Към съдържанието

Снимка
* * * * * 2 гласа

Внезапно изключване на компютъра

• Моля влезте за да отговорите
43 отговора в тази тема

#21 Роско

Роско

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 134 мнения

Публикувано 08 януари 2009 - 22:56

Пробвах с Еверест :

Свойства на датчика
Тип на датчика HDD
Сензор на графичния процесор Driver (NV-DRV)

Температури
Графичен процесор 45 °C (113 °F)
ExcelStor Technology J9250S 34 °C (93 °F)

Друго не ми показва .... не знам какво да правя . Тъкмо го взех и пак трябва да го връщам .... егати ...

Този пост е редактиран от rosi4: 08 януари 2009 - 22:57

#22 go6o_kara

go6o_kara

Велик Гадател

• Hardware Team
  • 4385 мнения
  • Град:dev/mnt/wc
  • Интереси:Жени и компютри. Не съм сигурен за последователността обаче...

Публикувано 08 януари 2009 - 22:59

Веднага след като загасне го пускаш пак и влизаш в биос да видиш температурата на процесора.
Причини много за загряването, включая и някой глупак да е монтирал охлаждането барабар с предпазващата обвивка/пластмасата отдолу(имал съм такъв пациент....)
Щатен Гадател!

Велик гадател ?Врачка или Как да задаваме правилно въпроси?

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated.
E.H.

#23 geca7a

geca7a

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 30 декември 2010 - 14:18

Искам да ви попитам нещо защо като искам да кача някой филм на телефона смисал от компа на телефона и компа ми се изключва ??? мн ви моля за помощ

#24 ivo_girata

ivo_girata

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 94 мнения

Публикувано 30 декември 2010 - 17:40

Искам да ви попитам нещо защо като искам да кача някой филм на телефона смисал от компа на телефона и компа ми се изключва ??? мн ви моля за помощ

Какъв е компа , с каква операционна система , какъв е телефона и по какъв начин ги свързваш? кабел , блутут, ир ?

#25 geca7a

geca7a

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 30 декември 2010 - 22:25

Какъв е компа , с каква операционна система , какъв е телефона и по какъв начин ги свързваш? кабел , блутут, ир ?

с уиндоус 7 съм телефона е нокиа 5230 и с USB кабел ги качвам 2 гб рам имам !! процесора ми е AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000 + 259 GHz 32 битова ми е системата

#26 deke

deke

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 201 мнения

Публикувано 30 декември 2010 - 22:42

Пробай и смени захранването, дано има успех.

Този пост е редактиран от deke: 31 декември 2010 - 13:57

#27 jonov

jonov

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5354 мнения
  • Град:Комощица
  • Интереси:От BLIZOO - бягай на далеч

Публикувано 31 декември 2010 - 10:40

Малиййй , тоя пост направо ме уби .10 пъти го прочетох и нищо не разбрах , макар че автора даже го е и редактирал :tourist1:

Този пост е редактиран от jonov: 31 декември 2010 - 10:41

#28 peshkin

peshkin

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 05 септември 2012 - 08:45

Имам същия проблем като Роско, Казаха ми да сменя захранването,смених го. Казаха ми и за смяна на термопасти на вентилатори и т.н. Но някъде след около 2 месеца пак същия проблем. Кажете ми пак от какво може да е ? Отначало ненегряваше много , но в последствие започна и да се изключва :)

#29 quickJO

quickJO

Треснат с тухла

• Глобални модератори
  • 11969 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Hardware, MTB, Застраховки, Коли и Жени, Студена биричка и градивният спор

Публикувано 05 септември 2012 - 08:54

Имам същия проблем като по долу изписаните. Обикновенно компютъра ми се изключва като играя на игри като: Delta Force, Blood Rayne, Prototype и много други. Проблема ми е ,че започва някакво ''стържене'' след някаде около 15 мин игра и компютъра се изключва . При това загрява страшно много. Ето и моите параметри:
AMD Athlon™ 64 X2 DUAL
Core Processor 5000+

Компютъра прегрява и се изключва сам. Това е защита да не ти се "разтопи" дъното.

Спираш да играеш докато отстраниш проблема, а рецептата винаги е една и съща:
1. Почистване от прах
2. Подмяна а темопастите и смазване на вентилаторите
3. Подобряване на въздушният поток в кутията

3-те "П"-та.

Да разбирам ли, че след подмяната на термопастите проблема се е оправил? Ако е така предполагам не си ги заменил качествено, демек положението се е подобрило, но може и по-добре.

Каква термопаста сложи, как я сложи (като количество).

Малко по-подробно описание на проблема.
Desktop: AsRock 880GXH/USB3>AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz>Ati 425>2x2 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz>WD Blue 500 GB + WD Green 2 TB>CM 430 Black with 500W PSU>3x120 mm + fan controller>BenQ G2222HDL>Windows 7 Ultimate x64
Laptop: HP Compaq 615>Windows 7 Ultimate x86
GSM: Sony Xperia C>Android 4.2.2
Foto: Nikon D3100 + 18-55 mm VR>Sample
Правила на KALDATA
Помнете откъде сте почнали!
„Много закъса българското образование“... си мърмореше дядо Генчо, докато триеше надписа „ХОЙ“ от стената си...
Ода за Speedy-NET - бягай надалеч!
Една думичка "Благодаря" значи много за колегите. Не я забравяйте когато са Ви помогнали. Също и като си вземете машина, предложена от нас - дайте едно мнение за нея и дали Сте доволни. Значи много за нас!
Ако имате нужда от застраховка или някакви въпроси, може да се свържете с мен на личният ми мейл: от тук.
Фенове на Doctor Who - Най-великият сериал!!! Гледайте го!!! Наслаждавайте му се!!! Обожавайте го!!!

#30 PC doctor

PC doctor

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2115 мнения

Публикувано 05 септември 2012 - 08:57

Здрасти ! Висока температура може да се получи не само поради нуждата от смяна на термо пасти и вентилатори . Такива ефекти има и когато компютъра работи под натоварване от безразборно стартирани приложения и най-вече от такива който изискват голям ресурс . Възможно е и системата да е "ударена " от някоя гадина . Възможности безброй . Просто дай една снимка от диспечера на задачите със всички процеси за да се види какво и що .

#31 pconline

pconline

Хардуерен антиквар и гадател любител

• Hardware Team
  • 2215 мнения

Публикувано 05 септември 2012 - 12:45

Здрасти ! Висока температура може да се получи не само поради нуждата от смяна на термо пасти и вентилатори . Такива ефекти има и когато компютъра работи под натоварване от безразборно стартирани приложения и най-вече от такива който изискват голям ресурс . Възможно е и системата да е "ударена " от някоя гадина . Възможности безброй . Просто дай една снимка от диспечера на задачите със всички процеси за да се види какво и що .

Ако машината е с подходящо охлаждане, почистена е, сменена е пастата и е сигурно че захранването е ок няма начин при каквото и да е натоварване да стига до гасене от прегряване защото е натоварена.

Нека автора направи няколко снимки на машината от вътре и да даде инфо за компонентите, за да се види дали няма надути кондензатори, как е ситуацията с прахта, има ли въздушен поток и т.н.

#32 PC doctor

PC doctor

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2115 мнения

Публикувано 05 септември 2012 - 23:41

Ако машината е с подходящо охлаждане, почистена е, сменена е пастата и е сигурно че захранването е ок няма начин при каквото и да е натоварване да стига до гасене от прегряване защото е натоварена.

Нека автора направи няколко снимки на машината от вътре и да даде инфо за компонентите, за да се види дали няма надути кондензатори, как е ситуацията с прахта, има ли въздушен поток и т.н.

Не мисля че трябва да се спори по въпроси отдавна ясни . Каквото и да е сменяно като термопасти и т.н винаги има възможност да се стига до високи температури и изключване и при използване на софтуер който не отговаря на параметрите на машината ,да напомням ли че температура може да се повиши до крайности дори при опити за игране на игра която товари видеото и процесора до крайни стойности ? Да припомням ли че процесора може да се натовари до край и от заловреден код и работейки под този товар със пускането на още някое по-тежко приложение отново ще се случи прегряване . Разбира се че първо за прегряването са отговорни компонентите за охлаждане но с лека ръка да се казва " Ми щом са сменени термопастите и вентилатора работи няма как да прегрее от претоварване " е малко несериозно . Нима не прочете какво е описанието да не го цитирам напълно " Изключването се получава когато играя еди какви си игри "и т.н .,ако има надути кондензатори и някакви повреди ,симптомите щяха да са на лице и не само когато се играят игри . Не си ли съгласен ? Поради тази причина поисках от автора да покаже снимка на процесите си на първо време , защото пак ще го кажа ,ако има работещи много и "непривични " процеси е възможно да се стига и до прегряване именно поради постоянната висока натовареност на процесора и други компоненти,и с пускането на някоя игра става и това което той описва .Лека вечер ти желая .

Този пост е редактиран от PC doctor: 05 септември 2012 - 23:42

#33 pconline

pconline

• Hardware Team
  • 2215 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 08:06

............................

Докторе пак четеш както ти изнася, за да не признаеш че си допуснал грешка. Има голяма разлика между "вентилатора работи" и "подходящо охлаждане" която явно ти не правиш. Явно се налага да ти направя разяснение. Ако имаме процесор който е 65W и охладител който е предвиден за процесори до 90W и има правилно сложена паста и има някакъв поток в кутията, е повярвай ми няма процес който да натовари тоя процесор до степен да почне да изключва от прегряване.
Ако все още имаш намерение да оспорваш това ти предлагам да ми дойдеш на гости, да си избереш някой от процесорите който имам, ще му сложим паста и подходящо охлаждане и ще те оставя да го натовариш толкова че да изключи. Ако успееш обещавам публично тука да се извиня на всички читатели и никога повече да не давам мнения и съвети.

И за да ти е пределно ясно не твърдя, че софтуер не може да предизвика гасене, а казвам че софтуер не може да предизвика прегряване при правилно направена и поддържана конфигурация.

Този пост е редактиран от pconline: 06 септември 2012 - 08:14

#34 PC doctor

PC doctor

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2115 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 10:45

Докторе пак четеш както ти изнася, за да не признаеш че си допуснал грешка. Има голяма разлика между "вентилатора работи" и "подходящо охлаждане" която явно ти не правиш. Явно се налага да ти направя разяснение. Ако имаме процесор който е 65W и охладител който е предвиден за процесори до 90W и има правилно сложена паста и има някакъв поток в кутията, е повярвай ми няма процес който да натовари тоя процесор до степен да почне да изключва от прегряване.
Ако все още имаш намерение да оспорваш това ти предлагам да ми дойдеш на гости, да си избереш някой от процесорите който имам, ще му сложим паста и подходящо охлаждане и ще те оставя да го натовариш толкова че да изключи. Ако успееш обещавам публично тука да се извиня на всички читатели и никога повече да не давам мнения и съвети.

И за да ти е пределно ясно не твърдя, че софтуер не може да предизвика гасене, а казвам че софтуер не може да предизвика прегряване при правилно направена и поддържана конфигурация.

Разясненията ти са отлични и наистина издържани ,но не са ми нужни на мен . Също не е нужно да си ходим на гости за да установим нещо което е възможно от всякъде . За да приключим този малък спор ще кажа ,че и отлично поддържана система ако е заразена е възможно с пускането на тежък софтуер да предизвика така познатото греене, и ако това продължи няколко часа ще се стигне неминуемо и до прегряване . Мисля че не четеш достатъчно внимателно какво пиша .Казах че прегряването е възможно и да се получи и от други компоненти имайки предвид видеокартата примерно,хард диск и т.н . От твърденията ти не мога да разбера едно нещо ,как така си убеден че процесор и видео карта работещи дълго време ( часове ) по непрекъснат максимален товар не могат да доведат до прегряване и изключване. Въпреки наистина грамотните ти обяснения , си е възможно от всякъде . Не си ли виждал добре поддържана система ,процесора и работи под почти максимален товар доста време ,забива многократно , и температурите скачат до близките за изключване ,и в момента в който се реши да се използва още нещо и чао ,всичко гасне . Или пък не си ли се сблъсквал със поразени системи който макар и отлично поддържани като хардуер отново гаснат и прегряват . Мисля че си останал с убеждението, че щом се смени термопаста ,почисти се от прах и вентилатора работи нормално, не може една система да прегрее от претоварване . Не искам да си мисля че тези 3 неща ги приемаш като панацея срещу прегряване ,защото са основата ,но не са всичко . Лек и спокоен ден на теб и на тези който четат и пишат по темата .

Този пост е редактиран от PC doctor: 06 септември 2012 - 10:46

#35 pconline

pconline

• Hardware Team
  • 2215 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 15:02

Разясненията ти са отлични и наистина издържани ,но не са ми нужни на мен . ......................

Човек продължаваш да ме изумяваш. хайде да ти преведа какво се опитваш да кажеш а именно че производителя когато проектира процесор и охлаждането за него, същото важи и за видеокартата така ги проектира, че те не биха могли да издържат работа при максимално натоварване достатъчно на брой дни/седмици/месеци...... и ще се стигне до прегряване ??????
Сериозно ли твърдиш подобно нещо ???? Един процесор може да работи на 100% натоварване и охладителя предвиден за него е проектиран така, че дори и при такава работа никога да не се стигне до повишаване на температурата до толкова, че процесора да спре поради прегряване. Ако пастата е загубила свойствата си за бързо топлопренасяне, ако по охладителя има полепнала прах и това намалява ефективността на работа, ако системата няма въздушен поток и е завряна в затворен шкаф това са причини който могат да доведат до прегряване но не и натоварване със какъвто и да е софтуер.

Предложих ти да ми дойдеш на гости единствено за да ми демонстрираш безумното си твърдение, как само с помощта на софтуер ще доведеш добре направена машина до прегряване. И пак ти казвам готов съм ако успееш да ми демонстрираш твърдението си ще те призная за безспорен хардуерен бог, а аз никога повече няма да пиша никъде по хардуерни проблеми.

#36 PC doctor

PC doctor

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2115 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 17:42

Това което си написал за това какво и как е проектирано, и как можело да работи със седмици под натоварване на ръба няма да го коментирам ,не подлежи на коментар . Поне аз такава система не познавам . Ти явно си виждал как една система работи при натоварване на процесора почти на 100% ,видеото използвано за неща надвишаващи параметрите му с дни и това не води нито до греене ,нито до забиване ,нито до нищо ,аз си признавам че такова нещо не съм виждал . Виждал съм обратното ,и то многократно .Разбира се че производителя на хардуера ,какъвто и да е той не предвижда работа с "дни и седмици и месеци " под непрекъснат товар .За това си има и правила за използване на системите ,и те не включват само чистене от прах . Или за теб такива правила няма ? Не мога въобще да си представя че хората се занимават с тези въпроси след като всичко е въпрос на охладителя и термопастата . За какво ли е нужно въобще да се мисли как не бива да се претоварва процесора и т.н . Ако човек те слуша,може да добие представата че една система може да си работи добре и без нежелателни последствия с дни и седмици и при процесор надут постоянно в крайни стойности на натоварване . Ще ти го обясня лесно и просто ,защото явно нещо не можем да се разберем . Започваш нещата направо от термото и мермото . Има няколко важни важни неща който просто явно не си наясно с тях и все мислиш и разсъждаваш от зад напред . Тези неща им се казва Действие и Последици . В контекста на това за което спорим нещата изглеждат така :

1. При работеща нормално система се използва "тежък "софтуер,или такъв който не отговаря на възможностите на хардуера - товари цялата система - предизвиква повишаване на температурите на компонентите ,в това число и на процесора
2. Системата като софтуер( ОС и друг управляваш софт ) е поразена от зловреден код ,,работи в непривични стойности - води до товар върху цялата система в това число и на процесора - предизвиква повишаване на температурата
Това му се казва Деиствие, а Последиците за температурите са :

1( и единствена ) - От постоянната работа с по- високи температури тази твоя прословута термопаста много по-бързо губи свойствата си . .. натам виждам че си наясно до какво се стига .

Нямам претенициите че имам големи познания, но всяко нещо си има логичен ред и колкото и да се обръща на горе с краката ,и да се почва от зад напред ,тези неща не се променят .
Не зная защо въобще водим спор за тези неща ,дано само тези който четат темата не останат с впечатлението че могат да си използват какъвто софтуер им попадне ,системите им ( в частност процесорите ) им да си бачкат на ръба ,защото твоето твърдение е такова и няма нито да са с високи температури ,нито каквото и да било .
Ти какво очакваш ,да седна пред компютъра ти да пусна няколко програми ,,процесора да ти се натовари до дупка и да прегрее ли ? Мисля че разсъждаваш и реагираш първосигнално . Това може да се случи едва когато това натоварване и следствие от него системата е работила на по-високи от обичайните температури поне една две седмици ( особено ако през това време игрите са основното занимание и не са съобразени с възможностите на хардуера ) . Можеш да си направиш сам и прост експеримент . Сложи си някаква програмка за температурите в реално време ,пусни си някоя игра която е на ръба на възможностите на твоя хардуер и нека забие 3-4 пъти цялата система ,погледни дали случайно температурите не са ти се повишили с доста от обичайното ,ако продължиш с това действие както сам се изрази седмици ,накрая ти гарантирам че и сам ще видиш как ще ти се изключи компютъра поради висока температура ,независимо от обясненията ти как и що е проектиран . Трябва да ти се изясни едно нещо ,че една система може да се доведе и до прегряване и всякакви дефекти и само при използване на софтуер или поражение от зловреден такъв .Това което пишеш е правилно ,само че направо скачаш на крайния ефект .За да се стигне до крайния ефект как става това ,ей така ли се случва ? Случва се ей така както съм ти описал . Спора дано е бил полезен на някой ,въпреки че се съмнявам . Лека вечер .

Този пост е редактиран от PC doctor: 06 септември 2012 - 18:12

#37 pconline

pconline

• Hardware Team
  • 2215 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 20:41

Това което си написал за това какво и как е проектирано, и как можело да работи със седмици под натоварване на ръба няма да го коментирам ,не подлежи на коментар . Поне аз такава система не познавам ..........................

Това не говори добре за тебе. Налагало ми се е да правя машини както да .NET програмисти така и за архитекти, 3D визуализатори, хора правещи доста ТВ реклами и тем подобни. Та е тия хора са способни да изстискат всичко възможно от една машина и рендерите/компилиранията в някой случаи продължават десетки часове. Все още използват машини който съм правил преди 4-5 годин. Профилактика се прави на 6 месеца и до сега от тия десетки машини една не е дошла със проблем от прегряване.

Пак ти казвам в първия момент в който мога да оставя една машина да работи без да ми пречи колкото кажеш дни, ще ти направя машина да речем s.462 защото са най-капризни на охлаждане, ако кажеш с външно ако кажеш с вградено видео за да товари допълнително чипсета и ще пусна какъвто софтуер кажеш заедно със стабилити теста на AIDA защото там се отчита колко време е работил теста и казваш колко време тая машина трябва да издържи и след това ще те помоля да оттеглиш думите си, че софтуер може да предизвика прегряване.

Да те питам знаеш ли какво е клок?
Накратко казано това е довеждане на хардуер до абнормални стойности и успешен е клока когато системата работи значително време под пълен товар СТАБИЛНО.

Също да те питам пускал ли си тестове на РС и следил ли си температурите?
Защото ако си го правил то трябва да знаеш че те се покачват до едно ниво и варират в рамките на 2-3 градуса ако околната температура е постоянна така че дали една машина ще работи под пълен товар 1-2-5-10 часа е се температурата остава в рамките на няколко и няма да ескалира до абнормални стойности както ти твърдиш.

А да те питам знаеш ли какво е сървър?
И имаш ли информация те за какво натоварване са проектирани и на колко време трябва да им се спира товара за да не гръмнат?

Не за първи път спорим с тебе и би трябвало да си наясно, че няма да водя този спор ако не мога да докажа твърдението си.
Ти готов ли си да докажеш твоето?

Този пост е редактиран от pconline: 06 септември 2012 - 20:42

#38 trial version

trial version

..............................

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1198 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 21:00

Много ми е интересно какво точно харесахте в постовете на "доктора" че му сложихте един куп плюсове.

Ако компютъра е в ред с адекватно охлаждане, няма как софтуер да покачи температурата до степен да се изключи компютъра от прегряване.

Много преди това ще ви изхвърли от играта, процеса ще спре или дори ще забие със син екран. Вариантите са много, но няма да изключи заради прегряване.

Само в сънищата си ние сме свободни. През останалото време работим за надниците си.

#39 PC doctor

PC doctor

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2115 мнения

Публикувано 06 септември 2012 - 21:07

.Приятелю, доказват се твърдения който подлежат на доказване . Това което ти пиша аз не подлежи на никакво доказване ,то се е доказало ,доказвало че няма нужда от повече .Правилата за използване на системите са написани отдавана и не подлежат на никакво доказване,те са написани именно от производителите на хардуер ,показало се е през годините кое как работи и какво не трябва да се прави,търсили са се решения за проблемите с температурите и се е стигнало до много изводи ,за съжаление ти явно ги пренебрегваш . За теб съществува само сменена термопаста ,добро охлаждане и край ,компютъра може да работи без проблем по отношение на софтуера ,без значение какво и що се инсталира ,стартира и т.н,за теб няма възможности системата да се докара до прегряване от вируси ,за теб няма софтуер който да удари биоса на машината ,няма нищо което се нарича софтуер което може да накара компютъра да прегрее. Какво искаш да ти докажа ,че мога да ти счупя компютъра с софтуер , и след една седмица да ти гасне от прегряване ли ? Сам можеш да го направиш ако имаш желание за това . Ти чул ли си елементарното нещо че при смяна версията на биос се променят и настройките на вентилаторите и цялата система за охлаждане ? С какво се променя версията на биос ,с чука ,теслата и термопастата ли . Променя се със СОФТУЕР ,а на софтуера обикновено му викат програми ,ако не знаеш .Ами ако след смяната на версията това нещо не работи както трябва? ..... Няма да продължавам . На никой ,не само на теб няма да доказвам каквото и да е ,ти все с показване ли стигаш до знанията ,ми опитай и сам можеш да си го докараш до състоянието да ти прегрява и то само със софтуер . Ако не знаеш как прочети и тук във форума ,има толкова много статии и случай на хора който с неправилна работа по отношение софтуер -хардуер са си прее..... компютрите . Пак то напомням да мислиш за това че за да се стига до прегряване си има и причини и те не са винаги само хардуерни а и софтуерни ,и то в много ,много случай . Мисля че си достатъчно грамотен за да продължаваш с първичните неща . Спора за мен приключи . Приятна вечер .

Много ми е интересно какво точно харесахте в постовете на "доктора" че му сложихте един куп плюсове.

Ако компютъра е в ред с адекватно охлаждане, няма как софтуер да покачи температурата до степен да се изключи компютъра от прегряване.

Много преди това ще ви изхвърли от играта, процеса ще спре или дори ще забие със син екран. Вариантите са много, но няма да изключи заради прегряване.

Не си разбрал от поста какво се има предвид . Никой не знае на този компютър какво работи и какво е правено ,и именно поради тази причина поисках снимка на процесите . Ако е работил и преди това на високи температури е много вероятно отово да работи на такива и някой "лош" процес да работи и товари процесора ,да покачва температурите с няколко градуса и толкова да са достатъчни за да стигне нормата и да изключи . Това е .Сега разбра ли ??????????

Този пост е редактиран от PC doctor: 06 септември 2012 - 21:08

#40 androns

androns

合気道

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2403 мнения
  • Град:ソフィア

Публикувано 06 септември 2012 - 21:13

"докторе" не се измъквай от ситуацията, като изопачаваш смисъла на написаното от pconline, намесвайки БИОС-а.

ip3.gif
androns.gif

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни