Към съдържанието

Снимка

Избор на дънни платки и процесори

• Моля влезте за да отговорите
24 отговора в тази тема

#1 KoiAzLiWe

KoiAzLiWe

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 705 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 01:48

Здравейте,налага ми се да закупувам от всички видове процесори и дънна по 1 бр. от най евтините модели.Понеже не следя много хардуера и не знам колко вида има сокети на АМД и ИНТЕЛ и затова моля ако може да ми предложите по 1 бр. от всички видове дъна и по 1 бр. процесор за тях.
Благодаря.

#2 eminem_vr

eminem_vr

The Don

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2834 мнения
  • Град:Враца
  • Интереси:Музика, Коли, Жени и всичко останало

Публикувано 07 ноември 2012 - 02:04

Здравейте,налага ми се да закупувам от всички видове процесори и дънна по 1 бр. от най евтините модели.Понеже не следя много хардуера и не знам колко вида има сокети на АМД и ИНТЕЛ и затова моля ако може да ми предложите по 1 бр. от всички видове дъна и по 1 бр. процесор за тях.
Благодаря.

Хахаха .. :)

R.I.P. Makaveli The Don

#3 dr.dechev

dr.dechev

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 632 мнения
  • Град:Русе

Публикувано 07 ноември 2012 - 07:33

Задачата ти е малко странна.... Най -евтини от сега съществуващите платформи , които можеш да купиш нови са бавни колкото си искаш....
Примерно celeron g440(s.1155) + MB Asrock или Sempron 140 + MB Asrock :) . За всеки такъв комплект ще ти трябват около 120 лева.
Защо не обясниш за какво ти е ?

ASUS X54C-SX036D (B960, 6GB1333mhz,500GB)
INTEL dual core E5200, MB: ASRock G31M-GS, RAM:2*1GBElixir(800MHZ), HDD160gb SAMSUNG
HTC Desire 500 dual-----
ASUS MemoPad 

RIP: CPU: ATHLON X2 4800+ MB: Biostar GF7025-M2,RAM:2 GB, HDD160gb SAMSUNG

Samsung Galaxy Y, LG E720 root FROYO,NOKIA 6120C - Symbian 9.3, ...... 

#4 quickJO

quickJO

Треснат с тухла

• Глобални модератори
  • 11304 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Hardware, MTB, Застраховки, Коли и Жени, Студена биричка и градивният спор

Публикувано 07 ноември 2012 - 09:32

Хахаха .. :)

Защо не обясниш за какво ти е ?

Какво ви е смешното? Или прави колекция, или се търси най-евтиният работещ вариант за дадена задача, или е замислена някаква идея. Аз пък не намирам нищо странно.

ASROCK G41M-VS3 + INTEL PIV 2.60GHz, CELERON DUAL CORE E3400
SUPER MICRO C7X58, X58 + INTEL PIV CORE 2 DUO 3.00GHz Extreme QX9650
ASROCK H61M-DGS + INTEL CELERON G440, 1.60GHz
ASROCK X79 EXTREME3, X79 + INTEL CORE i7-3820, 3.6GHz

ASROCK N68C-GS FX, GeForce 7025, DDR II, DDR III, VGA, GLAN, AM3 + AMD SEMPRON 140, 2.7GHz
ASROCK 960GM-GS3 FX, AMD 760G + AMD FX-Series X4 4100, 3.60GHz
ASROCK A55M-HVS, AMD A55 + AMD Athlon II X4 Quad Core 641, 2.80GHz
ASROCK FM2A55M-DGS/BULK/ + AMD A4-5300 X2, Dual Core, HD 7480D

Това е, което го има в този сайт като ново. Отделно има 1366 на Intel дъна, но няма процесори, за това не съм предлагал!

Поздрави. Все пак за какво ти е всичко това, че ми е интересно.

п.с. това е най-евтиният вариант от всички. Или поне най-евтиният, който съм видял!
Desktop: AsRock 880GXH/USB3>AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz>Ati 425>2x2 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz>WD Blue 500 GB + WD Green 2 TB>CM 430 Black with 500W PSU>3x120 mm + fan controller>BenQ G2222HDL>Windows 7 Ultimate x64
Laptop: HP Compaq 615>Windows 7 Ultimate x86
GSM: Sony Ericsson Arc S>Android 2.3.4
Foto: Nikon D3100 + 18-55 mm VR>Sample
Правила на KALDATA
Помнете от къде сте почнали!
„Много закъса българското образование“... си мърмореше дядо Генчо, докато триеше надписа „ХОЙ“ от стената си...
Ода за Speedy-NET - бягай на далеч!
Една думичка "Благодаря" значи много за колегите. Не я забравяйте когато са Ви помогнали. Също и като си вземете машина, предложена от нас - дайте едно мнение за нея и дали Сте доволни. Значи много за нас!
Ако имате нужда от застраховка или някакви въпроси, може да се свържете с мен на личният ми мейл: от тук.
Фенове на Doctor Who - Най-великият сериал!!! Гледайте го!!! Наслаждавайте му се!!! Обожавайте го!!!

#5 KoiAzLiWe

KoiAzLiWe

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 705 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 11:13

Ще отварям Магазин-Сервиз за компютри и парите ми се дават от Европейска програма и затова гледам поне да заредя от всичко.Благодаря на отзовалият се.

#6 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 16035 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 11:20

Ще отварям Магазин-Сервиз за компютри и парите ми се дават от Европейска програма и затова гледам поне да заредя от всичко.Благодаря на отзовалият се.

Ще сгрешиш ако наблегнеш на наистина най-евтиното възможно. Не ми се вярва от EU да дават пари за отваряне на поредната Техно...бакалия. 100%, ще има инспекции за проверка на продукта на инвестицията. Прави балансиран асортимент! Впрочем, също...наеми си работник, който разбира от компютри.

#7 nikolela

nikolela

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1128 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко

Публикувано 07 ноември 2012 - 11:28

Благодаря.

Как ще отвориш магазин, като не знаеш колко сокета има АМД?
Хвани се с нещо от което разбираш. Така успеха ще е сигурен и ще усетиш удоволствие от работата.

#8 KoiAzLiWe

KoiAzLiWe

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 705 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 11:34

Разбирам от софтуер и малко от хардуер.Работникът ще се наеме след стартиране на проекта а списъкът с разходите трябва да го дам преди това (поне 3 месеца преди това)

А като не знам колко вида сокети има АМД значи да не се захващам с компютърен бизнес ?

Интересно наистина дали има такъв човек който да разбира перфектно от всичко.Майкрософт биха му се зарадвали много.Само Българина разбира от всичко (ама на думи) ако го накараш да ти го покаже надлежно и става тъжна и неловка ситуация.
Ще продавам и оригинални копия на Windows за съжаление не съм програмист,и това ли е проблем?

Този пост е редактиран от KoiAzLiWe: 07 ноември 2012 - 11:40

#9 eminem_vr

eminem_vr

The Don

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2834 мнения
  • Град:Враца
  • Интереси:Музика, Коли, Жени и всичко останало

Публикувано 07 ноември 2012 - 12:13

Разбирам от софтуер и малко от хардуер.Работникът ще се наеме след стартиране на проекта а списъкът с разходите трябва да го дам преди това (поне 3 месеца преди това)

А като не знам колко вида сокети има АМД значи да не се захващам с компютърен бизнес ?

Интересно наистина дали има такъв човек който да разбира перфектно от всичко.Майкрософт биха му се зарадвали много.Само Българина разбира от всичко (ама на думи) ако го накараш да ти го покаже надлежно и става тъжна и неловка ситуация.
Ще продавам и оригинални копия на Windows за съжаление не съм програмист,и това ли е проблем?

Още от самото начало се досетих че е такъв случая... За това беше предния ми коментар. За всяко нещо което се наложи в този магазин ли ще питаш из форумите? Ако влезе клиент дали ще изчака да ти отговори някой в темата? Не се захващайте с неща от които нищо не разбирате. Ако все пак имаше желание да се опиташ малко нещо да научиш, ето ти го гугъл - ето ти тонове информация ... Малко да прочетеш.

R.I.P. Makaveli The Don

#10 sliderum

sliderum

copyright®

• Hardware Team
  • 16035 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 12:15

Как ще отвориш магазин, като не знаеш колко сокета има АМД?
Хвани се с нещо от което разбираш. Така успеха ще е сигурен и ще усетиш удоволствие от работата.

Ами наистина, поне що се отнася до частта с магазина не му трябва да знае за сокетите(и дънните платки оборудвани с тях) от преди АМ3(+) и ФМ1(също и съвременните интелски такива), но след като ще има и сервиз, ако не ги знае, би изпуснал извън гаранционните клиенти с по-стари машини. Същото се отнася и до всички останали видове компоненти.

Още от самото начало се досетих че е такъв случая... За това беше предния ми коментар. За всяко нещо което се наложи в този магазин ли ще питаш из форумите? Ако влезе клиент дали ще изчака да ти отговори някой в темата? Не се захващайте с неща от които нищо не разбирате. Ако все пак имаше желание да се опиташ малко нещо да научиш, ето ти го гугъл - ето ти тонове информация ... Малко да прочетеш.

Е, то това Гугъл-а, именно поради тоновете информация може по-скоро да омае колегата, отколкото да го научи...Впрочем самата търсачка и сайтовете в нея не са научили никого. Човекът се учи като ги използува, стига да има желание и възприемчивост.

#11 nikolela

nikolela

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1128 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко

Публикувано 07 ноември 2012 - 12:19

Ами наистина, поне що се отнася до частта с магазина не му трябва да знае за сокетите(и дънните платки оборудвани с тях) от преди АМ3(+) и ФМ1(също и съвременните интелски такива), но след като ще има и сервиз, ако не ги знае, би изпуснал извън гаранционните клиенти с по-стари машини. Същото се отнася и до всички останали видове компоненти.

Задължително е, началник или работодател да разбира по-вече от работника. Така ще може да оправя евентуални каши и ще има правилна преценка за кадърността на работника.
Като начало, може би да е само един работник. Ако излезе отпуска или болничен, какво става с магазина и сервиза?
Този недостатък трябва да се реши с приоритет за да се изгради добро име на фирмата.

#12 naruto

naruto

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4805 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 12:20

Аз доколкото разбирам тия стари части може да се ползват за диагностика а не да седят на склад с цел продажба.
И дано имаш по-добър бизнес-нюх от ония Мулти-Драма...

#13 KoiAzLiWe

KoiAzLiWe

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 705 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:22

Аз доколкото разбирам тия стари части може да се ползват за диагностика а не да седят на склад с цел продажба.
И дано имаш по-добър бизнес-нюх от ония Мулти-Драма...

Точно така и затова ще се ползват.А В Варна МултиДрамата ги наказаха сами клиентите заради наглостта си да пуснат 1-вит ден с 150 лв по евтин нет-топ направиха снимки и клипове на клиентите,събраха рекламен материал и после казаха,че са изчерпани тия нет-топи и да се разотиват всички.УЖАСНА НАГЛОСТ която не остана безнаказана.Цените им също са на ниво http://www.multirama.../13/serviz.html

Този пост е редактиран от KoiAzLiWe: 07 ноември 2012 - 17:23

#14 VipKokata

VipKokata

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2728 мнения
  • Град:Pleven
  • Интереси:Компютри, Футбол, спорт, коли, състезания и музика

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:25

А тези от Мулти Рама са си еб*ли майката САМИ от лакомост :D

Този пост е редактиран от VipKokata: 07 ноември 2012 - 17:32

#15 techmaniac

techmaniac

Техманиак™

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7953 мнения
  • Интереси:IT, Linux, Networking, Hardware, Software и т.н.

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:31

Още от началото на темата разбрах каква е целта на въпроса. Дано успееш в начинанието. И защо мислиш да зареждаш само от най-ниския клас компоненти ? Само това не разбрах.

Този пост е редактиран от NikitoY: 07 ноември 2012 - 17:43

Debian 7 Wheezy, Ubuntu Server 12.04 LTS

#16 VipKokata

VipKokata

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2728 мнения
  • Град:Pleven
  • Интереси:Компютри, Футбол, спорт, коли, състезания и музика

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:36

Аз мисля така . Защото повечето хора не са добре с бюджета и търсят възможно най-евтиното :)

#17 techmaniac

techmaniac

Техманиак™

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7953 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:42

А няма такива, които търсят среден клас ? Не говоря за висок клас.

Този пост е редактиран от NikitoY: 07 ноември 2012 - 17:42

#18 KoiAzLiWe

KoiAzLiWe

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 705 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:49

Бюджета на тия части е около 5000 лв просто гледам да се вместят в него. (вече са останали около 3000 )

Този пост е редактиран от KoiAzLiWe: 07 ноември 2012 - 17:51

#19 techmaniac

techmaniac

Техманиак™

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7953 мнения

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:51

Да, ясно. Еми успех ти пожелавам. ;)

Този пост е редактиран от NikitoY: 07 ноември 2012 - 17:53

#20 Alis&Vanko

Alis&Vanko

✯Junior Stars✯

• VIP Потребител
  • 8349 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Музика
    Компютри
    Баскетбол

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:56

Бюджета на тия части е около 5000 лв просто гледам да се вместят в него. (вече са останали около 3000 )

И какво купи за 2000лв.?
Публикувано изображениеПубликувано изображениеDr.WEB
На хейтъри не отговарям!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни