Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как да разбера дали телевизорът ми има цифров тунер?

• Моля влезте за да отговорите
23 отговора в тази тема

#1 wolf9

wolf9

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 22 август 2013 - 11:05

Телевизорът е модел Watson FA 5475BT
Четох инструкциите, но не намерих нищо относно това дали има цифров тунер. Закупен е през 2006 година. 

#2 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7396 мнения

Публикувано 22 август 2013 - 11:12

Телевизорът е модел Watson FA 5475BT
Четох инструкциите, но не намерих нищо относно това дали има цифров тунер. Закупен е през 2006 година. 

Няма цифров тунер в този модел. Доста е стар телевизора. Но с външен, ще може да работи!

#3 gyps

gyps

Exciter

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2479 мнения
  • Град:The Old Capital City
  • Интереси:Нищо селско не ми е чуждо!

Публикувано 22 август 2013 - 11:12

Този CRT няма такъв тунер.

• lz4jw харесва това

Винаги посрещай критиките с високо вдигнат среден пръст.

#4 wolf9

wolf9

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 22 август 2013 - 11:15

Благодаря. 

#5 the professor

the professor

engineer

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6998 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:ПЦ-та, електроника и други

Публикувано 22 август 2013 - 11:27

няма CRT с цифров тунер, ако взе пак има, той със сигурност няма да е mpeg4...

System 1: 775dual-vsta, E5800, GV-NX86T256H-ZL + AC Accelero L2 PRO, 2x1gb A-data DQVE1A16, FSP-400PNF, DVDRW NEC ND-3520AW, ST3500630A, HDT722516DLAT80, AC Freezer 7Pro, 32" Samsung LE32A330J1XXH, TDA1557Q@2x22W, високоговорители 10W@4ohm, O.S. Windows2000
System 2: K7S5A+LAN, Duron 1600, 768MB DDR CL2, 10GB Samsung, CDRW TEAC CD-W54E, 9600XT GV-R96X128D, Modecom Feel 350W, O.S. Linux- Slackware 11

#6 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения
  • Град:Котел

Публикувано 05 септември 2013 - 09:20

Здравейте, извинявам се на колегата че ползвам неговата тема, купих телевизор DSM LED 3202 fhd, казаха ми че има вграден тунер за цифрово приемане. Не мога да го подкарам на цифрова телевизия. Някой ако може да помогне ?

#7 onogondur

onogondur

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4545 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Всестранно многообразни

Публикувано 05 септември 2013 - 09:26

Как подавате сигнал към телевизора?

Какво пише в упътването му? Може би трябва нещо да се превключи.

Asrock Z68 Extreme3 Gen 3, 2x4 GB DDR3 1600G A-Data, Lan Card 10/100 SURECOM,1TB ST1000DM003 SATA 6G/7200/64/3Y WARR,  Core i5 2500k,CoolerMaster Hyper 212 EVO +CoolerMaster Ultra Silent Fan Series 80mm x2,ASUS DRW-24F1ST,SeaSonic SS-520GB Bronze,SAPPHIRE HD6850 1GB GDDR5, кутия DELUX MF451

FSC Amilo Li 1705 running Windows XP SP3+ TP-Link TL-WR740N

Samsung 40D503 ; 32GB USB 3.0 S102 PRO A-Data ;  LG Optimus GT540

#8 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5358 мнения
  • Град:Комощица
  • Интереси:От BLIZOO - бягай на далеч

Публикувано 05 септември 2013 - 10:12

Много неясно е описано , не се знае дали поддържа МПЕГ4 :(

Dsm 3202 FHD

Кой изобщо те насочи за това :no-no:

DSM е китайска сглобка , в кой завод и с какви компоненти и матрици не е известно

Този пост е редактиран от jonov: 05 септември 2013 - 10:15

#9 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 11:11

Много неясно е описано , не се знае дали поддържа МПЕГ4 :(

Dsm 3202 FHD

Кой изобщо те насочи за това :no-no:

DSM е китайска сглобка , в кой завод и с какви компоненти и матрици не е известно

Колега, в описанието пише че поддържа МПЕГ-4, приемането на аналогов сигнал е добре, в момента съм на булсат и нямам проблеми,но когато пусна да настройвам за цифрово приемане ,изкарва каналите като описание  , но излиза надпис ,,do not support'' това значи ли че няма тунер? В описанието което е дал колегата пише че няма скарт букса, но скарта си го има и приемника на булсата е включен там. Колкото до това кой ме насочи натам, колега не знам беше моментно решение :)))) Искам да добавя , че имах проблеми със субтитрите като гледах филми от флашка, но там след преобразуване на фаила на комп. се оправи.

Този пост е редактиран от dimi_54: 05 септември 2013 - 11:15

#10 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5358 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 13:43

но когато пусна да настройвам за цифрово приемане ,изкарва каналите като описание  , но излиза надпис ,,do not support''

Това означава не че няма цифров ефирен тунер , а че не поддържа МПЕГ 4

#11 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 14:33

Това означава не че няма цифров ефирен тунер , а че не поддържа МПЕГ 4

Значи да си гледам булсата и това е, а отделно има PVR рекордер за който пише че записва ,но само при цифрово приемане. Е може да съм се набутал с този телевизор  :ohmy:

#12 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7396 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 14:39

Значи да си гледам булсата и това е, а отделно има PVR рекордер за който пише че записва ,но само при цифрово приемане. Е може да съм се набутал с този телевизор  :ohmy:

При наличие на "Булсат" приемник, за какво ви е приемане на ефирна телевизия? Так или иначе, излъчваните ефирни програми мисля че ги има и през сателита!  PVR рекордера наистина записва само при цифрово приемане. За набутването - ако поне е евтин модела, не съжелявай много. Важното е да работи и да ти върши работа телевизора.

• jonov харесва това

#13 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 14:47

При наличие на "Булсат" приемник, за какво ви е приемане на ефирна телевизия? Так или иначе, излъчваните ефирни програми мисля че ги има и през сателита!  PVR рекордера наистина записва само при цифрово приемане. За набутването - ако поне е евтин модела, не съжелявай много. Важното е да работи и да ти върши работа телевизора.

Ами евтин евтин 570 лв., ако това е евтино :(

• lz4jw харесва това

#14 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5358 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 14:48

Лелее, ебати набутвацията :) Кога бе човек , опитай да го върнеш , като им вдигнеш един скандал на тия бастуни от Зора , че са ти продали телевизор на днешно време , който не е способен да хваща цифрова ефирна телевизия . Това да ти бъде като критерии .

Този пост е редактиран от jonov: 05 септември 2013 - 14:53

#15 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7396 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 14:55

Ами евтин евтин 570 лв., ако това е евтино :(

С още малко парички е можело да вземете нещо много по-добро и да не се кахърите какъв тунер има и кой стандарт може да възпроизвежда. Скъпо е за този модел и такива телевизори трябва да се забранят да се продават на пазара за електроника.

• jonov харесва това

#16 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 14:56

Лелее, ебати набутвацията :) Кога бе човек , опитай да го върнеш , като им вдигнеш един скандал на тия бастуни от Зора , че са ти продали телевизор на днешно време , който не е способен да хваща цифрова ефирна телевизия . Това да ти бъде като критерии .

Абе вече 3 месеца върви , не върви да го връщам. Ще ми кажат да си си отварял очите.

#17 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5358 мнения

Публикувано 05 септември 2013 - 15:34

Защо все пак не провериш , различни настройки , страна , и т.н. :( да не се окаже че си има всичко необходимо , не знам как е менюто , но избери друга страна , Германия , Финландия .... и пресканирай DVB-T

• lz4jw харесва това

#18 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 06 септември 2013 - 14:44

Защо все пак не провериш , различни настройки , страна , и т.н. :( да не се окаже че си има всичко необходимо , не знам как е менюто , но избери друга страна , Германия , Финландия .... и пресканирай DVB-T

Значи колеги в спецификацията пише:система -DTV,DVB-T,TV,PAL,SECAM,BG,D/K,I:AV -PAL,NGTSC. Плейбека поддържа видео MPEG-4 не знам това от значение ли е? Ще пробвам да сменя езика.

#19 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7396 мнения

Публикувано 06 септември 2013 - 14:56

Значи колеги в спецификацията пише:система -DTV,DVB-T,TV,PAL,SECAM,BG,D/K,I:AV -PAL,NGTSC. Плейбека поддържа видео MPEG-4 не знам това от значение ли е? Ще пробвам да сменя езика.

Дано правилно си го преписал, затова огледай още веднаж. Плейването или гледането  ти позволява само цифрова ефирна телевизия, по твоето писане. Смяната на звука, няма нищо общо с картината., Така, че не е необходимо да го правиш, ако звукът ти излиза.

http://www.networx-bg.com/?p=193

Този пост е редактиран от LZ4JW: 06 септември 2013 - 14:58

#20 dimi_54

dimi_54

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 06 септември 2013 - 15:19

Дано правилно си го преписал, затова огледай още веднаж. Плейването или гледането  ти позволява само цифрова ефирна телевизия, по твоето писане. Смяната на звука, няма нищо общо с картината., Така, че не е необходимо да го правиш, ако звукът ти излиза.

http://www.networx-bg.com/?p=193

Колега когато от изходната таблица избера DTV, тунера намира цифровите канали, като отдолу ги изписва и съответно в момента какво върви, но само това, не излиза нито звук нито картина, само надпис not support.А иначе правилно съм го преписал от книжката. Да споделя едно нещо ме смущава в изходната таблица няма позиция за пускане на DVB-T това не е ли тунера за цифровата. За антенния вход пише че от таблицата се превключва на AV/DTV

Този пост е редактиран от dimi_54: 06 септември 2013 - 15:50

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни