Към съдържанието

Снимка

Как се заключват с парола папките при Windows XP?

• Моля влезте за да отговорите
24 отговора в тази тема

#1 Windows98

Windows98

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 43 мнения
  • Град:Mezdra

Публикувано 11 юни 2006 - 15:52

Как мога да си заключа папка на winxp така че като цъкна на нея да ми изка парола и ако не я въведа да не може да се влиза?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Този пост е редактиран от stanley56: 05 март 2007 - 18:50

3.4 Подписът е кратък текст или изображение, съпровождащи всеки потребителски коментар (намират се под него).
а) Текстът в подписа не бива да надвишава осем реда при нормален размер на шрифта, като за него важат точка 2.10, 2.11 и 2.12 от правилата.
б) Забранява се ползването на прекалено голям размер на шрифта при по-дълги текстове. Желателно е по принцип да е под SIZE=7.
в) Забранява се публикуването в подписа на изображения по-големи от 400х100 пиксела и 20 КБ.
г) Линкове и банери са разрешени, като за тях важи точка 2.10 от правилата. Банерът не трябва да е с размер над 400x100 и 20 КБ.
д) Включването (рекламиреното) на конкурентни сайтове или форуми в подписите и аватарите на потребителите може да става само след одобрение от страна на екипа на форума. Подписи, които не са одобрени ще бъдат изтривани или редактирани.

#2 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 11 юни 2006 - 16:06

FolderAccess2.0.0FreeVersion
Ползвал съм я,но трудно я деинсталирах в последствие !
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#3 Fingli

Fingli

Почетен потребител

• Новинари
  • 474 мнения
  • Град:Търговище

Публикувано 11 юни 2006 - 16:25

Как мога да си заключа папка на winxp така че като цъкна на нея да ми изка парола и ако не я въведа да не може да се влиза?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Има два начина:

Първият е чрез промяна на настройката за достъп до папката. Кликаш с десен бутон върху папката и от менюто избираш "Свойства"/ "Properties", от следващото меню избираш таб "Sharing" и слагаш отметка в квадратчето "Make this folder private". След това кликваш бутон "Приложи". Така папката става достъпна само за този потребителски профил. Което ще рече, че ще е достъпна за за всеки който влиза с тоя акаунт в системата. Или трябва да създадеш отделен акаунт за достъп.
Ако става дума за една, две папки методът не е много практичен.

Вторият начин е с друга програма. Която да ти скрие папката. Преди време бях попаднал на една такава - Yank Folder Security Ето и описанието от download.bg
Yank Folder Security e безплатна програма, която осигурява много хитра защита за вашите папки. Тя не използва сложни, тромави и невинаги достатъчно надеждни алгоритми за криптиране, а действа под прикритие. За целта ви позволява да защитите директориите си, пълни с всевъзможни файлове, които не желаете да бъдат публично достояние, чрез "маскирането" им като различни системни дестинации. Yank Folder Security променя формата на посочена папка в такъв на My Computer, Control Panel, Printers, Sheduled Tasks, Network Neighbourhood, Recycle Bin, Internet Explorer, ActiveX Cache, Windows Default Icon. Чрез този хитроумен метод, цялата ви информация си остава в директорията, но при кликане върху нейната иконка (която вече е преобразена под нов статут) се отваря съответната системна услуга (информацията остава на харда, но недостъпна). За да се доберете до данните си е нужно да изключите защитата на съответната папка и едва тогава достъпа до нея ще се нормализира. Но ето тук е втората уловка: дори и някой да се досети за вашата хитрина, за да "отключи" съответната папка трябва да използва Yank Folder Security, но програмата се заключва с парола за достъп, която вие задавате при нейното първо стартиране.

Ако моженето беше равно на желанието
критерият би бил неважен.
Върховното в езика е
безсилието да изкаже.

-- Емили Дикинсън

#4 MISHOVAL

MISHOVAL

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 182 мнения

Публикувано 11 юни 2006 - 16:30

Свали си Folder access 2.0 -има я по сайтовете, малка, удобна, безплатна

#5 TempleGuard

TempleGuard

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 85 мнения
  • Град:GoldShire
  • Интереси:И аз не ги знам, добре.

Публикувано 11 юни 2006 - 16:46

Свали си Folder access 2.0 -има я по сайтовете, малка, удобна, безплатна

И да продължа с описанието и- за 1минута(максимум) мога да отключа папката без да знам паролата...
ПС: Ако искате мога да ви кажа как.
ПС2: Е така и така си забравих паролата.

Този пост е редактиран от TempleGuard: 11 юни 2006 - 16:49

#6 kalcho

kalcho

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 81 мнения

Публикувано 26 юни 2006 - 19:08

програмката е
WinLock -има я тук.
Публикувано изображение

#7 dul

dul

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 72 мнения

Публикувано 26 юни 2006 - 19:28

е добре като ти е заключена папката как можеш да я отключиш?

интересно ако могеш сподели с нас/TempleGuard/

мерси :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#8 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 22 октомври 2006 - 00:35

За да не пускам нова тема, ще пиша в тая. Имам гаден проблем с Folder Access 2.0. Заключих си един клип, но след преинсталиране на Windowsa, не мога да отключа папката. Folder Acces няма опция за прибавяне на дадена папка към списъка на програмата и последващо заключване или отключване,а директно я заключва и тогава се прибавя! Е, да, ама програмата не може да си разпознае папката, която самата тя е заключила . Всъщност, разпознава, че е заключена, но по никакъв начин не успях да я отключа - няма я в списъка на програмата нито има опция в контексното меню за отключване.

Дайте ми съвет какво да правя, щото клипчето е важно за мен.

EDIT:
Справих се, инсталирах Folder Acces 2.1 и о чудо, появиха се и опции, които ги нямаше във Folder Access 2.0 free :yanim:

Този пост е редактиран от bildera_: 22 октомври 2006 - 00:35

11591423023.png

#9 ESPACE

ESPACE

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 63 мнения

Публикувано 22 октомври 2006 - 05:54

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Ето я програмата която търсиш, сред най сваляните от kaldata.com e

Microsoft Private Folder 1.0

#10 B-boy[StyLe]

B-boy[StyLe]

FFreestyleRR

• HJT Team
  • 14398 мнения
  • Град:Electric City

Публикувано 19 януари 2007 - 20:46

на най-обикновенна папка искам да сложа парола, но незнам как става. въобще може ли?

Има доста теми в търсачката посветени на това:

Търся програма за заключване на папка

http://www.kaldata.c...h...&hl=encrypt

RQ:Специфична пограма за защита на папки

Кодиране на папка

Въпрос:Кодиране на папки

Ми да ти кажа още щом си направиш акаунт "ако е с администраторски права" има опция да направиш файловете и папките PRIVATE иначе може от PROPERTIES на дадена папка да избереш ENCRYPTED

Публикувано изображение

Иначе може да си използваш софтуер за целта Microsoft Private Folder 1.0

http://www.kaldata.c...ghlight=private

Както и WinGuard Pro 2006 6.4.27

Публикувано изображение

http://kaldata.com/c...hlight=winguard

Търся: програма за слагане на пароли

Този пост е редактиран от B-boy[StyLe]: 19 януари 2007 - 20:51

Георги Петков
Kaldata HJT Team

Публикувано изображение

#11 Rommel42

Rommel42

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 980 мнения
  • Град:Battlefield
  • Интереси:Deutschland

Публикувано 20 януари 2007 - 10:43

ок благодаря намерих каквото ми трябва :)
Intel Core™2 Duo CPU E4600 2.40GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT

#12 myd

myd

Новак :P

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1808 мнения

Публикувано 05 март 2007 - 14:17

Можеш да пробваш и с Folder Lock или Folder Guard също :)

#13 crimsonwings

crimsonwings

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 25 януари 2008 - 14:05

За да не пускам нова тема, ще пиша в тая. Имам гаден проблем с Folder Access 2.0. Заключих си един клип, но след преинсталиране на Windowsa, не мога да отключа папката. Folder Acces няма опция за прибавяне на дадена папка към списъка на програмата и последващо заключване или отключване,а директно я заключва и тогава се прибавя! Е, да, ама програмата не може да си разпознае папката, която самата тя е заключила . Всъщност, разпознава, че е заключена, но по никакъв начин не успях да я отключа - няма я в списъка на програмата нито има опция в контексното меню за отключване.

Дайте ми съвет какво да правя, щото клипчето е важно за мен.

EDIT:
Справих се, инсталирах Folder Acces 2.1 и о чудо, появиха се и опции, които ги нямаше във Folder Access 2.0 free :rolleyes:

Имам същия проблем, но и с Folder Acces 2.1 не успявам да си отключа старите папки. bildera_, какво направи, за да може програмата да си разпознае папките? Благодаря :)

П.П. открих как :) отключих си всички папки Публикувано изображение

Този пост е редактиран от crimsonwings: 25 януари 2008 - 14:12

#14 bentonkaldata

bentonkaldata

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 09 март 2008 - 12:23

Здравейте и аз имам подобен проблем със заключени папки.Когато съм ползвал предишния WINDOWS съм направил несъзнателно защита на някой файлове.Сега след преинсталация на WINDOWS тези папки и даже не всички файлове в тях немога да ги отворя.Самото име на папките или само файлове е оцветено в зелено.Моля ако някой знае как да се оправя ще бъда благодарен защото това са най-вече снимки които не ми се губят.

#15 skaliente_n

skaliente_n

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 16 мнения

Публикувано 29 октомври 2011 - 21:02

Здравейте и аз имам подобен проблем със заключени папки.Когато съм ползвал предишния WINDOWS съм направил несъзнателно защита на някой файлове.Сега след преинсталация на WINDOWS тези папки и даже не всички файлове в тях немога да ги отворя.Самото име на папките или само файлове е оцветено в зелено.Моля ако някой знае как да се оправя ще бъда благодарен защото това са най-вече снимки които не ми се губят.

Виждам, че темата е стара, но имам същият проблем и какво ли не пробвах :( Моля ви помогнете :) Папката се намира в D устройство и след преинсталация всички наименования на папки и файлове станаха в зелено :( При опит да ги копирам ми изписва "Cannot copy името на файла : access is denied. Make sure the disk is not full or wride-protected and that the file is not currently in use." А при опит да отворя който и да е файл ми изписва "No preview available". Повечето от файловете са много ценни снимки и ми трябват :( Моля ви някой ако се е сблъсквал с подобен проблем помогнете :P

#16 krassleto

krassleto

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1882 мнения
  • Град:Велико Търново

Публикувано 29 октомври 2011 - 21:09

Виждам, че темата е стара, но имам същият проблем и какво ли не пробвах :( Моля ви помогнете :) Папката се намира в D устройство и след преинсталация всички наименования на папки и файлове станаха в зелено :( При опит да ги копирам ми изписва "Cannot copy името на файла : access is denied. Make sure the disk is not full or wride-protected and that the file is not currently in use." А при опит да отворя който и да е файл ми изписва "No preview available". Повечето от файловете са много ценни снимки и ми трябват :( Моля ви някой ако се е сблъсквал с подобен проблем помогнете :P

Дай си права (permisions) върху диск D: на текущия потребител след преинсталацията - най-добре стани собственик (owner) на дяла от твърдия диск. Как се прави е описано на доста места в интернет...

Нещо като сисадмин и техническа поддръжка :)

Търси си клиенти с компютърни проблеми в моя град...

#17 skaliente_n

skaliente_n

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 16 мнения

Публикувано 29 октомври 2011 - 22:34

Дай си права (permisions) върху диск D: на текущия потребител след преинсталацията - най-добре стани собственик (owner) на дяла от твърдия диск. Как се прави е описано на доста места в интернет...

С нищо не ми помагаш, текущият потребител е администраторски и има всички права ;) А това как да стана собственик никъде не го намирам, но немисля, че ще свърши работа :(

Този пост е редактиран от skaliente_n: 29 октомври 2011 - 22:34

#18 skaliente_n

skaliente_n

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 16 мнения

Публикувано 31 октомври 2011 - 10:48

Очаквам идеи :)

#19 skaliente_n

skaliente_n

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 16 мнения

Публикувано 31 октомври 2011 - 19:20

Пробвах и с zero assumption recovery и пак нищо ;)

#20 skaliente_n

skaliente_n

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 16 мнения

Публикувано 02 ноември 2011 - 07:29

Помогнете ми моля ви :(

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни