Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Уред за намаляване на сметката за ток

• Моля влезте за да отговорите
30 отговора в тази тема

#1 inwader

inwader

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 164 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 14:44

Някой ползвал ли е уред за намаляване на сметката за ток и дали има ефект от него ?

#2 Emokostov

Emokostov

kaldata маниак

• Модератори Хардуер
  • 10264 мнения
  • Град:Pleven
  • Интереси:Интернет,Компютърни игри и програми. WEB design

Публикувано 19 декември 2013 - 14:47

Не няма ефект от този утред. Не се подлъгвай, защото само ще си дадеш парите. Като погледнеш закона на ОМ ще разбереш сам, защо такъв уред не работи.

ПРИВЕТ

#3 ScD

ScD

Death Itself

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1195 мнения
  • Град:Sofia
  • Интереси:IT

Публикувано 19 декември 2013 - 14:48

Уреда за намляване на сметките на ток се нарича бушон! Сваляш бушона и сметката ти намалява драстично!

#4 ice_lion__01

ice_lion__01

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2105 мнения
  • Град:Бургас

Публикувано 19 декември 2013 - 14:52

Обсъждано е много пъти в други форуми. Единственото което прави уреда е да подобрява фактора на мощността на уреди като двигатели и дросели на лум. лампи. Не намалява сметката. Няма смисъл да се дават пари за кондензатор в контакта.

Гледам тези дни излъгани хорица продават въпросните уреди в продавалника за по 15-20 лева.

http://www.youtube.c...Dwo0yw&index=59 - GLEE - Full Performance of Can't Fight This Feeling

http://www.youtube.c...h?v=uZj7CT-WlFo - GLEE - Full Performance of "Holding Out For A Hero"
http://www.youtube.c...h?v=O1DOYm2Xapc - GLEE - Full Performance of "Girl On Fire"

Уважавай хората, за да те уважават и те и ако искаш да споделиш нещо, направи го цивилизовано и аргументирано, а не като птеродактил с разстройство - да прелетиш над темата, да изтропаш нещо рядко и да изчезнеш към друга с вреслив крясък.

#5 inwader

inwader

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 164 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 14:52

Не няма ефект от този утред. Не се подлъгвай, защото само ще си дадеш парите. Като погледнеш закона на ОМ ще разбереш сам, защо такъв уред не работи.

И аз съм на това мнение, но исках с вас да споделя. Доколкото знам се влиаят асинхронните двигатели от подобно нещо, но не знам някой да се топли с асинхронен двигател ! ;)

#6 trial version

trial version

..............................

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1198 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 14:53

Има работещи уреди които помагат за намаляване на сметките.

Ето пример за такъв уред - енергоспестяваща крушка

А тези глупости дето включваш нещо си в контакта и сметката пада просто го забрави няма такъв филм.

Само в сънищата си ние сме свободни. През останалото време работим за надниците си.

#7 inwader

inwader

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 164 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 14:56

Има работещи уреди които помагат за намаляване на сметките.

Ето пример за такъв уред - енергоспестяваща крушка

А тези глупости дето включваш нещо си в контакта и сметката пада просто го забрави няма такъв филм.

Всички крушки съм сменил с енергоспестяващи, друг е въпроса, кои горят преди даса се изплатили и кои продължават да светят след като са се изплатили !

#8 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4529 мнения
  • Град:The Universe

Публикувано 19 декември 2013 - 14:58

Абе вие толкова ли сте глупави, че се пускат по 10 теми за уреди за намаляване на сметката? Потресаващо наивен е българинът.
Vivere est cogitare...

#9 ined

ined

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1841 мнения
  • Град:Varna

Публикувано 19 декември 2013 - 14:59

То ясно е че нищо не спестява, ама струва пари а и тея задници спамят здраво навсякъде, по един балък да излъгват на ден и ще изкарат повече отколкото аз да работя цял ден.

ASRock B75 Pro3-M, Pentium G860/3GHz, DD3 8GB/1333MHz,1TB+640GB HDD, A4 X7-F3
Gigabyte GV-R657OC-1GI, FPS350W, ASUS 24B1S1, LCD SAMSUNG SM931BW, AOA150

#10 trial version

trial version

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1198 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 15:11

Всички крушки съм сменил с енергоспестяващи, друг е въпроса, кои горят преди даса се изплатили и кои продължават да светят след като са се изплатили !

Преди около 5г. смених всички крушки в къщи с енергоспестяващи.

Естествено ги избирах по цената че имам над 20 крушки у дома. Първия месец сметката падна с около 5-6 лв.

Трябваше ми известно време да им свикна има един момент на загряване и естествено доста често горят.

Филипс дават голяма гаранция но техните крушки не са ми по джоба.

В момента подменям 18 ватовите енергоспестяващи крушки с 2,5 ватови лед лунички.

Цената на луничките е 7лв за брой на 230 волта са и не им трябва траф. Няма го и момента на загряване светят с пълния си блясък още в момента в които натиснеш копчето.

Избрах си топла бяла светлина, в помещение 14-15 квадрата 6 лунички светят напълно достатъчно.

За сега съм сложил в коридора и в едната спалня но постепенно ще сменя и другите.

Имат 24м. гаранция и продават преходници стават за всякакъв вид фасунга.

Само в сънищата си ние сме свободни. През останалото време работим за надниците си.

#11 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения
  • Град:Пловдив

Публикувано 19 декември 2013 - 15:20

Това може ли да го обясниш как си го направил? С какви лунички и начина на свързване? Светят ли достатъчно, за хол питам?

Избрах си топла бяла светлина, в помещение 14-15 квадрата 6 лунички светят напълно достатъчно.

#12 inwader

inwader

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 164 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 15:21

Естествено ги избирах по цената че имам над 20 крушки у дома. Първия месец сметката падна с около 5-6 лв.

Трябваше ми известно време да им свикна има един момент на загряване и естествено доста често горят.

В момента подменям 18 ватовите енергоспестяващи крушки с 2,5 ватови лед лунички.

Цената на луничките е 7лв за брой на 230 волта са и не им трябва траф. Няма го и момента на загряване светят с пълния си блясък още в момента в които натиснеш копчето.

За сега съм сложил в коридора и в едната спалня но постепенно ще сменя и другите.

Това включване и изключване на лампи от стая в стая и коридори наложено от години ми омръзна и за това смених всички крушки с енерго спестяващи и ги оставям всички да си светят цяла вечер докато си легнем. А  филипса верно са много добри. Веднъж една крушка ми изгоря в гаранция и ми я смениха!

Освен това топлата светлина не е бялата, а жълтата.

#13 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4529 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 15:34

Това може ли да го обясниш как си го направил? С какви лунички и начина на свързване? Светят ли достатъчно, за хол питам?

Много ясно, че спектърът им е тесен, а светлината е като блясъка на електрожен. Нямат нищо общо с дневната светлина. По-хубаво да си сложа луминисцентна лампа. А и осветлението не е основното перо в потреблението на домакинство.
Vivere est cogitare...

#14 trial version

trial version

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1198 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 15:48

Дали светят достатъчно, ами де да знам на мен ми стигат.

За хола планирам 10бр за около 22 квадрата. ще ги вържа на 2 кръга. Тоест на два ключа на единия ще има 3 на другия ще са останалите.

Начина на свързване е много лесен. Виждаш с каква фасунга си в момента и си купуваш преходник. И просто завиваш новата крушка.

На етикет ги водят топла бяла светлина и да по скоро е жълта.

А и осветлението не е основното перо в потреблението на домакинство.

Сигурен ли си?

В хола до преди 6-7 години имах 6 сто ватови крушки които светят по десетина часа на ден.

600 вата на час

6 киловата за 10 часа

при цена от двайсет и няколко стотинки излиза че осветлението ми струва около 1,20 на ден.

Както писах преди около 5 години ги смених с 18 ватови енергоспестяващи което прави киловат и малко за десет часа.

Новите които планирам да  сложа след празниците ще са 10бр. и ще горят 250 вата за 10 часа около 5-6 ст.

Сметките ми са приблизителни и не особено точни.

#15 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4529 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 15:59

Сигурен ли си?В хола до преди 6-7 години имах 6 сто ватови крушки които светят по десетина часа на ден.
600 вата на час

Хората си осветяват стаите обикновено с от 1 до 3 лампи, не 6. А лампите работят и на нощна тарифа.
Енергоспестяващите си ги дръж, предпочитам да гледам директно заваряне с електрожен, без маска, отколкото тия лампи. Чел съм книги и съм ремонтирал на такива лампи. Или поне опитах. Като оставим на страна, че страшно бавно започват да светят на пълна мощност, отгоре на всичкото и светлината им е вредна за очите.
Не виждам КЪДЕ ги слагаш тия 10 лампи, освен ако нямаш 80м2 хол.
Имах енергоспестяващи лампи, търпях ги към 1 месец и после всичките ги свалих и монтирах обикновена нажежаема жичка. Светлината е нетърпимо дразнеща.
Vivere est cogitare...

#16 trial version

trial version

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1198 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 16:07

Хората си осветяват стаите обикновено с от 1 до 3 лампи, не 6. А лампите работят и на нощна тарифа.
Енергоспестяващите си ги дръж, предпочитам да гледам директно заваряне с електрожен, без маска, отколкото тия лампи. Чел съм книги и съм ремонтирал на такива лампи. Или поне опитах. Като оставим на страна, че страшно бавно започват да светят на пълна мощност, отгоре на всичкото и светлината им е вредна за очите.
Имах енергоспестяващи лампи, търпях ги към 1 месец и после всичките ги свалих и монтирах обикновена нажежаема жичка. Светлината е нетърпимо дразнеща.

22 квадрата е помещението.

Стандартен панелен хол само дето моя е леко преустроен и има кухненски бокс.

На тавана имам два спота с общо 8 крушки в кухнята под горния ред шкафове имам още 2бр.

#17 inwader

inwader

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 164 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 16:22

Имах енергоспестяващи лампи, търпях ги към 1 месец и после всичките ги свалих и монтирах обикновена нажежаема жичка. Светлината е нетърпимо драз                                               

Колега, бялата светлина на енергоспестяващите лампи е дразнеща. В началото и аз докато се ориентирам взимах каквото ми попадне, но по-късно разбрах, че има и лампи, които светят със светлина напълно идентична с нажежаемата жичка. Тия с бялата светлина ги наслагах по изби, килери и тавани ! Освен това бех скоро на гости и там наслагали някакви лунички със синкава светлина, диодна. Едвам дочаках момента да се махна от там. Направо в здравето ми бръкнаха.

#18 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4529 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 17:25

22 квадрата е помещението.Стандартен панелен хол само дето моя е леко преустроен и има кухненски бокс.
На тавана имам два спота с общо 8 крушки в кухнята под горния ред шкафове имам още 2бр.

Ами като не си си направил енергийно ефективно осветление - твой проблем. Масово хората карат с по 1/2 висящи от тавана фасунги, където светлината не е ограничена от дупка в стената. И с 2 крушки осветяват 22 квадрата. Ако си мислиш, че една стаичка 5/4 е нещо особено.. Ами карайте си със "спот"-ове, дупки и лунички...

...но по-късно разбрах, че има и лампи, които светят със светлина напълно идентична с нажежаемата жичка.

Няма нито една крушка, която да свети идентично с нажежаема жичка. Ползвал съм евтини крушки, крушки от IKEA, имах и крушка на Филипс - всичките бяха еднакво ужасни. Или жълтеят страшно много или белеят, все едно съм в някой офис.
Vivere est cogitare...

#19 trial version

trial version

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1198 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 18:28

Масово хората карат с по 1/2 висящи от тавана фасунги

Да ти кажа масово карат със соц полилеите с по 6 че и с по 12 лаленца със завити 1-2 крушки за да пестят от ток и буквално седят на тъмно.

Тяхна си работа.

Ами като не си си направил енергийно ефективно осветление - твой проблем. 

Цялото осветление в дома ми харчи ток колкото една от любимите ви крушки.

#20 simtech

simtech

SIMple TECHnology

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4529 мнения

Публикувано 19 декември 2013 - 18:48

Цялото осветление в дома ми харчи ток колкото една от любимите ви крушки.

Добре. Цялото ти осветление харчи колкото една от моите лампи. Разликата си я избивам от разходите за очен лекар. Това, че нещо ти излиза по-евтино не означава, че е по-хубаво.
И не, не карат толкова масово със соц. полилеите, а просто с 1 висяща от тавана фасунга. При мен за цялото жилище не горят толкова лампи, колкото ти си напъхал да осветляваш една кибритена кутийка - хол. И мога да ти кажа, че не живея в сумрак.
Vivere est cogitare...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни