Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Питане за 3D телевизор

• Моля влезте за да отговорите
15 отговора в тази тема

#1 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 02 декември 2013 - 12:31

Здравейте ,значи имам 3D LG LED TV 32" пасивен ... та питането ми е относно това,че като че ли не гледам 3D . Значи свалям филм и го пускам с BS Player след това от телевизора го правя от 2D на 3D обаче нямам усещане образите да изпъкват от екрана ами по-скоро са навътре в екрана ,а той е на преден план . Дали правя всичко както трябва . Лаптопа и телевизора са звързани с HDMI кабел ! Имам една пробна анимация с динозаври ами там както си гледам като протегна ръка имам чувството,че докосвам динозавъра ! Дали пък филмите изобщо са истински 3D или са конвентирани знам ли ... за Замунда става на въпрос ! Ако знаете истински 3D филми кажете някой да опитам !

#2 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8410 мнения
  • Град:§ 22
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 02 декември 2013 - 12:55

Линкове към филми тук не се искат и дават, защото противоречат на правилата на форума! Но само ще кажа, че болшинството от наличните филми в посочените източници са калпави самоделки с куп кусури по тях, особено по отношение на субтитрите. Не може да се очаква филм от 2 часа в 3Д вариант да е 5 ГБ и да е ОК.

Що се отнася до първата част, важно е да настроиш дълбочината на 3Д възпроизвеждането по начин, който ти харесва най-много. Не стана ясно за какъв телевизор става дума, с пасивна матрица има достатъчен брой модели, а и тенденцията е да се увеличават.

You'll Never Walk Alone

#3 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 02 декември 2013 - 13:00

LG Cinema 3D ! Иначе правилно ли го пускам през тоя плеар и после от телевизора си го права от 2D към 3D ?

Този пост е редактиран от bmwww: 02 декември 2013 - 13:04

#4 onogondur

onogondur

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4495 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Всестранно многообразни

Публикувано 02 декември 2013 - 13:47

LG Cinema 3D ! Иначе правилно ли го пускам през тоя плеар и после от телевизора си го права от 2D към 3D ?

Абе дай модела точният на телевизора.

Asrock Z68 Extreme3 Gen 3, 2x4 GB DDR3 1600G A-Data, Lan Card 10/100 SURECOM,1TB ST1000DM003 SATA 6G/7200/64/3Y WARR,  Core i5 2500k,CoolerMaster Hyper 212 EVO +CoolerMaster Ultra Silent Fan Series 80mm x2,ASUS DRW-24F1ST,SeaSonic SS-520GB Bronze,SAPPHIRE HD6850 1GB GDDR5, кутия DELUX MF451

FSC Amilo Li 1705 running Windows XP SP3+ TP-Link TL-WR740N

Samsung 40D503 ; 32GB USB 3.0 S102 PRO A-Data ;  LG Optimus GT540

#5 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 02 декември 2013 - 13:59

LG 32LA6130 3D LED

#6 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8410 мнения
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 02 декември 2013 - 14:45

Много отдавна не съм ползвал BSPlayer, но принципът е еднакъв за повечето плеъри, освен ако самият компютър чрез видеокартата си не поддържа 3Д - на монитора следва да виждаш двойни кадри отгоре/отдолу или ляво/дясно (малко по-сложен е въпросът със субтитрите), които не е нужно да смесваш, ако плеърът в компютъра има тая опция. Просто подаваш тоя сигнал към телевизора и той си ги смесва в зависимост от това какви опции има - може да се наложи указване типа на сигнала (ляво/дясно или отгоре/отдолу), както и 2Д към 3Д, но може и сам да си го направи, въпрос на настройки е.

Не знам какви са ти очакванията по отношение "излизането" на картината "навън", това зависи от самия филм и от теб не се очаква да промениш кой знае какво, освен да регулираш дълбочината на възпроизвеждане. Чудеса не очаквай, особено на екран с такива размери. 

Имаше тук някъде подобна тема за дълбочината на 3Д възпроизвеждането, в която тия въпроси бяха разисквани - виж дали търсачката няма да ти е от полза.

You'll Never Walk Alone

#7 skalata_73

skalata_73

Eдинакът

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2420 мнения

Публикувано 02 декември 2013 - 15:00

Правилно пускаш файла (в смисъл така трябва да си е -На монитора да ти е двойна картината а конверсията си е прави самия телевизор!)-това оредполагам питаш.

Изкачащи ефекти не очаквай много.Предполагам си ходил и на кино-там също не преобалават-зависи от самия филм!Това за размера на файла е вярно дотолкова,доколтото завизи качеството-тези изкачащи ефекти няма да се появят от високото качество.Предполагам и тук съм ясен за какво говоря!

Вече си написал че ТВ ти е 3D LG CINEMA.Дали е 6-та.7-ма,8-ма,та дори 9-та серия,черен или бял няма никакво значение или отношение!!!Не ти е в телевизора проблема.Просто такива са повечето филми-преобаладава дълбочина и тук там изкачащи ефекти.Най-добри такива има в демо клиповете,в частност при анимациите,където пък 3D-е може би най-добро.

Та....зависи от файла(филма)  И все пак тегли с повечко GB-поне да се насладиш на качество...

Ако не ме познаваш, не говори глупости зад гърба ми.Ако ме мразиш, просто отмини.И никога не враждувай с мен.Запомни, никога не хапи този, който може да те изяде.На този принцип живеят не само лъвовете, на този принцип живея и АЗ!

#8 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 02 декември 2013 - 16:23

Аха ясно ... значи си нема  филми ! Щото имам анимация с динозаври е там като пусна направо все едно е пред телевизора и като го дадат от близък план устата му със зъбите направо е лудница ,а на филми те по скоро са не пред телевизора ами във телевизора (навътре) и не е много 3D !

#9 mir4a

mir4a

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 135 мнения
  • Град:Sofia

Публикувано 02 декември 2013 - 17:01

Аха ясно ... значи си нема  филми ! Щото имам анимация с динозаври е там като пусна направо все едно е пред телевизора и като го дадат от близък план устата му със зъбите направо е лудница ,а на филми те по скоро са не пред телевизора ами във телевизора (навътре) и не е много 3D !

Имаш ЛС

#10 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8410 мнения

Публикувано 02 декември 2013 - 19:02

Аха ясно ... значи си нема  филми ! ...

Никой не е казал, че няма, а че са малко. И никой режисьор не би седнал да снима драма, да речем, със скъпо струващи актьори в 3Д формат. Основно се снимат анимации и филми с много ефекти, но с ограничено в много отношения съдържание. Има и изключения, разбира се, но те засега са почти единици.

А и всичко е въпрос на вкус.

You'll Never Walk Alone

#11 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 03 декември 2013 - 19:09

Буксата HDMI на самата видео карта ли е защото на настолния ми комп немам такава букса ,а си не е работа да използвам само лаптопа ! Сега съм с nVidia и мисля да мина на Radeon или пак nVidia ама със HDMI букса ако има такива де ! Също така малко да се отклоня от въпроса на темата ама сега компа ми е AMD Athlon™ 64X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHz , 1GB RAM DDR2 та дали ще издържи дъното на 1GB видео и 4-6Gb RAM , сега видео картата ми е 512 Mb nVidia GeForce 8400GS мисля ,че беше !

Този пост е редактиран от bmwww: 03 декември 2013 - 19:13

#12 skalata_73

skalata_73

Eдинакът

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2420 мнения

Публикувано 03 декември 2013 - 19:33

С това PC ме съмнява да гледаш филми с 1080p - та какво 3D ще гледаш----не знам!

Виж темите за ,,компютри,, и помисли за ъпгрейд!

Ако не ме познаваш, не говори глупости зад гърба ми.Ако ме мразиш, просто отмини.И никога не враждувай с мен.Запомни, никога не хапи този, който може да те изяде.На този принцип живеят не само лъвовете, на този принцип живея и АЗ!

#13 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 03 декември 2013 - 19:37

Е гледам на лаптопа ама искам да почна да си гледам на компа ,че ми е по удобен за ползване ? Предложения ?

#14 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 07 декември 2013 - 12:50

На Intel HD Graphic Family ще тръгват ли 3D Блу Рей филми ? Конфигурацията на лаптопа ми е тази http://www.laptop.bg...49_LX_RR90C_021

#15 skalata_73

skalata_73

Eдинакът

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2420 мнения

Публикувано 07 декември 2013 - 13:45

На Intel HD Graphic Family ще тръгват ли 3D Блу Рей филми ? Конфигурацията на лаптопа ми е тази http://www.laptop.bg...49_LX_RR90C_021

Мисля е доста слаба ...На 1080p не ти ли насича?

#16 bmwww

bmwww

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 92 мнения

Публикувано 07 декември 2013 - 20:30

Е още не съм пробвал ... на другия лаптоп не тръгват тия филми щото  Arcsoft плеара дава син екран и реска компа ! Предполагам защото  лаптопа беше с оригинална 8ца ,а аз я махнах и сложих 7ца за която пък нема драйвъри и си ги сглобих от други модели и сега ми дава син екран HP Pavillion G6 2230eu ! Иначе съм с Radeon 2 Gb на него ! 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни