Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Какви програми за чистене на компютъра използвате?

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
13 отговора в тази тема

#1 krasiika

krasiika

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 55 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 17:19

Споделете каква програма за почистване на компютъра от неизползваеми и временни файлове, кеш-а на браузъра, бисквитки, невалидни ключове в регистъра, "остатъци" от деинсталирани програми,използвате?

#2 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8153 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 18:34

CCleaner (с великолепен превод на български) върши чудесна работа, та дори чисти и от cookies. Още и TuneUp Utilities 2006 и Registry Repair (една никога не е достатъчна, вероятно имат различен алгоритъм на търсене и всяка намира по нещо след другите).
За деинсталиране - Your Unistaller 2006 - почиства и част от регистрите на програмите, които премахва. Посочените по-горе 3 програми също имат деинсталиращи модули, при това съвсем не лоши.
П.П. Пропуснах бисквитките (cookies) - активна Ad-Aware SE Pro 1.06, пасивна XoftSpy SE и онлайн скенерът на ewido

Този пост е редактиран от hlevoust: 26 ноември 2006 - 18:38

You'll Never Walk Alone

#3 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 19:22

Използвал съм десетки подобни програми, но накрая се спрях на следните:

TuneUp2006 - за почистване на регистрите, деинсталация и оптимизиране на рама. Освен това я ползвам и за визуалния стил на Windows-a. Всяка нощ съм я нагласил да се пуска и компютъра се поддържа във форма ;)
Reg Supreme Pro - при по-големи гафове ползвам и двете за почистване на регистрите.
Наскоро попаднах на една програмка, която успешно почиства и преките пътища, затова си я държа и нея - Eror Nuker
Разбира се, възхитен съм и от CCleaner.
От месец два насам ползвам и една програмка за поддържане на папката Prefetch Windows XP Prefetch Clean And Control 1.2.0 Върши чудесна работа.
И още една програма за почистване на временни файлове SBMAV Disk Cleaner Lite - Всъщност програмата е много ефективна, въпреки, че при редовно ползване почиства само някакви си килобайти, но увеличението на скоростта е осезаемо!

Отказах се от WinXPManager, но я ползвах повече от година и съм много доволен и от нея! Прави добра деинсталация, въпреки, че понякога е малко рисковано.
Стигнах до извода, че дори и една програма от рода на TuneUp2006 ili WinXPManager е достатъчна за поддърване на системата винаги в добро състояное. Така, че който не му се занимава с постоянно ровичкане, ето и моето виждане

1. TuneUp2006 (CCleaner безплатна алтернатива)
2. Windows XP Prefetch Clean And Control
3. Евентуално Eror Nuker за почистване на досадни преки пътища, които не съществуват.

Разбира се има и други добри програми, ноняма смисъл да се ползва всичко. Изберете си 2-3, това е достатъчно :)

11591423023.png

#4 krasiika

krasiika

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 55 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 19:22

Определено върши работа бързо и безотказно-Eusing Free Registry Cleaner.
Деинсталатор-Uninstal Tool.

#5 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 21:41

Публикувано изображение

#6 vanio

vanio

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 169 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 21:49

CCleaner + WinTools.net Professional

#7 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 26 ноември 2006 - 23:27

Публикувано изображение

Dragozow, имам чувството че гледам моя монитор на 80% , само дето програмките ми за снимки са доста и си ползвам Опера без Winamp :question:

11591423023.png

#8 dixi

dixi

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1528 мнения

Публикувано 27 ноември 2006 - 02:35

Споделете каква програма за почистване на компютъра от неизползваеми и временни файлове, кеш-а на браузъра, бисквитки, невалидни ключове в регистъра, "остатъци" от деинсталирани програми,използвате?

По едно време използувах едновременно 8 програми за почистване, което доведе до сериозни проблеми. Уж всички подобни програми имат опция за backup, но като стане белята опитай да познаеш кой я е предизвикал... Като добавим изключения System Restore и нежеланието да си направя MyBackup.tib на C:\, всичко завърши с преинсталиране на Windows.
Сега се спрях на следните доказано добри програми:
CCleaner - последна версия;
RegSupreme Pro - 1.2.0.38, с последната 1.4.0.48 имах проблеми;
TuneUp Utilities 2006;
Total Uninstall - за деинсталиране;
WinXPManager ме разочарова - нито един от нарочените за изтриване от програмата файлове и стойности от регистрите всъщност не беше излишен.
Публикувано изображение

#9 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 27 ноември 2006 - 05:20

По едно време използувах едновременно 8 програми за почистване, което доведе до сериозни проблеми. Уж всички подобни програми имат опция за backup, но като стане белята опитай да познаеш кой я е предизвикал... Като добавим изключения System Restore и нежеланието да си направя MyBackup.tib на C:\, всичко завърши с преинсталиране на Windows.
Сега се спрях на следните доказано добри програми:
CCleaner - последна версия;
RegSupreme Pro - 1.2.0.38, с последната 1.4.0.48 имах проблеми;
TuneUp Utilities 2006;
Total Uninstall - за деинсталиране;
WinXPManager ме разочарова - нито един от нарочените за изтриване от програмата файлове и стойности от регистрите всъщност не беше излишен.

С последните версии на Reg Supreme и аз имах проблеми, затова съм си сега с 1.2.0.38. На времето и аз ползвах много програми, чието едновременно пускане доведе до преинсталиране на Windows. Подозренията ми тогава паднаха на Ashampo Win Optimizer и за по-сигурно стоя далеч от нея сега :yanim:

11591423023.png

#10 B-boy[StyLe]

B-boy[StyLe]

FFreestyleRR

• HJT Team
  • 13882 мнения

Публикувано 27 ноември 2006 - 19:31

Мисля че тази тема се дублира донякъде с тези двете:

Какъв софтуер използвате?

http://www.kaldata.c...h...&hl=софтуер

Инструментариум за почистване на регистри-дискусия

http://www.kaldata.c...h...c=19927&hl=

Edit: (Аз друг път ще ви кажа че сега трябва да изчезвам...а и си имам едни титуляри където винаги си ги инсталирам а има и такива които качвам само за проба...)

От титулярите основно ползвам тези...като съм инсталирал толкова много, защото на всяка програмка ми допада отделен модул а другите като се припокриват не е излишно :wors:
CCleaner - за кеш и регистри
TuneUp Utilities 2006 - за доста настройки
Ace Utilities - намира повредени икони *.lnk които доста други програми не откриват, чудесен мениджър за стартиращи програми, изтриване на празното място(empty space), изтриване на празни папки, намиране на повтарящи файлове
System Mechanic Pro 6 - за цялостна диагностика, която пускам вечер и нагласям автоматично да изключва компютъра след като приключи
Advanced WindowsCare v2 Personal - за спиране по мързеливата на различни услуги
Your Uninstaller 2006 - за деинсталиране

Не са споменати още куп програми променящи отделни ключови елементи в Операционната Система като Windows XP Prefetch Clean And Control 1.2.0 за папката Prefetch , Diskeeper - за дефрагментиране и преоразмеряване на размера на MFT и т.н.
Георги Петков
Kaldata HJT Team

Публикувано изображение

#11 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 17747 мнения

Публикувано 27 ноември 2006 - 19:42

Моите чистачки са:
CCleaner
Ace Utilities
dustbuster
:wors:
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#12 krasiika

krasiika

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 55 мнения

Публикувано 27 ноември 2006 - 20:55

CCleaner е много добра,ползвам я редовно. :)
Започнах да я предпочитам пред Easy Cleaner 2.0 Публикувано изображение

Този пост е редактиран от krasiika: 27 ноември 2006 - 21:01

#13 Night_Raven

Night_Raven

Corvus Corax Nocturna

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2990 мнения

Публикувано 27 ноември 2006 - 22:54

Absolute Uninstaller 1.7
RegSupreme 1.4.0.46
RegCleaner 1.3
CCleaner 1.35.424
RegCure 1.0.0.43
Няма ненаказано добро.
-----

#14 Hercules

Hercules

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 28 мнения

Публикувано 28 ноември 2006 - 22:30

и аз ползвам CCleaner!Много ми харесва и я препоръчвам на всеки Публикувано изображение