Към съдържанието

Снимка
* * * * * 1 гласа

Съществуват ли енергийните вампири според вас?

• Моля влезте за да отговорите
131 отговора в тази тема

#1 dindi

dindi

идиотофоб

• Модератори
  • 4054 мнения

Публикувано 11 септември 2006 - 21:20

Чували ли сте за така наречените енергийни вампири? Казано накратко това са хора, които ви влияят отрицателно и комуникацията с тях ви носи винаги главоболия. Те изсмукват положителните емоции от вас и все в тоя ред. Е, вярвате ли, че има такива хора, които могат да ви влияят против волята ви?
Публикувано изображение

#2 Fifa

Fifa

Луд за връзване

• Глобални модератори
  • 8403 мнения
  • Град:София

Публикувано 12 септември 2006 - 08:24

Не знам за вампири, но с един приятел като се съберем верно после много ме боли главата Публикувано изображение

Дай малко повече инфо за тези "вампири"?
Не отлагай нищо за утре, ако можеш да го отложиш за вдругиден.
Марк Твен

#3 baby_muse

baby_muse

Vampire Princess

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3204 мнения
  • Град:SilverMoon
  • Интереси:Фотография, Кино, Музика...

Публикувано 12 септември 2006 - 09:47

Енергиен вампиризъм
С този термин обозначаваме всеки нерегламентиран и несъобразен с личната воля енергообмен, при който единия индивид е в доминантна позиция, спрямо другия.
Съществуват няколко разновидности на енергиен вампиризъм, като най- разпространената е несъзнателната форма. Той може да има израз както на сексуална основа, така и на емоционална.
Един енергиен вампир, обикновено е конфликтна личност, или е човек който обича да бъде съжаляван. И в двата случая той стимулира определени емоции у жертвата, като по този начин я кара спонтанно да освободи големи количества енергия, които той усвоява. Именно силната емоция сваля енергийните защити и това благоприятства процеса на освобождаване на енергия.
Често в действителността енергиен вампиризъм се наблюдава в семейства, където има възрастен или болнав човек, който съжителстват с малко дете. В случая детето става донор на жизнена енергия, но не може да се твърди, че то съзнателно е атакувано, а по скоро става въпрос за нещо подобно, на изравняване на ‘осмотичното’ налягане. В резултат на този процес, енергията която е в по- голямо количество при малкото дете, се усвоява от полето на възрастния и по този начин той става жизнен и енергичен, а детето обратно- може да придобие болнав вид.
Този механизъм на енергообмен е бил познат още на древните гърци, които са го прилагали като лечебна терапия.
Другия, много рядко срещан вид енергиен вампиризъм, е осъзнатия такъв. Той е присъщ за онези персонажи, на които им стига да задоволяват низките си страсти по този начин. Те съвсем целенасочено подбират ‘жертвите’ си с оглед на количеството енергия, което могат да усвоят от тях.
При неосъзнатия вампиризъм, жертвата се чувства отпаднала, губи жизнеността си; по- редки са случаите когато пада кръвното налягане. При по- продължителен контакт човек става болнав, апатичен, нерядко се стига до сериозни анемични състояния и др.
Обекта на съзнателно вмешателство чувства неразположение в областта на стомаха и слънчевия сплит, главоболие, рязко спадане на жизнеността. В режим ясновидство енергийния вампиризъм се вижда, като ясно изразена патологична връзка на ниво 3та чакра. В самата чакра, могат да присъстват тъмнооцветени, мътни вихри.
При проверка със свещ винаги се открива аномалия (пращене, неспокойно горене и издължаване на пламъка) на ниво 3та чакра (областта слънчев сплит- пъп).

ПРИ ЕНЕРГИЙНИТЕ ВАМПИРИ, КОИТО "АТАКУВАТ" ЕМОЦИОНАЛНО СВОИТЕ ЖЕРТВИ Е ДОСТАТЪЧНО ДА НЕ СЕ РЕГИРА НА ТЕХНИТЕ АТАКИ, ПО ОЧАКВАНИЯТ ОТ ТЯХ НАЧИН И ТОВА ЩЕ ГИ СПРЕ.

ПРИ ПО ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН "ВАМПИРИЗЪМ", КОГАТО ВЕЧЕ СЕ НАБЛЮДАВАТ СЕРИОЗНИ СМУЩЕНИЯ ПРИ ЖЕРТВАТА, първо трябва да се прекъсне патологичната връзка, след което се влага нова енергия, човек се хармонизира и се поставя енергийна защита. Работи се с биоенерготерапия, Рейки, Сейким и всички известни енергийни техники.

Добър амулет може да бъде направен с Цитрин, Кехлибар или Тигрово око. Специално камъкът "Тигрово око" е известен със своеството си да натрупва в себе си енергия и да я освобождава в случай на нужда. Добре е амулета да съдържа някоя "огнена" билка- хвойна или жълт кантарион, например.

And I feel it kind of funny.. I feel it kind of sad.. That the dreams in which I'm dying.. are the best I've ever had.

#4 Гост_aniiv_*

Гост_aniiv_*
  • Гости

Публикувано 12 септември 2006 - 09:52

ЕНЕРГИЙНО ПОЛЕ, ЕНЕРГООБМЕН И ЕНЕРГИЕН ВАМПИРИЗЪМ Ето още малко инфо по темата .

Как да се предпазим

1. Не влизайте в конфликт, даже усилено да ви предизвикват! Не мъстете! Не отговаряйте на злото със зло! Не се гневете за дреболии!

2. Живи растения(без кактуси и лианови), кристали ,украшения от дърво помагат много за да бъдем защитени

Кристалите по принцип трябва да бъдат индивидуално избрани ,но планинският кристал, хематита,малахита, нефрита ,обсидиана са универсални източници на енергия.
От дървените украшения най-силни са тези направени от дъб, бреза,ела,бор,клен.
3. Димът и ароматът на запалени смърчови иглички прочиства жилището от вредни влияния. Борови шишарки в купа също прочистват,но не скъсани шишарки,а събрани под дървото.
4. Огледалата в дома не бива да са срещу входна врата и не трябва да отразяват леглото.
5. Аквариуми с риби(с добре поддържана вода)
6. украшения с форма на пеперуда
7. картини с любими природни пейзажи ,също допринасят за положителната енергетика на дома.
8. Слънцето трябва свободно да влиза в стаите ,а редовното проветряване е много важно.
9. Паленето на свещи и аромати също прочиства дома

И най-важното: замислете се кои хора от обкръжението ви действат омаломощаващо и се опитайте да намалите до минимум контактите си с тях. Хубаво е, когато видим подобни симптоми у непознати и не близки хора, да си имаме едно наум и да не седим в тяхната компания.

Този пост е редактиран от aniiv: 12 септември 2006 - 10:00

#5 hattamotto

hattamotto

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 596 мнения
  • Град:България

Публикувано 12 септември 2006 - 10:01

Не знам за вампири, но с един приятел като се съберем верно после много ме боли главата Публикувано изображение

Дай малко повече инфо за тези "вампири"?

Fifa, не си само ти, сигурно и аз познавам този човек. Проблема е, че не е сам, или има много дубликати. Различни и по вид, и по мислене. Една вечер с тях, или някой от тях, и после "ох главата..........."
As a child, I thought I could live without pain, without sorrow
As a man I've found it's all caught up with me!

#6 Fifa

Fifa

Луд за връзване

• Глобални модератори
  • 8403 мнения
  • Град:София

Публикувано 12 септември 2006 - 10:04

Fifa, не си само ти, сигурно и аз познавам този човек. Проблема е, че не е сам, или има много дубликати. Различни и по вид, и по мислене. Една вечер с тях, или някой от тях, и после "ох главата..........."

... и ти изсмукват цялата енергия и емоции за следващия ден Публикувано изображение
Не отлагай нищо за утре, ако можеш да го отложиш за вдругиден.
Марк Твен

#7 hattamotto

hattamotto

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 596 мнения
  • Град:България

Публикувано 12 септември 2006 - 10:10

... и ти изсмукват цялата енергия и емоции за следващия ден Публикувано изображение

Да ти кажа честно, "попиват цялата енергия и емоции" е по - точният израз, май.....

А това с изсмукването е друга тема...... :eek:

Айде стига съм спамил, че dindi може да се нервира че и пълним темата с глупости.......

Този пост е редактиран от hattamotto: 12 септември 2006 - 10:11

As a child, I thought I could live without pain, without sorrow
As a man I've found it's all caught up with me!

#8 т060666

т060666

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 83 мнения
  • Град:ул"консервна"

Публикувано 16 септември 2006 - 12:34

темата ме заинтригува,къде мога да се запиша на курс или кръжок,искам да стана енерг. вампир?!!
моля споделете!!! Публикувано изображение

#9 Profruit

Profruit

микрохирург-гладиатор

• Hardware Team
  • 3582 мнения

Публикувано 16 септември 2006 - 12:42

Според тв канал "хистори" съществуват.Те са общество живеещо в Непал.Сам Хитлер се е домогвал без резултат до тяхното учение и те са се самоубивали.Показаха два примера как един такъв застана пред куче и го уби с поглед, после повтори номера с крава.Кравата умря на място.Сталин е създал подобен институт в помощ на КГБ.Плашещо звучи.
DI | blog

#10 tigertron

tigertron

Нежно котенце и кръвожаден звяр!

• Модератори
  • 2395 мнения
  • Град:Пазарджик
  • Интереси:Вируси и пароли ;)

Публикувано 16 септември 2006 - 12:46

темата ме заинтригува,къде мога да се запиша на курс или кръжок,искам да стана енерг. вампир?!!
моля споделете!!! Публикувано изображение

Ами спроред Profruit ще трябва да отидеш до Непал :nono:

#11 TOPCON

TOPCON

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 623 мнения
  • Интереси:По-добре грешно решение,отколкото никакво.

Публикувано 16 септември 2006 - 14:22

Бреййй! То,като се замисля е пълно с такива личности навсякаде,наричат се простаци.Само дето няма спасение от тях,нито камъни,нито светена вода и др. такива не им действат.Само едно ги оравя,боя сутрин рано на голо (аааа,и сръбска музика за фон).
CPU QuadCore Intel Core i7-3770, 3700 MHz (37 x 100)
Motherboard Asus P8Z77-V LE
VGA Saphire Radeon HD 7770 1GB GDDR5
RAM 2x4 GB DDR 3 1866Mhz
HDD 2x1000GB Hitachi

#12 Гост_aniiv_*

Гост_aniiv_*
  • Гости

Публикувано 16 септември 2006 - 14:26

Имаме двама такива /вампири / но си ги церим с високо напрежение Публикувано изображение

#13 myd

myd

Новак :P

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1808 мнения

Публикувано 16 септември 2006 - 14:47

Сериозно погледнато, не изключвам съществуването на такива, все пак човешката природа е необятна :wors:

#14 bozko

bozko

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 643 мнения
  • Град:Elland Road

Публикувано 16 септември 2006 - 17:56

За това има цели книги: Александър Александрович - Енергийните вампири
Приятно четене. Публикувано изображение
Публикувано изображение

#15 Profruit

Profruit

микрохирург-гладиатор

• Hardware Team
  • 3582 мнения

Публикувано 16 септември 2006 - 18:44

Бреййй! То,като се замисля е пълно с такива личности навсякаде,наричат се простаци.Само дето няма спасение от тях,нито камъни,нито светена вода и др. такива не им действат.Само едно ги оравя,боя сутрин рано на голо (аааа,и сръбска музика за фон).

Малък корексион.С бой, тесни обувки, сръбска музика, корав хляб, резани уши и джасан се става върколак.Тук говорим за вампове.Човек, като чукне 70 години, като се гримира, облече дрехи от нафталина и отиде на пазара да търси еко домати гаранция за енергиен вампир.
DI | blog

#16 selia

selia

sunshine

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 815 мнения
  • Град:слънчевите лъчи...

Публикувано 16 септември 2006 - 19:02

Понякога има хора които нецеленасочено го правят....
Аз също познавам хора с които просто не мога да говоря и след като съм била в компания с тяхно присъствие се чувствам зле.
Ако си нямаш усмивка, ще ти подаря моята.

Публикувано изображение

#17 mishel mabel

mishel mabel

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 46 мнения
  • Град:Бургас

Публикувано 17 септември 2006 - 09:18

в последно време много се заговори енерг. вампири.Честно казано склонна съм да вярвам,че има нещо вярно.Случвало ми се е когато говоря с човек който бълва само "змии и гущери" после да се чувствам като парцал ;)
Ноевият ковчег е създаден от аматьори,Титаник от професионалисти

#18 MELL

MELL

Перпетуум мобиле

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 837 мнения
  • Град:Пловдив
  • Интереси:too many to list them here :-)

Публикувано 24 септември 2006 - 00:17

Малък корексион.С бой, тесни обувки, сръбска музика, корав хляб, резани уши и джасан се става върколак.Тук говорим за вампове.Човек, като чукне 70 години, като се гримира, облече дрехи от нафталина и отиде на пазара да търси еко домати гаранция за енергиен вампир.

Хехехеххехеххехе, големи сте веселяци! ;)
Не знам, и да има, мен такива не ме ловят! Иначе, верно, някои се оплакват, че в присъствието на определени хора започва да ги боли глава, но на мен, сериозно, въпросните заподозрени не ми действат, слава Богу! :P :P

Този пост е редактиран от MELL: 24 септември 2006 - 00:21

'You're still the one I run to
The one that I belong to
You're still the one I want for life
You're still the one
You're still the one that I love
The only one I dream of...'

#19 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения
  • Град:in home...
  • Интереси:Everything!

Публикувано 24 септември 2006 - 00:26

Чували ли сте за така наречените енергийни вампири? Казано накратко това са хора, които ви влияят отрицателно и комуникацията с тях ви носи винаги главоболия. Те изсмукват положителните емоции от вас и все в тоя ред. Е, вярвате ли, че има такива хора, които могат да ви влияят против волята ви?

Чувала съм за енергийните вампири. Да,истина е има такива хора и аз познавам много такива. Много изсмукващо емоционално ми действат. Не ме заболява глава от тях, а просто ме натоварват и след общуването си с тях се чувставам като изцедена и много изморена емоционално. Отвратително е ;)
Предпочитам да не общувам с такъв род хора.
Подписа ми, само на лист хартия... Публикувано изображение"Това, което не ме убива, ме прави по- силен" (Ницше)

#20 mucunka

mucunka

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 387 мнения
  • Град:Диво място между три планини...
  • Интереси:Изкуство, музика, природа, животни, от къде идваме и накъде отиваме.

Публикувано 17 октомври 2006 - 14:43

Дааа, определено има такива. Има такива, които се хранят с енергията на другите. Правят го напълно съзнателно. Но всеки може да бъде енергиен вампир съвсем несъзнателно. Има моменти, в които чувстваш жизнените си сили отслабнали поради някаква причина. В такъв момент може без да искаш да отнемеш енергия от някого по най различен начин. например чрез оплакване, споделяне на проблеми, та дори и чрез една дума, един поглед.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни