Към съдържанието

Снимка
* * * * * 1 гласа

Как да пусна интернет на друг компютър през bluetooth.

• Моля влезте за да отговорите
32 отговора в тази тема

#1 Dark_Wiking88

Dark_Wiking88

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 4 мнения

Публикувано 17 март 2007 - 18:03

Здравейте,искам да ви попитам как мога от bluetooth-та на моя комп да шерна нета на другия ми комп които също има bluetooth.Извинявам се ако съм сбъркал раздела.
Мерси предварително за отговорите.

Този пост е редактиран от stanley56: 06 април 2007 - 21:45

#2 electric

electric

Ветеран

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1467 мнения

Публикувано 17 март 2007 - 19:05

Защо трябваше да пускаш 2 теми??
И мисля,че не може да се шерва през Блутут.Само през Wireless(май така се пишеше) :whist:
Extremis malis extrema remedia...

#3 iveta7

iveta7

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1791 мнения

Публикувано 17 март 2007 - 22:33

Чувала съм че може,но как точно става не знам.
Публикувано изображение

#4 sskinara

sskinara

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 06 април 2007 - 21:04

ем влизаш в нетконекцията и трябва да има шер ако няма начи не е като мойто :) :P

#5 RedCross

RedCross

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 218 мнения

Публикувано 06 април 2007 - 23:55

Погледни това може да ти е полезно.цък

#6 bluelight

bluelight

Kaldata свещичка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1910 мнения
  • Град:Пловдив

Публикувано 07 април 2007 - 09:18

Аз съм го правил на БТК АДСЛ, като до колкото си спомням, тук имаше доста полезни теми по отношение на пускането на прокси, само с това успях да пусна интернет на лаптоп през bluetooth. Доколкото си спомням и двата блутута трябваше да поддържат създаването на частна мрежа/или нещо подобно, да не те объркам/, след което вече лаптопа можеше да стига до моя компютър. След това пуснах проксито, на лаптопа указах целия нет да минава през прокси, и след осъществяване на блутут конекцията, лаптопа имаше нет. Не казвам, че съм го направил много правилно, имаше, но връзката беше по бавна и се разпадаше, дори забелязах се разпадаше най често когато се размятаха звънящи телефони между двата компа. Дано ти помогна, а не да те объркам повече.

#7 efficeon

efficeon

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения
  • Град:Sofia, Bulgaria

Публикувано 14 април 2007 - 10:33

ах ... и аз имах проблем със интернета през bluetooth, но в успях да го пусна.
При мен настолния компютър е сървърът, а лаптопа се свързва с интернет през bluetooth мрежа с настолнния компютър.

Ето как се прави:

За сървъра:

1. Инсталираш Bluesoleil 1.6
2. Трябва да включиш услугата Bluetooth LAN Access

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След като сложиш тикче рестартирай Bluesoleil

3. След като лан връзката през bluetooth е разрещена трябва да инсталираш proxy server, който да насочва интернета към компютъра с bluetooth мрежата (клиента). Аз ползвам CCProxy, може да се свали безплатно от сайта на производителя. Инсталацията му е елементарна, а и няма нужда от допълнителни настройки. Стартираш го и всичко е готово.

4. Сега трябва да избереш потребителите, които ще могат да ползват интернета (или да се свързват с твоя компютър). Това става в Control Panel -> Network Connections. Сега там освен нещата, които си имал и преди, ще се появи Incomming Connections.

Публикувано изображение

Отваряш Properties на входящата връзка и в средното поле Users отмятащ желаните потребители (ако нямаш парола поне един User Account, ще трябва да сложиш и да избереш него)

Публикувано изображение

След това минаваш на последното поле Networking.

Публикувано изображение

Там влизащ в Properties на Internet Portocol (TCP/IP) и правиш показаните настройки:

Публикувано изображение

С това твоят сървър е готов да споделя интернет през bluetooth мрежата.

За компютърът, който ще ползва споделения интернет (клиента):

2. Свързваш (pair) двата компютъра.
3. Даваш Refresh Services от клиентския компютър.

Публикувано изображение

4. След като направиш refresh горе ще се активират предложените от сървъра услуги. Интересува те тази, която по-горе разрешихме - Bluetooth LAN Access. Кликаш върху нея.

Публикувано изображение

Потвърждаваш и разрешаваш всичко, което програмата ще иска И НА ДВАТА КОМПЮТЪРА! Ако всичко е потвърдено на клиентския ще излезе следното :

Публикувано изображение

Тук пишеш потребителското име и паролата на акаунта, който по-горе отметна като имащ достъп (стъпка 4 от сървърските настройки) и съответно кликаш connect. След като се свържеш стартирай CCProxy.

5. Сега трябва да настройш всяка програма, която ще търси интернет връзка ( skype, internet explorer, windows messenger и тн ) да ползва proxy server за bluetooth мрежата. В Internet Explorer тези настройки се намират в tools -> internet options -> connections.

Публикувано изображение

Кликаш на настройките за Bluetooth LAP Modem. Отмяташ, че искаш да ползваш proxy за тази връзка. Сега трябва да попълниш адреса и порта на proxy сървъра. Портът можеш да настройваш от CCProxy, но и без да пипаш си е настроен на 808. Адресът на сървъра трябва да е 192.168.000.002.

Публикувано изображение

Ако не стане с този адрес, трябва да провериш в Network Connections със менюто Status на свързания клиент.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И сега имаш работещ интернет през bluetooth

Този пост е редактиран от efficeon: 14 април 2007 - 10:34

#8 benabolcho

benabolcho

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 162 мнения
  • Град:Разград

Публикувано 28 април 2007 - 23:22

това ме навежда на мисълта, че ако настроиш и телефона си може да ползваш нет на аванта :)

#9 efficeon

efficeon

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 30 април 2007 - 17:39

Ами по принцип това е начина да се пусне интернет на каквото и да е през bluetooth, но аз не мога да го подкарам на моя телефон ( Nokia 6600 ). На много места е описано как се прави, пробвал съм и с gnubox и през mrouter и все пак не успявам.... ако някой го е подкарал на 6600 моля да ми пише

#10 benabolcho

benabolcho

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 162 мнения
  • Град:Разград

Публикувано 01 май 2007 - 21:22

Ами по принцип това е начина да се пусне интернет на каквото и да е през bluetooth, но аз не мога да го подкарам на моя телефон ( Nokia 6600 ). На много места е описано как се прави, пробвал съм и с gnubox и през mrouter и все пак не успявам.... ако някой го е подкарал на 6600 моля да ми пише

а въвеждаш ли всичко наново ?
оправяш ли всички настройки ?
сигурен ли си ?

#11 efficeon

efficeon

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 07 май 2007 - 19:50

ох.... абсолютно всичко пробвам, дори в момента ще пробвам пак през мрутера и прокси, но ако някой може да ми каже някакъв софтуер за нокиата, който да е върже в мрежа с компютъра(нещо от сорта на VPN) моля да каже!!!

#12 hekyll

hekyll

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 мнения
  • Град:Пазарджик
  • Интереси:Рисуване,Компютри,Photoshop,Corel Draw,Програми,и много други....!

Публикувано 11 май 2007 - 23:18

Браво efficeon.Това найстина работи.Пробвах го.
Става даже и за отделна помощна тема?
Само исках да попитам други варианти има ли ?
Ако една програма не може да генерира собственият си код,то тогава каква е ползата от нея?

#13 zaguben_v_neta

zaguben_v_neta

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 03 юни 2007 - 17:47

Вариант 2 (BTK) за пускане на Интернет към лаптоп посредством блутут (Bluetooth)

Без инсталиране на проксита. Без инсталиране на лаптопа на допълнителен софт.

1. На десктопа - бТК АДСЛ (btk ADSL), домашен план, неограничен, през рутера на бтк
Bluetooth USB стикче неизвестна марка
Инсталиран Bluesoleil 2.3.0.0 (има и по-нова версия) безплатната е лимитирана по време.

2. Лаптоп с вграден блутут, майкрософтски драйвери, без bluesoleil, Vista Home Edition

На десктопа, който е вързан към ADSL пускате Bluesoleil-a.
В раздела My Services/Properties.../Personal Area Networking/Work mode включвате Set up Bluetooth Personal Area Networking, като Enable DHCP Server оставяте неотметнато.
(по-старите версии на bluesoleil-a имаха 3 режима, тази само 2, като повече ми харесва access LAN network, но там не ми се получава)
Lan Access Service е включено, макар че не знам дали е важно в този случай, а и нямам време за повече експерименти.
Отиваме в Control panel/Network Connections.
Трябва да има Bluetooth PAN Network Adapter, -> Properties.../Internet Protocol (TCP/IP) -> на него има зададен ръчно IP 192.168.0.1 (това си идва и от ICS), Subnet mask 255.255.255.0, Default gateway - празно, (за DNS - на бтк сървърите?)
Шервате на адсл-а конекцията към горната - Properties/Advanced/Allow other network users...

На лаптопа имате Bluetooth Network Connection. Отваряте Properties.../Networking/Internet Protocol Version 4 Properties.
IP - 192.168.0.2, Subnet mask - 255.255.255.0, Defaut gateway - 192.168.0.1, за DNS са въведени на бтк DNS сървърите 212.39.90.42 и 43
IPv6 са изключени и на двата.

На лаптопа просто нацелвате Bluethoot monitor, или каквото имате, и искате Join a Personal Area Network. Десктопа ще се появи като Group Ad-hoc Network Service.

Изключвате всички firewall-и временно, възможно е и да рестартирате bluesoleil-а, докато заработи всичко. После си оправете firewall-ите.

Това е. Имате интернет на лаптопа и гледате да не се отдалечавате много. Излишно е да казвам, че този пост е направен през bluetooth връзката :)

Успех!

#14 efficeon

efficeon

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 09 юли 2007 - 21:57

Да , това е вторият вариант, но той е валиден само ако bluetooth адаптерите на компютрите имат различни MAC адреси. В моята мрежа този вариант не работи.... и двата ми usb-стика са със еднакъв MAC(нещо от сорта на 11:11:11:11.......). Все пак за 15 лв/бр.

#15 Любомир Викев

Любомир Викев

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 149 мнения
  • Град:София, България

Публикувано 24 август 2007 - 18:09

Да , това е вторият вариант, но той е валиден само ако bluetooth адаптерите на компютрите имат различни MAC адреси. В моята мрежа този вариант не работи.... и двата ми usb-стика са със еднакъв MAC(нещо от сорта на 11:11:11:11.......). Все пак за 15 лв/бр.

MAC адреса би трябвало да може да се променя.
Беше описано как става в някоя от темите.

#16 efficeon

efficeon

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 24 август 2007 - 23:28

МММ не , не става с промяна в MAC адреса, мрежата се свързва, получавам IP, но не мога да виждам други компютри и няма входящ трафик в самата мрежа...Мрежовата маска е еднаква, IP-тата са поредни, но не става

#17 mr_bass

mr_bass

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 17 мнения

Публикувано 07 септември 2007 - 16:21

[quote name='Любомир Викев' date='24.08.2007г. в 19:09ч.' post='640271']
MAC адреса би трябвало да може да се променя.
Беше описано как става в някоя от темите.
[/quote

Става чрез рутер, примерно ЛИНКСИС WRT54GL!
Никога не е късно да станеш за резил!

#18 efficeon

efficeon

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 14 мнения

Публикувано 17 септември 2007 - 20:09

Не става въпрос за MAC адрес на мрежови карти, а на bluetooth адаптер ......

#19 nqmam_si

nqmam_si

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 21 мнения

Публикувано 31 януари 2008 - 23:35

Здравейте....
Не зная дали тук е точното място или да пусна нова тема... Имам едно проблемче с това чудо. препоръчаха ми да пробвам Widcomm.Bluetooth.Software и уж всичко се инсталира както трябва, но ми показва "Bluetooth device not found" Прикачен файл  edno.jpg   7,34KB   29 Брой сваляния и реших да я махна, но няма опция uninstall Прикачен файл  dve.jpg   73,75KB   115 Брой сваляния. Опитах се да сложа Bluesoleil но pc започва да забива. а иначе bluetooth-a си работа, прехвърлях инфо на тел. и нямаше проблеми. Някой може ли да помогне и да каже как "да го намеря" !?
Предварително БЛАГОДАРЯ

#20 standem

standem

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 11 мнения
  • Град:Варна

Публикувано 02 януари 2009 - 17:00

ах ... и аз имах проблем със интернета през bluetooth, но в успях да го пусна.
При мен настолния компютър е сървърът, а лаптопа се свързва с интернет през bluetooth мрежа с настолнния компютър.

Ето как се прави:

За сървъра:

2. Трябва да включиш услугата Bluetooth LAN Access

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След като сложиш тикче рестартирай Bluesoleil

3. След като лан връзката през bluetooth е разрещена трябва да инсталираш proxy server, който да насочва интернета към компютъра с bluetooth мрежата (клиента). Аз ползвам CCProxy, може да се свали безплатно от сайта на производителя. Инсталацията му е елементарна, а и няма нужда от допълнителни настройки. Стартираш го и всичко е готово.

4. Сега трябва да избереш потребителите, които ще могат да ползват интернета (или да се свързват с твоя компютър). Това става в Control Panel -> Network Connections. Сега там освен нещата, които си имал и преди, ще се появи Incomming Connections.

Публикувано изображение

Отваряш Properties на входящата връзка и в средното поле Users отмятащ желаните потребители (ако нямаш парола поне един User Account, ще трябва да сложиш и да избереш него)

Публикувано изображение

След това минаваш на последното поле Networking.

Публикувано изображение

Там влизащ в Properties на Internet Portocol (TCP/IP) и правиш показаните настройки:

Публикувано изображение

С това твоят сървър е готов да споделя интернет през bluetooth мрежата.

За компютърът, който ще ползва споделения интернет (клиента):

2. Свързваш (pair) двата компютъра.
3. Даваш Refresh Services от клиентския компютър.

Публикувано изображение

4. След като направиш refresh горе ще се активират предложените от сървъра услуги. Интересува те тази, която по-горе разрешихме - Bluetooth LAN Access. Кликаш върху нея.

Публикувано изображение

Потвърждаваш и разрешаваш всичко, което програмата ще иска И НА ДВАТА КОМПЮТЪРА! Ако всичко е потвърдено на клиентския ще излезе следното :

Публикувано изображение

Тук пишеш потребителското име и паролата на акаунта, който по-горе отметна като имащ достъп (стъпка 4 от сървърските настройки) и съответно кликаш connect. След като се свържеш стартирай CCProxy.

5. Сега трябва да настройш всяка програма, която ще търси интернет връзка ( skype, internet explorer, windows messenger и тн ) да ползва proxy server за bluetooth мрежата. В Internet Explorer тези настройки се намират в tools -> internet options -> connections.

Публикувано изображение

Кликаш на настройките за Bluetooth LAP Modem. Отмяташ, че искаш да ползваш proxy за тази връзка. Сега трябва да попълниш адреса и порта на proxy сървъра. Портът можеш да настройваш от CCProxy, но и без да пипаш си е настроен на 808. Адресът на сървъра трябва да е 192.168.000.002.

Публикувано изображение

Ако не стане с този адрес, трябва да провериш в Network Connections със менюто Status на свързания клиент.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И сега имаш работещ интернет през bluetooth

:) :clap: Работи перфектно! Дори без ССProxy

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни