Към съдържанието

Снимка
- - - - -

RQ: Програма за обработка на изображения (снимки) - merged

• Моля влезте за да отговорите
132 отговора в тази тема

#121 ftpkid

ftpkid

щастливец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1695 мнения
  • Град:127.0.0.1
  • Интереси:i bite

Публикувано 12 септември 2011 - 16:00

Много лесна и добра програма за редактране на изображения(но не с възможностите на photoshop) е PhotoScape :)

Избягвам да пиша именно, защото имам силно изявен личен стил и технически обносновано мнение

#122 GKuzmanov

GKuzmanov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 4 мнения

Публикувано 12 септември 2011 - 17:13

2рия сайт има доста неща, но трябва да си направя регистрация в 3 различни други сайта за да ги свалям ;) иначе да, правилно си ме разбрал. Трябват ми "Brand" стикери и разни забавни.

А в фотошоп-а има ли я тази възможност да се подобрява качеството ? Мога да кача 1 картинка да видите за какво качество говоря ?

#123 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения
  • Интереси:Мъжки спортове

Публикувано 12 септември 2011 - 17:48

2рия сайт има доста неща, но трябва да си направя регистрация в 3 различни други сайта за да ги свалям ;) иначе да, правилно си ме разбрал. Трябват ми "Brand" стикери и разни забавни.

А в фотошоп-а има ли я тази възможност да се подобрява качеството ? Мога да кача 1 картинка да видите за какво качество говоря ?

Фотошоп е програмата на програмите. Не случайно струва над 800 евро. А ако искаш да обработиш снимката си, има много безплатни програми. Зависи какво точно търсиш. Ако ти трябва всичко да става автоматично, има много такива програми, без гаранция за краен успех, но може да се пробва. Ако искаш нещо по-така, трявба да се хванеш по-сериозно с някоя програма, за да научиш възможностите и.
  • lz4jw харесва това

11591423023.png

#124 djagi

djagi

.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4188 мнения
  • Град:София

Публикувано 12 септември 2011 - 18:04

Регистрация в този сайт имам от години, но няма нужда да правиш регистрация чак пък в три сайта... Сваля се от hotfile, Rapidshare и други, където свалянето е свободно, а с/у регистрация не чакаш и т.н., но регистрация не е нужна. Ето тук не е нужна регистрация - http://sharegfx.net/ .... Това е малка част от подобните сайтове, просто те ориентирам какво да търсиш - векторни изображения. Photoshop работи с растерна графика, т.е. в случая не ти върши работа за векторите, ти вече ползваш програма за векторна графика (CorelDraw), остава и да се научиш добре да работиш с нея. За това което търсиш единствено векторните изображения са подходящи - там нямаш влошаване на качеството.

Векторна графика
Растерна графика

Освен това няма да е лошо да научиш малко за различните формати...

#125 GKuzmanov

GKuzmanov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 4 мнения

Публикувано 12 септември 2011 - 18:46

Регистрация в този сайт имам от години, но няма нужда да правиш регистрация чак пък в три сайта... Сваля се от hotfile, Rapidshare и други, където свалянето е свободно, а с/у регистрация не чакаш и т.н., но регистрация не е нужна. Ето тук не е нужна регистрация - http://sharegfx.net/ .... Това е малка част от подобните сайтове, просто те ориентирам какво да търсиш - векторни изображения. Photoshop работи с растерна графика, т.е. в случая не ти върши работа за векторите, ти вече ползваш програма за векторна графика (CorelDraw), остава и да се научиш добре да работиш с нея. За това което търсиш единствено векторните изображения са подходящи - там нямаш влошаване на качеството.

Векторна графика
Растерна графика

Освен това няма да е лошо да научиш малко за различните формати...

Мерси за отговорите !!! Наистина нищо не разбирам от картинки !!! до преди месец всичко беше еднакво за мен пишех нещо в гоогле копирах и т.н. с течение на времето (след като ми отпечатаха първите картинки) разбрах, че няма да е толкова лесно да си ИЗБОМБА колата (така се нарича това което искам да направя "sticker bomb").
Като начало започнах да се пробвам да изчистя картинките от въпросния сайт с корел-а но не се получи (от там разбрах що е то векторно изображение) и тъй като свалих над 10 000 картинки от тези ми се искаше да ги оправям тях, но щом е трудно и тъй като нямам фотошоп (който май май няма да ми свърши работа) ще се ровя за нови картинки.

П.П. Благодаря за помощта!!! Също така се извинявам ако съм задал тъпи въпроси, но просто не разбирам от програми за обработка на картинки и затова и пиша!!! Единствено ще помоля ако някой знае някой линк за фрее фотошоп да сподели.

#126 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 30876 мнения
  • Град:Somewhere over the rainbow

Публикувано 12 септември 2011 - 18:52

.... Единствено ще помоля ако някой знае някой линк за фрее фотошоп да сподели.

Прочетете правилата на форума, особено точка 2.10!!!!

#127 ftpkid

ftpkid

щастливец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1695 мнения
  • Град:127.0.0.1
  • Интереси:i bite

Публикувано 12 септември 2011 - 19:44

...Единствено ще помоля ако някой знае някой линк за фрее фотошоп да сподели.

„фрее“ фотошоп няма!И няма да ви се даде „линк за фрее“ фотошоп!Може безплатно да си изтеглите пробната версия на Фотошоп,която е за..мисля че за няколко седмици!

Избягвам да пиша именно, защото имам силно изявен личен стил и технически обносновано мнение

#128 Ralna

Ralna

Lovly girl

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3084 мнения
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Книги, животни, книги, книги, книги...... май забравих да спомена, че се интересувам и от книги.

Публикувано 30 септември 2011 - 22:43

Здравейте, аз се интересувам, дали има някаква възможност да се свалят снимките от този сайт? http://russoartdesig...m/portfolio.htm Ако някой ме светне за програмка, или накакъв начин да сваля снимкчиците, ще съм мноооого благодарна. :lock:

Този пост е редактиран от Ralna: 30 септември 2011 - 22:44

Публикувано изображение

#129 djagi

djagi

.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4188 мнения

Публикувано 30 септември 2011 - 23:47

Най-лесен начин, поне за мен, би бил да даваш пауза на плеърчето и с програмка за Screen Capture да се запази всяка една снимчица поотделно. Сигурно няма да са със същото качество като оригиналните, но и това е вариант. За Screen Capture програма препоръчвам FastStone Screen Capture, която не е безплатна, но пък има достатъчно добри безплатни алтернативи.

п.п. На всяка от снимките има надпис - с това как смяташ да се оправиш или няма значение?

Този пост е редактиран от djagi: 01 октомври 2011 - 06:45

#130 Ralna

Ralna

Lovly girl

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3084 мнения
  • Интереси:Книги, животни, книги, книги, книги...... май забравих да спомена, че се интересувам и от книги.

Публикувано 01 октомври 2011 - 08:29

Най-лесен начин, поне за мен, би бил да даваш пауза на плеърчето и с програмка за Screen Capture да се запази всяка една снимчица поотделно. Сигурно няма да са със същото качество като оригиналните, но и това е вариант. За Screen Capture програма препоръчвам FastStone Screen Capture, която не е безплатна, но пък има достатъчно добри безплатни алтернативи.

п.п. На всяка от снимките има надпис - с това как смяташ да се оправиш или няма значение?

Попринцип мислех да си играя с принт скрин, но са доста и да си признаяне ми се занимаваше. Докато търсих картинки на автора видях това http://www.google.bg...:25&tx=58&ty=44 помислих си, че щом тази картинка я има така, трябва и останалите да има начин да им се намерят адресите. Иначе смятам да си ги оголемя и да махна надписите с фотошоп, само ми трябва да си ги сваля :rolleyes:
Публикувано изображение

#131 djagi

djagi

.

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4188 мнения

Публикувано 01 октомври 2011 - 09:58

Попринцип мислех да си играя с принт скрин, но са доста и да си признаяне ми се занимаваше. Докато търсих картинки на автора видях това http://www.google.bg...:25&tx=58&ty=44 помислих си, че щом тази картинка я има така, трябва и останалите да има начин да им се намерят адресите. Иначе смятам да си ги оголемя и да махна надписите с фотошоп, само ми трябва да си ги сваля :D

Снимките за съжаление не са в този сайт, нито пък са вкарани във флаша, иначе щях да ти ги сваля. Теглят се от другаде, но който се занимава с флаш, ще може да обясни повече. Както и да е, и снимките във флаша не са много качествени (в смисъл, че са малки), тъй че варианта за Screen Capture е добър (да не тръгнеш да принтираш целия екран, че ще си създадеш излишна работа). Всички снимки в сайта се виждат ето така - http://www.google.co...252l252l2-1l1l0

Можеш да пробваш и търсене с провлачване на снимчица в гугъл картинки - ще ти даде подобни изображения.

#132 Ralna

Ralna

Lovly girl

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3084 мнения

Публикувано 01 октомври 2011 - 10:05

Снимките за съжаление не са в този сайт, нито пък са вкарани във флаша, иначе щях да ти ги сваля. Теглят се от другаде, но който се занимава с флаш, ще може да обясни повече. Както и да е, и снимките във флаша не са много качествени (в смисъл, че са малки), тъй че варианта за Screen Capture е добър (да не тръгнеш да принтираш целия екран, че ще си създадеш излишна работа). Всички снимки в сайта се виждат ето така - http://www.google.co...252l252l2-1l1l0

Можеш да пробваш и търсене с провлачване на снимчица в гугъл картинки - ще ти даде подобни изображения.

Мерси :D
Публикувано изображение

#133 Fuckk__

Fuckk__

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 03 октомври 2011 - 18:46

Phоtoshop е мн сложна програма :D ;) Пробвай с paint ,photoscape а, за photoshopa серийния номер може да го намериш в ###### !!! :whist: :mark:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни