Към съдържанието

Снимка
- - - - -

избор на климатик

• Моля влезте за да отговорите
17 отговора в тази тема

#1 Антония Василева

Антония Василева

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 30 септември 2013 - 12:39

Здравейте, искам да взема климатик за стаята с бебето, който да върши работа и за отопление и за охлаждане. Стаята ни е южна, около 20 кв., няма изолация (мисля да направим лятото), има дограма. Разглеждах различни климатици и един познат ми препоръча 2 от 5-6 които си харесах.

http://vimax.bg/prod...2lmca-2013.html

http://www.termo-kli...o.php?recid=290

Въпроса ми е кой е по подходящ и най важното - кой ще гори по малко, защото зимата мисля да гори почти постоянно (и през ноща), заради бебето.

Този пост е редактиран от Антония Василева: 30 септември 2013 - 12:39

#2 krassleto

krassleto

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1791 мнения
  • Град:Велико Търново

Публикувано 30 септември 2013 - 14:13

Непрепоръчително за стая на бебе климатик - мое мнение.

Насочете се към лъчисто отопление - без вентилатори и без размятане на прахоляка наоколо...

Ако все пак искате климатик - вземете този с най-безшумно вътрешно тяло, иначе ще го буди при всяко включване и ще станете луди...

Нещо като сисадмин и техническа поддръжка :)

Търси си клиенти с компютърни проблеми в моя град...

#3 skalata_73

skalata_73

Eдинакът

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2168 мнения

Публикувано 30 септември 2013 - 14:26

Обърнете внимание на Daikin  или Mitsubishi  -за мен това са най-добрите марки на пазара,като първата е по-скъпа марка (общо казано) но за тези пари можете да си вземете и много добър модел поне на Mitsubishi !!! Това е мое мнение и просто препоръчвам да обърнете внимание на тези марки!...

Огъвам се,но не се чупя.Падам,но се изправям.И ВИНАГИ ОЦЕЛЯВАМ!

#4 Антония Василева

Антония Василева

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 01 октомври 2013 - 12:36

Благодаря за съветите. А този как ви се струва?

http://v-clima.com/p...-ftxs25k-rxs25k

Изглежда ми сходен с втория който показах в първия си пост. Като цена са еднакви, но не разбирам добре от характеристиките. Пише 19 децибела. Това достатъчно тихо ли ще е за бебето? И кой от двата ще гори по малко. Този или другия от 1-вия ми пост. Благодаря предварително за отговорите.

#5 skalata_73

skalata_73

Eдинакът

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2168 мнения

Публикувано 01 октомври 2013 - 18:51

Изглежда ми сходен с втория който показах в първия си пост. Като цена са еднакви, но не разбирам добре от характеристиките. Пише 19 децибела. Това достатъчно тихо ли ще е за бебето? И кой от двата ще гори по малко. Този или другия от 1-вия ми пост. Благодаря предварително за отговорите.

Този DAIKIN който сте постнала според мен е по-добрия избор,отколкото Fujitsu -то от първия Ви пост! Казвам според мен,защото тук във форума все се намират всезнайковци,които са готови да оспорят всяко мнение (Тук не искам да обиждам никого,но редовните потребители знаят за какво става въпрос) За стая от около 20 Квадратни метра мисля е перфектен избор...Колко ще консумира?-това зависи от много фактори!Както сте писала стаята Ви не е изолирана,а това е от голямо значение!Този DAIKIN е доста висок клас и мисля в случая ще Ви задоволи изискванията за добър климатик.Аз съм с MITSUBISHI почти със същите характеристики,но имам изолация и при непрекъсната работа   20 градуса постоянно поддържана температура (не се изключва през зимния период)и в зависимост от времето когато съм вкъщи до 24-25 градуса-разхода ми за електроенергия не е повече от 30-35 лева (това за климатика разбира се).

И пак казвам--разхода зависи от доста неща (самото време,изолация,температура,на която е настроен да работи (поддържа),самия клас на климатика),важно и препоръчително е да не се изключва и да поддържа постоянно някаква температура (това в случай ,че го използвате в стаята в която ще е Вашето дете разбира се е малко безмисленно,но все пак го казвам)

От личен опит знам и съм се убедил,че колкото по-мощен е даден електрически уред ,толкова е по-икономичен!

Надявам се съм бил полезен поне до някаква степен и Ви пожелавам успех в избора!

#6 Антония Василева

Антония Василева

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 02 октомври 2013 - 09:10

Скалата много благодаря, това исках да чуя. Много изчерпателно сте ми отговорили. Мисля да е постоянно включен. Точно заради бебето ще го вземам, защото с духалка или радиатор нещо не ми се получава някаква постоянна температура, а и горят много. Благодаря, още веднъж :)

#7 fermerarak

fermerarak

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 07 октомври 2013 - 13:09

Здравейте!

От няколко дена чета параметри и цени относно климатици, но вече ми е пълна каша. Не съм купувал досега и се надявам някой да даде съвет относно това. Бюджетът е максимум 1400 с монтажа. Ще отоплявам 20кв.м на височина 2.80-2.90, тухла е няма изолация има дограма и само една външна стена. От пловдив съм, харесах един Fujitsu 12LMCA, но се надявам на други идеи, както за и против.

#8 Orion`s belt

Orion`s belt

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 32 мнения
  • Град:София

Публикувано 15 октомври 2013 - 20:20

Здравейте!

От няколко дена чета параметри и цени относно климатици, но вече ми е пълна каша. Не съм купувал досега и се надявам някой да даде съвет относно това. Бюджетът е максимум 1400 с монтажа. Ще отоплявам 20кв.м на височина 2.80-2.90, тухла е няма изолация има дограма и само една външна стена. От пловдив съм, харесах един Fujitsu 12LMCA, но се надявам на други идеи, както за и против.

Важно е да знаеш, че Fujitsu вече не се произвеждат в Япония, както беше преди няколко години, вече производството на малките битови климатици е изнесено в Китай. Резултата е климатици с по-ниска цена, съответно по-ниско качество.Моето мнение е че Daikin, Mitsubishi, Toshiba са климатици с високо качество всичко останало е дрън,дрън.

Profesionala е много добра серия на Daikin, като разход не трябва да Ви притеснява все пак е доста висок клас. Тея v-clima не ги знам ето линк на една фирма с по-добри цени на качествените марки климатици. На Nivas 5 имам доверие, понеже от тах сме купили 11 климатика, доволен съм и от климатиците и пичовете от фирмата.

Този пост е редактиран от Orion`s belt: 15 октомври 2013 - 20:25

#9 venkobul

venkobul

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 15 октомври 2013 - 20:24

Важно е да знаеш, че Fujitsu вече не се произвеждат в Япония, както беше преди няколко години, вече производството на малките битови климатици е изнесено в Китай. Резултата е климатици с по-ниска цена, съответно по-ниско качество.Моето мнение е че Daikin, Mitsubishi, Toshiba са климатици с високо качество всичко останало е дрън,дрън.

Profesionala е много добра серия на Daikin, като разход не трябва да Ви притеснява все пак е доста висок клас. Тея v-clima не ги знам ето линк с по-добра цена на много климатици фирмата сме я пробвали много добре работят.

Daikin разбира се. Няма да съжаляваш.Номер едно са!!!

#10 Антония Василева

Антония Василева

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 15 октомври 2013 - 22:47

Благодаря ви още веднъж. Линка е за магазин в София. Аз съм от Варна. Взех Дайкина от линка който ви показах. Днес уговорих монтажа за петък.

#11 skalata_73

skalata_73

Eдинакът

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2168 мнения

Публикувано 16 октомври 2013 - 06:07

Благодаря ви още веднъж. Линка е за магазин в София. Аз съм от Варна. Взех Дайкина от линка който ви показах. Днес уговорих монтажа за петък.

Добър избор :go ahead: Сигурен съм,ще ще останете доволна от покупката.Приятни топли мигове през студените зимни дни :)

#12 milbor2

milbor2

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 45 мнения
  • Интереси:РС игри, хардуер, софтуер и всичко свързано с РС.

Публикувано 16 октомври 2013 - 07:56

С една дума само- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЯПОНСКИ И ХИПЕРИНВЕНТОРЕН.

Имам sanyo  и съм супер доволен.работи и до-20 без проблеми и обледяване на външното тяло.бебето съм  го топлил само с него и нямам никакви проблеми.

MB GB  M57SLI-S4 /nF 570-Ultra/ s.AM2 VGA  SAPPHIRE R7 260X 2GB DDR5 OC CPU AMD Athlon 64bit X2 6400+/BOX s.AM2 Black edition HDD Seagate Barracuda 500GB/7200/SATA2/32MB ATX Foxconn 3GTH002;420 W RAM 2xDDR2 2GB/800MHz A-DATA MONITOR DELL 19" 1440 X 900  SOUND  5.1 PSU CORSIAR 650 W

#13 Orion`s belt

Orion`s belt

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 32 мнения

Публикувано 17 октомври 2013 - 00:46

С една дума само- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЯПОНСКИ И ХИПЕРИНВЕНТОРЕН.

Имам sanyo  и съм супер доволен.работи и до-20 без проблеми и обледяване на външното тяло.бебето съм  го топлил само с него и нямам никакви проблеми.

Ако се поинтересуваш, ще разбереш че японски климатици в България се внасят предимно второ употреба. Интересувал съм се и от тях, но според мен не си заслужава. Първо тоя климатик някой го е ръчкал 5-6 години оставам му още 2 години животец и понеже са терикати, да ни го набутат на нас за 500-600 лева все едно е без пари.

Японските доколкото знам са няколко модела на Daikin само друго японско няма в бг, говоря за чисто нов, не рециклиран закрепен да поработи още малко. Чисто нов японски Daikin струва над два бона за 9-ка , малко хора в България могат да си го позволят ако сме честни. Варианти има много понеже повечето марки са японски, просто заводите са в други държави най-често в Тайланд. Климатиците произведени в Тайланд са качествени (това е лично мое мнение).

В къщата имам 4 броя Mitsubishi тайландски този модел, мога да кажа че съм повече от доволен.Японски климатик е това . Друг наистина made in Japan е и един модел на Toshiba добре обърни внимание на цените!!! Ако някои ти разправя че Fujitsu или Hitachi или Funlux или Electrolux там всичките тия се произвеждат в Япония, те лъже в очите :D .

Този пост е редактиран от Orion`s belt: 17 октомври 2013 - 00:49

#14 Антония Василева

Антония Василева

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 17 октомври 2013 - 21:27

Скалата, благодаря още веднъж за съвета. И на останалите също. Надявам се наистина да остана доволна. Утре сутрин ще го монтират. А по принцип под климатика в сайта има въпроси и единия е къде е произведен и от къде е внос. Отговора е от Чехия (там е произведен и от там се внася). В самия магазин клиенти пред мен също попитаха за Дайкин и им казаха, че вътрешното тяло произведено в Япония, а външното в Чехия. Поне така разбрах. Понеже не разбирам много и реших да не питам и да се излагам с глупави въпроси защо се произвеждат на различни места и правилно ли съм чула. И аз съм чувала, че японските са най добри и за това търсех точно такъв. Не ме интересува много къде е произведен и дали са го сглобявали японци или чехи, а дали ще работи, дали ще ми пести ток наистина, дали ще поддържа температура в стаята за бебето и дали ще си оправдае тия 1600 лв. И в България да е произведен все ми е тая, ако върши работата за която го вземам :)

#15 Iliq Kova4ev

Iliq Kova4ev

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения
  • Град:Варна

Публикувано 20 януари 2014 - 21:55

Аз смятам, че Mitsubishi също е добър вариант, но е в малко по-висок ценови клас.

Този пост е редактиран от Iliq Kova4ev: 20 януари 2014 - 22:02

Дела трябват, не думи!

#16 Brun4o

Brun4o

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 27 януари 2014 - 21:22

Здравейте,нов съм и неразбирам от климатици,бихте ли ми помогнали в избора м/у тези модели климатици.Chofu rc-1232pvu или  Daikin Ftxs 35k.За тези двата ми казаха,че стават и вършат работа.Благодаря предварително!!!

#17 Бисер Иванов

Бисер Иванов

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 02 февруари 2014 - 11:16

Здравейте, нов съм в форума, но бих искал да попитам за един съвет. Предстои ми закупуване на климатик за всекидневна 21 кв. ново строителство с височина на стените 2,40. Спрял съм се на два модела DAIKIN. Единият е директен внос от Япония, поне така пише, хиперинвертор но няма много екстри- http://www.termo-kli...o.php?recid=723, адругия е Чешко производство, с повечко екстри но е инвертор- http://www.termo-kli....php?recid=636. И двата са на една цена. Благодаря на всеки който ми помогне  :)  :wink12:

#18 Orion`s belt

Orion`s belt

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 32 мнения

Публикувано 30 март 2014 - 11:54

Здравейте, нов съм в форума, но бих искал да попитам за един съвет. Предстои ми закупуване на климатик за всекидневна 21 кв. ново строителство с височина на стените 2,40. Спрял съм се на два модела DAIKIN. Единият е директен внос от Япония, поне така пише, хиперинвертор но няма много екстри- http://www.termo-kli...o.php?recid=723, адругия е Чешко производство, с повечко екстри но е инвертор- http://www.termo-kli....php?recid=636. И двата са на една цена. Благодаря на всеки който ми помогне  :)  :wink12:

Здравей, разпитах за тези двата дайкина. Първия е нов модел и не може да се каже много за него, понеже наистина е нов модел и трябва да мине известно време за да се съберат мнения по характеристики изглежда по-добър.

Чешкия модел е висок клас. Много добре работи , много икономичен няма проблеми с този модел до сега. Работи много тихо и е с добър дизайн. 

Според мен който и от двата да избереш, няма да сгрешиш. Ако се спреш на японския, пиши после какво ти е мнението.

Успех  :wink12:

Здравейте,нов съм и неразбирам от климатици,бихте ли ми помогнали в избора м/у тези модели климатици.Chofu rc-1232pvu или  Daikin Ftxs 35k.За тези двата ми казаха,че стават и вършат работа.Благодаря предварително!!!

Според мен за тази цена не си струва да рискуваш с това Chofu, FTXS на Daikin са много по добри.

Този пост е редактиран от Orion`s belt: 30 март 2014 - 11:50

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни