Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Заледяване на ръцете с газ

• Моля влезте за да отговорите
13 отговора в тази тема

#1 aninfid

aninfid

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 353 мнения

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:02

Здравейте!

Случаят е следния:

Мой познат когато си зарежда колата с газ, не успява да сложи пистолета правилно и има малък теч на газта (чиято температура е доста под нулата), и за около 10 секунди е в директен контакт с газта, която вледенява ръцете му (после с вода трябваше да бъдат отлепени). Около час по-късно започнаха да се появяват мехури, а малко по-късно, двете ръце изглеждаха като огромен мехур, и се наложи да отиде в болница. 

Там е вече от вчера, и до колкото знам ще му сменят превръзките всеки ден, а докторите не дават никаква информация относно какви процедури ще бъдат направени, и колко е сериозно.

За това той ме помоли мен, и няколко други да попитаме, какво го очаква.

Благодаря на отзовалите се от сега!

Поздрави.

С уважение,
Кристиан К. Атанасов, потребител на услугите предоставени от Калдейта ЕООД, на който не му е приятно да чете обиди, и български език изписан с латинска азбука.

Публикувано изображение

#2 Еберхарт Винкелманн

Еберхарт Винкелманн

Редовен потребител

• Banned Members
  • PipPipPip
  • 301 мнения

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:36

Нищо много страшно, като изгорено - но от студено е. Като да те напръска течен азот(Например). Гадно е, рани ще има,.. Затова бензинджийте зареждат с ръкавици.  - Ма, къде са му дали сам да си зарежда с газ??? Аз, бензин не успявам сам да се доредя да си заредя... На него му дали газ... 

#3 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 4900 мнения
  • Град:София

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:37

Няма болница, в която лекуващия ме лекар (или който и да е мой близък или познат) да не дава сведения и насоки на лечението.

Просто няма такава!

Как може някой тук да даде мнение, без да е направил преглед и да знае състоянието на ръцете?!?!

Несериозно е малко...

Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#4 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2291 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:41

Води се изгаряне,нищо че е от студ.

Може да съди бензиностанцията. Няма право да зарежда сам газ.

БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#5 Sinbad_

Sinbad_

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 498 мнения

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:43

Че някой да го е карал насила да зарежда сам че да ги съди?? Като не иска да почака сега вече ще има едно наум...

А за изгарянията, зависи от каква степен са.... в болницата е ттрябвало да пита, а не по форумите ... При най-тежките случи се стига до ампутация на крайници... 

Този пост е редактиран от Sinbad_: 28 февруари 2013 - 21:44

Veritas odium parit obsequim amicos ....

Който сам не се убеди, никой не може да го убеди....

#6 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5793 мнения
  • Град:Реп. Доминикана
  • Интереси:Speed Test,Kitesurf

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:46

Успокой го ! Аз даже не знам какво прави приет в болница ! Ще бъде в мехури и ще продължават да му излизат (тоест тези ще стават по големи) и към 5-6 ден вече от тежестта на водата ще се пукнат, боли но се издържа ! Може и белег да не му остане даже.

На мен навремето ми стана и помислих че ще се стигне до рязане на ръка като я видях на какво прилича.

Успокой го че се оправи.

#7 Еберхарт Винкелманн

Еберхарт Винкелманн

Редовен потребител

• Banned Members
  • PipPipPip
  • 301 мнения

Публикувано 28 февруари 2013 - 21:55

Не давам съвети! Не знам как е човека. Има си доктори. Това че пита,-добре, ама не става така , и да не слуша тук каквито и съвети да му дават! От мой опит: При рани от изгаряне(от горещо). Дерат се :shock11: . Всяка коричка се маха и тя зараства постепенно и се затваря. Иначе гноясва отдолу и дълбае... Дълго трае. Горил съм се къде ли не... Ама всичко е различно. Има и мазила и т.н. - Ема са, да си слуша лекарите му! 

#8 Silvering

Silvering

пройдоха

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1530 мнения
  • Интереси:незаинтересован

Публикувано 28 февруари 2013 - 22:04

modedit : подобни съвети не се толерират във форума ! Експериментирайте със себе си колкото си искате, но не и с чуждото ! 

Този пост е редактиран от Trichocephalus: 28 февруари 2013 - 22:08

#9 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5793 мнения
  • Град:Реп. Доминикана
  • Интереси:Speed Test,Kitesurf

Публикувано 28 февруари 2013 - 22:08

Не давам съвети! Не знам как е човека. Има си доктори. Това че пита,-добре, ама не става така , и да не слуша тук каквито и съвети да му дават! От мой опит: При рани от изгаряне(от горещо). Дерат се :shock11: . Всяка коричка се маха и тя зараства постепенно и се затваря. Иначе гноясва отдолу и дълбае... Дълго трае. Горил съм се къде ли не... Ама всичко е различно. Има и мазила и т.н. - Ема са, да си слуша лекарите му! 

Единственото общо в двата случая може да са мехурите ! Изгаряне от горещо е много по дълбоко докато измръзване с газ (пропан) за около 10 сек е повърхностно ! Естествено не се знае след колко време са го полели с вода. Лично съм минал през това и за това коментирам ! Само с някаква инжекция и кремове се разминах, сега си гледам ръката която беше като боксова ръкавица с този мехур и не мога да видя даже и белег !

#10 dimadoctor

dimadoctor

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 851 мнения
  • Град:Mariefred, Södermanland
  • Интереси:колоездене, риболов, бойни изкуства

Публикувано 01 март 2013 - 15:13

Всъщност тук става дума точно за измръзване, което по принцип прилича на изгаряне и се лекува по същия начин, поне що се отнася до самите рани. И изгарянията, и измръзванията могат да бъдат дълбоки или повърхностни и имат степени на тежест. 

Aninfid, за твоя познат бих казал, че има 2-ра степен измръзване, което налага само локално лечение с превръзки. Аз лично препоръчвам да се използва сребърен препарат- Дермазин или Фламазин, с ежедневна смяна поне в началото. Обработка с течни антисептици / примерно Йодасепт, но в никакъв случай йодна тинктура !!! / преди намазването за да се избегне инфектиране. Малките мехури е по-добре да не се закачат, по-големите могат да се пукнат, но без да се изрязват, защото се получава много голяма незащитена повърхност. Възможна е поява на нови мехури 1-2 дена по-късно, но това не е страшно. Много е важно да се провери дали има нарушения в кръвоснабдяването на пръстите, т.е. дали започват да побледняват и изстиват, но това се получава много рядко при ограничени и повърхностни измръзвания. По правило след няколко дни раните задравяват и всичко е ОК.  

The writer stare with glassy eyes
Defies the empty page
His beard is white, his face is lined
And streaked with tears of rage

Thirty years ago, how the words would flow
With passion and precision
But now his mind is dark and dulled
By sickness and indecision.....

#11 badr

badr

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1626 мнения

Публикувано 01 март 2013 - 20:06

Всъщност тук става дума точно за измръзване, което по принцип прилича на изгаряне и се лекува по същия начин, поне що се отнася до самите рани. И изгарянията, и измръзванията могат да бъдат дълбоки или повърхностни и имат степени на тежест. 

Ако измръзването  прилича на изгаряне и се лекува по същият  начин, то в какво се състои разликата?

И кое причинява пораженията.Температурната разлика или нещо друго.Защото ако е температурната разлика това би било един и същ процес.

Ако може да обясниш малко по-подробно механизма.Интересно ми е.

Не са равни добрината и злината. Отблъсквай я с най-доброто и тогава онзи, от когото те е деляла вражда, става като близък приятел. Но с това са удостоени само търпеливите. С това са удостоени само щастливците

#12 Sinbad_

Sinbad_

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 498 мнения

Публикувано 01 март 2013 - 20:36

Ако измръзването  прилича на изгаряне и се лекува по същият  начин, то в какво се състои разликата?

И кое причинява пораженията.Температурната разлика или нещо друго.Защото ако е температурната разлика това би било един и същ процес.

Ако може да обясниш малко по-подробно механизма.Интересно ми е.

Ами доколкото си спомням , разликата е във въздействието върху белтъците и клетките... при термичното изгаряне, белтъка се денатурира или изгаря , при замръзването вътрешноклетъчната течност замръзва и разрушава клетката .... а изгаряне им викаха май защото видимите симптоми са почти еднакви .....   мдам, колко време мина от ученето , забравят се доста подробности...

П.С А реално  пораженията от замръзване  се виждат след дни...  при трета и четвърта степен може вече да говорим и за ампутация с цел да се избегне гангрената ....

Този пост е редактиран от Sinbad_: 01 март 2013 - 20:38

Veritas odium parit obsequim amicos ....

Който сам не се убеди, никой не може да го убеди....

#13 dimadoctor

dimadoctor

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 851 мнения
  • Град:Mariefred, Södermanland
  • Интереси:колоездене, риболов, бойни изкуства

Публикувано 02 март 2013 - 22:28

Sinbad е като цяло прав, само с малко доуточняване. Наистина раните от двата вида си приличат, но преди всичко тези от 2-ра степен с образуване на мехури. При изгарянето има пряка термична увреда на тъканите с коагулация и денатурация на белтъците, при по-тежки изгаряния има и некротични участъци, видими почти веднага след ицидента. При измръзването настъпва замръзване на вътре- и извънклетъчните течности с последващо разрушаване на клетките. Поради това  течността в мехурите от измръзване съдържа много повече белтък в сравнение с изгарянето.

Лечението е донякъде еднакво що се отнася до раните- стерилна обработка на поразената повърхност и превръзки, с цел недопускане на инфекция и подобряване на епителизацията. Иначе при системно увреждане лечението се различава много, но с това темата би се усложнила прекалено :wink12:

• flare харесва това
The writer stare with glassy eyes
Defies the empty page
His beard is white, his face is lined
And streaked with tears of rage

Thirty years ago, how the words would flow
With passion and precision
But now his mind is dark and dulled
By sickness and indecision.....

#14 Ragnarous

Ragnarous

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 545 мнения

Публикувано 15 март 2013 - 22:26

Струва ми се, че ще има белези, не мога да повярвам, че са му дали да зарежда сам (шефа би трябвало да уволни работещите заради това), да не е у тях, че бута сам? Явно са го познавали и така... От играчка - плачка...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни