Към съдържанието

Снимка

Проблем с преинсталация на 7ца от флашка !

• Моля влезте за да отговорите
40 отговора в тази тема

#1 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 08 декември 2012 - 23:06

Здравейте !
От известно време процесора постоянно ми показва натоварване на 100 % и стана адски бавен и лагав. Реших, че трябва да направя преинсталация, но тъй като записвачката не ми работи трябва да стане с флаш памет ... От лаптопа свалих Уина, който харесах, след това го изпекох на Нерото на един двд диск и от диска, с помощта на програмата wintoflash го прехвърлих на флаш паметта и на пръв поглед всичко бе ок . Слагам флашката на компа и дотам ... Като натисна Ф11 на приоритетите ми излиза единственно харда а флашката въобще не я разпознава като устройство .. Пробвах какво ли не, но така и не стана нищо ... Един приятел ми каза, че трябва да е 8гб а мойта е 4, утре ще пробвам с другата ми 4ка на Сони и ако и с нея не стане вече не знам какво ще правя .. Дайте съвети от какво може да е проблема, моля ви !!

#2 plamen74

plamen74

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1007 мнения

Публикувано 08 декември 2012 - 23:11

Първо провери в биоса дали се поддържа опция за usb буут?! Второ - тая флашка преди да я направиш с win to flash как я форматира - във Fat32 или NTFS? И трето - след като пишеш, че имаш лаптоп, то защо не пробваш да стартираш флашката на него, за да се увериш, че всичко е наред (на лаптопа нищо няма да му стане)?!

USU 8.2 Linux BG KDE      Създаване на bootable USB от друго bootable USB с Windows 7     Linux Mint 14 KDE 

EDISION Miniplus Highspeed COMBO & Ferguson Ariva 252Combo

#3 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 08 декември 2012 - 23:14

Флашката я форматирах на Фат32 .. Как точно да го проверя това на Биоса ? А за Лаптопа тъй като е с оригинален ( така го взех) ми позволява при стартиране единствено Ф2 да натисна и пак не ми излиза Биоса, за това .....

#4 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2291 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 08 декември 2012 - 23:25

А каква марка е лаптопа !
Пробвай с ESC !
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#5 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 08 декември 2012 - 23:36

Acer сега ще пробвам.

С esc също не става, единствено ми изписва, че мога натисна Ф2 и когато го направя имам само 2 опции да го пусна нормално или да направя някакъв тест ....

#6 plamen74

plamen74

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1007 мнения

Публикувано 08 декември 2012 - 23:58

Флашката я форматирах на Фат32 .. Как точно да го проверя това на Биоса ? А за Лаптопа тъй като е с оригинален ( така го взех) ми позволява при стартиране единствено Ф2 да натисна и пак не ми излиза Биоса, за това .....

Ето това в червеното ти е грешката!!! За да направиш буутваща флашка с Windows 7 то тя трябва да бъде форматирана в NTFS

USU 8.2 Linux BG KDE      Създаване на bootable USB от друго bootable USB с Windows 7     Linux Mint 14 KDE 

#7 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 00:01

Златен си, а сега как да я форматирам на ново, защото ми излезна автоматично .... ?

#8 plamen74

plamen74

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1007 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 00:04

Ми форматирай си я на лаптопа, и пак там я направи буутваща с Windows 7 ;)

#9 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 00:15

Форматирах я, но като я сложих на компа и натиснах ф11 отново ми излезна само харда ........

#10 plamen74

plamen74

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1007 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 00:27

А в биоса провери ли дали има usb boot опция, и най-вече дали е разрешена?!

#11 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 00:39

Влезнах в настройките на боот и никъде въобще няма нищо написано свързано с USB на опцията boot preoritety отново излезна единствено Хитачито ... Иначе всичко си е включено ...

#12 rapt0r

rapt0r

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 665 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 00:47

Влезнах в настройките на боот и никъде въобще няма нищо написано свързано с USB на опцията boot preoritety отново излезна единствено Хитачито ... Иначе всичко си е включено ...

Търси, но е много вероятно да не се поддържа бут от флаш памет!Дай малко инфо какво е дъното?

#13 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 01:06

Освен, че е на Foxconn друго не мога да кажа, защото компа забива прекалено много за да успея да включа Евереста ... 2007 г съм го взел с 2 гб рам, процесор на АМД 2 ядрен 2.40 ... Модела никъде не е написан по дъното ...

#14 rapt0r

rapt0r

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 665 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 01:19

Виж тогава във биоса дали има опция USB HDD!А какъв уиндоус искаш да качиш 7 или ХР?

#15 Barca_fen

Barca_fen

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 01:41

Не няма, като отива в advanced BIOS Feature не излиза такова нещо ... Иначе 7ца :) ..... Готов съм да го заведа на сервиз да дам някакви пари да го оправят, но ако се окаже, че просто дъното не позволява да се преинсталира от флашка те могат ли да направят нещо ?

#16 rapt0r

rapt0r

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 665 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 02:14

Не няма, като отива в advanced BIOS Feature не излиза такова нещо ... Иначе 7ца :) ..... Готов съм да го заведа на сервиз да дам някакви пари да го оправят, но ако се окаже, че просто дъното не позволява да се преинсталира от флашка те могат ли да направят нещо ?

Няма смисъл, по-добре си вземи една записвачка вече са по 30-40 лева!

#17 krali

krali

Силистренец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2871 мнения
  • Град:Силистра

Публикувано 09 декември 2012 - 06:23

Какво е дъното на компа? Имам един с ASRock прави същия проблем.Флашка с Windows не разпознава като и да е форматирана, но флашка с Linux винаги тръгва.

#18 snuri

snuri

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 639 мнения

Публикувано 09 декември 2012 - 06:41

С F12 трябва да ти излезе boot menu.Поне на моя ацер е така.
http://www.microsoft..._usbdvd_dwnTool Използвай тази програма за създаване на флашката.
DualCore Intel Core 2 Duo E8400 3.6
MB-Gigabyte GA-EP43-UD3L
A-Data EXTREME DDR2 1066+ 4GB
Fortron 500W Blue Storm
NVIDIA GeForce GTS 250 (1024 MB)
Hitachi 160GB+WDC 1TB+1TB

#19 ivankrivodol

ivankrivodol

КонтраБандит

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1640 мнения
  • Град:Криводол
  • Интереси:Wine, dine & sixty nine

Публикувано 09 декември 2012 - 07:40

Ето това в червеното ти е грешката!!! За да направиш буутваща флашка с Windows 7 то тя трябва да бъде форматирана в NTFS

Това е абсолютно невярно! Ето:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#20 nikolela

nikolela

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1128 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко

Публикувано 09 декември 2012 - 09:00

Здравейте !
От известно време процесора постоянно ми показва натоварване на 100 % и стана адски бавен и лагав. Реших, че трябва да направя преинсталация, но тъй като записвачката не ми работи трябва да стане с флаш памет ... От лаптопа свалих Уина, който харесах, след това го изпекох на Нерото на един двд диск и от диска, с помощта на програмата wintoflash го прехвърлих на флаш паметта и на пръв поглед всичко бе ок . Слагам флашката на компа и дотам ... Като натисна Ф11 на приоритетите ми излиза единственно харда а флашката въобще не я разпознава като устройство .. Пробвах какво ли не, но така и не стана нищо ... Един приятел ми каза, че трябва да е 8гб а мойта е 4, утре ще пробвам с другата ми 4ка на Сони и ако и с нея не стане вече не знам какво ще правя .. Дайте съвети от какво може да е проблема, моля ви !!

1-во. Защо си мисля, че ако флашката не е буутваща в биос не излиза?
2-ро. Защо исото го изпичаш с неро и после прехвърляш на флашката?
Моят извод до тук. Флашката не е буутваща. Пусния при зареден windows и трябва да излезе логото на 7-ца.
И аз преинсталирам 7-ца от 4-ри гб флашка. Иползвам програмата Windows7-USB-DVD-tool от менюто се посочва исото, следва автоматичен формат и създаване на буутваща флашка.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни