Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Проблем с качване приложения на таблет ДИВА

• Моля влезте за да отговорите
10 отговора в тази тема

#1 human1970

human1970

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 800 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:риболов

Публикувано 04 август 2013 - 19:49

Здравейте!

Преди 3 дни спешно и на път се наложи да купя таблет с навигация. Взех от Метро таблет ДИВА Навигатор. Таблетчето се държи сравнително добре и мисля всичко му работи. Проблема е, че се продава само с българска карта за GPS-а. Много бързах като го купувах и въобще не го пробвах в БГ. 

Сега съм в Италия и се мъча да му инсталирам карти на Европа или да изтегля друга навигационна програма с включени карти, защото GPS-а въобще не ми сработва. При опит да инсталирам каквото и да било приложение от Гугъл Маркет-а ми излиза съобщение - Приложението не може да бъде инсталирано- Грешка 101.

Прочетох в нет-а, че трябвало да се влезе на Всички приложения, да се избере Гугъл Магазин и да се изтрие кеш-а. Въпреки това пак не ми се получава. 

Моля, ако някой има опит с андроид да помага, че аз досега не съм се сблъсквал!

Fisherman

#2 rusimc

rusimc

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 188 мнения
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 06 август 2013 - 07:31

Направи тези стъпки. Би трябвало да се оправи. http://forum.radiosh...oad-or/m-p/7490

#3 human1970

human1970

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 800 мнения

Публикувано 11 август 2013 - 14:48

Чак сега се връщам в БГ и имам нет.

Пробвах всякакви варианти - не могат да се качват приложения.

Другото което още повече ме изумява и, че таблета (който уж е с вграден GPS приемник и се води "Дива Навигатор") - въобще няма работещ GPS приемник. Тоест GPS-а работи само когато има интернет, което обезмисля тази основна функция, заради която го купих от Метро. 

Fisherman

#4 rusimc

rusimc

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 188 мнения
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 13 август 2013 - 15:44

Чак сега се връщам в БГ и имам нет.

Пробвах всякакви варианти - не могат да се качват приложения.

Другото което още повече ме изумява и, че таблета (който уж е с вграден GPS приемник и се води "Дива Навигатор") - въобще няма работещ GPS приемник. Тоест GPS-а работи само когато има интернет, което обезмисля тази основна функция, заради която го купих от Метро. 

Таблета сто процента е с A-GPS, което е характерно за повечето андроид устройства.

"AGPS, A-GPS или aGPS е съкращение от Assisted GPS. т.е. подпомогнат GPS. Използва клетките на мобилната мрежа, за да намери и локализира сателитите по-бързо, както и по-добре в лоши условия на сигнала."

#5 human1970

human1970

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 800 мнения

Публикувано 24 август 2013 - 19:35

Вече върнах таблета в Метро. Може и да бъркам, но за мен "вграден GPS приемник" означава конкретен хардуер, а a-GPS просто е функция/екстра която при необходимост може да бъде използвана. Та обадих се аз в сервиза, оттам потвърдиха, че таблета имал вграден GPS приемник, отидох в Метро, там пробвахме друга бройка, на която също не сработи GPS приемника и ми върнаха парите.

Сега се оглеждам за нещо от сорта (останах приятно очарован от всички останали функции на таблета), по възможност от друга по-качествена марка. Ако някой ползва такова комбинирано устройство - GPS, WiFi, DVB-T нека да даде предложение. 

Fisherman

#6 tihman

tihman

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 376 мнения

Публикувано 24 август 2013 - 20:20

Вече върнах таблета в Метро. Може и да бъркам, но за мен "вграден GPS приемник" означава конкретен хардуер, а a-GPS просто е функция/екстра която при необходимост може да бъде използвана. Та обадих се аз в сервиза, оттам потвърдиха, че таблета имал вграден GPS приемник, отидох в Метро, там пробвахме друга бройка, на която също не сработи GPS приемника и ми върнаха парите.

Сега се оглеждам за нещо от сорта (останах приятно очарован от всички останали функции на таблета), по възможност от друга по-качествена марка. Ако някой ползва такова комбинирано устройство - GPS, WiFi, DVB-T нека да даде предложение. 

Според мен Дива-та трябва да има хадруерен GPS, странно. Ето едно друго устройство  . Ако не държиш на телевизия, има и доста други. Ето още един с малко по слаб процесор и по малко памет - GoClever 

#7 djagi

djagi

.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4287 мнения
  • Град:София

Публикувано 24 август 2013 - 21:09

Asus MemoPad HD 7 е най-евтиния таблет, който си заслужава парите. За DVB-T ще си купиш отделна приставка, трябва скоро да са достъпни във Виваком и по спомен, за клиенти на оператора, цената е под 50 лв.

#8 Малкия стар войник

Малкия стар войник

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2794 мнения
  • Интереси:Фитнес,Компютри,Музика,Филми

Публикувано 24 август 2013 - 23:11

@human1970 , здравей колега. Ако вземеш предложения по-горе "Asus MeMo Pad HD 7" , няма да сгрешиш.!! Имам таблета вече от обяд, всичко работи GPS е просто чудесeн.  :)

Този пост е редактиран от Малкия стар войник: 24 август 2013 - 23:11

<p>CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHzMB: Fan: Cooler Master Hyper 212 EVO, ASRock N68C-GS FXRAM: 2 GB (DDR2 -800 DDR2 SDRAM)VC: NVIDIA GeForce 210 (1024 MB)OC: Windows 7 Ultimate SP1 32 bitHDD: Hitachi HDP725050GLA SCSI Disk Device (465 GB)PSU: Power Supply Goldenfield Power Box ATX 450W-120mmGSM: hTC Sensation | Android 4.0.3 Sense 3.6 | Branded O2 UK - 3.32.206.12 | Status: S-ON |Tablet: Asus MeMo Pad HD 7 син Stock JB 4.2.2 - 24 ГБ

#9 human1970

human1970

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 800 мнения

Публикувано 25 август 2013 - 04:58

Благодаря за предложенията. Престижиото май притежава необходимата функционалност, която търся.

Fisherman

#10 human1970

human1970

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 800 мнения

Публикувано 25 август 2013 - 19:00

Попрочетох за Престижиото из форумите и май се оказва, че няма да е добър вариант. Определено ще трябва да се насоча към Асус-а. Потърсих информация в нет-а за приставка за цифрова телевизия за таблет, но нищо не успях да открия.

Fisherman

#11 djagi

djagi

.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4287 мнения
  • Град:София

Публикувано 26 август 2013 - 01:20

vivacom - Tivizen

Plesio - Turbo-X shit

Втория не го препоръчвам... понеже си го взех, при мен не проработи както трябва, и им го върнах... Има още един-два модела които се продават тук, единия е много добър, струваше към 120 лева, но не ми се търси в момента...

Колкото до таблета, както ти казах, Asus-а е най-евтиния талет, който си струва парите... Ако обаче имаш възможност, втория модел на Nexus 7, е, разбира се, много по-добър, че дори и стария Nexus 7... Те пак са на Asus. Ако имаш възможност да поръчаш от чужбина, определено по си струва да си дадеш парите за Nexus 7 таблет.

Този пост е редактиран от djagi: 26 август 2013 - 01:38

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни