Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Избор на разклонител

• Моля влезте за да отговорите
35 отговора в тази тема

#1 Marchiano

Marchiano

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 668 мнения
  • Град:Бургас

Публикувано 13 юли 2013 - 18:07

Кой от двата разклонителя е по-добре

http://elcotech-bg.c...oduct.php?id=44

http://www.serioux.c...ction/srxp-s05b

?

Ще се ползва за настолен компютър

#2 родина

родина

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 923 мнения
  • Град:софия

Публикувано 13 юли 2013 - 18:29

http://www.serioux.c...ction/srxp-s05b

#3 durvo

durvo

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 46 мнения

Публикувано 13 юли 2013 - 18:30

белия е по добър

#4 ined

ined

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1840 мнения
  • Град:Varna

Публикувано 13 юли 2013 - 18:34

Първия като го гледам е някакъв китайски боклук на който тука са му добавили някаква измислена "защита", втория изклежда доста по-добре направен.

ASRock B75 Pro3-M, Pentium G860/3GHz, DD3 8GB/1333MHz,1TB+640GB HDD, A4 X7-F3
Gigabyte GV-R657OC-1GI, FPS350W, ASUS 24B1S1, LCD SAMSUNG SM931BW, AOA150

#5 Людмил

Людмил

миньор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8862 мнения

Публикувано 13 юли 2013 - 18:48

http://nikem-bg.net/...ts-230V-Germany

ECS G41T-M7++E5200++2GB DDR3 1066+++3x Sapphire HD7850 1GB+++FD Integra R2 750W

Gigabyte B75-D3V+++G1620+++2GB DDR2 1600+++2x Sapphire HD7850+++2x MSI HD7850+++FD Integra R2 750W

free bitcoins

#6 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5018 мнения
  • Град:Комощица
  • Интереси:От BLIZOO - бягай на далеч

Публикувано 13 юли 2013 - 18:55

Извинявай колега , но тоя няма дори никаква защита , та колкото и измислена да е , а цената му е такава заради заплатите на швабите .

• rulom харесва това

#7 ined

ined

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1840 мнения

Публикувано 13 юли 2013 - 19:04

Според мене има - Surge Energy (Jouls) - 960 

В къщи съм с  разклонител на ЕАТОН  и съм много доволен от него.

#8 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5018 мнения

Публикувано 13 юли 2013 - 19:15

Автора ако ползва лан да търси такъв за да прекара и нета през него .

Според мене има - Surge Energy (Jouls) - 960 

Видях :ph34r:

#9 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4506 мнения
  • Град:The Universe

Публикувано 13 юли 2013 - 19:23

Вие въобще каква защита искате от разклонител? Нещо самозалъгвате ли се, че един разклонител ще смогне на мълния ли, кабелите ли?
Няколко варистора и предпазител ако си мислите, че ще ви пазят... Ефект би имало, ако се инсталира и защита от пренапрежение - напр. катоден отводител още на входа на електрическата инсталация в жилището.
Vivere est cogitare...

#10 KrisoZZZ

KrisoZZZ

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 73 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Компютри

Публикувано 13 юли 2013 - 19:31

Първия като го гледам е някакъв китайски боклук на който тука са му добавили някаква измислена "защита", втория изклежда доста по-добре направен.

Моля?Китайски ли?Ако се загледаш пише,че е произведен в България....Не казвам,че е добър,но чак да кажеш,че е китайски като пише,че е български?

KALDATA

#11 eminem_vr

eminem_vr

The Don

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2834 мнения
  • Град:Враца
  • Интереси:Музика, Коли, Жени и всичко останало

Публикувано 13 юли 2013 - 19:41

Моля?Китайски ли?Ако се загледаш пише,че е произведен в България....Не казвам,че е добър,но чак да кажеш,че е китайски като пише,че е български?

Доста са некачествени. Имах такъв и изгоря при малко по-голямо натоварване . Много му е тъничка жичката вътре за толкова много входове. Изгърмя защитата и дори нямаше болтове да го отворя и да я изолирам. Направо изхвърча в кофата. А дали е български е без значение. Ти не можеш да докажеш дали не е сглобен само в България с китайските части нали? Даже да попиташ тези от сайта не могат да ти гарантират

Вие въобще каква защита искате от разклонител? Нещо самозалъгвате ли се, че един разклонител ще смогне на мълния ли, кабелите ли?
Няколко варистора и предпазител ако си мислите, че ще ви пазят... Ефект би имало, ако се инсталира и защита от пренапрежение - напр. катоден отводител още на входа на електрическата инсталация в жилището.

Зависи къде удари гръмотевицата в този случай... Няма да е излишна защитата все пак при по леки токови удари. На мен ми е помагала. Иначе трябва и LAN-кабела да се изолира някак че от него ми гърмя дъното и рутера веднъж...

• algrab харесва това

R.I.P. Makaveli The Don

#12 ined

ined

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1840 мнения

Публикувано 13 юли 2013 - 20:05

"Изберете българското" е много хубав лозунг но напълно погрешен за съжаление. Българските разклонители са най-скапаните - калпава пластмаса и калпава отливка, затова нашите "производители" са му намерили цаката - вземат китайски разклонител режат ми кабела по средата и слагат въпросната "защита" и го слагат в кутия с надпис "Произведено в България"- става хем по-качествено хем по-евтино. 

Този пост е редактиран от ined: 13 юли 2013 - 20:08

#13 KrisoZZZ

KrisoZZZ

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 73 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Компютри

Публикувано 13 юли 2013 - 20:12

"Изберете българското" е много хубав лозунг но напълно погрешен за съжаление. Българските разклонители са най-скапаните - калпава пластмаса и калпава отливка, затова нашите "производители" са му намерили цаката - вземат китайски разклонител режат ми кабела по средата и слагат въпросната "защита" и го слагат в кутия с надпис "Произведено в България"- става хем по-качествено хем по-евтино. 

Затова съм съгласен!

KALDATA

#14 родина

родина

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 923 мнения
  • Град:софия

Публикувано 13 юли 2013 - 20:19

7 години, съм с немския и нямам проблеми.А доста често стават токови удари.Но Симтех е прав ,няма 100% гаранция , но една превенция е добре.

#15 Малкия стар войник

Малкия стар войник

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2540 мнения
  • Интереси:Фитнес,Компютри,Музика,Филми

Публикувано 14 юли 2013 - 11:44

Извинявай те, че пиша в чужда тема, но искам да ме посъветвате кой от двата разклонителя да избера, че вече ми писна да взимам някакви за по 10/20 лв. и да горят през 1 месец. Спрял съм се на ето тези, моля за мниния.: 

1. AEG SURGE PROTECTOR GE 7 
2. APC HomeOffice SurgeArrest 6 Phone

<p>CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHzMB: Fan: Cooler Master Hyper 212 EVO, ASRock N68C-GS FXRAM: 2 GB (DDR2 -800 DDR2 SDRAM)VC: NVIDIA GeForce 210 (1024 MB)OC: Windows 7 Ultimate SP1 32 bitHDD: Hitachi HDP725050GLA SCSI Disk Device (465 GB)PSU: Power Supply Goldenfield Power Box ATX 450W-120mmGSM: hTC Sensation | Android 4.0.3 Sense 3.6 | Branded O2 UK - 3.32.206.12 | Status: S-ON |Tablet: Asus MeMo Pad HD 7 син Stock JB 4.2.2 - 24 ГБ

#16 КОЛЕЦ

КОЛЕЦ

КОЛЕЦ

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1499 мнения
  • Град:N/A
  • Интереси:Tennis, Indycar, Formula 1, Audio - (High End & High-fi)

Публикувано 14 юли 2013 - 12:37

Аз имам АЕГ и си върши работата отлично.

#17 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4506 мнения
  • Град:The Universe

Публикувано 14 юли 2013 - 12:53

Айде бе. За това разклонителите ми от Техем Велико Търново си работят години без да "изгарят". Но аз гледам да търся бакелитови - бакелитът не гори и е с ограничено топене, което повечето пластмаси, особено тези на всичките тия белички и чернички лъскави разклонителчета не го могат.
  • jonov и AGD харесват това
Vivere est cogitare...

#18 krali

krali

Силистренец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2871 мнения
  • Град:Силистра

Публикувано 14 юли 2013 - 12:55

Първия не е китайски боклук, а е направен в Силистра. Защитата не е измислена, а е напълно реална с индикаторни диоди (червен и зелен). Ползвам такъв от може би три години. Включвал съм към него и проточен бойлер "Юнга" - не се е стопил. Друг е въпроса какво е качеството на материалите от който е направен.

#19 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5018 мнения

Публикувано 14 юли 2013 - 13:57

Извинявай те, че пиша в чужда тема, но искам да ме посъветвате кой от двата разклонителя да избера, че вече ми писна да взимам някакви за по 10/20 лв. и да горят през 1 месец. Спрял съм се на ето тези, моля за мниния.: 

1. AEG SURGE PROTECTOR GE 7 
2. APC HomeOffice SurgeArrest 6 Phone

Как ги гориш бе човек , да не ги държиш на дъжда :)

Я вземи един такъв и ако го изгориш го снимай да видим :D

razklonitel.jpg

Макар че на форма са го докарали , пак не е с онова качество от преди 25 години ;)

Този пост е редактиран от jonov: 14 юли 2013 - 13:59

#20 Малкия стар войник

Малкия стар войник

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2540 мнения
  • Интереси:Фитнес,Компютри,Музика,Филми

Публикувано 14 юли 2013 - 14:00

Как ги гориш бе човек , да не ги държиш на дъжда :)

Я вземи един такъв и ако го изгориш го снимай да видим :D

razklonitel.jpg

Тройка не ми върши работа. Трябва ми поне 5/7 гнезда, да мога да включа компютъра,тонколоните,климатика,телефона и лаптоп/а. За какво ми е да лъжа? Когато вали или тока спре изведнъж, и контакт/а почва да мирише на изгоряло и някое от гнездата, просто неще да работи.

<p>CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHzMB: Fan: Cooler Master Hyper 212 EVO, ASRock N68C-GS FXRAM: 2 GB (DDR2 -800 DDR2 SDRAM)VC: NVIDIA GeForce 210 (1024 MB)OC: Windows 7 Ultimate SP1 32 bitHDD: Hitachi HDP725050GLA SCSI Disk Device (465 GB)PSU: Power Supply Goldenfield Power Box ATX 450W-120mmGSM: hTC Sensation | Android 4.0.3 Sense 3.6 | Branded O2 UK - 3.32.206.12 | Status: S-ON |Tablet: Asus MeMo Pad HD 7 син Stock JB 4.2.2 - 24 ГБ

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни