Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Проблем с микрофон

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
6 отговора в тази тема

#1 milio

milio

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 22 март 2006 - 03:56

от два дни микрофона ми не работи два месеца съм с него и съм доволен носега...
купих нов но същтото ползжам SKYPE нпостоянно защото съм В ИСПАНИЯ и говоря
със семейството си в БЪЛГАРИЯ сега те не ме чуват аз ги чувам моля ви ако някой знае нещо
по въпроса да напише
БЛАГОДАРЯ

#2 Night_Raven

Night_Raven

Corvus Corax Nocturna

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2990 мнения

Публикувано 22 март 2006 - 05:25

Щом си купил втори и не работи, значи проблема не е в микрофона.
Провери дали в настройките на Skype всичко е наред. Да не си бутнал нещо.
Tools -> Options -> Sound Devices (ако си на английски интерфейс).
Провери и в контролния панел на Windows звуковите настройки на микрофона.
Ако си с английски Windows: Start Menu -> Control Panel -> Sounds (Speech) and Audio Devices и горния бутон Advanced, после меню Options -> Properties, избираш Recording и кликаш ОК. Проверяваш дали микрофона е избран за записване и да не е намален докрай. Предполагам, че е това, но ако и това не е, отвори пак Start Menu -> Control Panel -> Sounds (Speech) and Audio Devices и горния бутон Advanced. И виж дали тук нивото на микрофона не е намелно.Ако искаш, за тест, опитай да махнеш отметката Mute и да пробваш дали ще се чува на колоните/слушалките като говориш по микрофона. Ако се чува, значи е сигурно, че микрофона е наред. При нормална работа със Skype, обаче, отметката трябва да я има. Иначе става микрофония.

Този пост е редактиран от Night_Raven: 22 март 2006 - 05:40

Няма ненаказано добро.
-----

#3 todor76

todor76

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1146 мнения

Публикувано 22 март 2006 - 09:33

Може да разгледаш и тук: http://www.kaldata.c...07

Този пост е редактиран от todor76: 22 март 2006 - 09:35

#4 kumbaq

kumbaq

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 89 мнения

Публикувано 23 март 2006 - 13:36

при мен проблема беше, че ако ми бяха включени 5.1 колонките, не се чуваше от микрофона, защото входа за него е изход за суб-а. като ги сложих на стерео и микрофончето се отпуши.
акълът не е xyz, че да ти го набият у чутурата.

#5 Air_Alex

Air_Alex

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 470 мнения

Публикувано 27 март 2006 - 10:26

Пич не е сам от Skype или от микрофона,но и страшно мн зави от нета каква е враската,и на мен ми се е случчвало сащото.Като се обаждаш,ти ги чуваш а те теб не и обратното когато те ти званнкат.Ако е от това значее трябва да си лафите по-касно вечер да имам по-хубава враска. :bye: :)

#6 endorion.vankata

endorion.vankata

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 106 мнения

Публикувано 26 октомври 2006 - 16:34

Щом си купил втори и не работи, значи проблема не е в микрофона.
Провери дали в настройките на Skype всичко е наред. Да не си бутнал нещо.
Tools -> Options -> Sound Devices (ако си на английски интерфейс).
Провери и в контролния панел на Windows звуковите настройки на микрофона.
Ако си с английски Windows: Start Menu -> Control Panel -> Sounds (Speech) and Audio Devices и горния бутон Advanced, после меню Options -> Properties, избираш Recording и кликаш ОК. Проверяваш дали микрофона е избран за записване и да не е намален докрай. Предполагам, че е това, но ако и това не е, отвори пак Start Menu -> Control Panel -> Sounds (Speech) and Audio Devices и горния бутон Advanced. И виж дали тук нивото на микрофона не е намелно.Ако искаш, за тест, опитай да махнеш отметката Mute и да пробваш дали ще се чува на колоните/слушалките като говориш по микрофона. Ако се чува, значи е сигурно, че микрофона е наред. При нормална работа със Skype, обаче, отметката трябва да я има. Иначе става микрофония.

аз имам същия проблем но като му дам на Recording не мога д анахна отметката под микрофона
Усмихни се! Утрешният ден ще е още по-гаден

#7 driioda90

driioda90

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 28 декември 2009 - 21:32

i az imam problem s mikrofona na kamerata mi.Kamerata raboti a mikrofona ne.Gledah v nastroikite pipah gi no taka i ne stana.Molqvi se kajete mi kakvo da pravq.Sas WINDOLS 7 sam :rolleyes: :mad: :P Predvaritelno blagodarq