... мисля, че ще виждам достатъчно. Благодаря все пак. :)

#7 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5272 мнения
  • Град:Комощица
  • Интереси:От BLIZOO - бягай на далеч

Публикувано 26 август 2012 - 16:52

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

#8 Justluck8

Justluck8

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 64 мнения

Публикувано 26 август 2012 - 17:25

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Еми какво да ти кажа... и аз не съм особено доволен, но ще запазя името на фирмата анонимно, няма нужда да се коментира.

Други теми свързани с някоя от ключовите думи: монитор, телевизор, кабел, свързва, конектор, екран, дисплей, мнение, tv, hdmi

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни