Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Добрите обноски

• Моля влезте за да отговорите
13 отговора в тази тема

#1 мохини

мохини

The Inconvenient Truth

• Banned Members
  • PipPipPipPip
  • 598 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 10:04

Какво разбирате под "добри обноски"?

Кой ви е учил на добри обноски? А кога ги показвате? :) 

Great minds think alone, not alike.

#2 Merryl

Merryl

калдата холограма

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2445 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 10:20

Лично според мен добрите обноски зависят най-вече от това човек да знае кога да спре. А последното няма общо с факта, дали сме научени да казваме моля и добър ден...

Не може човек да се конфронтира с целия свят и да не спре за секунда, за да си зададе въпроса дали причината не е в него самия.

Досаждането, дразненето, безпричинното и злонамерено манипулиране, тъпото нежелание да се каже на бялото бяло, не е резултат само на възпитанието или липсата му... Въпросът дали едни добри обноски биха могли да патинират всичко изброено в предното ми изречение, ще го оставя за ваш размисъл...

Този пост е редактиран от Merryl: 08 януари 2014 - 10:21

#3 Aumi

Aumi

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3215 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 10:31

"Не прави на другите това, което не искаш да ти правят на теб".

Обноските на човека, зависят от нивото на осъзнатост на което се намира.

Този пост е редактиран от Aumi: 08 януари 2014 - 10:32

Ако обичате животните - не ги яжте!

#4 scepsis

scepsis

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7321 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 10:32

Според мен, добрите обноски включват това да не си бъркаш в носа на публично място и да казваш "Наздраве" при подходящ повод. :D

Many people would rather die than think; in fact, most do.

Бъртран Ръсел (1872-1970)

http://www.youtube.c...h?v=6Pev6QXhmlk

#5 ostavime

ostavime

чорбар

• Глобални модератори
  • 3328 мнения
  • Град:София

Публикувано 08 януари 2014 - 11:12

http://www.kaldata.c...ски#entry711345

I'm not scared of dying, I just don't want to.
I'm back, good!

#6 anti-mod-ium

anti-mod-ium

.

• Banned Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1086 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 12:49

Лично според мен добрите обноски зависят най-вече от това човек да знае кога да спре. А последното няма общо с факта, дали сме научени да казваме моля и добър ден...

Не може човек да се конфронтира с целия свят и да не спре за секунда, за да си зададе въпроса дали причината не е в него самия.

Досаждането, дразненето, безпричинното и злонамерено манипулиране, тъпото нежелание да се каже на бялото бяло, не е резултат само на възпитанието или липсата му... Въпросът дали едни добри обноски биха могли да патинират всичко изброено в предното ми изречение, ще го оставя за ваш размисъл...

Много извисено написано за човек, който обижда на "уникално тъпа"!

Лицемерието никак не е към добрите обноски, нито е към добродетелите. Добре е, човек да погледни първо себе си, а после другите и така да прави генерални изводи!

• Aumi харесва това

Модовете от един сайт са уникално прости! :hush:

П.П. Проксита и VPN-и ги ям с ориз!

#7 Merryl

Merryl

калдата холограма

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2445 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 13:14

Да кажеш една истина, при това след като си изтърпял повече от месец нечии провокации и тъпотии, при това в прав текст и с цитиране на конкретното име - не е обида, в смисъла, който влагаш ти, а предизвикана реакция. Била съм готова да понеса отговорността си за това и съответно съм я понесла, за което не ти дължа обяснения. За разлика от вас, казвам каквото имам да кажа директно, с пълното съзнание за последиците и не се правя на интересна и непогрешима.

А това, че повтаряш едно и също като развален грамофон, без дори да си се замислил каква е разликата в този единствен мой пост, който визираш и вашето тотално некоректно поведение, което върви с месеци във форума - това ще го оставя за твой размисъл насаме, като не държа да ме информираш за изводите си.

А да, и да вметна, ако си се усмихнал, че си успял да ме провокираш - недей. Не ми отговаряй. Пиша го като разяснение за хората, които биха прочели поста ти, без да знаят за какво става въпрос и евентуалното ми премълчаване, би се изтълкувало като желание за бягство.

Айде, дерзай си!

п.п. Мдааа... Прочетох пак поста си, който коментираш... И се усмихнах... защото, ако аз бях на ваше място /слава Богу, че не съм/, не би ми се искало точно този пост да се вдигне пак и да се напомня на хората... Едва ли ще се сетиш защо...

Този пост е редактиран от Merryl: 08 януари 2014 - 13:21

#8 anti-mod-ium

anti-mod-ium

.

• Banned Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1086 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 13:30

Да кажеш една истина, при това след като си изтърпял повече от месец нечии провокации и тъпотии, при това в прав текст и с цитиране на конкретното име - не е обида, в смисъла, който влагаш ти, а предизвикана реакция. Била съм готова да понеса отговорността си за това и съответно съм я понесла, за което не ти дължа обяснения. За разлика от вас, казвам каквото имам да кажа директно, с пълното съзнание за последиците и не се правя на интересна и непогрешима.

А това, че повтаряш едно и също като развален грамофон, без дори да си се замислил каква е разликата в този единствен мой пост, който визираш и вашето тотално некоректно поведение, което върви с месеци във форума - това ще го оставя за твой размисъл насаме, като не държа да ме информираш за изводите си.

А да, и да вметна, ако си се усмихнал, че си успял да ме провокираш - недей. Не ми отговаряй. Пиша го като разяснение за хората, които биха прочели поста ти, без да знаят за какво става въпрос и евентуалното ми премълчаване, би се изтълкувало като желание за бягство.

Айде, дерзай си!

п.п. Мдааа... Прочетох си поста пак... И се усмихнах... защото, ако аз бях на ваше място /слава Богу, че не съм/, не би ми се искало този пост да се вдигне пак и да се напомня на хората... Едва ли ще се сетиш защо...

Поведението ни е абсолютно коректно и е пример за подражаване!

Лично аз много се гордея с факта, че сме културни и възпитани, за разлика от други хора!

Също така разбирам, че са те изтървали първите 7 години и като цяло съм безкрайно възмутен и потресен от такова държание! Но вярвам, че ти ще се коригираш и със съвместни усилия, ще те направим по-добър човек!

Този пост е редактиран от anti-mod-ium: 08 януари 2014 - 13:30

• Aumi харесва това

#9 WhiteHart

WhiteHart

Изкукуригал

• Модератори
  • 5541 мнения
  • Град:Търново/София
  • Интереси:От нищо по много

Публикувано 08 януари 2014 - 14:30

Поведението ни е абсолютно коректно и е пример за подражаване!

Лично аз много се гордея с факта, че сме културни и възпитани, за разлика от други хора!

Също така разбирам, че са те изтървали първите 7 години и като цяло съм безкрайно възмутен и потресен от такова държание! Но вярвам, че ти ще се коригираш и със съвместни усилия, ще те направим по-добър човек!

Аз пък вярвам, че ако ти и групичката борци за правда и свобОда не се кротнете и не спрете да се заяждате с всички, отново ще си хапнете големия жълт плод, и то за вечни времена...

Състояние на пълна простота.
(То струва всичко — и нищо по-малко от това.)

#10 anti-mod-ium

anti-mod-ium

.

• Banned Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1086 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 14:42

Аз пък вярвам, че ако ти и групичката борци за правда и свобОда не се кротнете и не спрете да се заяждате с всички, отново ще си хапнете големия жълт плод, и то за вечни времена...

Че къде има нарушения на правилата или заяждане?

Истината верно че боли, но все пак е истината! ;)

Като се твърди нещо, човек трябва да може да се аргументира, иначе само се излага! Това пак е част от добрите обноски. И ако обичаш не спами темата на потребителката с клевети!

#11 WhiteHart

WhiteHart

Изкукуригал

• Модератори
  • 5541 мнения
  • Град:Търново/София
  • Интереси:От нищо по много

Публикувано 08 януари 2014 - 14:44

Точно ти да ми говориш за спам е смешно. Но понеже съм с добри обноски, а и по-умният винаги отстъпвал, та спирам да ви безпокоя с присъствието си в тази чудесна тема.

• Merryl харесва това

Състояние на пълна простота.
(То струва всичко — и нищо по-малко от това.)

#12 Мойра

Мойра

няма титла

• VIP Потребител
  • 7660 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Постоянни и временни

Публикувано 08 януари 2014 - 15:16

Основата на добрите обноски се изгражда през първите седем години и се "надстроява" през целия останал живот, стига човек да има желание.

Ако родителите са успели да научат детето си да не обижда другарчетата си, да не постига с крясъци, тръшкане и рев целите си, да се усмихва и да произнася често вълшебните думички "моля, благодаря и извинявай", да носи отговорност за постъпките си и да отстъпва, ако другия е прав, да не се надсмива над чужди недъзи, да помага на хора и животни изпаднали в беда, да бъде внимателно и отзивчиво и т.н., то ще има благоприятна почва да придобие още добри обноски.

Обноските (добри или недобри) са част от човека и той ги показва спонтанно винаги и навсякъде.

Има хора, които преднамерено демонстрират добри обноски само в определени ситуации и с определена цел, а в останалите случаи са си естествени. :)

За жалост, в днешно време като че ли добрите обноски станаха демоде, а на мода излязоха недобрите.

Понякога се получава така, че човек с добри обноски е принуден да слиза до нивото на този/тези с недобри обноски, за да се вгради в някаква група, предпази от нещо или да отстои някакво свое право.

Жалко, но...

п.п. Не ми пречат хората с недобри (според мен) обноски.

Всеки с разбиранията си и с обноските си! :)

Този пост е редактиран от Мойра: 08 януари 2014 - 15:32

• Aumi харесва това

Нещата са такива, каквито са. 

#13 мохини

мохини

The Inconvenient Truth

• Banned Members
  • PipPipPipPip
  • 598 мнения

Публикувано 08 януари 2014 - 15:47

Според мен това, което най-често се изплъзва от вниманието е, че добрите обноски са начин да покажеш искрено уважение към другите, а не средство да привлечеш вниманието към себе си - афиширайки ги или парадирайки с тях един вид ПиАр на собственото лустро или парад на суетата.

Ако има някаква цел или причина човек да се учи на добри обноски, то тя е преди всичко продиктувана от вътрешната мотивация да помогнеш на хората около теб да се чувстват удобно, спокойно и приятно. Да ги предразположиш. Да ги зарадваш. Дори да ги стоплиш.

Всяка друга мотивация не е здравословна и носи нездрави последствия, тъй като се стига до крайности под формата на лицемерие или грубиянство. Така добрите обноски се превръщат само в маска, която се слага или маха според моментното настроение, понеже не е свързана директно с етичния код на индивида. Те не са естествено, вътрешно състояние. Неслучайно съществува и израза "аристократ по душа".

• Aumi харесва това
Great minds think alone, not alike.

#14 Ldk15

Ldk15

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 8 мнения

Публикувано 10 януари 2014 - 12:58

Мислите ли ,че доброто възпитание е донякъде лицемерие?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни