Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Моите тонколони

• Моля влезте за да отговорите
50 отговора в тази тема

#1 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения
  • Град:варна
  • Интереси:софтуер,хардуер ,компютри

Публикувано 22 май 2013 - 13:49

Искам да споделя с вас какво успях да сътворя и сем много доволен от този мой първи проект :)

Тонколоните са а авто-говорители Blaupunkt 40w 4ohms 5.25' fr-70-20.000hz 91db. Сложил съм по един брой пищялки неизвестна марка :D  Отворен тип с бас-рефлектор . Габаритните им размери са : в-600мм,ш-200мм,д-400мм (знам че това са адски странни размери )Материала е ПДЧ 1.8см .Снимките им са малко гадни понеже в момента нямам фотоапарат . Бас-рефлектора е 50мм на 250мм намира се в горния ъгъл на тонколоните . Тонколоните са сглобени с винтове и лепило С300 . Вата не е лепена от вътре но едно вълнено одеало свито на топка ми свърши чудесна работа :D  . Бих искал да чуя вашите мнения и според вас дали може да се подобри нещичко по тях освен филтрите с които скоро ще ги обзаведа :)

Прикачен файл  Снимка0042.jpg   88,05KB   57 Брой свалянияПрикачен файл  Снимка0043.jpg   63,54KB   56 Брой свалянияПрикачен файл  Снимка0044.jpg   88,18KB   53 Брой свалянияПрикачен файл  Снимка0045.jpg   86,97KB   50 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Todor Kostadinov: 22 май 2013 - 13:51

#2 С. Кондуров

С. Кондуров

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1022 мнения
  • Град:Ахелой
  • Интереси:Жени,жени и пак жени.

Публикувано 22 май 2013 - 14:12

Искам да споделя с вас какво успях да сътворя и сем много доволен от този мой първи проект :)

Тонколоните са а авто-говорители Blaupunkt 40w 4ohms 5.25' fr-70-20.000hz 91db. Сложил съм по един брой пищялки неизвестна марка :D  Отворен тип с бас-рефлектор . Габаритните им размери са : в-600мм,ш-200мм,д-400мм (знам че това са адски странни размери )Материала е ПДЧ 1.8см .Снимките им са малко гадни понеже в момента нямам фотоапарат . Бас-рефлектора е 50мм на 250мм намира се в горния ъгъл на тонколоните . Тонколоните са сглобени с винтове и лепило С300 . Вата не е лепена от вътре но едно вълнено одеало свито на топка ми свърши чудесна работа :D  . Бих искал да чуя вашите мнения и според вас дали може да се подобри нещичко по тях освен филтрите с които скоро ще ги обзаведа :)

attachicon.gifСнимка0042.jpgattachicon.gifСнимка0043.jpgattachicon.gifСнимка0044.jpgattachicon.gifСнимка0045.jpg

Прави ги, както ти харесват на тебе. Аз само мога да добавя, ако ти се занимава да ги тапицираш. Според мен ще изглеждат по-добре. Това са моите в колата ми - Цък и Цък не са кой знае какво, но на мен си ми харесват и така тапицирани.

Този пост е редактиран от С. Кондуров: 22 май 2013 - 14:16

Не се гаси туй, що не гасне!

#3 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 14:16

Прави ги, както ти харесват на тебе. Аз само мога да добавя, ако ти се занимава да ги тапицираш. Според мен ще изглеждат по-добре.

Прави ги, както ти харесват на тебе. Аз само мога да добавя, ако ти се занимава да ги тапицираш. Според мен ще изглеждат по-добре.

И това ще стане сигурно но в бъдеще време , знам че това ще изолира допълнително издишането но за сметка на това се постарах доста с лепилото :D

#4 С. Кондуров

С. Кондуров

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1022 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 14:17

И това ще стане сигурно но в бъдеще време , знам че това ще изолира допълнително издишането но за сметка на това се постарах доста с лепилото :D

Виж горе моите, които ги качих да ти ги покажа как изглеждат с тапицерия.

#5 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 14:18

Прави ги, както ти харесват на тебе. Аз само мога да добавя, ако ти се занимава да ги тапицираш. Според мен ще изглеждат по-добре. Това са моите в колата ми - Цък и Цък не са кой знае какво, но на мен си ми харесват и така тапицирани.

Много добре се е получило според мен . Вашното е да звучат добре другото майната му :)

#6 С. Кондуров

С. Кондуров

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1022 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 14:19

Много добре се е получило според мен . Вашното е да звучат добре другото майната му :)

Звукът е супер. Средите са оригинални. Абе важното е на теб да ти харесва...

#7 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 14:20

Може ли да споделиш с какво лепило ги лепи аз пробвах от вътре да лепя с хелмевект обаче резултата беше като с лепило за гланцово б

локче :D

#8 Накaтa

Накaтa

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 449 мнения
  • Град:Пазарджик

Публикувано 22 май 2013 - 16:41

Бих искал да чуя вашите мнения и според вас дали може да се подобри нещичко по тях освен филтрите с които скоро ще ги обзаведа :)

Щом на теб ти харесва как звучат - това е най-важното.  ;)

Кондуров, ти да не ходиш на надсвирвания ?
С тия 2 херца голям джангър ще се вдига, така като ги гледам май са 2х12"  :P 
Другите 2 говорителя дето са и с високи за задна облегалка ли ги използваш  :lol6: , че чак и високи - обертон си сложил(до колкото се вижда). 

Забележка: Стои много грозно като изкараш кабелите през рефлектора...

Водата дълбае камъка не с сила, а с постоянство !

#9 Silvering

Silvering

пройдоха

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1589 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:незаинтересован

Публикувано 22 май 2013 - 16:58

Тия Херцове в тия кутийки ѝм е лошо сигурно.

#10 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 17:39

Тия Херцове в тия кутийки ѝм е лошо сигурно.

като гледам кутиите са по над 40 литрови , басрефлекса е с колямо фи , що да им е лошо ?

Другите 2 говорителя дето са и с високи за задна облегалка ли ги използваш  :lol6: , че чак и високи - обертон си сложил(до колкото се вижда). 

по-малко дупки , по-малко издишане :) :D

А някой ще обърне ли внимание на въпроса ми :D

#11 Крумов

Крумов

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 63 мнения
  • Град:Devin
  • Интереси:Ьудио

Публикувано 22 май 2013 - 17:48

"Прави ги, както ти харесват на тебе. "-Майната и на световната акустика, и на физиката.С Българина тръгнали да спорят?

#12 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 18:05

"Прави ги, както ти харесват на тебе. "-Майната и на световната акустика, и на физиката.С Българина тръгнали да спорят?

BTW  Не съм се съобразявал с нищо освен с акъла който ми даде един мой колега , доста по-възрастен от мен . Вметна ми идеята да направя високи , дълбоки и тесни кутии за говорителите . Това ми се стори логично особено като се има в предвид че това са авто говорители . В момента слушам музика без да ми е нужен никакъв басов говорител този който е на узилвателя ми дори е спрян . Но долавям проблем в цялата идилия , усиля ли ги докрай започва за пръщи звука предполагам че е от усилвателя понеже е слаб а трябва да захраня 80w  музика .

#13 Крумов

Крумов

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 63 мнения
  • Град:Devin
  • Интереси:Ьудио

Публикувано 22 май 2013 - 19:18

Съвета който са ви дали-нека други да го коментират.

А съвета който ще ви дам аз е: Не слагайте филтри.Картината ще се омаже тотално,а може и усилвателя да направи"чао"

• lz4jw харесва това

#14 С. Кондуров

С. Кондуров

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1022 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 19:48

Здравей. Не са 2х12" , а 2х15". Тези снимки са от първоначално слагане да се види как ще стоят в новата кола. Средите и високите също са свързани и те си свирят, аз неискам само бас от херците. И не, не ходя на надсвирвания, а е просто за мой кеф. Харесвам мощната музика, а тази ме удолетворява предостатъчно. Благодаря ти за градивната критика, всичко отдавна е коригирано.

#15 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 20:12

Съвета който са ви дали-нека други да го коментират.

А съвета който ще ви дам аз е: Не слагайте филтри.Картината ще се омаже тотално,а може и усилвателя да направи"чао"

Филтрите не са ми толкова важни по-принцип . Но пращенето и кривенето се дължи на усилвателя нали . Марката е HERCULES по принцип го дават да захрани общо не повече от 10 вата , обаче се представя много добре с тези колони . Но винаги има едно голямо НО :D

#16 AGD

AGD

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 840 мнения
  • Град:София
  • Интереси:DIY Аудио - 100% аналогово, 2.4GHz електроавиомоделизм

Публикувано 22 май 2013 - 20:59

Филтрите не са ми толкова важни по-принцип . Но пращенето и кривенето се дължи на усилвателя нали . 

Не, пръщенето се дължи на говорителите. Сигурно и 10 вата са им много. 80 вата колони няма да правят така. Ватовете са интерпретирани в Китай и 800 да напишат ще е същата работа.

Колони се правят с истински дори и евтини говорители с ясни параметри.

Забравих да те похваля за кутиите! Дори и от лошите снимки се вижда, че си се старал.  Само ползвай повече лепило и по-малко винтове и ще е супер.

Този пост е редактиран от AGD: 22 май 2013 - 21:20

• lz4jw харесва това

#17 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 21:22

Не, пръщенето се дължи на говорителите. Сигурно и 10 вата са им много. 80 вата колони няма да правят така. Ватовете са интерпретирани в Китай и 800 да напишат ще е същата работа.

Колони се правят с истински дори и евтини говорители с ясни параме

Закупил съм ги от магазин , няма да спомена кой . Производителя ясно е упоменал всички параметри . Имам още едни колонки които са много малки като обем JVC  30W 8 OHMS . Те също кривят звука и Тях ли да ги мисля за боклуци ? Не знам , не разбирам много но не мисля че е от говорителите . Тези дни ще пробвам тонколони от касетофон Philips който за годините си вади невероятно качество на звука ако и с тях се получи кривене , какво да правя ?

#18 lz4jw

lz4jw

Kaldata маняк

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7394 мнения
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:HI-FI,aудио, видео и комуникационна техника!

Публикувано 22 май 2013 - 21:27

Закупил съм ги от магазин , няма да спомена кой . Производителя ясно е упоменал всички параметри . Имам още едни колонки които са много малки като обем JVC  30W 8 OHMS . Те също кривят звука и Тях ли да ги мисля за боклуци ? Не знам , не разбирам много но не мисля че е от говорителите . Тези дни ще пробвам тонколони от касетофон Philips който за годините си вади невероятно качество на звука ако и с тях се получи кривене , какво да правя ?

Макар че не ми се искаше да ти отговарям, ето ти съвет: Хвърли този усилвател, Херкулес или Гай Юлий Цезар! Забравих какъв модел си написал.Но това, което ти е написал AGD и по горе Крумов, се отнася с пълна сила. Ако не ти е приятен коментара ми, прескочи го, а аз ще помоля модератора да го забърше от подфорума.

Този пост е редактиран от LZ4JW: 22 май 2013 - 21:28

#19 DISTURBED1

DISTURBED1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 112 мнения

Публикувано 22 май 2013 - 21:31

Макар че не ми се искаше да ти отговарям, ето ти съвет: Хвърли този усилвател, Херкулес или Гай Юлий Цезар! Забравих какъв модел си написал.Но това, което ти е написал AGD и по горе Крумов, се отнася с пълна сила. Ако не ти е приятен коментара ми, прескочи го, а аз ще помоля модератора да го забърше от подфорума.

Абе не го знам колко е херкулес :D Напротив радвам се че пак се засичаме :) Благодаря за мнението и още нещо . Като го хвърля какво подяволите а сложа на негово място за някаква достъпна сума естествено :)

#20 lz4jw

lz4jw

Kaldata маняк

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7394 мнения
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:HI-FI,aудио, видео и комуникационна техника!

Публикувано 22 май 2013 - 21:37

Тошко!

Би ли прочел въпроса на "Viper"  в този подраздел. Вземи си едни колонки 2,1, примерно  "Microlab 530" и си карай рахатлъка. Защо ти е да харчиш пари за говорители, още повече, че си написал, че няма да имат ...ФИЛТРИ! Нали няма да пишеш новата "Акустика" точно ти?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни