Към съдържанието

* * * * * 3 гласа

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН! Ние, Българите - произход, религия, знания, теории, доказателства

• Моля влезте за да отговорите
869 отговора в тази тема

#141 Maat

Maat

медитираща

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1731 мнения

Публикувано 20 юли 2008 - 17:07

azbuki
Думата е общославянска. Няма общославянски езици. Това последното е безсмислено.

Сама стигна до това, което ти казвам и аз. :-)))
Общославянски думи... просто няма.

Но да се върнем на българите. Или по-конкретно на българина. :-)))

#142 azbuki

azbuki

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 326 мнения

Публикувано 20 юли 2008 - 17:18

Общославянски думи... просто няма.

Неразбиращ, но убеден в правотата си.
Има общославянски думи. Думи, които са общи за всички славянски езици. Български "бряг", руски "берег", полски brzeg. Съответно тези думи имат обща славянска етимология. Ето ти и един хубав пример за делението между славянските езици - на база тези три думи и заключения в тях фонетичен закон. Но общославянски език няма. Върти го, сучи го, но пълна глупост беше това твое изказване.

Някъде пишеше, че интелигентността е способността да различаваш едно нещо от другото. Започвам да се чудя дали имаш тази способност.

Темата мисля, че вече я ос-а. Не знам дали на някой му се разговаря с теб. Не си струва да се говори и да се обяснява на един твърдоглав човек.

Този пост е редактиран от azbuki: 20 юли 2008 - 17:18

Siddharta: "Ich kann denken. Ich kann warten. Ich kann fasten."
Kamala: "Nichts sonst?"
Siddharta: "Nichts. Doch, ich kann auch dichten."

#143 N e o

N e o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 мнения

Публикувано 20 юли 2008 - 21:34

Неразбиращ, но убеден в правотата си.
Има общославянски думи. Думи, които са общи за всички славянски езици. Български "бряг", руски "берег", полски brzeg. Съответно тези думи имат обща славянска етимология. Ето ти и един хубав пример за делението между славянските езици - на база тези три думи и заключения в тях фонетичен закон. Но общославянски език няма. Върти го, сучи го, но пълна глупост беше това твое изказване.

Някъде пишеше, че интелигентността е способността да различаваш едно нещо от другото. Започвам да се чудя дали имаш тази способност.

Темата мисля, че вече я ос-а. Не знам дали на някой му се разговаря с теб. Не си струва да се говори и да се обяснява на един твърдоглав човек.

Нещо съвсем я омота.Джоб -на български и на руски са доста различни неща.Валяк на руски ще кажеш ли как е?
Българите не са славяни,защото просто славяните май са измислица,познай на кого.... Публикувано изображение

#144 azbuki

azbuki

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 326 мнения

Публикувано 20 юли 2008 - 22:28

Нео, аз изобщо не знам за какво говоря. Много си прав. Слушай Силвия.

#145 Sol Invictus

Sol Invictus

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 522 мнения

Публикувано 20 юли 2008 - 22:42

Българите не са славяни,защото просто славяните май са измислица,познай на кого.... Публикувано изображение

Neo,хехе ти не си разбрал ,ве !!!
Сега госпожицата ша те прати да се образоваш,да четеш автори(които тя няма да ти спомене,но когато се върнеш и споделиш мнение базирано на някой автор ТЯ ,ще ти заяви ,че този е гола вода и трябва да мислиш (щото си скаран с мисленето ,за рсзлика от нея)
ТЯ azbuki заявава:
...като прочета поредното необосновано с нищо твърдение (но силно повлияно от великобългарски настроения и популизъм) и ми секва желанието Интересно е като се говори по друг начин: Аз мисля така и така защото... (източник или поне логична аргументация). Тогава може да се включа.

Значи до сега Тя не е представила и един източник,който можеш да разгледаш или да си попълниш инфото ,примерно!
За нея източници са някакви пасквили на някакви драскачи по вестниците!
Случката ме развесели мого за нейният професор ,който препродава в некакъф унивирситет в алеманско СТАРОславянски и (забележи)след 6 години благодарение на нашата бъдеща надежда в науките ТОЙ(професорът алеман)сгрял , че няма СТАРОславянски ми всъщност било СТАРОБЪЛГАРСКИ !!! Смятай за ква НАУКА става вапрос хехехе
Той тоя шваба ша е по зле и от оня педофил дето писа за Батак(заедно с нашата млада надежда ф науката)!!

Днес в курса по старобългарски седяхме двама немци (професора и една възрастна дама), двама евреи и една българка (аз). Братята славяни от курса се скатаха (мързи ги да се занимават с тая глупост старобългарския, нищо че е най-старият писмен славянски език), другият българин в курса не се вяска изобщо и... да, самотна лодка съм си и се кефя на това, което са ни оставили дедите. И хората (евреите и немците де) ми се кефят как чета, щото било звучало автентично. Ами да, намира е все още и по нещо автентично и по някой, който не го мързи да го съхранява. Останалото е panem et circenses.много е по лесно да се разбереш с едни българи на латински,това дето си го написала знаеш ли какво значи?

Значи от тука разбирам ,че за госпожицата ХОРА(са алемани и евреи)пък Българите бяха други в друг пост!
Пък някакви братя наши и то славяни (много ми интересно за госпожицата кои ни са БРАТЯТА и ТЕ ЗНАЯТ ЛИ ,че са ни БРАТЯ)не се занимавали с тая глупост Старобългарски(после същите тия ПАПАГАЛИ )ще препродават на децата !!!
Значи за този ,принос в Българската история (ограмотяването на некакъв швабски професор)можем да предложим Азбукито за некаква награда все пак а ?

Избийте ги всичките , Бог ще познае своите !

http://www.youtube.c...h?v=acs3ckBihmw

#146 azbuki

azbuki

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 326 мнения

Публикувано 20 юли 2008 - 22:46

Бедна България. Тази жалка инсинуация за българите, евреите и немците просто няма нужда да я коментирам. Колко прост и ожесточен трябва да е човек, за да мисли така.

Всеки народ получава учителите, които си е заслужил. Ако вашите учители са ви научили на това, което пишете тук, ами това сте си заслужили.

Бедна, много бедна България.

П.П. Братята са Кирил и Методий. Но вече никой не си спомня, че реализацията на тяхното дело има нещо общо с България. Затрупали сме този факт сред псувни, невежество и простотия. Кой да ни повярва?

Този пост е редактиран от azbuki: 20 юли 2008 - 22:53

#147 Sol Invictus

Sol Invictus

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 522 мнения

Публикувано 21 юли 2008 - 00:58

AЗБУКИТО КАЗА:

-Кога ли българите ще се научат да живеят с всички останали ХОРА по света.
българите никога не са имали роби!
-Тъй като от прабългарите нищо почти не ни е останало под формата на писмени свидетелства, такова описание и без това няма.
не е вярно ,отивай да четеш или мисли когато четеш златарски и сие
-Обществото ни е затворено и косервативно, а манталитетът доста провинциален. Под провинциален се разбира точно това неумение и неподготвеност да се справиш с проблемите, които възникват при една истинска смес - от националности, раси, религии и т.н. У нас те все още не са много, затова и обществото ни не е имало възможност да пречупи много от своите предразсъдъци, вкл. и чисто детската си форма на патриотизъм.
българите винаги са били толерантни към другите(за разлика от -англичани(индианци в северна америка избити и изселени в каманаци),испанци,800 000 избити само от светата инквизиция,пък за южна америка кво са прайли ,просто хитлер е като бебе)французи (африка не ми се отваря устата)и шваби(13 милиона умъртвени за 4 години световен рекорд в историята)руснаци(за сибир и сталин и т.н.не ми се чати хич)
- Съзнавайки кой е, човек е в състояние да общува със света от различни неща около себе си - с достойнство
да може и достойно ,но трябва да знае истината , не поднесена от псевдоученици
-Рим първо твърде малко се е занимавал с българите, като се замисля. По нашите земи си е имал общо с траки, примерно.
Пак отивай да четеш,пропуснала си го този урок,или професора ти е чел рецепти за братвурст
- но познавате ли някой народ, който сам да се е нарекъл с обидното име, дадено от съседите
да така наречените "траки"обидно названия на гръцките пирати
-Нямам време да оспорвам всички, основаващи се на незнание изказвания на тема историческа лингвистика, етимология, история и т.н. Море от бълвоч и твърде малко разум в цялата работа
Да бълвоча дето го изсипа е bastante,amiga mia!
Просто си умирам като чета някой новоизлюпен "професор", прочел това-онова, недоразбрал и после третиращ собствените си интерпретации на текста като факт.
споменах,че в бълвоча който изля върху форумците нямаше нищо ,а аз очаквах нещо все пак си в алемания
-Можеш колкото си искаш нагло и твърдоглаво да си настояваш на твърденията, дължащи се на неразбиране, но това не променя съдържанието им - лаишки твърдения на неподготвен човек.)
няма за коментиране
-Още едно пояснение, последно, защото си имам много друга работа
неуважение
-С безсмислено твърдоглави хора не ми се занимава
а с мекоглави на мен не ми се занимава
-Нео, аз изобщо не знам за какво говоря.
Да разбрахме ама си траем все пак имаме уважение към другите
Бедна България. Колко прост и ожесточен трябва да е човек, за да мисли така.
БЪЛГАРИЯ е богата и то много ,с неща които други нямат и няма да имат НИКОГА!
хич не ги обичам плювачите на България
!

след всичко това направих един психо-аналитичен тест с ключови думи (Азбуки,форум)не може би се казваше анлиз и уреда ми изхвърли един лист на който пишеше:

Бедна по дух.
Слаба комуникация с околните.
Липсващо възпитание ,неуважение към друго мнение
Липса на семейна среда (или лоша такава)
Надменост(безпричинна)
Стремеж към "софизъм" -начални ,много плахи стъпки(лош учител,по точно некадърен)!

НЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО ВЕЧЕ -ОТИВАМ ДА ИЗМИЯ КОЛАТА!

Този пост е редактиран от camarero: 21 юли 2008 - 01:06

Избийте ги всичките , Бог ще познае своите !

http://www.youtube.c...h?v=acs3ckBihmw

#148 azbuki

azbuki

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 326 мнения

Публикувано 21 юли 2008 - 01:25

Човече, не ти ли омръзна да плюеш? Не виждаш ли, че никой не спори с теб? Предлагам даже на всички теми вие със Силвия да определяте тона и съдържанието. Убедена съм, че от това нивото на форума ще се повиши много. Затова и доброволно се отдръпнах, за да не ви преча.

П.П. Освен това си напълно прав. България има нужда от хора като теб и като Силвия и от проучвания като вашите. Това ще повдигне националния дух, който сега е малко смачкан, но някой ден, благодарение на хора като вас, ще се повдигне. И тогава българите ще заемат своето достойно място сред другите. Те дори вече го правят - бием рекорди по публичност на последните си изяви на политическо ниво - кражби, измами, неспособност за поемане на отговорност. Убедена съм, че този курс ще ни изведе само напред и нагоре и не смея да преча.

Бедна по дух.

Действително.

Блажени бедните духом, защото тяхно е царството небесно.
...
Блажени изгонените заради правда, защото тяхно е царството небесно.

Блажени сте вие, когато ви похулят и изгонят, и кажат против вас лъжовно каква и да е лоша дума заради Мене.

За всички, принудени да напуснат България заради такива като камареро. В тяхна чест блаженствата. За всички хули, които са чули - за себе си, за семейството си, за заниманията си, за духа и вярванията си. Ако някой се чувства обезсърчен от това, че в България има камареровци, които правят възцаряването на разума невъзможно, нека си чете блаженствата. Успокояват и дават сили. Защото, братя българи, с ето това си имаме работа, ако решим да вземем да си оправим държавата. Ето с такива хора ще се занимаваме. И няма да е никак лесно.

Май дотук бях с този форум. Много здраве на всички.

Този пост е редактиран от azbuki: 21 юли 2008 - 02:05

#149 Maat

Maat

медитираща

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1731 мнения

Публикувано 21 юли 2008 - 12:45

Българин значи мъдър, знаещ човек.

Българинът не е беден по дух, напротив. Но този дух напоследък е много болен. За жалост, плашеща по размерите си тенденция.

#150 Aliah

Aliah

дипломирана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1205 мнения

Публикувано 21 юли 2008 - 23:56

Българин значи мъдър, знаещ човек.

Българинът не е беден по дух, напротив. Но този дух напоследък е много болен. За жалост, плашеща по размерите си тенденция.

Какво означава ,,беден по дух,,?

Мъдростта и знанията нямат нищо общо с
духа според мен или греша?

Even Satan believes in Allah.

#151 valentinus

valentinus

космак

• Validating
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1802 мнения

Публикувано 22 юли 2008 - 07:32

Беден по дух е човек, осъзнал безкрайната си духовна нищета и фундаментална бедност и страдащ по духа, търсещ духа /за разлика от "успяващи" и "преуспяващи", насочили енергията си тук, към перманентната война в Светът на Гнева, както го нарича Якобс Бьоме/. Бедният човек по дух е прекратил тази война, укротил е разума, чувствата и волята си и е насочил погледа си нагоре, към Планината.

#152 tigertron

tigertron

Нежно котенце и кръвожаден звяр!

• Модератори
  • 2396 мнения
  • Град:Пазарджик
  • Интереси:Вируси и пароли ;)

Публикувано 22 юли 2008 - 22:11

Да, така е и според мен. Човек с голяма душа просто се "раздава" за околните. А мъдростта и знанията също не са общи неща. Човек може да няма много знания, но да бъде мъдър и да дава мъдри решения и съвети.... Просто от опит, не от научени знания!

#153 Maat

Maat

медитираща

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1731 мнения

Публикувано 22 юли 2008 - 22:53

Но как! Защо разделяте мъдростта от знанието?!

Интересно какви съвети можеш да раздаваш, ако нямаш познания. Колко ли струват подобни, лишени от смисъл "съвети".
Познание и мъдрост е едно и също. И това е именно духа.
Дори в езотеричните източници се говори за Хокма - Мъдростта, като произлизаща от Руах - Светия Дух.

Този пост е редактиран от Maat: 22 юли 2008 - 22:53

#154 Шаро

Шаро

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения
  • Град:колибката

Публикувано 22 юли 2008 - 23:02

Но как! Защо разделяте мъдростта от знанието?!

Интересно какви съвети можеш да раздаваш, ако нямаш познания. Колко ли струват подобни, лишени от смисъл "съвети".
Познание и мъдрост е едно и също. И това е именно духа.
Дори в езотеричните източници се говори за Хокма - Мъдростта, като произлизаща от Руах - Светия Дух.

Не смятам така. Може да имаш невероятни познания в областта на международните борсови операции примерно - това прави ли те мъдър? Или пък някой ходещ човек-енциклопедия,натъпкал главата си с милиони ненужни факти - мъдър ли е?
Знание и мъдрост са абсолютно различни неща. Ако обаче знанието идва от личния опит,ако то е изживяно,тогава да...
Бау!

#155 alt

alt

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 12 мнения

Публикувано 27 юли 2008 - 23:57

"Българско значи висококачествено, а тополовградско - отлично!" Спомняте ли си този смешен слоган от близкото минало? По този наивен начин копирайтърите на социалистическа България са си представяли рекламирането на продукцията ;)
Taken

#156 N e o

N e o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 мнения

Публикувано 28 юли 2008 - 08:47

Не смятам така. Може да имаш невероятни познания в областта на международните борсови операции примерно - това прави ли те мъдър? Или пък някой ходещ човек-енциклопедия,натъпкал главата си с милиони ненужни факти - мъдър ли е?
Знание и мъдрост са абсолютно различни неща. Ако обаче знанието идва от личния опит,ако то е изживяно,тогава да...

Всъщност и двамата сте прави .Но не съвсем.Има една малка подробност която май ни убягва.Когато говорим за Българин -трябва да се разбира-Всички Българи.Даже по точно всички родени в настоящите земи които считаме за наши,но и тези които сме обитавали някога и тогава всичко е точно така.Но даже и сегашните са достатъчни за едно нормално самочувствие,ако това е целта на занятието. Публикувано изображение

#157 shukar_

shukar_

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 27 септември 2008 - 15:59

Много са объркани хората, които се позовават на псевдонаучни източници за произхода на българите. Историята може да бъде преиначена с неверни писания, но това не променя фактите.

#158 asdafsadf14

asdafsadf14

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 19 мнения
  • Град:Sunnyvale, CA
  • Интереси: מוסיקה נבל כינור ראשון אוהבת

Публикувано 27 септември 2008 - 16:45

Дядо Благо водел разговор с Учителя и го запитал за произхода на
названието „българи". Учителят пояснил: „Имало едно време едно царство, в
което хората много обичали Господа и го наричали с името Харния Бог. Оттам
другите народи нарекли хората от това царство „богхари". Така е произлязло
името българи. Това царство е съществувало преди потопа."

Да възлюбиш Бога – този е най-славният момент в твоя живот. Това значи да цъфтиш, да разнасят благоуханието си надалеч. Това значи да бликаш постоянно, като извор, който знае само да дава. В този момент всички разумни желания са постижими.
Публикувано изображение

#159 U.Ra

U.Ra

Maha U.Ra

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2789 мнения
  • Град:гр. Одесос/Сталин

Публикувано 27 септември 2008 - 17:39

Скъпа Лайла, според моето скромно тълкуване на духа, то той трябва да е БУДЕН и МИЛОСТИВ. Жестокостта в името на Справедливостта е слизане от тези нива на духовност!

Поздрави!
http://u-ra.blogspot.com ногу вожд, малко индианец!
Публикувано изображение

#160 N e o

N e o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 мнения

Публикувано 28 септември 2008 - 00:17

Колко си права ,просто не е истина.Много силно почвам да се съмнявам,че заглавието на темата има нещо общо с реалността. Публикувано изображение

Този пост е редактиран от N e o: 28 септември 2008 - 00:19

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни